Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2006., 02:28   #1
kontrolirani prijenos svijesti

Evo jedne tema za razmišljanje. Što mislite o tome da se čovijek na kraju svog životnog puta spoji nekom žicom sa kompjuterom ovaj mu pospremi stečeno znanje i svijest na disk, čovjek umre, rodi se dijete i ponovno putem žice nasnimi već postojeća svijest u novo biće.
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 03:07   #2
Ima film Ghost in the Shell o tome, zapravo anima crtić.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 03:51   #3
Quote:
gw21 kaže:
Evo jedne tema za razmišljanje. Što mislite o tome da se čovijek na kraju svog životnog puta spoji nekom žicom sa kompjuterom ovaj mu pospremi stečeno znanje i svijest na disk, čovjek umre, rodi se dijete i ponovno putem žice nasnimi već postojeća svijest u novo biće.
Pričekaj još pardeset godina sine...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 05:39   #4
Quote:
gw21 kaže:
Evo jedne tema za razmišljanje. Što mislite o tome da se čovijek na kraju svog životnog puta spoji nekom žicom sa kompjuterom ovaj mu pospremi stečeno znanje i svijest na disk, čovjek umre, rodi se dijete i ponovno putem žice nasnimi već postojeća svijest u novo biće.
a sta bi bilo sa djetetovom svijesti,.... i sto je uopce svijest,.. i da li je suma,.. nekakve bioenergije,.. svih stanica organizma,... koje nekakvim fraktalnim,... kombiniranjem, malih bionergija stvaraju neku vecu bio energiju a njen nus produkt je svijest,... i sto je na kraju gorespomenuta bioenergija,...
Cisto sumljam,.....
Ali recimo da je moguce da je svijest moguce izolirati kao nekakav energetski otisak,..... svijest nije isto sto i memorija,... iako svijest je vjerojatno direktno proporcionalna sa kolicinom podataka u mozgu (model djeteta kad se rodi).

Long story short,... recimo da bi izloiranje ljudske svijesti dalo slican rezultat kao izoliranje ljepote cvijeta,... uzimanjem njegove slike.....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 12:35   #5
Dobro ok kužim to da ako preneseš memoriju da će taj drugi imati sjećanja kao i ti , jer će mu biti poznato sve ono što i tebi, ali ja ne mislim na to već na mogućnost prenosa prenosa spoznaje o tome da sam ja sada u nekoj drugoj osobi i gledam svijet iz drugog tijela. Naravno to ne mora biti prijenos u ljudsko tijelo , može biti u bilo koje biće.
P.S. Znam da pričam budalaštine ali tema je tema
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 12:59   #6
Quote:
gw21 kaže:
Dobro ok kužim to da ako preneseš memoriju da će taj drugi imati sjećanja kao i ti , jer će mu biti poznato sve ono što i tebi, ali ja ne mislim na to već na mogućnost prenosa prenosa spoznaje o tome da sam ja sada u nekoj drugoj osobi i gledam svijet iz drugog tijela. Naravno to ne mora biti prijenos u ljudsko tijelo , može biti u bilo koje biće.
P.S. Znam da pričam budalaštine ali tema je tema
Nisu to budalaštine. Prije svega, ekipa, što je to svijest i gdje se nalazi?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 13:27   #7
Što mislite o pojmu reinkarnacija. Krije li se možda u njoj odgovor na moje pitanje samo što nismo sposobni razlučiti četvrtu dimenziju svijesti tj. spoznaju da sam " ja onaj koji sam bio"
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 13:41   #8
Quote:
gw21 kaže:
Evo jedne tema za razmišljanje. Što mislite o tome da se čovijek na kraju svog životnog puta spoji nekom žicom sa kompjuterom ovaj mu pospremi stečeno znanje i svijest na disk, čovjek umre, rodi se dijete i ponovno putem žice nasnimi već postojeća svijest u novo biće.
Ali taj čovijek bi tak i tak umro, tako da njemu to ništa nebi značilo, osim ako ima želju da buduće generacije imaju od njega koristi.
Meni je draža mogućnost da se čovjekova svijest kontinuirano prenese (ne copy nego move), u neki drugi "medij", te da tako čovjek kao svijest izbjegne smrt od starosti (pobjegne iz umirućeg tijela).
Drugi "medij" bi mogao biti friški mozak ili neki umjetni mozak slične algoritamske šeme kao biološki mozak koji bi bio dio umjetnog tijela (android), ili na neku foru dio (opet friškog) biološkog tijela.
Naravno, ove stvari s upotrebim bioloških dijelova bi izazvale etičke komplikacije, pa bi najbolje bilo da se svijest KONTINUIRANO PRENESE* u neko tehnološki napredno androidno** tijelo.

*pod kontinuiranim prijenosom mislim na to da svijest putuje iz jednog mozga u drugi, a ne da se u drugom napravi njena kopija, a original uništi (da nebude kao teleportacija, koja je ubojstvo)
**namjerno nisam upotrijebio izraz robotslo je mi android zvuči kao nešto puno sličnije čovjeku i spretnije nego robot, tako da naglasim da bi imao sve ljudske motoričke sposobnosti
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 13:47   #9
Quote:
gw21 kaže:
Što mislite o pojmu reinkarnacija. Krije li se možda u njoj odgovor na moje pitanje samo što nismo sposobni razlučiti četvrtu dimenziju svijesti tj. spoznaju da sam " ja onaj koji sam bio"
Što ti točno znači izraz ČETVRTA DIMENZIJA SVIJESTI?
Dali ovdje pod prve tri misliš x,y,z, ili misliš na značenje pojma dimenzija kao jedan od svemira ili si pomješao ovo dvoje pa materijalni svemir nazivaš trećom dimenzijom, a neki nematerijalni/spiritualni/astralni/duhovni četvrtom dimenzijom, što je najvjerojatnije i često se događa ljudima koji briju na nekakav spiritualizam.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:05   #10
Ne znam ni sam točno. Da znam ne bih postavio ovu temu. Ali pod četvrtu dimenziju smatram (bar za sada ) mogućnost očitanja memorije iz nekog drugog vremena ako ga je bilo ili tak nešt sličnoga
-----------------------------------------------------------------
Daniels Kaže:
Ali taj čovijek bi tak i tak umro, tako da njemu to ništa nebi značilo, osim ako ima želju da buduće generacije imaju od njega koristi.
------------------------------------------------------------------
Pa u tome i leži ideja da tijelo umire a ja živim dalje u nekom novom biću.
Pročitaj još jednom početak OK.
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:07   #11
PITANJE
Kako se kopiraju uokvireni citati ?
gw21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:17   #12
Imaš niz od 8 polja za oblikovanje teksta iznad, quote je zadnji, izdleda kao oblačić u stripu!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:19   #13
Quote:
gw21 kaže:
Ne znam ni sam točno. Da znam ne bih postavio ovu temu. Ali pod četvrtu dimenziju smatram (bar za sada ) mogućnost očitanja memorije iz nekog drugog vremena ako ga je bilo ili tak nešt sličnoga
Zašto to nazivaš četvrtom dimenzijom?
Slobodno daš koji link.

Quote:
gw21 kaže:
Pa u tome i leži ideja da tijelo umire a ja živim dalje u nekom novom biću.
Pročitaj još jednom početak OK.
Stvar je u tome da nije dovoljno da postoji jednaka svijest nego ista svijest (original treba preživjeti).
Način koji si ti opisao u uvodnom postu više sliči na kopiranje nego na PRIJENOS.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:37   #14
Pa meni već svaki kompjuter ima različitu osobnost, a kad bi ja sve sa svog harda presnimila na neki drugi komp kad ovaj postane prestar imala bi osjećaj da je bez obzira to onaj isti stari komp.
I bez obzira koje programe ili dijelove mijenjam, za mene će uvijek biti isti komp dok god postoji 'kontinuitet' memorije, odnosno nešto brišem, nešto dodajem, a jedan dio njega je uvijek isti.
Ali isti je zbog mene, a nakon nekog vremena većina starih podataka nikom osim meni neće ništa značiti. Iz biološke perspektive, kad ljudi 'obave' svoju 'biološku' funkciju zastare i više nisu potrebni. Teško je to prihvatiti, ali da na mladima svijet ostaje.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:56   #15
Quote:
ijon kaže:
Pa meni već svaki kompjuter ima različitu osobnost, a kad bi ja sve sa svog harda presnimila na neki drugi komp kad ovaj postane prestar imala bi osjećaj da je bez obzira to onaj isti stari komp.
I bez obzira koje programe ili dijelove mijenjam, za mene će uvijek biti isti komp dok god postoji 'kontinuitet' memorije, odnosno nešto brišem, nešto dodajem, a jedan dio njega je uvijek isti.
Ali isti je zbog mene, a nakon nekog vremena većina starih podataka nikom osim meni neće ništa značiti. Iz biološke perspektive, kad ljudi 'obave' svoju 'biološku' funkciju zastare i više nisu potrebni. Teško je to prihvatiti, ali da na mladima svijet ostaje.
A, zašto nebi živjeli vječno, tu nema ništa loše.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 15:15   #16
Pa, po nekima već živimo vječno, samo smo trenutno zadržani u ovom svijetu - vrtiću dok se ne utvrdi tko je od nas ok a ko nije.
Ali, da, da, ako može ja bi isto prešla u komp kad dođe vrijeme, tim bolje. Pa ima jako puno stvari koje bi htjela vidjet, pročitat, mjesta za posjetit, već sad znam da neću sve stić.
Odgovaralo bi mi i da se ne moram hranit, napajanje iz utičnice mi zvuči savršeno, zamjena dijelova je bolje od ležanja u bolnici, ne moram se šminkat svaki dan, dovoljno je mijenjat dizajn kad ti neki dosadi, ne vidim nikakvu psihološku barijeru, dapače...
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 16:26   #17
Quote:
ijon kaže:
Pa meni već svaki kompjuter ima različitu osobnost, a kad bi ja sve sa svog harda presnimila na neki drugi komp kad ovaj postane prestar imala bi osjećaj da je bez obzira to onaj isti stari komp.
I bez obzira koje programe ili dijelove mijenjam, za mene će uvijek biti isti komp dok god postoji 'kontinuitet' memorije, odnosno nešto brišem, nešto dodajem, a jedan dio njega je uvijek isti.
Ali isti je zbog mene, a nakon nekog vremena većina starih podataka nikom osim meni neće ništa značiti. Iz biološke perspektive, kad ljudi 'obave' svoju 'biološku' funkciju zastare i više nisu potrebni. Teško je to prihvatiti, ali da na mladima svijet ostaje.
Hehe, ako oćeš napravit kopiju hard diska, onda moraš imat 100% identičnu hardversku konfiguraciju na drugom kompjuteru i istu vrst hard diska naravno.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 18:33   #18
tu nailazi problem nataliteta i mortaliteta
__________________
Do you speak Linux?
baic17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 18:42   #19
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Hehe, ako oćeš napravit kopiju hard diska, onda moraš imat 100% identičnu hardversku konfiguraciju na drugom kompjuteru i istu vrst hard diska naravno.

Nema potrebe da radim savršenu kopiju, ako želim sačuvati original, moram samo nadograđivati nove dijelove kako stari dijelovi rikavaju i uvijek ću imati 'isti' komp.
U teoriji, kad bi se ljudi mogli tako nadograđivati, odnosno kad bi se stari i istrošeni organi mogli zamijeniti mehaničkim ekvivalentima, mi bi prešli s vremenom u nova tijela, a zadržali bi svijest, sjećanja i osobnost, a s vremenom bi postajali mudriji i sadržajniji.

U tom slučaju, u interesu ti je sa se potrudiš naći konfiguraciju koja odgovara prijenosu podataka, ako su ti podaci 'svjesni' odnosno podaci odlučuju u što će se preseliti.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:27   #20
Quote:
baic17 kaže:
tu nailazi problem nataliteta i mortaliteta
Yebo natalitet ako bi bili besmrtni.
Što se tiče moraliteta, to se eliminira prelaskom u mehaničko, a ne biološko tijelo.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.