Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2006., 00:40   #41
(523)

Nastavak

KOJA JE KORIST SAZNATI ISTINU O POSTANJU

Svakako, korist od toga da saznamo Istinu o Postanju se pokazuje i kod odgonetanja mnogih poruka koje se nalaze u suštini mnogih mitova.
Tako, uzimam ovaj primjer jer je veoma interesantan, odakle su Maye došle na ideju da nam ostave podatak da se iz presjeka svijeta (koji predstavlja četiri strane svijeta – koji svijet leži na leđima jednog krokodila) prema nebu pružaju ljestve koje imaju 13 prečaga, a prema paklu 9.
Ovaj će podatak svakako postati interesantan kad ću vam iznijeti Informaciju da su četiri prirode ''utkane'' u Jednu, da je kozmos izgrađen od 10+3 = 13 nivoa, od kojih je 9-ti nivo nivo izgrađenog čovjeka (iz kog razloga je čovjek i izgrađen od 9 glavnih sistema, uz primjedbu da je u utrobi majke izgrađivan 9 mjeseci (izuzimajuće ekstremne slučajeve koji u sebi nose karmičko, dakle sudbinsko obilježje).

Svakako, ovo, da je čovjek izgrađen znanost neće htjeti prihvatiti, ako ništa drugo ono iz razloga što bi neke objavljene znanstvene doktrine morale iz temelja da se mijenjaju.
Ipak, kako će Informacije u ovoj knjizi biti podkrijepljene s mnogo pokazatelja koji će fundurati istinitost iznešenih Informacija, to će, vjerujem, ipak biti znanstvenika koji će se, ako ništa drugo, zamisliti nad onim šta će u njoj pročitati.

Da, i vrijednost brojeva koji stoje uz neku informaciju mogu nam mnogo toga ''reći'' – jer te vrijednosti nisu slučajno ''našle'' svoje mjesto, uz neku informaciju.
I još primjedba: Nisu ljudi izmislili vrijednosti osnovnih brojeva (osim Nule koju je ''izmislio'' čovjek ) – već su im vrijednosti brojeva nametnute – isto onako kako su meni nametnute Informacije koje iznosim.

Uostalom, vjerujem da ćete tokom čitanja knjige i sami moći to shvatiti – a mnogi i prihvatiti...
...

Dalje, korist je i od toga jer nam Istina o Postanju daje kompletnu Spoznaju po kojoj čovjek može da odgovori na pitanje: Postoji li Bog? i ako postoji koja je njegova ''forma'', odnosno koja je ''svrha'' njegovog postojanja.
Znam da će u ovom momentu ovo zadnje mnogim čitaocima ''podignuti tlak'' – no tim čitaocima preporučujem da prije svoje misaone reakcije pročitaju sve ono koje će se naći u ovoj knjizi.
Tad, ako ti čitaoci mogu dokazati da su Nove informacije koje će se u njoj naći neprihvatljive – dajem im slobodu da me spale na lomači.

...

Mislim da ste nakon ovih nekoliko stranica mogli shvatiti da vam ja nudim jednu novu teoriju iz koje se može vidjeti kako je izgrađen kozmos, automatski i kako je nastao.
Svakako, ova teorija izgrađenosti kozmosa može i vama biti prihvatljiva, no potrebno je da ste koliko-toliko upoznati s funkcijama interneta.
No već sad vam mogu reći da internet nije čovjekovo djelo već je to kopija izgrađenog sistema u kozmosu.
Naime, treba već sad da saznate da je u kozmosu proveden kozmički Internet sistem, iz kog razloga slobodno možemo prihvatiti postojanje Vrijednosti koju nazivamo Kozmički Um koji ''vlada'' Onostranim područjem - ali i uveliko i s našim Materijalnim područjem gdje dolaze do svog izražaja poznata nam osjetila.
I nije li onda ispravno kad kažemo: ''Kako na nebu tako i na zemlji''!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 16:07   #42
(548)

Kako mislim da sam vas dosta masirao sa KOJA JE KORIST SAZNATI ISTINU O POSTANJU to da se vratimo PRIRODI.

Znajte, da bi shvatili PRIRODU te kako je došlo do Postanka prvo treba da vas upoznam s tim (koje stoji u naslovu na koricama) da VJEČNO postoji Ukupna priroda u koju su ''utkane'' Beskonačna priroda i Konačna priroda.

Skrećem vam pažnju da ne pređete tako ''olako'' preko riječi VJEČNO.
Naime ako za nešto kažemo da postoji Vječno to znači da; TO ŠTO POSTOJI Vječno NIKO nije mogao da Stvori!
Dakle otpada i sama pomisao da je TO Vječno postojeće mogao neko da stvori.
Znači ni Bog, ni Alah, ni Manitu, ni...

Svakako će biti onih koji će postaviti pitanje: Kako to da Ukupna priroda u koju su ''utkane'' Beskonačna priroda i Konačna priroda nije konačna Vrijednost - dakle PRIRODA?

Evo zašto.
Mislim da će se svako od čitalaca složiti sa spoznajom po kojoj Beskonačno i Konačno MORA da postoji.
Svakako, kako analiziramo PRIRODU u općem smislu riječi to je dopustivo da je posmatramo kroz Beskonačnost i Konačnost.
Prema tome Beskonačnu prirodu i Konačnu prirodu slobodno možemo akceptirati kao postojeće.

No sad treba da shvatite da te Dvije prirode Nisu ISTO – što nas dovodi do konačnog zaključka da one Nisu JEDNO – iako ih u svim slučajevima možemo prihvatiti kao JEDINSTVO, koje čine dvije RAZLIČITE prirode.

Pazite, prije nego vam iznesem Informaciju u vezi beskonačnosti i konačnosti da vas upitam ovo.
Možete li, u općem smislu riječi, shvatiti beskonačnost?
Možete li prihvatiti Informaciju da čovjek ne može vrednovati beskonačnost ni sa kojom vrijednosti, što znači da beskonačnost Nema Svoju vrijednost.
A nema je zato jer ne posjeduje Nepromjenjljivu vrijednost Srži SVOG bitka .
I sama logika uma nam kaže da beskonačnost i ne može da ima svoju Nepromjenjljivu vrijednost Srži SVOG bitka - jednostavno iz tog razloga što je beskonačna.
No beskonačno mora postojati – već iz tog razloga jer neke misaone vrijednosti (kao na primjer PRIRODA, Prirode, prirode, pramaterija...) postoje vječno - koja se vječnost može odražavati JEDINO u vidu beskonačnosti.

Što se tiče konačnosti mislim da taj pojam nije teško shvatiti, jer konačnost je ipak ''misaono dohvatljiva''.
A nije ju teško shvatiti iz razloga što ona ima Nepromjenjljivu vrijednost Srži SVOG bitka, dakle ona ima Svoju vrijednost.

No da iznesem neke primjere iz kojih bi mogli bez mnogo mudrovanja shvatiti Beskonačnu i Konačnu prirodu.

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 11:39   #43
(584)

Zamislite si jednu Beskonačnu liniju ''L'' – dakle liniju bez početka i kraja.
(Ovdje možemo primjeniti i kružnicu).
Mislim da ćete se složiti da ovu beskonačnu liniju ''L'' tvore beskonačno mnogo konačnih dužina od kojih jednu možemo označiti sa ''A–B''.

Uostalom, da pogledamo kako bi to izgledalo vizualizirano.

Skica 1:
Imamo jednu liniju ''L'' koja je Beskonačna.
Beskonačna linija ''L'': ___________________________________

Skica 2:
Imamo jednu dužinu ''A__B'' koja je Konačna.
Dužina ''A__B'': A___________B

Dakle ovdje imamo DVIJE vrijednosti koje su potpuno različite.
Stoga, te Dvije vrijednosti slobodno možemo šifrirati svaku sa Svojom šifrom.
Tako ćemo Beskonačnu liniju ''L'' voditi pod šifrom B''L'';1
dok ćemo dužinu ''A__B'' voditi pod šifrom: D''A__B'';1

I već na prvi pogled možemo vidjeti različitost u skicama 1 i 2 i šiframa:
1. B''L'';1
2. D''A__B'';1

A upravo zato jer se ove dvije vrijednosti razlikuju one NE MOGU da budu JEDNO – već one mogu, jedino, da Tvore; JEDNO.
Jest, filozofi će ovo pobijati jer poznato je da je njima tokom razvojnog puta sugerirano od profesora, starijih kolega, putem knjiga... da svaki filozofski, znanstveni, pa čak i umjetnički napor, u krajnjoj konzekvenciji pokazuje monističke tendencije: u jednome sve, i u svemu jedno – no Logika PRIRODE ovu gornju tezu (da su Beskonačna i Konačna priroda JEDNO) ne prihvaća.
Zašto ne prihvaća – kasnije.

Skica 3:
Sad, ugradimo dužinu ''A—B'' u Beskonačnu liniju ''L''.
_______________A___________B_________________

Da li shvaćate da smo dobili Treću vrijednost, koja se razlikuje od prve dvije?
Šifrirajmo i Treću vrijednost sa: B''L'':1/D''A—B'';1
Dakle – i skice i šifre nam vizualno pokazuju da su to različite vrijednosti.

Sad imamo:
1. Beskonačnu prirodu koju ćemo voditi pod šifrom Bp:1 = (B''L'';1)
2. Konačnu prirodu koju ćemo voditi pod šifrom Kp;1 = (D''A—B'';1)
3. Ukupnu prirodu koju ćemo voditi pod šifrom Sp:1 = (B''L'';1/D''A—B'';1)


Dakle, ako primjenimo spoznaju različitih priroda to ćemo kod tumačenja priroda dobiti da je:
1. Beskonačna priroda priroda ZA SEBE
2. Konačna priroda priroda ZA SEBE
3. Ukupna priroda Priroda ZA SEBE

Nemojte misliti da je ovo bezvrijedno filozofiranje jer vidjet ćete da nas jedino ovakav način razmišljanja može dovesti do Spoznaje KAKO JE SVE NASTALO

Kako vidimo - Bp:1 i Kp;1 tvore Novu, Treću vrijednost Sp:1, koja je u stvari opet Vrijednost za sebe.
Svakako, raščlanjivanjem dobivene Vrijednosti na TRI vrijednosti možemo da uvidimo da ni one ne mogu činiti JEDAN (već iz razloga jer se u svojim suštinama razlikuju) - već njih TRI čine JEDINSTVO.
Dakle mi moramo ići dalje u traženju Temeljne PRIRODE.

U naslovu na prednjoj korici stoji: I te TRI prirode Tvore Vječnu SVEUKUPNU Prirodu
Dakle:
1. Beskonačna priroda koja se vodi pod šifrom Bp;1 = (B''L'';1)
2. Konačna priroda koja se vodi pod šifrom Kp;1 = (D''A—B'';1)
3. UKUPNA prirodu koju ćemo voditi pod šifrom: Ukp;1 = (B''L'';1/D''A—B'';1)
tvore jednu Novu ČETVRTU prirodu.
Nazovimo tu Prirodu; Vječna SVEUKUPNA Priroda i šifrirajmo je pod šifrom: VSvP/Bp;1+Kp:1+Ukp;1

Eto, rasčlanjivanjem smo dobili da postoje:
1. Beskonačna priroda = Bp;1
2. Konačna priroda = Kp;1
3. UKUPNA priroda = Ukp;1/Bp;1+Kp;1
4. SVEUKUPNA Priroda = VSvP/Bp;1+Kp:1+Ukp;1

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 01:46   #44
(618)

I mislim da će mnogi od vas shvatiti da ove Četiri navedene prirode ulaze u Okvire PRIRODE u kojoj se ''stapaju'', na koji način stvaraja Kolektivnu vrijednost Vječno postojećih priroda.

No, sad bi bilo interesantno definirati PRIRODU.

Dakle: Šta je PRIRODA?
PRIRODA je apsolutna Vrijednost, nevidljiva, nečujna, neopipljiva, neodređena, pa ipak savršena, ona miruje; no ipak je u stalnom pokretu; samo sebe ne mijenja; a ipak je uzrok svih mjenjanja, ona postoji vječno, svuda je prisutna, ona je korijen svega; majka svih stvari, u svemu je; i sve je u njoj, ona je porijeklo i svrha saznanja; što ona sazna to je mudro.
I upravo nam ovo zadnje (...što ona sazna to je mudro) nudi spoznaju da PRIRODA Misli - koju spoznaju prihvaća velik broj ljudi.

Konačno, ona je CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara (ali koji i Poništava).

I na ovo možemo vulgalizirati našu misao po kojoj su Priroda koja Misli i Stvoritelj koji Stvara; IZNAD SVEGA.

No ne smijemo samo tako olako preči preko spoznaje: ...u svemu je; i sve je u njoj.
Evo zašto.

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 04:42   #45
Mislim da je problem cinjenica da mnogo ljudi na vrijeme gledaju kao na nekakvu linearnu jednosmjernu strukturu, vjerojatno zato jer ga nismo ni u stanju dozivjeti na neki drugi nacin. No probajmo umjesto 3 prostorne i jedne vremenske dimenzije zamisliti prostor s 4 prostorne i nijednom vremenskom dimenzijom, odnosno temporalno apsolutno statican prostor. Njegova struktura u prve 3 dimenzije je ogranicena ali vise-manje kaoticna i nesredjena, no u 4. dimenziji njegova struktura u odredjenoj tocki, nazovimo ju tocka A, iz nule pocinje linearno rasti. Taj prostorni rast u staticnom svemiru je ekvivalentan porastu entropije u vremenu u nasem svemiru. Pitanje "sto je bilo prije nastanka big banga?" je ekvivalentno pitanju "sto se nalazi ljevo od tocke A?". Odgovor je - nista. Da bi ga pojasnili, mozemo jednostavno zamisliti nekakvu strukturu (moze i trodimenzionalnu) koja pluta usred nicega i pitati se sto se nalazi ljevo/desno/izvan/... te strukture? Isto tako nista. U tom smislu je besmisleno razgovarati o necemu sto se desilo "prije" postanka vremena. E sad, pravo pitanje je zasto jedna takva struktura uopce postoji, a ne koja su svojstva te strukture izvan podrucja u kojem se ona nalazi.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 11:49   #46
Quote:
enax kaže:
Mislim da je problem cinjenica da mnogo ljudi na vrijeme gledaju kao na nekakvu linearnu jednosmjernu strukturu, vjerojatno zato jer ga nismo ni u stanju dozivjeti na neki drugi nacin. No probajmo umjesto 3 prostorne i jedne vremenske dimenzije zamisliti prostor s 4 prostorne i nijednom vremenskom dimenzijom, odnosno temporalno apsolutno statican prostor. Njegova struktura u prve 3 dimenzije je ogranicena ali vise-manje kaoticna i nesredjena, no u 4. dimenziji njegova struktura u odredjenoj tocki, nazovimo ju tocka A, iz nule pocinje linearno rasti. Taj prostorni rast u staticnom svemiru je ekvivalentan porastu entropije u vremenu u nasem svemiru. Pitanje "sto je bilo prije nastanka big banga?" je ekvivalentno pitanju "sto se nalazi ljevo od tocke A?". Odgovor je - nista. Da bi ga pojasnili, mozemo jednostavno zamisliti nekakvu strukturu (moze i trodimenzionalnu) koja pluta usred nicega i pitati se sto se nalazi ljevo/desno/izvan/... te strukture? Isto tako nista. U tom smislu je besmisleno razgovarati o necemu sto se desilo "prije" postanka vremena. E sad, pravo pitanje je zasto jedna takva struktura uopce postoji, a ne koja su svojstva te strukture izvan podrucja u kojem se ona nalazi.
(660)

enax,
možda bih shvatio ozbiljno ovo što si napisao da nema dvije stvari koje "bodu oči".
Kao prvo, ja govorim o PRIRODI i prirodama koje Postoje VJEČNO i iznosim u kojem su se stanju nalazile PRIJE POSTANKA Svemira - dok ti navodiš prostorne jedinice (koje u to vrijeme NISU Postojale).

Drugi veći, ili najveći "ubod u oči" je taj da ti izjavljuješ da "ono koje se nalazi od točke A je ništa.
Pa da te pitam: Da li ti uopće shvaćaš pojam Ništa?

To što ti ne možeš shvatiti ono o čemu ja pišem je da ti iz dosadašnjeg teksta koji se nalazi na ovom topiću nisi shvatio ama baš Ništa.

No ne zamjeram ti jer, zasigurno je, od ČETIRI, u tebi je usađen Karakter Beskonačne prirode, odnosno tvoj temperament je temperament kolerika.

I možda ćeš shvatiti da su Upravo ČETIRI prirode koje sam naveo Pojedinačno USAĐENE u DNA Pojedinog čovjeka - da bi se u materijalnom smislu ispoljio karakter čovjeka.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 16:11   #47
Quote:
delija kaže:
(660)

enax,
možda bih shvatio ozbiljno ovo što si napisao da nema dvije stvari koje "bodu oči".
Kao prvo, ja govorim o PRIRODI i prirodama koje Postoje VJEČNO i iznosim u kojem su se stanju nalazile PRIJE POSTANKA Svemira - dok ti navodiš prostorne jedinice (koje u to vrijeme NISU Postojale).

Drugi veći, ili najveći "ubod u oči" je taj da ti izjavljuješ da "ono koje se nalazi od točke A je ništa.
Pa da te pitam: Da li ti uopće shvaćaš pojam Ništa?

To što ti ne možeš shvatiti ono o čemu ja pišem je da ti iz dosadašnjeg teksta koji se nalazi na ovom topiću nisi shvatio ama baš Ništa.
Ma gle, shvatio sam ja (valjda) kaj ti hoces reci, ali ne vidim zbog cega bi se morao s tobom slagati. Za pocetak uopce ni nije nuzno da izvan naseg svemira ista postoji (osim u nasim mislima). No recimo da cemo to zanemariti i pretpostaviti da ipak postoji neka vanjska sveukupna priroda o kojoj jos neznamo nista. Stvar je u tome da je nas koncept vremena i u takvoj prirodi ogranicen iskljucivo na nas svemir jer je dimenzija vremena naprosto funkcija tog svemira, te je besmisleno pitati sto je bilo "prije" pocetka. Prije pocetka vrijeme u smislu u kojem ga mi shvacamo nije postojalo. E sad, jesu li postojale nekakve druge dimenzije, pa cak i nekakvi ekvivalenti vremena (koji nisu nuzno ni linearni ni jednodimenzionalni), to je druga stvar. Ali nas uobicajeni koncept vremena i pojmove "prije" i "poslje" je besmisleno upotrebljavati izvan granica svemira.

Quote:
No ne zamjeram ti jer, zasigurno je, od ČETIRI, u tebi je usađen Karakter Beskonačne prirode, odnosno tvoj temperament je temperament kolerika.

I možda ćeš shvatiti da su Upravo ČETIRI prirode koje sam naveo Pojedinačno USAĐENE u DNA Pojedinog čovjeka - da bi se u materijalnom smislu ispoljio karakter čovjeka.
Da budem iskren nisam najbolje shvatio tvoj koncept 4 prirode. Naime razumijem prve dvije, beskonacnu prirodu i njen konacni odsjecak. Ali treca priroda kao zbroj ove prve dvije je ekvivalentna prvoj, odnosno beskonacnoj. A cetvrta kao zbroj ove prve tri mi ima jos manje smisla.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 00:09   #48
enax]
1. Ma gle, shvatio sam ja (valjda) kaj ti hoces reci, ali ne vidim zbog cega bi se morao s tobom slagati.
2. Za pocetak uopce ni nije nuzno da izvan naseg svemira ista postoji (osim u nasim mislima).


(676)

1. Tu si u potpunosti u pravu i ostani uvijek na svom stajalištu - osim ako ti neko ne pruži neku Novu spoznaju koju možeš prihvatiti kao vjerodostojnu, da možeš izmjeniti svoje mišljenje.

2. Opet ti moram napomenuti da ja dosad u svojim tekstovima nisam došao ni blizu stvorenog svemira.
Dakle ovo sve što pišem se odnosi na Vrijeme kad su se u Globalnoj PRIRODI odvijale MIJENE nekih Oblika PRIRODE ( i TEŽNJI, o kojoj će kasnije biti riječi) - koji su u toku MIJENA stvarali neku vrstu Naprezanja u PRIRODI.

A to što još nisi neke moje objave shvatio je normalno, jer ja još nisam ni objavio ništa od onog koje bi bilo razumljivo.

Znači, mislim da si shvatio da si nešto preuranio sa svojim mišljenjem.
Stoga ti preporučujem da pratiš moja izlaganja i dalje, a kad ću ja biti spreman da možemo o prethodno iznešenoj materiji prodiskutirati - pozvat ću te, kao i druge da prodiskutiramo o iznešenom, jer konačno mene i interesira da li ću biti jasan u svojim izlaganjima.
I ako ću biti jasan tek tada će tekst biti spraman da uđe kao gotov dokumenat knjige na kojoj radim.

A jednog dana bi u knjizi moglo stajati
autor knjige: Delija
saradnici: Diskutanti sa Monitor foruma hr.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:45   #49
Quote:
delija kaže:
(618)

I mislim da će mnogi od vas shvatiti da ove Četiri navedene prirode ulaze u Okvire PRIRODE u kojoj se ''stapaju'', na koji način stvaraja Kolektivnu vrijednost Vječno postojećih priroda.

No, sad bi bilo interesantno definirati PRIRODU.

Dakle: Šta je PRIRODA?
PRIRODA je apsolutna Vrijednost, nevidljiva, nečujna, neopipljiva, neodređena, pa ipak savršena, ona miruje; no ipak je u stalnom pokretu; samo sebe ne mijenja; a ipak je uzrok svih mjenjanja, ona postoji vječno, svuda je prisutna, ona je korijen svega; majka svih stvari, u svemu je; i sve je u njoj, ona je porijeklo i svrha saznanja; što ona sazna to je mudro.
I upravo nam ovo zadnje (...što ona sazna to je mudro) nudi spoznaju da PRIRODA Misli - koju spoznaju prihvaća velik broj ljudi.

Konačno, ona je CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara (ali koji i Poništava).

I na ovo možemo vulgalizirati našu misao po kojoj su Priroda koja Misli i Stvoritelj koji Stvara; IZNAD SVEGA.

No ne smijemo samo tako olako preči preko spoznaje: ...u svemu je; i sve je u njoj.
Evo zašto.

Nastavak slijedi
(729)

Predlažem vam da pročitate barem ovo još jednom:
...ona miruje; no ipak je u stalnom pokretu;
...samo sebe ne mijenja; a ipak je uzrok svih mjenjanja,
...u svemu je; i sve je u njoj,


Sad da vas upitam: Možete li izvuči suštinsku poruku iz ovih rečenica?
Shvaćate li da se u stvari ovdje ne govori o Jednoj prirodi već o Različitim prirodama?
I shvaćate li da svaka od ove Dvije PRIRODE posjeduje Nepromjenjljivu vrijednost Srži SVOG bitka.
No o tome tokom izlaganja daljnjih informacija.

Sad da se vratimo na Četiri prirode koje ulaze u Okvire PRIRODE u kojoj se ''stapaju'', na koji način stvaraja Kolektivnu vrijednost Vječno postojećih priroda.

Ponovimo Informaciju.
Imamo:
1. Beskonačna priroda koja se vodi pod šifrom Bp;1 = (B''L'';1)
2. Konačna priroda koja se vodi pod šifrom ........Kp;1 = (D''A—B'';1)
3. UKUPNA prirodu koju ćemo voditi pod šifrom: Ukp;1 = (B''L'';1/D''A—B'';1)

Ponovimo i ovo:
''Možete li prihvatiti Informaciju da čovjek ne može vrednovati beskonačnost ni sa kojom vrijednosti, što znači da beskonačnost Nema Svoju vrijednost.
A nema je zato jer ne posjeduje Nepromjenjljivu vrijednost Srži SVOG bitka .
I sama logika uma nam kaže da beskonačnost i ne može da ima svoju Nepromjenjljivu vrijednost Srži SVOG bitka - jednostavno iz tog razloga što je beskonačna''.

Prema tome, Beskonačna priroda je FIKCIJA - ali samo za čovjeka!
Naime Beskonačna priroda postoji - no postojanje te prirode može JEDINO akceptirati PRIRODA.
Ipak, može i čovjek no veoma teško (a u večini slučajeva nikako) ali samo ako je Svjestan da je on Oblik PRIRODE, da PRIRODA često puta kroz njega Misli - koja ga Misao dovodi do onih Spoznaja (Informacija) koje on, kao čovjek, ni u kom slučaju sam ne može dokučiti.

Znači, PRIRODA je akceptirala Beskonačnu prirodu - uz primjedbu da je taj Oblik PRIRODE ''obilježen'' s Karakternom crtom NEGATIVNOG Postojanja (-).
(Ovo je veoma važno saznanje).

I upravo zato što je Beskonačna priroda Fikcija - to je uvjetovalo (sve do stvaranja Prvog Materijalnog, koje Materijalno će se pojaviti u Supstanciji postanaka) da je i Konačna priroda Fikcija.
Ipak, i kao takvu PRIRODA je akceptirala Konačnu prirodu - uz primjedbu da ju je i ovaj Oblik PRIRODE ''obilježen'', ali s Karakternom crtom POZITIVNOG Postojanja (+).
Naime, kako će se kroz Razvoj PRIRODE pojaviti beskonačno velik broj Oblika PRIRODE koji će imati Konačnost u svom Karakteru - to je i logički da je Konačnost poprimila Karakternu crtu POZITIVNOG Postojanja (+).

I sad smo došli do jedne interesantne spoznaje, a ta je da se iz prethodnog može zaključiti koji su Oblici PRIRODE Arhetipovi svim polaritetima.

Svakako nam ova spoznaja nudi da možemo prihvatiti Postavku da se u PRIRODI mogu dešavati, i dešavaju se, probraženja iz Fikcije u Stvarnost.
(Razmislite dobro o ovoj Informaciji jer vam ona može dati mnoge odgovore na Nepoznanice koje su vezane za preobrazbu Fikcije u Stvarnost.
Tako, uzet ću samo jedan primjer - da vas navedem na razmišljanje.
Deset zapovijesti božjih, koje su prenesene Mojsiju, su bile Fiktivne.
I kao takve, one su bile NAMETNUTE kao misao Mojsiju - da bi kasnije ta Fikcija postala Stvarnost, jer je tih 10 zapovijesti prihvatio velik broj ljudi kao nešto što je bilo zapisano na kamenim pločama).

No sad, mislim da bi bilo potrebno upoznati vas - kako je to tokom Vječne prošlosti PRIRODA mogla da misli, da postavlja zakone, da obilježava nešto...
Naime ako vas s time ne upoznam mnoge će Informacije koje iznosim izgledati paranoične.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 00:50   #50
(788)

Ranije sam objavio:
Konačno, logično je da se šifriranje u PRIRODI odvija Vječno - i to po zakonu krajnje logičnosti koja je sprovedena u PRIRODI, i za koju logičnost koristimo uzrečicu ''stvar po sebi''.

Možete li shvatiti jednostavnost mišljenja u uzrečici ''stvar po sebi''?
Možete li shvatiti da se to mišljenje odnosi na ono koje nema alternative u začetku svog razvoja, odnosno u začetku samog djelovanja.
Prosto rečeno: To tako mora da bude! i nikako drugačije! - jer tako je NAJLOGIČNIJE.
Eto, upravo se je PRIRODA (od djelomično Vječno razvijene) razvijala po tom, nazovimo ga, Zakonu.
Tako su se Mijene Četvorokarakternih Priroda morale odvijati, u PRIRODI, i to u onim vremenskim intervalima koji su odgovarali Cirkulalaciji od Četiri četvrtine - da bi se ostvario prirodni Ciklus PUNOG KRUGA.
(I to je OSNOVNI Arhetip PRIRODE - kao Zakon; po kojem SVAKO Stvoreno u PRIRODI (koje ostvari SVOJ Ciklus PUNOG KRUGA) Mora da bude Uništeno - kako bi došlo do Ponavljanja - svakako u onim vremenskim intervalima koji su vezani za SVAKO Stvoreno).

I mislim da ćete se složiti s tim da nam ova Informacija dopušta da spekuliramo s mogućnošću da današnji kozmos nije prva (ali ni zadnja) Izgrađena Veličina u PRIRODI - jer, po prethodno iznešenom Zakonu, svaki dosad izgrađeni kozmos morao je jednom biti Razgrađen.
Svakako da ova Informacija povlači i druge spekulacije koje ''prate'' razvoj svakog kozmosa - svakako, na relaciji kozmos : kozmos.

No da se malo osvrnemo na Informaciju: Tako su se Mijene Četvorokarakternih Priroda morale odvijati - i to u onim vremenskim intervalima koji su odgovarali Cirkulalaciji od Četiri četvrtine - da bi se ostvario prirodni Ciklus PUNOG KRUGA.

Naime, da li ste mogli sami shvatili da vrijednosti: 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Puni krug (od 360° ) Nisu nastale od strane ljudi?
Ili, ubrzo ćete saznati da Zlatni rez (koji se prikazuje u formi Logaritamske krivulje) datira od Vremena kada je stvarana Supstancija postanka – da bi po tom Zlatnom rezu nastali sistemi: galaksije, zvjezdani sistemi...).
Dakle ni Logaritamska krivulja nije izamišljena od čovjeka, jer, konačno, ta se krivulja Pojavljuje kod Prvih radnji koje su prethodile Stvaranju kozmosa.
Prema tome Mnogo toga se je Pojavilo još Prije nego je stvoren kozmos - što pametnima treba da kaže mnogo.

Nastavak slijedi
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 01:56   #51
__________________
Neka ti život bude ružin cvijet u tišini,
on govori jezikom mirisnim.
Crow is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 01:57   #52
__________________
Neka ti život bude ružin cvijet u tišini,
on govori jezikom mirisnim.
Crow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 00:56   #53
Lijepo.
No ajd ti nama objavi neku sliku od PRIJE nego je "jadni" atom Prasnuo.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 12:39   #54
(893)

Žao mi je, no kako nemam tu moć da dotjeram svoj tekst ako je objavljen prije više od jednog dana to ću (svakako zainteresiranima kompletne materije koju iznosim na ovom topiću) tekst dotjerati na slijedeći način.
Promjene su označene masnim crvenim slovima.

(Ispravka teksta pod br. 788):
Ranije sam objavio:
Konačno, logično je da se šifriranje u PRIRODI odvija Vječno - i to po zakonu krajnje logičnosti koja je sprovedena u PRIRODI, i za koju logičnost koristimo uzrečicu ''stvar po sebi''.

Možete li shvatiti jednostavnost mišljenja u uzrečici ''stvar po sebi''?
Možete li shvatiti da se to mišljenje odnosi na ono koje nema alternative u ZAČETKU svog razvoja, odnosno u ZAČETKU samog djelovanja.
Prosto rečeno: TO TAKO MORA DA BUDE! - jer tako je najlogičnije.
Eto, upravo se je PRIRODA, od djelomično Vječno razvijene, dalje razvijala po tom, nazovimo ga, Zakonu.

Tako su se Mijene Četvorokarakternih Priroda morale odvijati, u PRIRODI, i to u onim vremenskim intervalima koji su odgovarali Cirkulalaciji od Četiri četvrtine - da bi se ostvario prirodni Ciklus PUNOG KRUGA.
(I to je OSNOVNI Arhetip PRIRODE - kao Zakon; po kojem SVAKO Stvoreno u PRIRODI (koje ostvari SVOJ Ciklus PUNOG KRUGA) Mora da bude Uništeno - kako bi došlo do Ponavljanja - svakako u onim vremenskim intervalima koji su vezani za SVAKO Stvoreno).

Mislim da ćete se složiti s tim da nam ova Informacija dopušta da spekuliramo s mogućnošću da današnji kozmos nije prva (ali ni zadnja) Izgrađena Veličina u PRIRODI - jer, po prethodno iznešenom Zakonu, svaki dosad izgrađeni kozmos morao je jednom biti Razgrađen.
Svakako da ova Informacija povlači i druge spekulacije koje ''prate'' razvoj svakog kozmosa - svakako, na relaciji kozmos : kozmos.

No da se malo osvrnemo na Informaciju: Tako su se Mijene Četvorokarakternih Priroda morale odvijati - i to u onim vremenskim intervalima koji su odgovarali Cirkulalaciji od Četiri četvrtine - da bi se ostvario prirodni Ciklus PUNOG KRUGA.

Naime, da li ste mogli sami shvatili da vrijednosti: 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, Puni krug nisu nastale od strane ljudi?

No ovdje treba da iznesem slijedeće.
Iznio sam da:
Možete li shvatiti da se to mišljenje odnosi na ono koje nema alternative u ZAČETKU svog razvoja, odnosno u ZAČETKU samog djelovanja.
Prosto rečeno: TO TAKO MORA DA BUDE! - jer tako je najlogičnije.

Svakako obratite pažnju na dio rečenice: ...nema alternative u ZAČETKU svog razvoja, odnosno u ZAČETKU samog djelovanja.
Naime, nema alternative za konkretan pojam, za konkretno djelovanje.
Za primjer, matematički pojam 1/4 je Osobnost za sebe i iz tog razloga nema alternative da se njegova Osobnost može mijenjati.
No razvojnim procesom pojam 1/4 se može izraziti u obliku 0,25.

(Napomena: Ovu zadnju rečenicu dobro zapamtite jer ona će biti aktuelna kod kompletnog objašnjenja Nepromjenjljive vrijednosti Srži SVOG bitka).

Ili, ubrzo ćete saznati da Zlatni rez (koji se prikazuje u formi Logaritamske krivulje) datira od Vremena kada je stvarana Supstancija postanka – da bi po tom Zlatnom rezu nastali sistemi: galaksije, zvjezdani sistemi...).
Dakle ni Logaritamska krivulja nije izamišljena od čovjeka, jer, konačno, ta se krivulja Pojavljuje kod Prvih radnji koje su prethodile Stvaranju kozmosa.
Prema tome Mnogo toga se je Pojavilo još Prije nego je stvoren kozmos - što pametnima treba da kaže mnogo.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.