Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2007., 16:12   #21
Kad je moj mačak bio kum, malom je kupio nekakav bicikl koji je koštao osam-devet tisuća. On si to može priuštiti, mali se time ozbiljno bavi, a bolje je nešto što može koristiti nego lančić s križem, sigurna sam da on to nikad ne bi stavio na sebe.

Quote:
jupi kaže: Pogledaj post
kažem joj--o.k. ako dobiješ šta love dat češ da pokrijem malo ceha restorana
Ovo mi je prekrasno.
Ono, ko je vidio pokloniti nešto upotrebljivo djetetu, kakvi darovi, kakvi bakrači, ta nije to svadba... a priča se o cehu restorana.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 16:32   #22
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Ajme, pa nije valjda da djeci (dobro, šesnaestogodišnjakinjama) trebaju 2-3 mobitela istodobno?!
ma ne trebaju. ja uvijek imam jedan at the time, prvi kupili mama i tata, drugi sam kupila (i zaradila) sama, treći je koštao kunu.

proxima, ma kojih 3ooo za poklon (osim ako se ne valjaš u parama a ne čini mi se tako).
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 22:30   #23
Meni je bratić bio krizmani kum 1988. g. i te godine su u "modi" bili motori (nikad mi nisu bili jasni ti kumovi koji su takve stvari darivali), bmx-i, swatch satovi...... Ja sam dobio zlatni lančić sa križićem kojeg još i danas nosim oko vrata. A ovi motori i bicikli odavno im više nisu u funkciji. Svi smo mi različiti, svi mi imamo želje, prohtjeve i sl. ali mislim da pokloni treba biti bezvremenski i trebaju imati sentimentalnu vrijednost, a nikako materijalnu.

Za manje od dva mj. ja sam krizmani kum njegovom sinu koji ima 15 god. I poklonit ću mu zlatni lančić sa križićem i sat. Nadam se da će biti zadovoljan, jer u životu ima sve što petnaestogodišnjak danas može imati i da će mu moj poklon biti jedna lijepa uspomena koja će trajati
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 23:01   #24
Quote:
krokodajl kaže: Pogledaj post


Ovo mi je prekrasno.
Ono, ko je vidio pokloniti nešto upotrebljivo djetetu, kakvi darovi, kakvi bakrači, ta nije to svadba... a priča se o cehu restorana.
neznam kako ovo da shvatim
a restoran,ja to ustvari ne želim niti mogu rasipat kunice.mislila sam najobičniji objed doma u dvoru (nas 10),e onda se njezin tata sjetio da bi mogli to skupa (svako plača svoje goste)
za ljubav svog diteta i njezine želje da budu tu babovi i didovi i tete i ostali za kojima nisam luda našla sam provjereno dobar restor. dogovorila meni i dala kaparu
i rekla sam joj da je od mene dobila najbolji mogući poklon jer koja to žena može trpit neprijatelje za stolom: (samo ona koja bezgranično voli svoje dite )

i falit ce mi para ,a ona ce morat pljunit koju kunicu pa bar ono kao zahvalicu šta sam joj udovoljila želji

mogu me ovdi svi shvatit kako oće ,ali šta se mene osobno tiče ja bi sve te ludosti ukinila(i krštenje,i pričest i krizmu a i vinčanje)---mislim na crkvu
__________________
I onda ?????
jupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:13   #25
1. mislim (znam) da su krštenje, pričest i krizma vjerski sakramenti.
2. ako dijete za krizmu očekuje skupi poklon znači da se ide bez veze krizmati, tj. da nije naučilo ništa o vjeri (pretpostavljam da se o katolicima ovdje radi) jer katolička vjera zagovara ljubav, poštovanje, skromnost i slično. (a sad što ima i svećenika koji se toga ne drže, to je druga stvar, ja se držim onoga što je isus govorio). čemu onda ide na krizmu kad ni osnove nije naučilo?
3. ja sam dobila zlatnu narukvicu koja mi je ostala draga uspomena iako ju ne nosim jer ne volim žuto zlato. a kumu sam zvala da mi bude kuma jer mi je bila simpatična, a ne zbog novaca.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:08   #26
Quote:
jupi kaže: Pogledaj post
šta se mene osobno tiče ja bi sve te ludosti ukinila(i krštenje,i pričest i krizmu a i vinčanje)---mislim na crkvu
a dijete krizmaš jer joj lijepo stoji bijelo?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 20:15   #27
Nazvat sveti sakrament ludošću je k tome teška uvreda...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:23   #28
ma ludi su samo oni sta se produciraju zbog sela, nista drugo, jao kako mi to ide na zivce.
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:15   #29
moj poklon biti jedna lijepa uspomena koja će trajati\

Slazem se s ovim. Kumovi bi ipak trebali kupiti nesto za uspomenu, a tesko da ce i jedna nova naprava ,koja ce tako i onako za godinu dana biti staromodna,
biti uspomena bilo kome. Moje dijete ove godine isto ima krizmu i kada me njena kuma pitala kaj da kupi, rekla sam joj da kupi nesto za sto ce i za 10 godina moci reci da je to dobila od kume za krizmu. Sto se love tice koju mislis potrositi, svaka cast, ja se nadam da me vise od toga nece doci sama proslava za 20 ljudi.
pupoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 22:54   #30
ja sam kuma ove godine i to curi koja to hoće jer u meni vidi frendicu (iako imam 22 godine), ne zato kaj su joj to starci rekli. planiram joj kupit fotić i neki skroz tanki mali lančić sa križićem od bijelog zlata (nije problem u lovi nego u tome što znam da drugo neće nikad nosit). ali činjenica je da klinci prvo kad dodju u crkvu šapću o tome tko je kaj dobio i čiji je poklon bolji (priznajte, svi smo bili u tim godinama), pa u skladu s tim treba nekako i izbalansirati i kupiti poklon. treba kupiti nešto što je njoj/njemu stvarno u skladu s godinama i željama (ja sam dobila prst debelu ogrlicu od žutog zlata sa privjeskom veličine 1 kune i pripadajućom narukvicom, koju nikad u životu nisam stavila na sebe jer mi je totalno neprikladna), ali treba gledati malo i "što je u modi". slažem se da treba nešto ostati za uspomenu, al to ti nije bitno sa 14 godina, to shvatiš 10 godina kasnije.
i surova je činjenica da se kod nas (okolica zagreba) ipak ne kupuju pokloni od 400-500 kuna, ma koliko svi pričali tako, i tvrdili da je bitna ona duhovna strana....
ustvari ako kupiš i tortu i cvijeće i poklon i to sve, cifra izadje tu negdje bliže oko 2000.
pchela_mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 16:58   #31
I moj sin će za dva tjedna imati firmu. Ne očekujem nikakve velike niti skupe poklone. Ručak za familiju i kumove ću napraviti doma bez nekog velkog razbacivanja navaca. Stvarno su mi bezvezni i stupidni "običaji", makar mislim da se prije radi o dokazivanju pred susjedima, da klinac mora dobiti ništa manje nego skuter ili još veči bedastoću pa i pod cijenu da se dižu krediti. Stvarni nepotrebno.
__________________


Filip, Petra , Hana
Bruna 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 18:18   #32
Moj sin je lani bio kum. Kupio je PS2 i lančić+križić. Mislim da je sve skup billo cca 2.000 kn.
Nama je isto bil problem postavit mjeru koliko potrošiti. Jesmo li pretjerali?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 20:18   #33
Evo da se i ja uključim u ovu temu (iako sam krizmana prije 10 godina) ups, što sam stara a dogodine me očito čeka da ću i ja biti krizmana kuma nekome tko mi je to odavno rekao.

Ja sam za svoju krizmu od kume dobila prsten, od roditelja-lančić sa križem (volim nakit, ostalo mi je za uspomenu i dan danas ih rado nosim jer volim nakit). Od ostalih koji su prisustvovali mojoj krizmi,koliko se sjećam dobila sam: foto album-tada nije postajala moderna tehnologija, knjige na engleskom jeziku-ne samo koje ja čitam već i ostatak obitelji, znači vrlo jednostavno i ne nešto prekomplicirano. Iako ima osoba koje ne vole čitati, pa sad ovisi od osobe do osobe.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:29   #34
Ne,stvarno ti nije potrebno toliko izdvajat za poklon na krizmi...meni je kuma na krizmi bila moja ujna,i sjecam se da sam joj rekla da je jedino sta nezelim-lova,jer to se potrosi kako-tako i sta ti ostaje??? Nikakva uspomena...

Dobila sam prsten koji sam sama izabrala,od bijelog zlata sa puno cirkona,kostao je jako puno (1000kuna) i nikad ga neskidam jer mi je jaaaaaaaaaaaaaako drag...

Ujni nikada nisam rekla zelim to i to....nego me par dana prije krizme nazvala i rekla dodji u grad idemo na jedno mjesto,usle smo u zlatarnicu i rekla mi je izaberi prsten koji ti se najvise svidja (zna da obozavam jedino prstenje od nakita)...ja sam izabrala taj i kada je tip rekao kosta 1000 kuna ja sam ga skinula i rekla da ja to nezelim jer su se oni tek ozenili i da i njima treba para i da bi bilo glupo da mi kupuje nesto tako skupo i nisam ga zeljela uzet...

Ona se vratila naknadno i kupila mi ga je i donjela na dan kada sam se krizmala,ali vjerujte mi ja ga tjednima i tjednima nisam izvadila iz kutijice jer sam osjecala takvu griznju savjesti...ona me stalno pitala zasto ga nenosim al ja sam se osjecala tako jadno....sada ga stalno nosim,velik je,lijep....meni jako poseban....

OK ja sam se krizmala sa 21 godinu (naknadno) ali znam da je tinejdjerima najbitnija lova lova i samo lova....iskreno ja bi njima krizmu malo pomaknula na 20,21,22....godinu...da malo drukcije razmisljaju...ponekad se pitam znaju li ta djeca radi cega se krizmaju i sta to uopce znaci
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:10   #35
De Tomaso Longchamp
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 22:53   #36
Quote:
Doria22 kaže: Pogledaj post
...
Jako lijep post!

Zadnje uređivanje putnica : 16.04.2007. at 23:43. Reason: quote
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:28   #37
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
kod nas je običaj kupit bibliju i neki nakit tj lančić s križićem ili tak neš. to smo dobile i ja i sisterka za krizmu (imali smo različite kumove, nevezane jedne s drugim i nismo niš zahtjevale) tj ja sam dobila lančić a sisterka narukvicu. sister isto kad je bila kuma je tak kupila. meni se to čini korektnim. ne kužim kaj će klincu od 14 godina 3 i pol soma? nečija mjesečna plaća
Pa, hoćeš da ti ja kažem?
Ja se krizmam u subotu. 21 travnja u 11 sati
Zanima me skladanje i 3d modeliranje te bi mi novac super došao za kupnju jedne gige rama , zvučne kartice i polovnog pianina.Ako misliš da sam sebičan, e bogami nisam.Ja zaslužujem svaki peni koji ću dobit.Ne očekujem od nokoga 3000 kuna ali ipak, supač će se najesti škampi na buzaru, brancina na gradelami, sira sa tartufima, odličnog pršuta od 9 kila i još pun kurac priloga ne brojeći kolače i deser, a sve domaće i ne kao svi ostali u nekom restoranu nego u kućnoj udobnosti.Pa zašto bi kupili nešto što košta 400? Ako ne misliš i ti tako, onda idi u neki agroturistički restoran da jedeš sve navedeno.1500 kn po osobi minimalno.Baš me bolu kurac za kršćanstvo i crkvu općenito. Ja sam ateist a krizmu ću iskoristiti da pokupim lovu i zlato. A imao sam i nekoliko neugodnih epizoda sa kršćanima...
Ćasna me cijelo vrijeme trača pred prijateljima pa me sad zovu "ateist luđak" buduću da su svi veliki vjernici i nisu navikli u svojoj sredini imati nekoga tko ne vjeruje u boga.Neki misle da sam zbilja lud, da sam sklon suicidu i čak im je rekla da me se klone Kuja!!! To je tipično ponašanje kršćana. čak mi je radila probleme za krizmu i morao sam raditi koliko oćeš ludosti da već jednom prestane srati.Nakon krizme NIKAD ME VIŠE U CRKVI NEĆE VIDJETI!! ja to ne želim u životu, pa makar to stvarno postojalo i morao ići u pakao.Kršćani, slobodno me quotajte i kritizirajte, bilo bi to totalno tipično za stav i prihvaćanje tuđih mišljenja većine od vas.
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:32   #38
Quote:
Doria22 kaže: Pogledaj post
OK ja sam se krizmala sa 21 godinu (naknadno) ali znam da je tinejdjerima najbitnija lova lova i samo lova....iskreno ja bi njima krizmu malo pomaknula na 20,21,22....godinu...da malo drukcije razmisljaju...ponekad se pitam znaju li ta djeca radi cega se krizmaju i sta to uopce znaci
Blablabla, odraslo prihvaćanje kršćanstva i takve spike.
U sredini u kojoj živim [mjesto u istri], nije ljudima svejedno ako si krizman ili ne, samo da to znaš kako ljudi mogu biti prave svinje.
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:58   #39
Quote:
Mr.Marino kaže: Pogledaj post
Kršćani, slobodno me quotajte i kritizirajte, bilo bi to totalno tipično za stav i prihvaćanje tuđih mišljenja većine od vas.
macak, takav buntovni, materijalisticko-nihilisticki stav i :ne mozete vi mene platit koliko ja vrijedim: zivotna filozofija kao tvoja je danas vrlo rasirena i normalna za djecu tvoje dobi, jedino sto si ti iskren i poradi toga izlozen kritici, a ostali se licemjerno ne izjasnjavaju. daklem, to je sasvim ok

medjutim, malo sam zabrinuta za tebe obzirom na kolicinu bijesa koju ispoljavas. chill out, man
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 14:01   #40
Mr. Marino, hvala na iskrenosti. Nije mi čudan tvoj post, naprotiv, samo nam dokazuje kud i gdje smo otišli.

Volim reći "To je nama naša borba dala" pa da se malo sprdam s našom demokracijom. Po meni, opet smo otišli u jednoumlje, tamo gdje smo i bili, jedino što se sad drugačije zove. Meni ovo nije demokracija.

Ja sam išla od malena na vjeronauk, u crkvu, u vrijeme kad su nam zbog toga ispirali mozak u školi. Imam sve sakramente i volim naše običaje, ne mogu reći da sam slijepi poklonik katoličanstva, moja vjera u Boga širih je razmjera i prelazi granice raznih religija koje su se kroz povijest razgranale. Ali prihvatila sam običaje vjere u kojoj sam rođena i dragi su mi.

Ali kad je moj sin imao pripremu za Prvu pričest bila sam ljuta ko pas. Izbacila bih vjeronauk iz škola odmah i pod svaku cijenu. Nedemokratskim uvođenjem vjeronauka u naše škole (ko fol neobaveznog) dobili smo proizvod koji smo dobili. I sad crkva razmatra problematiku i ozbiljno razmišlja o ukidanju kumstava. Šteta ako do toga dođe, jer u svemu tome, najljepši i najvredniji poklon bio je upravo taj da budeš počašćen što te netko želi za kuma i što ćeš ti nekome biti dragi kum za čitav život.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.