Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2010., 20:46   #61
Bok žene... da se i ja javim među niskonoseće, čitam vaše postove sad i ne mogu vjerovati, imam dojam da je to nisko nošenje puno ležernije nego što se meni čini.

Već od 21. tjedna pijem spasmexe, utrogestane tri puta dnevno, i normabele prema potrebi, i ne mrdam osim do kupaone i doktoru

Sa 20 tjedana sam otišla hitno na kontrolu jer sam imala čudan osjećaj da se beba skroz spustila, i da će samo ruka ili noga izviriti odozdo. Mislila sam da paničarim bez veze, ali bolje to nego da ne paničarim kad ne treba, pa užicala da me prime... žena pogleda dolje i

Vi ne smijete ni hodati, ni u dućan, u krevet odmah i strogo mirovanje. Pokušavala bebi snimiti glavu ali nije mogla jer je tikvica bila skroz u zdjelici.

Kasnije otišla do svoje doktorice, žena me ide pregledati, ja joj govorim da nisko nosim pa da moram izbjegavati sjedenje i hodanje i ona kaže da, da, to je sve u redu, nema problema, onako opušteno i umirujuće. A onda pogleda dolje i opet

Nije znala dal da me šalje na šivanje ili ne pa me naručila sljedeći tjedan, da me pogleda drugi doktor.

Hvala bogu, on nije napravio facu, mislim da bi me herc strefio da je...

Uvalili mi neke injekcije, pozvali da dođem ponovo za dva tjedna, pa onda opet za dva tjedna, a do tad nema mrdanja iz kreveta, dizati ne smijem ništa, sjediti ne smijem, ako bude frke neka se odmah javim, svaki pregled na ctg.

Cerviks mi je cijelo vrijeme bio mekan i uloživ za nešto članka (ne kužim tu mjeru), ali dobra stvar je što se nije dodatno otvorio otkako sam na ležanju.

Meni je samo bitno da to uspijem održati još 7 tjedana, da ne moram u bolnici mirovati. Poludjela bih da ležim tamo još mjesec i pol.

Uglavnom, uz najstrože mirovanje i sve te tablete zasad je ok, imam BH stezanja, ako samo malo dulje hodam (tipa, do auta) dobijem bolove kao menstrualne...

Čitam ovo što pišete tu i ne mogu vjerovati da toliko žena koje nisko nose uredno ne samo da sjedi, nego sprema po stanu, kuha ručak, ide u dućan... Ja bih duše dala da mogu malo pospremat po stanu i skuhat nešto, dućana nisam vidjela već dva mjeseca.

Rekoše mi da i sa tuširanjem oladim, jedem u krevetu...

Čitavo vrijeme sam pod dojmom da je situacija stvarno oglavu kad sam vidjela kako su se ovi što su me gledali uozbiljli, ajd da je samo jedan doktor ali svi su mi dali istu uputu o strogom mirovanju.

Sad ne znam jel to kod mene nešto ekstremno izraženo, ili što? Ovo mi je prva trudnoća. Koliko nisko ta bebica može biti?

Nadam se da ću barem 36. tjedan prijeći... Joj, kako vam zavidim na ovom spremanju po stanu, nemate pojma...
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:35   #62
Quote:
Mačuhica kaže: Pogledaj post
I moja se beba vrlo brzo spustila i okrenula, u 23 tj i još sam otvorena za članak prsta. Pijem Partusisten i Normabel, ispočetka sam mirovala i pazila se a sad što sam bliže terminu svašta radim i krečem se, sada sam u 36 tj. I sve je ostalo isto, tako da bez brige
I ja pijem partusisten od 23 tj,sada sam u 30. tj. Do kada ćeš ga piti?
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 21:36   #63
nedoumica,ni ja 2 mjeseca nisam vidjela trgovine...
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 15:12   #64
Quote:
čokoladica08 kaže: Pogledaj post
nedoumica,ni ja 2 mjeseca nisam vidjela trgovine...
Čokoladice, znam da je sebično od mene, al sad mi je lakše
Već sam pomislila da sam jedina koja ne smije ni kuhat ni šetat cucka...

Bar smo uštedjele na odjeći. Imam jednu tuniku i jedne hlače u koje stanem (od trenirke, baš me briga) i u tom hodam doktoru. Nula komada trudničke garderobe, nit sam ih imala kad kupit, nit ih imam kud nosit.

Jedva čekam da pređem 36. tjedan...

Odmah ću izać iz kreveta i preuredit raspored knjiga na regalu , gledam ih već 2 mjeseca i stvarno me nervira kako sad stoje

A onda idem van u šetnju od barem jedno 50 metara, možda se i do birca dovučem da popijem sokić

Divota!
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:56   #65
nedoumica, sad si me preplašila! ajd, čekam sljedeći petak i pregled pa da vidim što će mi gin reći.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 21:39   #66
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
nedoumica, sad si me preplašila! ajd, čekam sljedeći petak i pregled pa da vidim što će mi gin reći.
Ma nisam htjela... Sudeći prema većini postova ovdje, vjerojatno će i tebi samo reći da malo usporiš i ne tegliš teške stvari.

Al znaš onu staru, ko se na mlijeko opeče, taj i na jogurt duva

Bolje da se strpiš par dana za svaki slučaj , nego da kasnije kad te pregledaju naprave , i prijete bolnicom ko meni.
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 12:54   #67
Mene jucer sarafalo u krizima i bol nisko dolje ko menstrualna..cak i niz noge islo... i tako cijeli dan-bice laznjaci ili Bh kontrakcije..al s obbzirom da je nisko, uplasila sam se da se nisam pocela otvarati...ali nadam se da je sve u redu..do pregleda jos 13 dana
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 07:01   #68
e, nama u trudnoći nikad mira.... samo loše strane svega gledamo :PPPPPP
ko da ovak nisam dovoljno posijedila još na početku trudnoće, mislim....
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 07:46   #69
Jutro,curke
kao što sam pisala,i ja sam otvorena do ušća,beba je nisko i da se ne ponavljam,i mene je bilo strah do pregleda kaj će biti i hoću li morati u bolnicu. Bila sam na pregledu,stanje je ostalo nepromjenjeno,ali dokica je rekla da samo mirujem bez ikakvog straha.I mogu vam reći,kad sam se malo oslobodila straha,puno se bolje osjećam i nema takvog pritiska u bušici kao prošlih tjedan dana. Tako da,drage moje,probajte se opustiti i sve će bit dobro
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 08:39   #70
Bok cure...ja sam 22.tjedan i beba je nisko. Skračen cerviks. Da li ići na bolovanje? Cijeli dan sjednim, malo se krećem. Jel vam zvući to zabrinjavajuće?
Doc veli bolovanje, pogotovo ako se što ne promjeni za tjedan dana kada mi je kontrola.

Beba je na noge, i odjećam micanje dolje u području dlačica...ono baš jako nisko...
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 12:37   #71
simba, na tvom mjestu, ja bi definitivno otišla na bolovanje... s tim se bolje ne igrati...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:19   #72
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
Bok cure...ja sam 22.tjedan i beba je nisko. Skračen cerviks. Da li ići na bolovanje? Cijeli dan sjednim, malo se krećem. Jel vam zvući to zabrinjavajuće?
Doc veli bolovanje, pogotovo ako se što ne promjeni za tjedan dana kada mi je kontrola.

Beba je na noge, i odjećam micanje dolje u području dlačica...ono baš jako nisko...
Slažem se s Tiki, bolovanje definitivno, jer sjedenje ovdje jednako šteti kao i stajanje... beba pritišće na cerviks pa se on otvara polako bilo da stojiš ili sjediš, svejedno. Baš ležati treba.

Odi doma, uvali se u krevetac i jastučić pod guzu, da se rastereti to sve dolje.

A onda fino miruj idućih 15 tjedana , ispalit ćeš na živce ko i ja , al bolje to nego da te na kraju strpaju u bolnicu.
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:26   #73
joj...hvala vam curke...danas sam još na papiru naišla na dve kapi krvi...kasnije nije bilo niš...al mislim da ću još sutra doraditi i nema me više...nisam mislila bit cmoljava, al očito nema druge...
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:37   #74
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
joj...hvala vam curke...danas sam još na papiru naišla na dve kapi krvi...kasnije nije bilo niš...al mislim da ću još sutra doraditi i nema me više...nisam mislila bit cmoljava, al očito nema druge...
Ma nisi nista cmoljava, s tim se ne treba zezati. I ja sam se zanosila idejom da cu raditi do kraja pa sam vec u 6.tj. zavrsila na mirovanju. Prioriteti se mijenjaju. Treba napraviti sve da beba bude ok.
Posao nece nikamo pobjeci.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 19:24   #75
Evo i mog izvješća s pregleda. Nisam otvorena, smekšan cerviks jako, ali nije skraćen, ali kaže gin. da je to normalno s obzirom da sam sad 30+ i da mi je ovo treća trudoća u 4 godine. Rekla je ne znači da možeš biti potpuno aktivna, ali možeš sve pomalo, ipak lezi što više, jer beba je i dalje jako nisko, čak smijem i do austrije baš sam si vesela.
E da i na uzv skužim zašto me jako boli s desne strane kod zdjelične kosti, često, baš me onak jako jako boli, a ono mališa proteže s vremena na vrijeme svoja slatka stopala i meni zadaje bol, naime stopalo mu je taman ispod te kosti zabijeno. Joooooj kad izađe prvo će po nožicama dobit, puse naravno

simba sjedenje pogoršava stvar kod otvaranja, skraćenog cerviksa i sl. odi ti na bolovanje i lezi
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 19:25   #76
Spuštanje trudničkog trbuha

Nisam našla sličnu temu, ako postoji, molim moderatore da ju spoje.

Drage trudnice i mame, zanima me u kojem ste tjednu trudnoće primjetile da vam se trbuh počeo spuštati? Jeste li osjetile olakšanje u predjelu želuca i jel vam trbuh omekšao ispod rebara? Jel spuštanje trbuha znak da uskoro slijedi porod ili ne mora biti tako?

Ja sam u 36 tjednu trudnoće i trbuh mi se još nije počeo spuštati iako naizgled nisko nosim . Imam pritisak na ošit, boli me gornji dio trbuha i trbuh mi počinje odmah ispod sisa. Do nedavno sam morala mirovati zbog mogućeg prijevremenog poroda, a na zadnjem pregledu u petak gin mi je dala zeleno svjetlo da skačem na pilates lopti da bi mi se trbuh spustio jer je beba visoko.

Svako iskustvo i savjet je dobrodošao . Kad mogu očekivati poboljšanje u smislu manjeg pritiska u gornjem dijelu trbuha i želuca? Hoće li i žgaravica tada nestati ?
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 19:39   #77
Meni je ostalo još 2 dana do termina, a mislim da mi se trbuh spustio tek nedavno, možda prije kojih tjedan-dva dana.
Ali rečeno mi je da ću možda prenijeti 10-14 dana tako da se tebi možda ranije spusti. Mislim da je to dosta individualno.

edit: Bol u rebrima je napokon nestala.
Fleur Delacour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 21:07   #78
ja sam 37+ i nisam primjetila da mi se trbuh spustio al već dugo nemam žgaravice, pritisak na ošit nikad nisam imala, zapravo cijelu trudnoću mi se čini da mi je trbuh nisko. prva mi je trudnoća pa nemam pojma...
nadam se samo da neću prenijeti

edit:ako se sjetim sutra na uzv ću pitat gin-a jel se beba spustila..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 21:22   #79
Evo što sam našla na netu:

U 37. tjednu trudnoće dolazi do spuštanja trbuha.

Ako je ovo Vaša prva trudnoća - u ovome tjednu ćete osjetiti olakšanje u smislu popuštanja pritiska na rebra, pluća, želudac i druge unutarnje organe. Daleko lakše ćete disati i jesti. Ovo olakšanje nastupa usljed spuštanja glavice djeteta u malu zdjelicu. Kao posljedica spuštanja glavice u malu zdjelicu, nastupa pojačani pritisak na mokraćni mjehur, zbog čega se javlja pojačani nagon za mokrenjem, kao i učestalo mokrenje. Također možete osjetiti pritisak ili bolove u preponama ili nogama.

Kako Vaša beba i dalje raste, ovo olakšanje će biti kratkotrajno. Koncem 40. tjedna nožice bebe ponovno dosižu Vašu prsnu kost.


Nisam sigurna kad mi se u prvoj trudnoći spustio trbuh jer sam cijelu trudnoću nosila nisko.
Nadam se da ću idući tjedan lakše disati . Doduše, bebi je malo veći, trbuh mi je ogroman. S 34+4 je procjenjen na 2700g i 49 cm, a ja sam sitnije građe tako da možda jednostavno nema mjesta .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 21:23   #80
Našla sam i zašto me toliko boli ispod rebara, iako mene ta bol muči već dva tjedna:

U 36. tjednu trudnoće gornji pol maternice (fundus) dosiže najvišu točku. Dopire do same prsne kosti zbog čega ćete vjerojatno osjećati posljedice pritiska uvećane maternice na okolne organe. Prije svega su to pritisak na rebra, pluća i želudac, zbog čega se može javiti neugodna bol ispod rebara, otežano disanje i/ili žgaravica. U Vašoj trudničkoj knjižici liječnik je ovaj položaj maternice vjerojatno označio s F=X pri čemu F označava fundus, a X processus xyphoides - prsnu kost.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.