Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 23:00   #1
Mogu li Hrvati izaći na ulice???

Dokad cemo samo slusati uvjeravanja od nase vlade da nam je dobro, da nema inflacije, da su place porasle, da nas ne kradu i da gorivo nece poskupjeti? Valjda svi znamo i vidimo da su to ciste lazi, a stvarnost potpuno drugacija.
Dakle kad bi se organizirali prosvijedi dali biste izasli na ulicu i izrazili svoje nezadovoljstvo?
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:04   #2
pa meni je dobro, plaća mi je porasla i nitko me ne krade. promjene cijene goriva vidim kao dio globalnog trenda. nemam razloga izlaziti na ulicu i ne bi se pridružio nikakvom takvom štrajku.

eto.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:06   #3
Da ne radis mozda u saboru?
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:07   #4
Mogu,kako ne bi mogli. Ja sam se upravo vratio sa ulice...
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:11   #5
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
pa meni je dobro, plaća mi je porasla i nitko me ne krade. promjene cijene goriva vidim kao dio globalnog trenda. nemam razloga izlaziti na ulicu i ne bi se pridružio nikakvom takvom štrajku.

eto.
E upravo u tome je problem, što u Hrvatskoj ne postoji solidarnost između ljudi. Tebi je dobro pa te boli kurac. Kako ova poskupljenja padaju radnicima koji rade u firmama koje mjesecima ne isplaćuju plaće, kako padaju sljepcima čije su invalidske naknade u RH među najmanjima u Europi (manje nego u Albaniji), prosvjetnim radnicima (moja cura, učeteljica matematike kao pripravnik ima 3500kn) itd.
Ima puno toga za prosvjedovati, ne samo poskupljenja
detuđmanizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:13   #6
Pa onda se ti potlačeni radnici prvo trebaju pobuniti, pa tek onda računati na solidarnost drrugih. Ne očekuješ valjda da će netko kome je ok na poslu započeti prosvjed...
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:15   #7
Quote:
N I X kaže: Pogledaj post
Da ne radis mozda u saboru?
robuješ plitkim stereotipima.
zmay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:17   #8
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Pa onda se ti potlačeni radnici prvo trebaju pobuniti, pa tek onda računati na solidarnost drrugih. Ne očekuješ valjda da će netko kome je ok na poslu započeti prosvjed...
Pa bunili su se već sto puta, pa opet mauna. Možda treba masovan prosvjed svih a ne samo pojedinih grupacija. Ali najbolje od svega bi bilo kada bi ljudi pri odluci o glasovanju razmatrali sposobnost i poštenje političara umjesto da puše priče o ideološkoj podjeli.
detuđmanizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:21   #9
Pa kad pogledam te vođe sindikata,nije ni čudo što se nikad niš nije dogodilo. Ja pamtim samo dva zaista velika prosvjeda u Zagrebu: Radio 101 i onaj prosvjed radnika na trgu 1998. (ako se ne varam). Takav prosvjed prvo treba dobro organizirati i najaviti mjesec dana unaprijed,najaviti ga na sva zvona i reći ljudima da će jedinio tako doći do svojih prava...

I još nešto,kada bi ljudi na izborima gledali poštenje i sposobnost HR političara,bila bi možda 3-4 političara u Hrvatskoj i mnoštvo poništenih listića...
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:32   #10
Quote:
zmay kaže: Pogledaj post
robuješ plitkim stereotipima.
Ma jok, samo sam ogorcen izgledom svakodnevice! Budimo realni koliko ima takvih koji su zadovoljni. Govorim o radnickoj klasi-malome covjeku.
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:33   #11
A možda bi ljudima stvarno tribalo bit loše da bi mogli protestirat kako in je loše?
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:37   #12
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
A možda bi ljudima stvarno tribalo bit loše da bi mogli protestirat kako in je loše?
Pa ja ne mogu reći da mi je nešta strašno loše ali protiv ovakve vlade bih vrlo rado prosvjedovao. Nikome od nas ne ide na čast što jedan sljepac dobiva nekakvih 30 eura invalidnine ili prosvjetni radnik 3500kn plaće.
detuđmanizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:40   #13
Quote:
detuđmanizator kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu reći da mi je nešta strašno loše ali protiv ovakve vlade bih vrlo rado prosvjedovao. Nikome od nas ne ide na čast što jedan sljepac dobiva nekakvih 30 eura invalidnine ili prosvjetni radnik 3500kn plaće.
A prva stvar koju bi sindikalisti uopće tribali napravit jest da u javnost izlaze s točnim i provjerenim informacijama, ciframa, statistikama...
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:42   #14
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
A prva stvar koju bi sindikalisti uopće tribali napravit jest da u javnost izlaze s točnim i provjerenim informacijama, ciframa, statistikama...
Šta je tu netočno?
Podatak br. 1 (slijepci) emisija HTV-a, čuo iz njihovih usta
Podatak br. 2 (prosvjetni radnici) plaća pripravnika u prosvjeti je 3500kn, kao što rekoh cura mi je pripravnik u školi
detuđmanizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:49   #15
Quote:
detuđmanizator kaže: Pogledaj post
bi ljudi pri odluci o glasovanju razmatrali sposobnost i poštenje političara umjesto da puše priče o ideološkoj podjeli.
Onda ljudi ne bi imali za koga glasati!
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:50   #16
Quote:
detuđmanizator kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu reći da mi je nešta strašno loše ali protiv ovakve vlade bih vrlo rado prosvjedovao. Nikome od nas ne ide na čast što jedan sljepac dobiva nekakvih 30 eura invalidnine ili prosvjetni radnik 3500kn plaće.
1. U Hrvatskoj je registrirano 5.800 slijepih i slabovidnih osoba, a od tog broja njih oko 3.000 prima naknadu između 35 i 54 eura mjesečno.

http://pgz.hns.hr/content/view/544/42/

2. Meni je mater nastavnica hrvatskog i ima oko 5.5 tisuća kuna.

Dakle i kod tebe se ispoljila klasična boljka hrvatskih sindikalista koja mi već duže vrime ide na nerve i zbog koje im ne virujen ni riči.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:54   #17
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
1. U Hrvatskoj je registrirano 5.800 slijepih i slabovidnih osoba, a od tog broja njih oko 3.000 prima naknadu između 35 i 54 eura mjesečno.

http://pgz.hns.hr/content/view/544/42/

2. Meni je mater nastavnica hrvatskog i ima oko 5.5 tisuća kuna.

Dakle i kod tebe se ispoljila klasična boljka hrvatskih sindikalista koja mi već duže vrime ide na nerve i zbog koje im ne virujen ni riči.
Pa gdje sam to pogriješio. Za sljepce sam dobro rekao a tvoja majka nije pripravnik.
Taj idiotizam sa pripravnicima je nepravda prema mladim ljudima, oni imaju istu satnicu i rade sve što i njihove kolege a imaju 1500-2000kn manje.
detuđmanizator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:55   #18
Quote:
detuđmanizator kaže: Pogledaj post
Pa ja ne mogu reći da mi je nešta strašno loše ali protiv ovakve vlade bih vrlo rado prosvjedovao. Nikome od nas ne ide na čast što jedan sljepac dobiva nekakvih 30 eura invalidnine ili prosvjetni radnik 3500kn plaće.
Potpuno si u pravu. Dok god sjede u saboru kreteni i podobni nesposobni ljudi koji grnu samo u svoj dzep nece nam nikad biti bolje. Samo im to treba reci.
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:56   #19
mogu , kako ne bi mogli ...pa svi glavni kafići su po cesti i špicoskopi ih prate s barem 5 raznih petparačkih medija

aha ...nisi to pitao

no pa dobro - odgovor je : MOGU, ALI NEĆE !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:58   #20
Quote:
detuđmanizator kaže: Pogledaj post
Pa gdje sam to pogriješio. Za sljepce sam dobro rekao a tvoja majka nije pripravnik.
Taj idiotizam sa pripravnicima je nepravda prema mladim ljudima, oni imaju istu satnicu i rade sve što i njihove kolege a imaju 1500-2000kn manje.
Stvarno ti moran pisat??? Ne razumiš moju poantu?
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.