Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 00:12   #81
Mi smo isprepadani i nemamo osjećaj slobode. A izvršiti pritisak na lošu vlast je legalno pravo naroda. Samo, nas bi opet neki pokvarenjek izmanipulirao..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 01:31   #82
Quote:
zmaj2006 kaže: Pogledaj post
Hrvati su vecinom pi*kice kojima je bitnije da je njihovom susjedu gore nego njima, stalno se usporedjuju jedni s drugima i nemaju zelju ni petlje vidjeti sto se desava izvan granica njihove patuljaste nazovi drzave.

Dakle, ako treba, bice u dugu 10 puta vecem od place, nece imati dovoljno za jesti, ali ako je vecini tako, onda je dobro.

Ovaj narod nije za demokraciju, vec za crvstu cizmu pod kojom ce stenjati, i upravo zato ce uvijek glasati za nekog gada koji ce ih musti.
A ti si, ... Jugoslaven ???
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 01:36   #83
Ne znam da li je on Jugoslaven, ali ja nisam i imam podjednako mišljenje.
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:08   #84
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je on Jugoslaven, ali ja nisam i imam podjednako mišljenje.
Znači li to kako je i tebe opisao u svom dopisu ???
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:11   #85
Quote:
Gospar kaže: Pogledaj post
Znači li to kako je i tebe opisao u svom dopisu ???
Ne, a tebe? S kojim se dijelom konkretno ne slažeš?
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:14   #86
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
Ne, a tebe? S kojim se dijelom konkretno ne slažeš?
Ni mene. S ni jednim se dijelom ne slažem.
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:24   #87
Pošto na ulicu ne izlazimo, mora da je to ipak istina
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:36   #88
Quote:
mimozica 7 kaže: Pogledaj post
Pošto na ulicu ne izlazimo, mora da je to ipak istina
Njegov upis ima najmanje veze s izlaženjem na ulicu.
__________________
NON ßENE PRO TOTO LIßERTAS VENDITUR AURO !!!
Gospar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:49   #89
Quote:
zmaj2006 kaže: Pogledaj post
Hrvati su vecinom pi*kice kojima je bitnije da je njihovom susjedu gore nego njima, stalno se usporedjuju jedni s drugima i nemaju zelju ni petlje vidjeti sto se desava izvan granica njihove patuljaste nazovi drzave.

Dakle, ako treba, bice u dugu 10 puta vecem od place, nece imati dovoljno za jesti, ali ako je vecini tako, onda je dobro.

Ovaj narod nije za demokraciju, vec za crvstu cizmu pod kojom ce stenjati, i upravo zato ce uvijek glasati za nekog gada koji ce ih musti.
Mislim da su ti isti Hrvati 1991. neke stvari dokazali. A to što nismo na dobro naviknuti i što smo predugo bili pod nečijom čizmom to je drugi par rukava.

Ne vrijeđaj moj narod, ja ti to ne dozvoljavam!
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:12   #90
Quote:
Perrault kaže: Pogledaj post
To je neusporedivo. Pa oni nas s Bastillom šišaju za 200 godina. A jesmo li mi uopće i doživjeli svoju građansku revoluciju?

Mi imamo komunističko naslijeđe začepljenih usta i masu kojoj su nepoznata građanska prava. Imamo i intelektualce koji šute - njima je, valjda, dobro, a ostale ko šiša. I medije imamo koji za intervjue/emisije uvijek iste face pitaju za mišljenja, a pokušaj prosvjeda navijača unaprijed izruguju. Imamo nevladine udruge koje tiskaju brošurice i sisaju golemu vladinu lovu. Imamo sindikalca Kunsta, koji se učlanio u vladajuću partiju, i ostale sindikalce, koji redom imaju poprilično velike plaće.

''Kakva demokracija, takva i javnost''. Naša javnost nema nikakvog utjecaja, jer je neosviještena i neaktivna. Da ga ima, ne bi pretvorbeni lopovi i danas šetali među nama; javnost bi pritisla vlast i prisilila je na odgovornost, bilo linčom, bilo na izborima. Hrvata dakle nema na ulicama jer mi ne poznajemo ni građansku ni političku kulturu.
većina naroda (hrvati su većinom bili seljaci) je iz postfeudalnog perioda uletila u fašizam, iza toga u socijalizam, a onda u "tuđmanovu demokraciju"... po razvojnom putu više sličimo rusima nego slovencima i česima... nije bilo vremena za razvijanje svijesti o građanskim slobodama... ako budemo imali prilike, učit ćemo se u sljedećim desetljećima...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:09   #91
prije bih rekao da su većinom sitni mali lopovi koji se boje da će ih u toj masi (na prosvjedima)netko prepoznati pa priupitati za zdravlje
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 23:47   #92
Quote:
Kruška kaže: Pogledaj post
Ka prvo.. Ovo što sam citirao na što sam ti postavio pitanje.. nema a ma baš nikakve veze sa satovima. To ti je valjda onako.. usput.. lupati floskule za bezveze.
Dakle.. ako možeš ARGUMENTIRANO odgovoriti na moje pitanje.. odnosno ako ti mogu preciznije postaviti pitanja.

1. Vlada tvrdi da je Hrvatima dobro, argumentirano napiši kako nisu u pravu. Navedi konkretne primjere (BDP, broj registriranih automobila, broj potrošnje goriva, broj potrošnje nepotrebnih stvari kao što su cigarete i slično, .. itd)
2. Vlada kaže kako su se plaće povećale, argumentirano potkrijepi tvoje tvrdnje da nisu. Usput, neka ti korisna bude poveznica www.dzs.hr
3. Vlada kaže kako ne krade, ako ti imaš nekakve dokaze o kradji.. slobodno iznesi.. argumentiraj malo. Tko je krao, što je krao, koliko je krao i kad je krao.
4. Vlada je obećala kako gorivo neće poskupjeti više od 8kn po litri i u svom (prošlom) mandatu su to obećanje i održali. Za to su i imali mandat od 4 godine. No ekonomska situacija u svijetu natjerala je i Hrvatsku na poskupljenje. Ako misliš kako tome nije tako, argumentirano potkrijepi svoje mišljenje.



Ili ćeš po običaju (kao što se to po običaju radi) lupati floskulama i kukati.
p.s. nisam HDZ-ovac
Ne ja ne kukam, nego se bunim. A ti si bas pravi primjer klasicnog Hrvata, kazes da afera sa satovima lupanje bezveze- znaci to cemo zaboravit? Ono digla se frka al raja zaboravlja, je lopov al nema veze ajmo glasat za njega... Ma ljudi moji za to su trebale padat glave!!!
1Slazem se, otidi u banku i trazi kredit za auto, televizor i ostala sranja te vrste. Ma nema problema, al zatrazi kredit za pokretanje obrta, poduzetnistva tj neceg korisnog nema sanse. Moras obic stotinu vrata i sto papira dofurat...
2 Ne kazem ja da se place nisu povecale, ali koliko su porasle place, a koliko cijene zivota???
3Saborski zastupnik Stjepan Fiolic(HDZ) ima veliku mesnu industriju. Radnicima daje pola place ˝na ruke˝ a pola na banku. Zar nije to utaja poreza i varanje drzave koju kao predstavlja? (ovo mogu dokazati i posvjedociti)
4Obecanje ludom radovanje... Neka obecaju da u ovom mandatu nece cjena ic iznad 9,99 kn po litri. To ce valjda moci ispuniti-NE
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 11:22   #93
Quote:
N I X kaže: Pogledaj post
Ne ja ne kukam, nego se bunim. A ti si bas pravi primjer klasicnog Hrvata, kazes da afera sa satovima lupanje bezveze- znaci to cemo zaboravit? Ono digla se frka al raja zaboravlja, je lopov al nema veze ajmo glasat za njega... Ma ljudi moji za to su trebale padat glave!!!
1Slazem se, otidi u banku i trazi kredit za auto, televizor i ostala sranja te vrste. Ma nema problema, al zatrazi kredit za pokretanje obrta, poduzetnistva tj neceg korisnog nema sanse. Moras obic stotinu vrata i sto papira dofurat...
2 Ne kazem ja da se place nisu povecale, ali koliko su porasle place, a koliko cijene zivota???
3Saborski zastupnik Stjepan Fiolic(HDZ) ima veliku mesnu industriju. Radnicima daje pola place ˝na ruke˝ a pola na banku. Zar nije to utaja poreza i varanje drzave koju kao predstavlja? (ovo mogu dokazati i posvjedociti)
4Obecanje ludom radovanje... Neka obecaju da u ovom mandatu nece cjena ic iznad 9,99 kn po litri. To ce valjda moci ispuniti-NE
onda dokaži, to je tvoja građanska dužnost...

kao da sam i ja to svojedobno napravio...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:27   #94
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
onda dokaži, to je tvoja građanska dužnost...

kao da sam i ja to svojedobno napravio...
Jel ti sad zao sto nisi? Mislis da bi nesto postigao s tim, dal bi nesto bilo drugacije?
Gle imam puno toga za rec al nemam kome. Znaju to svi koji nisu prijavljeni na iznos koji dobivaju- i svi sute kao da to nije njihov problem.
http://www.youtube.com/watch?v=bWtAg74-JDQ
__________________
The Sky Is High And So Am I
N I X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:44   #95
Izaci zbog Zerp-a? Pa nije to glavni problem ove drzave. Evo imate doktora Marusica (koji je desnicar i cije mi nacionalne parole idu neizrecivo na zivce), kojem se od strane senata sveucilista brani slobodan govor. Protuustavno. Koliko god on meni isao na zivce i koliko god ja mislio da je ono sto on govori precesto krivo, ovaj princip je onaj na kojem pada hrvatska. Ne bi bilo svih ovih problema ZERP-a, granica, EU tlacenja, da se konacno jednom rjesimo ovakvih stvari. Kako ocekivati da moralna osoba koja ima nesto za reci i upozoriti doista to i napravi, ako se takve stvari desavaju? Otkud vam ideja da se uopce moze voditi inteligentna politicka diskusija, dokle god ljudi nesmiju reci sto misle??? Hrvatska sutnja je duboko usadjena u ovo drustvo, toliko duboko, da je vise nitko ni ne vidi osim kad sluzi za pravdanje neciste savjesti ili kad postane evidentna (kao u slucaju ZERP-a). Ali korijen problema ne lezi u ZERP-u, ne lezi u vladi i politicarima, vec u ovom u...m drustvu koje tolerira neslobodu misljenja. Tu sve pocinje i, mislim, tu hrvatska zavrsava - u zakrecenim komunikacijskim kanalima ovog drustva ...
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:06   #96
Quote:
detuđmanizator kaže: Pogledaj post
E upravo u tome je problem, što u Hrvatskoj ne postoji solidarnost između ljudi. Tebi je dobro pa te boli kurac.
kurac je njemu dobro..da bi shvatio koliko mu je dobro treba da malo razmisli zasto mu je domovovina na 156 mjestu korupcijskom mjestu..kakvu ce perspektivu imati njegova djeca..djeca njegovog prijatelja..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:15   #97
poznato je da izlaženje na ulice riješava pitanje inflacije, zaposlenosti i ostalih ekonomskih kategorija.
Joe Tortura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:52   #98
Quote:
brale_st kaže: Pogledaj post
1. U Hrvatskoj je registrirano 5.800 slijepih i slabovidnih osoba, a od tog broja njih oko 3.000 prima naknadu između 35 i 54 eura mjesečno.

http://pgz.hns.hr/content/view/544/42/

2. Meni je mater nastavnica hrvatskog i ima oko 5.5 tisuća kuna.

Dakle i kod tebe se ispoljila klasična boljka hrvatskih sindikalista koja mi već duže vrime ide na nerve i zbog koje im ne virujen ni riči.
Tip je umjesto 35 Eura rekao 30!Koja grreska!To je citavih 5 Eura razlike,a to nije mala stvar.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:59   #99
Neće Hrvati izaći na ulice jer nisu ni zbog ZERP-a
a neće ni zbog NATO-a, jedino će se oko EU
lomiti koplja. Tada će se odlučivati o sudbini Hrvatske.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 20:10   #100
dolaze topliji i sunčaniji dani ...sad će svi kafići izvući stolove van

a tek kad se zabrani pušenje u kafićima

pa da vidite svi kako Hrvati mogu izači na ulice ! , pogotovo radnim danom unutar radnog vremena
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.