Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li Republika Hrvatska svake godine uplatiti RK Crkvi > 270 milijuna kuna?
Da 18 15.38%
Ne 96 82.05%
Nisam sigur/an/na 3 2.56%
Glasovatelji: 117. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2008., 00:15   #21
Ne tako davno crkva je bila sretna da su se ljudi krstili, krizmali i vjenčavali u crkvi, a danas hoću krstiti dvoje djece, kaže svećenik, ne može niste vjenčani i nemate prvu pričest i krizmu. Ok, ali to nisu kriva djeca. Ako neće katolički svećenik hoće pravoslavni pop ili imam.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:18   #22
Crkvi ne treba dati toliki novac jednostavno zato što je to jedna od najbogatijih institucija. Velika je nepravda da svi, ama baš svi, moraju plaćati porez na dobit, samo bogata crkva ne.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:21   #23
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Ne tako davno crkva je bila sretna da su se ljudi krstili, krizmali i vjenčavali u crkvi, a danas hoću krstiti dvoje djece, kaže svećenik, ne može niste vjenčani i nemate prvu pričest i krizmu. Ok, ali to nisu kriva djeca. Ako neće katolički svećenik hoće pravoslavni pop ili imam.
tako je i moj frend dosao kod svecenika da obavi vjencanje u crkvi...kaze - nema sanse morate se krizmat. Kaze on ok ajd da se krizmam - kaze svecenik - treba 3 mjeseca na predavanje i neke pare za crkvu. Kaze frend - nista pope u drugom zivotu - i ode. Bila svadba da je nije svemir imao.
Kaze frend - jebu me na poslu i jos da me pop jebe!? - NEMA SANSE
žan klod vandam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 01:38   #24
Netreba

Dok se poziva da ljudi stezu remene , uplacuje se crkvi 270 milijuna kuna , prelicemjerno
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 01:47   #25
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Netreba

Dok se poziva da ljudi stezu remene , uplacuje se crkvi 270 milijuna kuna , prelicemjerno
Neka država vrati crkvi polovicu nekretnina što joj duguje i ovih 270 miliona neče biti potrebno.

Zanimljivo sa nikoga ne smeta da novac iz proračuna dobiva i SPC poznata po ljubavi prema Hrvatskoj domovini ili Stanimirović & CO podunavski mirotvorci kojima je Hrvatska danonoćno u mislima.
Easternborder II is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 01:50   #26
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Neka država vrati crkvi polovicu nekretnina što joj duguje i ovih 270 miliona neče biti potrebno.

Zanimljivo sa nikoga ne smeta da novac iz proračuna dobiva i SPC poznata po ljubavi prema Hrvatskoj domovini ili Stanimirović & CO podunavski mirotvorci kojima je Hrvatska danonoćno u mislima.
Slazem se - drzava bi trebala crkvi vratiti sto je njeno i gotovo. Nema vise ni kune!
Sto se tice stanomirovica - tesko mi je zamisliti da onaj tko voli hrvatsku (hdz) koalira sa onim sto isto voli hrvatsku (sdss). Kako i jedni i drugi vole hrvatsku ne vidim u cemu je problem.
žan klod vandam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 02:34   #27
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Crkvi ne treba dati toliki novac jednostavno zato što je to jedna od najbogatijih institucija. Velika je nepravda da svi, ama baš svi, moraju plaćati porez na dobit, samo bogata crkva ne.
Ne plaća ni jedna vjerska zajednica porez, isto tako i humanitarne organizacije, HAC. I nije Crkva tako bogata, a možda će i njim biti srezan proračunski izdatak jer sravnavaju račune s krajem godine.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 02:35   #28
Quote:
žan klod vandam kaže: Pogledaj post
Slazem se - drzava bi trebala crkvi vratiti sto je njeno i gotovo. Nema vise ni kune!
Sto se tice stanomirovica - tesko mi je zamisliti da onaj tko voli hrvatsku (hdz) koalira sa onim sto isto voli hrvatsku (sdss). Kako i jedni i drugi vole hrvatsku ne vidim u cemu je problem.
Nema smisla da država vrača crkvi njeno, ne bi moglo 5 godišnjih proračuna zaleći. ima li tebi to smisla. sigurno bi trebalo poravnati i dio Zagreba da bi vratili Crkvi njena zemljišta.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 07:30   #29
a da se i meni uplati koji milijun?!!

crkva si je ionako pokupovala đipove i sredila stanove i kuće....
blade-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 07:39   #30
Evo, pogledajte koji su srezani zahtjevi:

Quote:
- 180 milijuna kuna povećanje naknade za novorođeno dijete
- 94,82 milijuna kuna stambeno zbrinjavanje invalida iz Domovinskog rata
- 183 milijuna kuna besplatni udžbenici
- 49,68 milijuna kuna stipendije i školarine za doktorski studij
- 243,42 milijuna kn gradnja škola
- 20,2 milijuna kuna kamate za stanove znanstvenih novaka i asistenata
- 538,5 milijuna kuna kapitalna ulaganja - bolnice
Znači, ovim sredstvima što se isplaćuju Crkvi mogli bi npr. kompenzirati smanjenja za gradnju novih škola i za stanove znanstvenih novaka. Ali ne, hrvatska vlada ima preče prioritete.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 08:01   #31
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Neka država vrati crkvi polovicu nekretnina što joj duguje i ovih 270 miliona neče biti potrebno.

Zanimljivo sa nikoga ne smeta da novac iz proračuna dobiva i SPC poznata po ljubavi prema Hrvatskoj domovini ili Stanimirović & CO podunavski mirotvorci kojima je Hrvatska danonoćno u mislima.
a odakle crkvi te nekretnine?i što će to njoj?da ne misli gradit stanove i apartmane?definitivno dovoljno (i više) novaca dobiju od donacija i drugih izvora zarade da im ovakav novac od države ne treba...svakako bolje gradit škole,stanove za branitelje i poboljšanje zdravstva...hoće me crkva liječit kad budem bolestan?
Myrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 08:20   #32
Da, zašto sad crkva šuti zamislite da je netko iz oporbe rekao da se "ukrade" Božić. Crkva bi ga "prebila" na križ.... a sad šuti.
Ajde molim vas, nisam ni crveni ni plavi ali 270 milja za "crkvu" a počast braniteljima 8 milja po takvom bi država trebala izdvajati 20 milja za branitelje al ne da im se puca na grobovima ili da se izvode neki drugi igrokazi već da se taj novac da njegovim bljižnjima, djeci, ženi bilo kome.....
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:12   #33
Pa ne daju se crkvi toliki novci bezveze... RKC radi puno za državu.

- Pogledajte koliko su svećenici aktivni u svakoj predizbornoj kampanji...
- Pogledajte koliko je djece spašeno u dječjem domu Brezovica. A ima i ostalih domova koji nisu tako javno exponirani..
- Pogledajte koliko ljudi je potrebno za sortiranje robe koja će ići u prodaju u Caritasu...
- Pogledajte kako se plaća i obračunava porez za sprovode, vjenčanja, posvete kuća, posvete grobova, krštenja, krizme, pričesti, lemozine, ... jebote, još samo ispovjedi ne naplaćuju...ili?
- ...
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:11   #34
Quote:
Easternborder II kaže: Pogledaj post
Neka država vrati crkvi polovicu nekretnina što joj duguje i ovih 270 miliona neče biti potrebno.

Zanimljivo sa nikoga ne smeta da novac iz proračuna dobiva i SPC poznata po ljubavi prema Hrvatskoj domovini ili Stanimirović & CO podunavski mirotvorci kojima je Hrvatska danonoćno u mislima.
A što je to crkva u svojoj milijungodišnjoj tradiciji tako produktivno radila da je stekla tolike nekretnine? Ako se može Zagorca priupitat odakle mu nekretnine, onda se može i crkvu.

Od argumenata "protiv crkve si znači da si Srbin peder izdajica komunist partizan pedofil" mi se povraća.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:21   #35
Treba vratiti imovinu Franji Tahiju, Zrinskima i Frankopanima... ... a jos ih treba osloboditi placanja poreza (bas kao i Crkvu).

Krk je,npr., prije bio kompletno u vlasnistvu Frankopana, zasto im se to ne bi vratilo?

Zar samo zato sto su Frankopani svoju imovinu stjecali uzimanjem devetine od kmetova, a Crkva uzimanjem desetine?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:40   #36
Plemići su i poklanjali KC nekretnine, raznorazni kraljevi, prinčevi i ne znam tko sve ne. Glasali ste da se sa vjerskim zajednicama potpisuje ugovor o finansiranju iz državnog proračuna.
A lijepo je bilo kada nas je Vatikan među prvim priznao, i što su njegovo priznanje slijedile mnoge zemlje, lijepo je što su moža i vaši stanovi, kuće, vikendice sagrađeni na crkvenoj zemlji. Siguran sam da ima netko ovdje na forumu u takvoj situaciji a da nije ni svjestan. I to vam je HVALA KC što je pomagala u svim pitanjim od pritiska na strane zemlje da se ukine embargo Hrv. do pomaganja u hrani i svakojakim potrebštinama, licemjeri jedni.
Samo na sebe mislite!
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:41   #37
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Plemići su i poklanjali KC nekretnine, raznorazni kraljevi, prinčevi i ne znam tko sve ne. Glasali ste da se sa vjerskim zajednicama potpisuje ugovor o finansiranju iz državnog proračuna.
A lijepo je bilo kada nas je Vatikan među prvim priznao, i što su njegovo priznanje slijedile mnoge zemlje, lijepo je što su moža i vaši stanovi, kuće, vikendice sagrađeni na crkvenoj zemlji. Siguran sam da ima netko ovdje na forumu u takvoj situaciji a da nije ni svjestan. I to vam je HVALA KC što je pomagala u svim pitanjim od pritiska na strane zemlje da se ukine embargo Hrv. do pomaganja u hrani i svakojakim potrebštinama, licemjeri jedni.
Samo na sebe mislite!
Good one!
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:43   #38
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Treba vratiti imovinu Franji Tahiju, Zrinskima i Frankopanima... ... a jos ih treba osloboditi placanja poreza (bas kao i Crkvu).

Krk je,npr., prije bio kompletno u vlasnistvu Frankopana, zasto im se to ne bi vratilo?

Zar samo zato sto su Frankopani svoju imovinu stjecali uzimanjem devetine od kmetova, a Crkva uzimanjem desetine?
Crkva u Hrvatskoj je nereformirani bogati feudalac koji danas više ne uzima prisilno desetinu nego ajd recimo 1/400. Ogrnut plaštom etike, morala, vjere, miloćutja, slamopletja i sličnih supstancijalnih argumenata.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:44   #39
Quote:
Malevar kaže: Pogledaj post
Plemići su i poklanjali KC nekretnine, raznorazni kraljevi, prinčevi i ne znam tko sve ne. Glasali ste da se sa vjerskim zajednicama potpisuje ugovor o finansiranju iz državnog proračuna.
A lijepo je bilo kada nas je Vatikan među prvim priznao, i što su njegovo priznanje slijedile mnoge zemlje, lijepo je što su moža i vaši stanovi, kuće, vikendice sagrađeni na crkvenoj zemlji. Siguran sam da ima netko ovdje na forumu u takvoj situaciji a da nije ni svjestan. I to vam je HVALA KC što je pomagala u svim pitanjim od pritiska na strane zemlje da se ukine embargo Hrv. do pomaganja u hrani i svakojakim potrebštinama, licemjeri jedni.
Samo na sebe mislite!
Pa ajmo onda sad glasat da im se uskrate daljnja porezna davanja i zaplijene nekretnine, jer imaju besramno mnogo i samo prde. Ili se to ne smije?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 10:44   #40
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Ne tako davno crkva je bila sretna da su se ljudi krstili, krizmali i vjenčavali u crkvi, a danas hoću krstiti dvoje djece, kaže svećenik, ne može niste vjenčani i nemate prvu pričest i krizmu. Ok, ali to nisu kriva djeca.
Pa i nisu kriva djeca, kriva si ti
Quote:
zlatka kaže: Pogledaj post
Ako neće katolički svećenik hoće pravoslavni pop ili imam.
Pa tako reci odmah. Mogla si odmah otići kod svojih i poštedjet se blamaže
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.