Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 12:05   #61
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Pa čovjek se priprema za krizu osluhnuo ove na prosvjedima pa dobro promislio šta treba uraditi , iza ovoga slijedi gradnja atomskog skloništa (elitno uređenog ko hotel sa 5 zvjezdica...) ispod Medvednice ... Otvaranje za 2 godine na Zlatnom međedu...
Varaš se. Otvaranja neće biti. Nitko od "svjetine" ne smije znati gdje su ulazi a gdje su izlazi. Samo "elita" će to smjeti znati.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:07   #62
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Često se pitam, dokle seže ludilo nas običnih zaslijepljenih "malih ljudi" koji iznova i iznova slijepo vjerujemo političarima. Vjerojatno tome ludilu nema kraja.

A što se tiće jeli to ludilo u ovakovoj situaciji da političari kupuju takvo vozilo, pa i nije baš. Vjerujem da nam se uskoro sprema dokidanje demokracije i svih mogučih prava, sprema nam se "događanje naroda", a ti političari sasvim planski i osmišljeno kupuju to oklopno vozilo.
Ako Bandić stvarno nije budala, zna on dobro da mu to vozilo nemože pomoći u slučaju stvarne pobune naroda. Sjetite se što je imala JNA a što mi i kako su prošli.

Uzimajući Banditića u obzir ovdje se ipak radi smo o proviziji!
__________________
Inteligencija na planeti je konstanta - samo raste broj stanovnika!
shiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:07   #63
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Iz Ureda predsjednika i premijera dato je priopćenje da nemaju pojma o Bandićevoj kupovini tog vozila (Večeras u Dnevniku NOVA-tv).
Nema dvojbe da je Banderas ovo namjenio sebi i uskom krugu svojih drugova.
Već vidim Mileta kako u tom tenku obilazi klizišta, razne zatrovane vodovodne cijevi, koje kakva divlja gradilišta, nezadovoljne stanare svoje ulice koju je preko noći pretvorio u jednosmjernu.......samo dali će ga i to spasit,ako mu izbuše gume.
A možda je vozilo zapravo kupio Salamander, a Baneras je samo obavio prljavi posao oko kupnje?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:09   #64
Quote:
Stručnjaci kaže: Pogledaj post
Vidim ovdje se skupilo puno stručnjaka...sve stručnjak za vojna pitanja jedan do drugoga. Kao, što će Bandiću oklopno vozilo s mitraljezima i topom 20mm.

A nije vam palo na pamet da se ovakav tip vozila može kupiti i bez naoružanja? AKo ništa drugo, nedavna kupovina Patrie BEZ kupole i naoružanja je to pokazala i laicima.

A za one koji se pitaju što će uopće Bandići oklopno vozilo, neka pogledaju na što liće ulice Bombaja ovih dana; na što su ličile ulice Pariza prije godinu vdije dana kada je došlo do nereda. Za one kojima to nije dovoljno, neka se podsjete da je Zagreb glavni grad Hrvatske u koga dolaze i državnici (upitne kvalitete, ali državnici), pa se može desiti i da ih se hitno na siguran način mora prebaciti iz centra grada u zračnu luku, a u gradu su recimo nemiri jer je netko stegao remen.

Prvo proučite čemu služe stožeri za krizna stanja, čemu služi između ostaloga Tetra i slični sustavi, i kako funkcioniraju gradske službe u slučaju masovnih nesreća i nereda, pa onda nešto napišite.

Uostalom, pored ovakvog HVa i stručnjaka u njemu, školovanih na West Pointu i PCPu, Zagreb doista mora imati ne jedno oklopno vozilo, nego bar desetak.
Hoćeš reći da smatraš da je posao osiguranja VIP-a, reagiranja na terorizam, kontrole nasilja na ulicama posao gradskih vlasti?

O čemu ti pak kao "stručnjak" pričaš? Da svaki grad treba imati svoja oklopna vozila jer smo doveli vojsku i policiju gdje smo ju doveli ili o nečemu drugom?

Čemu onda služi Državna uprava za zaštitu i spašavanje i čemu služežupanijski centri istite te uprave? Služe li tome da svaki "kauboj" koji ima novaca osnuje svoj paralelni centar? Tek onda neće biti reda.

Službe već postoje! Pitanjr obučenosti i opremljnosti je drugo pitanje i tu treba poraditi.
__________________
U životu je važno da ne skidaš pločice sa zida u kupioni!
Korto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:10   #65
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Oklopno vozilo s 20mm topom nije teško naoružanje?
Casspir ima vise izvedbi, mozes ganarucit sa i bez topa. Jutarnji je onako dvosmisleno napisao da "Casspir ima 20mm top", ima, ali ne svaki.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:10   #66
ljudi oprostite ali ja mislim da se SDP NAORUZAVA!!!
The End is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:11   #67
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Koja hrpa budalaština.

Druškane, ako netko hoće sprašit nekoga državnika ovome neće pomoći niti da se sakrije u M84, a kamoli u ovo šminkersko vozilo.

Sljedeći potez koji se može očekivat od Bandića je kupovina aviona F16.
Nisam govorio o pokušajima atentata ili puča, nego o nemirima i sličnim stanjima. Sjećamo li se eksplozije u Dubokom Jarku, kad je vojska transporterima izvlačila okolno stanovništvo?

Ako smo već kod letjelica, vrlo je uputno nabaviti i par tranposrtnih helikoptera za brzu intervenciju i izvlačenje.

Naime, vi niste svjesni da u ovoj zemlji civilna zaštita praktički ne postoji. U slučaju bilo kakve veće katastrofe (prirodne ili društvene) nastao bi posvemašnji raspad sistema, sa nesagledivim posljedicama. DUZS (112) je manje više slovo na papiru, i vidjeli smo kako funkcionira, nažalost.

A sada zamislite grad od milijun stanovnika, koji ostaje bez vode, kanalizacije, blokiranih prometnica i telekomuniakcija zbog npr. zemljotresa. U roku od dva dana bi nastao pakao. Kada ljudi polude, još bi najmanja šteta bila od zemljotresa.
Stručnjaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:12   #68
Quote:
Korto kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da smatraš da je posao osiguranja VIP-a, reagiranja na terorizam, kontrole nasilja na ulicama posao gradskih vlasti?

O čemu ti pak kao "stručnjak" pričaš? Da svaki grad treba imati svoja oklopna vozila jer smo doveli vojsku i policiju gdje smo ju doveli ili o nečemu drugom?

Čemu onda služi Državna uprava za zaštitu i spašavanje i čemu služežupanijski centri istite te uprave? Služe li tome da svaki "kauboj" koji ima novaca osnuje svoj paralelni centar? Tek onda neće biti reda.

Službe već postoje! Pitanjr obučenosti i opremljnosti je drugo pitanje i tu treba poraditi.
Pa kažem ja, svaki političar u Hrvatskoj si treba nabavit jedan BOV da se vozika sa njim po gradu. Eventualno i po jedan helikopter apache da im se nađe pri ruci.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:13   #69
Quote:
viper001 kaže: Pogledaj post
Kao prvo kako je moguce da grad kupuje naoruzano okljopljeno vozilo.Tko ce upravljat sa njime,valjda ce konduktere ZET-a obucit za toKao drugo kolika je mogucnost nuklearnog napada na zagreb,mislim da nitko ne bi zelio potrosit nuklearnu glavu za hrvatsku,pa tako otpada i ta mogucnost.Mozda bi moga iznajmljivat to vozilo zagrebackom podzemlju,klan koji bi imao to vozilo bio bi u znacajnoj prednosti
Klan koji više plati najamninu tog vozila imao bi to vozilo, a time i veću prednost nad ostalim klanovima. Dakle, u pitanju je samo običan bussiness.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:13   #70
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Casspir ima vise izvedbi, mozes ganarucit sa i bez topa. Jutarnji je onako dvosmisleno napisao da "Casspir ima 20mm top", ima, ali ne svaki.
Postoji i varijanta za vatrogasce, za deminere, za prijevoz goriva - tanker....to je jednostavno kamion sa oklopnom zatvorenom šasijom, koji može biti upotrijebljen i za npr.prijevoz novca ili pak iznimno eksponiranih zatvorenika, tipa Zagorec ili Petrač.
Stručnjaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:14   #71
Quote:
The End kaže: Pogledaj post
ljudi oprostite ali ja mislim da se SDP NAORUZAVA!!!
Na srecu, oktobar je prosao.
tomi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:17   #72
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Još si kupi helić, ako cesta bude kojim slučajem bila zakrčena u kriznoj situaciji.

EDIT

S naoružanjem naravno
Kupi si jurišni helić s naoružanjem i vođenim zrak-zemlja i zrak-zrak raketama. + radi što veće sigurnosti kupi si kakav lovac-bombarder od sedam-osam tisuća kilometara doleta i barem da može letjet 2000kmh. + preuredi taj lovac-bombarder da bude još oklopljeniji a izbaci neke vojne tričarije, jer do izlaska iz HR zračnog prostora bi ga (valjda) pratio pokoji hrvatski mig21. A poslije nek se sam snalazi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:18   #73
Quote:
Korto kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da smatraš da je posao osiguranja VIP-a, reagiranja na terorizam, kontrole nasilja na ulicama posao gradskih vlasti?

O čemu ti pak kao "stručnjak" pričaš? Da svaki grad treba imati svoja oklopna vozila jer smo doveli vojsku i policiju gdje smo ju doveli ili o nečemu drugom?

Čemu onda služi Državna uprava za zaštitu i spašavanje i čemu služežupanijski centri istite te uprave? Služe li tome da svaki "kauboj" koji ima novaca osnuje svoj paralelni centar? Tek onda neće biti reda.

Službe već postoje! Pitanjr obučenosti i opremljnosti je drugo pitanje i tu treba poraditi.
Nigdje ja nisam rekao da sam "stručnjak", ali je smiješno kako ne uviđate osnovne stvari. Gradske službe, prvenstveno one koje mkoraju osigruati osnovno funkcioniranje grada, NE MOGU funkcionirati u uvjetima prirodnih nesreća i društevnih nemira. Zadaća je gradonačelnika da osigura njihovo funkcioniranje između ostaloga i u takvim uvjetima. Otuda i potreba i posebno osiguranim centrom, posebnim vozilma, posebnim sustavom veza i posebno obučenim ljudima koji mogu u kriznim stanjima autonomno funkcionirati, donositi i izvršavati odluke,odnosno osigurati njihovo izvršenje.
Stručnjaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:20   #74
Quote:
Stručnjaci kaže: Pogledaj post
Nisam govorio o pokušajima atentata ili puča, nego o nemirima i sličnim stanjima. Sjećamo li se eksplozije u Dubokom Jarku, kad je vojska transporterima izvlačila okolno stanovništvo?

Ako smo već kod letjelica, vrlo je uputno nabaviti i par tranposrtnih helikoptera za brzu intervenciju i izvlačenje.

Naime, vi niste svjesni da u ovoj zemlji civilna zaštita praktički ne postoji. U slučaju bilo kakve veće katastrofe (prirodne ili društvene) nastao bi posvemašnji raspad sistema, sa nesagledivim posljedicama. DUZS (112) je manje više slovo na papiru, i vidjeli smo kako funkcionira, nažalost.

A sada zamislite grad od milijun stanovnika, koji ostaje bez vode, kanalizacije, blokiranih prometnica i telekomuniakcija zbog npr. zemljotresa. U roku od dva dana bi nastao pakao. Kada ljudi polude, još bi najmanja šteta bila od zemljotresa.

Tebe trese neka gadna paranoja. Nešto kao Mela Gibsona u onom filmu zavjera.
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:24   #75
Evo jednog za Bandića...


http:///www.army-technology.com/proj...apache1111.jpg
billie_piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:29   #76
Quote:
Stručnjaci kaže: Pogledaj post
Vidim ovdje se skupilo puno stručnjaka...sve stručnjak za vojna pitanja jedan do drugoga. Kao, što će Bandiću oklopno vozilo s mitraljezima i topom 20mm.

A nije vam palo na pamet da se ovakav tip vozila može kupiti i bez naoružanja?
A tebi stručnjače nije palo na pamet da mu takvo vozilo ne treba uopće, sa ili bez naoružanja.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:30   #77
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
A možda je vozilo zapravo kupio Salamander, a Baneras je samo obavio prljavi posao oko kupnje?
Nije, jer su sinoć Vlada i ured predsjednika jasno dali priopćenje da nemaju pojma o Badićevom shopingu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:40   #78
Quote:
billie_piton kaže: Pogledaj post
Tebe trese neka gadna paranoja. Nešto kao Mela Gibsona u onom filmu zavjera.
Ponoviti ću - ti dakle ne znaš na što liči grad razoren zemljotesom, uličnim nemirima ili ne daj bože oružanim sukobom?
Stručnjaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:42   #79
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
A tebi stručnjače nije palo na pamet da mu takvo vozilo ne treba uopće, sa ili bez naoružanja.
A neki kažu, da mu pored ovakvog HVa i DUZSa, trebaju barem dva.

Po mogućnosti s naoružanjem, ali to vodi u zadiranje u domenu oružanih snaga.
Stručnjaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 12:48   #80
Quote:
Stručnjaci kaže: Pogledaj post
A neki kažu, da mu pored ovakvog HVa i DUZSa, trebaju barem dva.
Babe pričaju svašta, ali da se njime ozbiljno trebaju pozabaviti DORH i USKOK u to već odavno ne dvojim.Vjerujem kad do toga dođe neće mu pomoći ni sto takvih oklopa.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.