Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Hoće li Hrvatska doživjeti tešku gospodarsku krizu sljedeće godine?
Da 38 84.44%
Ne 7 15.56%
Glasovatelji: 45. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 21:49   #61
Baš bih volio da bankrotiramo,da sve ode k vragu pa da se krene od nekih zdravih temelja.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:33   #62
ne, ja ne mogu vjerovati da smo spremni popušiti priču o tome kak Hebrang čeka ženinu plaću. mislim, halo? pa ne mora kosorica svaki dan ić na frizuru, nek se sama počešlja, božeeee, a jesmo ovce ak to progutamo. Nevjerojatno kako su besramni, sad će javno pokazivat na sindikate koji će bit krivi za sve. opet. dođe mi da emigriram. nemam volje ni za smajliće. jadna naša vlada, baš mi ih je silno žao, bokci. odustat će od slobodnog parkinga al će se zato vozit u ganc novom tenku. nevjerojatno!
Carmen26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:46   #63
Thumbs down

Quote:
Carmen26 kaže: Pogledaj post
ne, ja ne mogu vjerovati da smo spremni popušiti priču o tome kak Hebrang čeka ženinu plaću. mislim, halo? pa ne mora kosorica svaki dan ić na frizuru, nek se sama počešlja, božeeee, a jesmo ovce ak to progutamo. Nevjerojatno kako su besramni, sad će javno pokazivat na sindikate koji će bit krivi za sve. opet. dođe mi da emigriram. nemam volje ni za smajliće. jadna naša vlada, baš mi ih je silno žao, bokci. odustat će od slobodnog parkinga al će se zato vozit u ganc novom tenku. nevjerojatno!
Istina, sindikati su glavni krivci jer nisu htjeli odustat od čak 6% povećanja plaće koje nam je ta ista vlada zagarantirala sporazumom prije 2 godine. I sad bi odjednom mijenjali odluku i preko naših leđa muzli.
Fava is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:00   #64
problem je što 80% ljudi u državnom sektoru nije zaslužilo plaću, a kamoli povećanje iste.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:34   #65
Mene zanima kakvi su to novinari koji ovo vrte kao glavnu vijest? Slušam radio i ne mogu vjerovat, kao da je rat započeo!

Davno sam otišao iz državne službe, ali plaće 5.-6.-7. u mjesecu su bile sasvim normalne. Štoviše, kada bi 5.-6. bio vikend kao sada, onda bi znali pitat financijaše kada će, jer je znalo prije i kasnije...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:42   #66
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Mene zanima kakvi su to novinari koji ovo vrte kao glavnu vijest? Slušam radio i ne mogu vjerovat, kao da je rat započeo!

Davno sam otišao iz državne službe, ali plaće 5.-6.-7. u mjesecu su bile sasvim normalne. Štoviše, kada bi 5.-6. bio vikend kao sada, onda bi znali pitat financijaše kada će, jer je znalo prije i kasnije...
a što je tebi za ne vjerovat?

ovo

Quote:
Još ni­smo uspje­li po­sti­ći do­go­vor s ban­ka­ma, ali vje­ru­jem da će­mo to uspje­ti slje­de­ći tje­dan i ta­ko za­tvo­ri­ti pro­ra­čun­sku kon­stru­kci­ju do kra­ja go­di­ne - rekao je naš izvor ko­ji je že­lio osta­ti ano­ni­man.
ili možda ovo

Quote:
Hrvatska narodna banka je spremna smanjiti stopu minimalno potrebnih deviznih potraživanja u prvom tromjesečju 2009. godine,čime će se bankama osloboditi 800 milijuna eura za dodatno kreditiranje državnog proračuna kako bi se mogle isplatiti vanjske obaveze, s kojima se već kasni.
Forexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:05   #67
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post
problem je što 80% ljudi u državnom sektoru nije zaslužilo plaću, a kamoli povećanje iste.
u potpunosti se slažem sa svime i još dodajem ako je država u k... znači uprava je loša, to povlači od vrha do dna i povečanje plaće nije zaslužio nitko.
radim u privatnom sektoru i ako je firma loše završila godinu nema božičnice, država je ove godine završila loše znači nisu zaslužili niti božičnice.
rob roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 00:10   #68
Iako je situacija ozbiljna ocito je da novinari dizu vatru tamo gdje je i nema. Najbolji mi je primjer toga vecerasnji naslov na portalu slobodne. Bombasticno u velikom prozoru ide naslov "GORE NE MOZE, KAMATE NA KREDITE U EURIMA LETE U NEBO!". U samom clanku ni traga od te izjave tek na kraju zakljucak da je jedan od mogucih scenarija ukoliko se drzava ne uspije nigdje zaduziti u iducoj godini i MMF joj odbije zajam da bi moglo doci do slabljenja kune sto bi onda utjecalo na porast anuiteta na kredite u eurima. Mislim koji jeftini senzacionalizam jednako kao i ovo sa placama. Meni uvijek dolazi izmedju 10 i 15 s tim da bar tri puta godisnje bude bas 15.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:26   #69
Quote:
Fava kaže: Pogledaj post
Istina, sindikati su glavni krivci jer nisu htjeli odustat od čak 6% povećanja plaće koje nam je ta ista vlada zagarantirala sporazumom prije 2 godine. I sad bi odjednom mijenjali odluku i preko naših leđa muzli.

mmmda. ne slažem se. ne možeš ne ispoštovat potpisani ugovor. bez obzira. radi se o tome da sad oni nama bacaju loptice, nek se igramo, nek se grizemo međusobno, prebacujući krivnju s jednih na druge, pa da se pozornost s njih usmjeri na bilo što drugo. a ovo sa sindikatima im je baš dobrodošlo. kužiš?

enivej, svakako je svima već voda do grla, pa me živo zanima kak će se završit i tko će završit na linču. ili neće, mi smo takav narod koji se zabavlja sapunicama i žutom štampom, a politika rijetko koga zanima. probaj proć ulicom i provest mini anketu - ziher će ti većina reć da mu to nije interesantno, a baš bi trebalo biti suprotno. a oni koji se kao "kuže" samo su malo bolji demagozi.

ma...whats the point..umorna sam već od svega..
Carmen26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 01:39   #70
da se nadopunim - ja sam apsolutno za to da se građanima isplate plaće koje su im obećane, a kad je već kriza (iako se do prije par tjedana tvrdilo da stanje nije alarmantno, ak se sjećate Kosorice na vijestima) naši bi poštovani saborski zastupnici (i njima slični) mogli mnogo lakše podnijeti kašnjenje plaća; čisto sumnjam da njima "šoping" predstavlja kupnju za život potrebnih namirnica, kao što sam i skeptična kad tvrde da kupuju hrvatske proizvode. Ajmo ruku na srce, tko je ikad s nešto više para u džepu kupovao domaće marke? I postoji li išta doista domaće? Malo sam skrenula s teme, pa da se vratim - nek nama daju za normalan život, a oni nek dignu lovu s "vanjskih" računa - pa nisu valjda tak blesavi da drže lovu u našim bankama koje svako malo propadaju...hmm
Carmen26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 06:37   #71
Zatvaramo topic. Tema je gotova! Stvar je riješena i više ne moramo plakati radi njih

Dobit će plaće s malo (relativnog) zakašnjenja ali za utjehu će dobiti 1250 kn božićnice!

Ostalima što Bog da.Penzići će svojih od 100 do 300 kn možda dobiti a možda i neće.
Dio radnika širom zemlje će možda dobiti plaće još ovaj mjesec a možda neće.
Većina će božićnicu samo sanjati!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 07:54   #72
Quote:
Fava kaže: Pogledaj post
Ne kužim što im ovo sve treba... Samo lažu i obmanjuju narod.
to ti je na isti način na koji su najprije pi*dili da krize uopće nema, a onda, naglo, jedno jutro, kriza je za popi*det'. i mami zube razbit', sve u dnevno-političke svrhe. a ovce su da se šišaju.

nemojmo zaboraviti, ovo je izabrana vlada. daklem, negdje iza nje stoji biračko tijelo koje to puši.

što smo si izabrali, to si imamo.
ili, što bi mujo u sibiru rekao - dobro mi je i neka mi je!
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 07:57   #73
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Dobit će plaće s malo (relativnog) zakašnjenja ali za utjehu će dobiti 1250 kn božićnice!
ta utjeha ce jedva djelomicno pokriti minus koji ce nastati zbog kasnjenja placa od 2 tjedna.

Quote:
Ostalima što Bog da.Penzići će svojih od 100 do 300 kn možda dobiti a možda i neće.
Dio radnika širom zemlje će možda dobiti plaće još ovaj mjesec a možda neće.
Većina će božićnicu samo sanjati!
kakve sad to veze ima s temom?!? nikakav bog, to je nama nasa borba dala ;-) socijalizam nije uspio, cemu ga zazivati.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 08:46   #74
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ta utjeha ce jedva djelomicno pokriti minus koji ce nastati zbog kasnjenja placa od 2 tjedna.


kakve sad to veze ima s temom?!? nikakav bog, to je nama nasa borba dala ;-) socijalizam nije uspio, cemu ga zazivati.
Ad.1. Misliš ozbiljno? 'em ti čovjeka koji od 10 ili 15 tisuća kuna ne uspije bar malo ostaviti i za slijedeći mjesec!

Ad.2. Nažalost i dalje mislim da nas može spasiti dobri Bog. Ili u čudo! U čuda ne vjerujem!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 08:59   #75
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Ad.1. Misliš ozbiljno? 'em ti čovjeka koji od 10 ili 15 tisuća kuna ne uspije bar malo ostaviti i za slijedeći mjesec!
placa drzavnog sluzbenika s visokom strucnom spremom je oko 5000 kn. nisu drzavna uprava samo glavonje. hebrang sere, ako im je na papiru 15 znaci da jos toliko namaknu raznim povjerenstvima.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:10   #76
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
placa drzavnog sluzbenika s visokom strucnom spremom je oko 5000 kn. nisu drzavna uprava samo glavonje. hebrang sere, ako im je na papiru 15 znaci da jos toliko namaknu raznim povjerenstvima.
Slažem se s tobom o tome što Hebrang radi!

Ali on se javio a ne netko od ovih s 5 ili 6 tisuća!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:16   #77
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom o tome što Hebrang radi!

Ali on se javio a ne netko od ovih s 5 ili 6 tisuća!
zato jer nitko nije prozvao te od 5, 6 somova nego vladu. da ni ne spominjem tko ima pristup medijima.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:24   #78
Je pa zna se koga treba prozivati i tko snosi odgovornost!
Kako lijepo reče Sanader nedavno: snosim punu odgovornost za sve uspjehe!
I ondaaa najednom spominje smrzavanje, banane...
Ali i od tih prozvanih tko se javio? U najmanju ruku dva sumnjivca!
Odoh na plac!
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:29   #79
Quote:
baka kaže: Pogledaj post
Je pa zna se koga treba prozivati i tko snosi odgovornost!
Kako lijepo reče Sanader nedavno: snosim punu odgovornost za sve uspjehe!
hehe ako se ne varam izjavio je da je odgovoran i za uspjehe a da ce se neuspjesi vidjeti na kraju mandata. pitam se samo sto bi bilo da su on i mesic uspjeli slomiti rohatinskog kad je bio oprezan sto se tice planiranog rasta - tada bi imali problema, ovo sad jos nije nista.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:51   #80
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, ali ovdje plaće ne kasne!

Godinama sam radio u državnoj službi i par dana oscilacije je bilo sasvim normalno. I par dana razlike između tijela državne uprave u primanju plaće je isto sasvim normalno. Sve je to unutar propisanog okvira isplate.
Normalno. Ja sam u javnoj ustanovi i nekad (vrlo vrlo rijetko) dobijem plaću 10. ili 11. češće 12., 13. a znalo se dogoditi i da dobijem tek 16. Rok plaćanja je do 20. Točno u dan najčešće dobivaju plaće zaposlenici onih ustanova koje te plaće isplate iz vlastitih sredstava pa onda pokriju kad sjedne od države. Mi, međutim, koji čekamo da na račun sjedne novac iz Ministarstva navikli smo da plaću dobijemo svaki put na neki drugi datum.
__________________
Ne vrijeđaj krokodila prije nego što prijeđeš rijeku.
Burmanska mačka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.