Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2012., 14:33   #281
....

Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Pa vole i vrhunske znanstvenike.
Neka znanje bude tvoja valuta
Ma totalno mi je pao u očima sad Opus Dei.-grupa bogatih snobova koji glume da žive po kristu....mah
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:38   #282
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Ma totalno mi je pao u očima sad Opus Dei.-grupa bogatih snobova koji glume da žive po kristu....mah
Pa zapravo ne znam kakva su tvoja očekivanja
Znam neke ljude koji idu na njihove sastanke ili ne znam kako da to nazovem, nema tu ništa spektakularno.
Govorim o ovim razinama koje su otvorene svima.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 12:18   #283
Ima li tko da zna kada su im sastanci?
Kumica-s-placa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 12:55   #284
šta nije glas da je opus dei neka vrsta kršćanske masonerije?
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 17:54   #285
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
šta nije glas da je opus dei neka vrsta kršćanske masonerije?
Ne.

To je najodanija i najkonzervativnija grupacija vjernika unutar katoličanstva.
Izuzetno vjerna katekizmu i Rimskim papama. Bespogovorno.

Poduzetnica Markić (inicijativa za zabranu braka istospolnima) često pohađa njihove sastanke, a vjerojatno je i članica, pa ko (ju) voli, nek izvoli.

http://hr.opusdei.org/sec.php?s=537

Quote:
Kako mogu ostvariti kontakt s centrom ili s nekim u Opusu Dei?

Možete pisati na odgovarajuću adresu u "PIŠITE NAM" odjeljku ove stranice. Dobit ćete brz odgovor. Opus Dei, Informativni ured, Avenija Marina Držića 27, Zagreb, HR-10000 (+385 1) 77 88 785
http://www.nacional.hr/clanak/13970/...svaja-hrvatsku
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 23:25   #286
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
KATOLIČKA ORGANIZACIJA Osnovana 1928. godine

Što želi Opus Dei? Kupuju nekretnine i grade u Zagrebu


Izvadak iz Vijesnikova članka:
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...7-ED837C48918C

Udruga koju prati glas zatvorene, konzervativne, moćne i tajnovite organizacije već 10 godina djeluje u Hrvatskoj. Prije dvije godine zagrebačka zaklada »Dostojanstvo i nada« (koja je vezana uz Opus Dei) investirala je u gradnju doma za katoličke studente na križanju Vukovarske i Držićeve

Prošle je pak godine ista zaklada za 1,5 milijuna eura otkupila velebnu kuću Ive Pukanića na Ribnjaku. Na čelu Zaklade je dr. Vuko Brigljević, fizičar s Instituta »Ruđer Bošković«, i sam član Opusa.

Za vrijeme fašističke vladavine u Španjolskoj Opus i njegova utemeljitelja povezivalo se s diktatorom Franciscom Francom te ih taj glas prati i danas.

U Španjolskoj, SAD-u i drugim zemljama Opus ima vlastita sveučilišta i druge odgojno-obrazovne ustanove, a njegove članove i simpatizere danas je moguće pronaći u gotovo svim društvenim strukturama - akademskim, znanstvenim, političkim... No, u načelu ih nije lako prepoznati jer se njihovi članovi javno ne deklariraju niti su prepoznatljivi po bilo kakvim posebnim obilježjima.

Podjela:

Numerariji su neoženjeni i akademici,associati su članovi sa studijem filozofije i teologije, supernumerariji su obrtnici s obiteljima, dok cooperatores nemaju stalnih zaduženja.

Poznati hrvatski teolog i bibličar prof. Adalbert Rebić svojedobno se osvrnuo na Balaguerovu knjigu »Put«, svojevrsno evanđelje Opusa Dei u kojem autor u 999 točaka tumači svoje shvaćanje kršćanske duhovnosti. Dr. Rebić tada je ocijenio da su navedeni postulati i točke previše konzervativne - kako teološki tako i crkveno - čak i za jednoga katolika, a posebice za današnji život i suvremeno društvo u kojemu živimo.
sva takva društva zatvorenog tipa su slična, okupljaju ljude željne uspjeha koji će sve učiniti da uspiju u društvu. Glavni problem svega toga je da ti članovi nemaju pojma krajnji cilj organizacije. Naravno nitko ne zna ko vuče glavne konce svega toga, slično kao ti famozni masoni. Ovi na periferiji su sitne ambiciozne duše gladne uspjeha, dok o glavnim igračima nemaju pojma.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:04   #287
Quote:
peruana kaže: Pogledaj post
sva takva društva zatvorenog tipa su slična, okupljaju ljude željne uspjeha koji će sve učiniti da uspiju u društvu. Glavni problem svega toga je da ti članovi nemaju pojma krajnji cilj organizacije. Naravno nitko ne zna ko vuče glavne konce svega toga, slično kao ti famozni masoni. Ovi na periferiji su sitne ambiciozne duše gladne uspjeha, dok o glavnim igračima nemaju pojma.
Gle kako neupadljivo pišu o sebi i svojim aktivnostima.

Tko bi pomislio da se iza svega toga krije Opus Dei?

http://zdn.hr/?p=tko-smo

Niti jedna jedina riječ o tome. Čak se niti katoličanstvo niti vjera ili Crkva ne spominju otvoreno. Vrlo tajanstveno....

http://zdn.hr/?w=weblog
Rezultati natječaja za idejno arhitektonsko rješenje Zakladnog doma učenika i studenata Zaklade Dostojanstvo i nada
To je tek "dom učenika i studenata"... sure.....
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 01:30   #288
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Gle kako neupadljivo pišu o sebi i svojim aktivnostima.

Tko bi pomislio da se iza svega toga krije Opus Dei?

http://zdn.hr/?p=tko-smo

Niti jedna jedina riječ o tome. Čak se niti katoličanstvo niti vjera ili Crkva ne spominju otvoreno. Vrlo tajanstveno....

auu neprofitna organizacija, to mi je najjače kad čujem, automatski mi se nameće pitanje, što se iza te krinke skriva i za čiji profit. Nebitno je ko su Opus Dei, masonerija, iluminati, i ini uvijek isto sitni šegrti željni ugleda i moći i glavni akteri iz sjene sa kozna kakvim ciljevima.
http://zdn.hr/?w=weblog
Rezultati natječaja za idejno arhitektonsko rješenje Zakladnog doma učenika i studenata Zaklade Dostojanstvo i nada
To je tek "dom učenika i studenata"... sure.....


je skromni učenici i studenti, a masoni su tek humanisti koji čine dobro za čovječanstvo. Koja jeftina krinka.
Svako tko je čaln takvih sličnih interesnih lobija uvijek će biti lutka na koncu nikad individua, a prividan uspjeh koji će postići nestat će brže nego može zamisliti, jer kako te postave, isto tako te i skinu, samo kad se pada može se i slomiti.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 10:36   #289
kuliraj, vecina niti u opusu niti u masonima nije nekih bogatuna. Sa time da je Opus jako sektaski organiziran i izvlaci korist od clanstva. masoni su OK.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 23:03   #290
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kuliraj, vecina niti u opusu niti u masonima nije nekih bogatuna. Sa time da je Opus jako sektaski organiziran i izvlaci korist od clanstva. masoni su OK.
ma vraga su ok. Nemoj mi reci kako se tamo ne učlanjuju ljudi koji pod svaku cijenu žele društveni uspjeh. krajnji cilj organizacije i igrače iz sjene ovi na periferiji nemaju pojma.
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 16:06   #291
Neki judi se vjerojatno prikljucuju jer ocekuju probitak u zivotu. I vjerojatno se ti i razocaraju. Kod nas u clanstvu prevladavaju profesori, a vjerojatno bas da se izbjegne pogresno clanstvo su zabranili prikljucivanje politickim duznosnicima.

A sad u sjeni su ciste spekulacije. A spekulacije kao i religije su nagadjanja i stvaranja svjetova u glavi koji mogu i ne moraju biti. Mozemo spekulirati i da je predsjednik Josipovic alienski mutirani sejpsifterski pingvin, ili bolje morska spuzva. No, to su samo nagadjanja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 18:05   #292
Da li je itko od vas koji diskutirate ovdje pročitao ijednu knjigu o fenomenu zvan Opus Dei i može li išta reći o navodima iz te knjige ?
vićara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 21:16   #293
U Hrvatskoj deset godina službeno postoji Djelo Božje

'Član sam Opusa Dei, ali nisam frik i ne bičujem se'

Praksa
 - Sve duhovne aktivnosti u Opus Deiu održavaju se odvojeno za muškarce i za žene.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 04:00   #294
Opasna sekta sa blagoslovom Vatikana, mizoginija naravno uključena:

http://zpress.hr/mracni-sponzori-zel...ao-u-hrvatsku/
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:06   #295
Tražeći neku informaciju o Opusu Dei, naletjeh na ovaj forum i zape mi za oko ovaj tekst:

Quote:
Dakle, vjera Crkve je uvijek bila i ostat će ista i nepromijenjena, koliko god neki priželjkivali vidjeti Crkvu kako pogiba glavu pred sekularizmom i humanizmom. To se neće dogoditi nikada, ma koliko neki maštali o tome.
Znači, Crkva ne "pogiba" glavu pred humanizmom? Tako to treba reći, da bude jasno.
Da ja kažem da je to fanatična sekta krcata ispranih mozgova, onda bi me optužili za vrijeđanje. Treba to pustit nek se samo deklarira.

Inače, sad su aktualne vijesti da se Ž. Markić planira kandidirat na izborima, da je neki Josipovićev savjetnik član Opusa Dei i sl. Ne znam koliko je to točno, ali postovi s početka ovog threada izgledaju tako naivno, da takva mračnjačka sekta ne može bitno ojačat... a vidi ih sad.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2014., 22:25   #296
Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
Da ja kažem da je to fanatična sekta krcata ispranih mozgova, onda bi me optužili za vrijeđanje.
Na što misliš točno? Na Opus Dei ili na Katoličku crkvu?

Quote:
Inače, sad su aktualne vijesti da se Ž. Markić planira kandidirat na izborima, da je neki Josipovićev savjetnik član Opusa Dei i sl. Ne znam koliko je to točno, ali postovi s početka ovog threada izgledaju tako naivno, da takva mračnjačka sekta ne može bitno ojačat... a vidi ih sad.
Aha, znači po tebi se katolici ne bi smjeli bavit javnim poslovima? Najbolje da stoje u kućama, a kad izlaze vani da nose jednu žutu traku oko nadlaktice. Ono, da se ne bi slučajno netko zabunio pa ih zamijenio za ljudska bića.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2014., 23:17   #297
čak imaju i youtube kanal, josemariaescrivahr. Inače, sveti Josemaria Escriva je osnovao Opus Dei. To je jedna privilegija, moći na videu, na youtube-u, gledati sveca. Ljudi prijašnjih vremena nisu imali youtube, npr.

http://www.youtube.com/watch?v=m1lAR-MCSlQ

Zadnje uređivanje Tut-tut : 28.01.2014. at 23:28.
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 23:43   #298
Prelijepih li vremena. Kad moš sveca pratit na jutjubu...

Ovo da se "katolici ne bi smjeli baviti politikom" je tipično Markićkino rezoniranje.
Kako vjerski fanatici nemaju sposobnost logičkog razmišljanja, neću ulaziti u polemiku.
Država je već ionako debelo potonula, ne bi me čudilo da ta spodoba fakat i dođe na vlast...

Uvijek se sjetim onog njemačkog pisca koji je gledao Hitlera kako jede kolače u slastičarnici i mislio "Koja seljačina! Nema šanse da ovo ikad dođe na vlast!" Čovjek se nekim niskostima i primitivizmima ne bavi jer nam je to toliko ispod časti. Pa onda ne može vjerovat u što se pretvorio svijet!

Tako su i forumaši ovdje pred par godina pisali da je Opus Dei bezopasna sekta. Jbt. Ko bi reko, a?

"Religija je kao penis.
U redu ga je imati.
U redu je biti ponosan na njega.
Ali molim vas, nemojte ga vaditi na javnom mjestu
i nemojte njime mahati okolo.
I MOLIM VAS, nemojte ga gurati djeci."
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2014., 23:50   #299
vlč. Jorge Ramos, do nedavno regionalni vikar "Opusa Dei" u Hrvatskoj, nas je podsjetio na riječi pape Benedikta XVI da danas kršćani možda neće proživljavati mučeništvo krvi već mučeništvo ruganja i ismijavanja. Osvrnimo se oko forumskih sebe pa recimo je li tome uistinu tako?

http://www.laudato.hr/Vijesti/Hrvats...-ruganja-.aspx
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 00:15   #300
Quote:
darius-britt kaže: Pogledaj post
Tako su i forumaši ovdje pred par godina pisali da je Opus Dei bezopasna sekta.
Ok, znači Opus Dei je "sekta". Možeš li mi onda definirati što za tebe znači sekta? Kako nešto što je sastavni i regularni dio Katoličke crkve može biti sekta? Jesu li onda i franjevci sekta? Ili salezijanci? Ili benediktinci?

Nisi mi odgovorio na pitanje. U čemu je problem da netko tko je vjernik katolik obnaša neku javnu dužnost? Zalažeš li se za to da se kršćane nekako obilježi i da im se zabrani sudjelovanje u politici i javnom životu? Možda da im se i pravo glasa oduzme, ha?
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.