Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2010., 13:35   #201
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumaši!

Nešto mi nije jasno pa ću vas pitat, vjerojatno glupo pitanje...

Navigacija na mobu (konkretno X10i) radi uvijek preko interneta!? Ja sam s mobom dobio onaj T-Wisepilot i lijepo izgleda al jede internet ko lud! U 2-3 minute mi pojeo nekoliko MB.

Al vidim ovdje da svi koristite nekakve navigacije... Može li navigacija ikako raditi a da ne jede internet? Jer ako ne, neznam kako to kod vas radi...

Da ju koristim svaki dan, požderalo bi mi toliko neta da bi za pare uložene u taj net za par mjeseci mogao kupiti neki Garmin GPS... I zato po meni ta navigacija nema nikakvog smisla ako ždere net...

I da; kopka me još jedno... Svi kad spominju Nimbuzz spomenu i pričanje sa Skype kontaktima al imo sam Nimbuzz na W595 i sad ga imam na X10i i uopće nema opciju za prebacit kontakte sa Skype-a, tj. uopće ne podržava skype?? Samo sa MSN i Facebooka sam uspio prebaciti kontakte.
sve ti je to manje-više već odgovoreno, ali ukratko
kolega mi na X10 ima motonav koji ne ždere internet - postavke za namještanje neznam
Nimbuzz više ne podržava Skype
dak0001 is offline  
Old 18.12.2010., 13:43   #202
Quote:
Nimbuzz je od nedavno izbacio skype iz svoje usluge nq zahtjev samog skypa jer su plasirali svoju aplikaciju za androide koja je po meni totalno sranje barem na mom wildfire-u...a i neki drugi poznanici sa desireom HD nisu bas odusevljeni sa samom aplikacijom...
Aha, u tom zecu leži grm...

Quote:
tipicne GPS navigacije su iGO, Navigon, TomTom, Sygic koji ja imam i meni je sasvim okej navigacijq...nadam se da sam pomogao
Ćuo sam za sve njih, samo me zanimalo dal žderu internet tj. da koriste internet za funkcioniranje... Jer ovaj T-Wisepilot troši interneta, a po meni su takve stvari apsolutno beskorisne na mobitelu! Internet na mobu još uvijek košta ko sveta pita! Ja platim 10 kn mjesečno za 100 MB, što je OK za pogledat nešto i svakodnevno visit na Facebooku, al navigacija bi mi to pojela u nekoliko sati!

Quote:
kolega mi na X10 ima motonav koji ne ždere internet - postavke za namještanje neznam
Budem probao to nabavit pa vidit...
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Old 19.12.2010., 16:43   #203
Quote:
riot_act kaže: Pogledaj post
Ja sam kartu skinuo preko piratebay-a, ne sjecam se tocno preko kojeg torenta, mislim da je bio ovaj;
http://thepiratebay.org/torrent/5986..._Maps_and_Pois
Naravno da neces skidati cijeli file, nego samo checkiraj kartu Hrvatske i brzo je tvoj. Kartu kopiraj u maps folder na telefonu i rjeseno.
a gdje bi mogao naći kartu italije?

i da... imam igo 8.4.2 jel mogu skidati novije karte ili baš za 8.4.2.
Cale80 is offline  
Old 19.12.2010., 16:58   #204
Quote:
Cale80 kaže: Pogledaj post
a gdje bi mogao naći kartu italije?

i da... imam igo 8.4.2 jel mogu skidati novije karte ili baš za 8.4.2.
Možda ovdje; http://thepiratebay.org/torrent/5744...elistContainer
Lako provjeriš radi li novija mapa na starijoj verziji i obrnuto, jednostavno preko kompjutera kopiraš kartu u folder maps, i ako radi, radi.
riot_act is offline  
Old 19.12.2010., 20:57   #205
kako instlirati word u x8?

Možda je netko prije mene već postavio ovo pitanje, nisam listao brojne stare postove.

Treba mi da na x8 mogu pisati tekstualne dokumente, odnosno mijenjati stare pohranjene.

Što se može naći na marketu?

Što je najfunkcionalnije?

Nije mi problem kupiti program ako je nužno.

Molim znalca za pomoć.
derekror is offline  
Old 19.12.2010., 21:14   #206
Zube ću da izbijem i uši iščupam onome koji napravi Forum.hr i onome koji napravi Operu/Android

Pola sata sam pisao post na mobu, da bi nakon toga stisnuo Pošalji odgovor i dođe mi bijela stranica. Odem ja Back i stisnem opet i samo mi se isprazni polje za unos teksta. I odem ja Back al umjesto da me vrati na tekst, on me vrati na čitanje teme. Probo sam Forward i Back no teksta više nema. No ja bio uvjeren da je postalo odgovor i refresham temu a kad ono POSTA NEMA. Tako ljutit već mjesecima nisam bio

Di je problem bio? I nemojte mi spominjati Tapatalk jer jedan ozbiljan forum poput ovog ima da radi i na Symbianu bez ikakvih dodatnih aplikacija (tj. opera je i više no dovoljna) a Android uopće neću spominjati. To se podrazumijeva da radi!

Ontopic: idem otkucat post preko kompa. Naime, na starom W595 sam imao Walk Mate. Taj program je bio Bog Bogova... Biše puta sam u glavi brojao korake i uvijek bi m ise broj poklopio! Bio je nevjerojatno precizan i prepametan. Probao sam ga shake-at, okretat i sve da ga prevarim i ništa! Nebi ni korka pribrojio. Dok u jakni ili u džepu od hlaća bi mi brojio svaki napravljeni korak.

Isto to oću i na X10. Na stranicama od SE sam vidio da X10 ne podržava Walk Mate. No pomislih si ja: šta će mi to kad imam smartphone. On ima puno bolje i preciznije senzore i puno bolje aplikacije. Nać ću nešto bolje. Na Marketu sam našao jednu free aplikaciju, koja čak pretvara u Kcal. Al aplikacije ja KATASTROFA. Nepercizna je (nekad uopće ne mjeri a nekad napravim 10 koraka a ona izbaci npr. 16). A da ne govorim da nezna prepoznati kad se zezam a kad hodam. Samo malčice u ruci da pomaknem mobitel, odmah broji a kad shake-am, kao da trčim. W595 je znao prepoznat pravi korak. On je čak pamtio za cijeli tjedn rezultate i radio prosjeke, imao je health goal i sve. Ova aplikacija sve gubi kad se ugasi, nema nikakve grafikone ni health goal ni ništa, a što je još iritantnije, kad god stisnem da pretvori u Kcal, on se restarta (pokaže Kcal i onda počne ispočetka brojat). A zapravo bi treba i istovremeno prikazivati broj koraka i Kcal a ne da se stisne.

Ugl. što se nepreciznosti tiće, jel problem u senzoru ili u aplikaciji? Ako je stvar aplikacije, molio bih vas da mi preporučite jednu dobru aplikaciju koja će biti precizna kao Walk Mate ili još preciznija (znaći svaki korak da broji i da ne broji kad ja tresem mobitel, kad ga okrećem ili vadim iz džepa) te da pamti po tjednima, radi grafikone, da ima health goal, i da pretvara u Kcal, obavljeni rad i slične fore. Još bolj bi bilo kad bi unutar iste aplikacije mjerio i neznam npr. brzinu, prijeđeni put itd.

Znate li neku?

Da, znam da je ta aplikacija nepotrebna al je meni to fora i volio bi imat i samo me zanima zašto je ova ovako loša... Vjerujem da je riječ o aplikaciji jer pretpostavljam da X10 ima bolje senzore od W595.

Hvala

I još nešto: jel X10 ima kakve senzore za temperaturu? Točnije, jel moguće sa određenom aplikacijom mjeriti temperaturu u prostoriji? Potom ne mislim da one aplikacije koje sa interneta skidaju podatke za temperaturu u mom gradu već da baš mjeri u prostoriji temp. Skinuo sam jednu aplikaciju al stalno piše "Checking temperature" ili tako nešto i pustio sam ga par minuta (da se akomodira) ali ništa. Jel moguće to sa X10, tj. dal ima senzor?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Old 19.12.2010., 21:49   #207
Quote:
derekror kaže: Pogledaj post
Možda je netko prije mene već postavio ovo pitanje, nisam listao brojne stare postove.

Treba mi da na x8 mogu pisati tekstualne dokumente, odnosno mijenjati stare pohranjene.

Što se može naći na marketu?

Što je najfunkcionalnije?

Nije mi problem kupiti program ako je nužno.

Molim znalca za pomoć.
Documents To Go, ThinkFree Mobile Editor i OfficeSuite Pro su najpoznatiji.
Meni je najbolji Documents To Go, ali imaš na youtubeu review svih tih pa sam odaberi koji ti se najviše sviđa
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
I još nešto: jel X10 ima kakve senzore za temperaturu? Točnije, jel moguće sa određenom aplikacijom mjeriti temperaturu u prostoriji? Potom ne mislim da one aplikacije koje sa interneta skidaju podatke za temperaturu u mom gradu već da baš mjeri u prostoriji temp. Skinuo sam jednu aplikaciju al stalno piše "Checking temperature" ili tako nešto i pustio sam ga par minuta (da se akomodira) ali ništa. Jel moguće to sa X10, tj. dal ima senzor?
Vjerojatno ima senzor temperature, ali to je u mobitelu (najvjerojatnije oko baterije).
Tako da to nije indikator vanjske temperature.
Ako te ipak zanima- upiši sensors u Market pa biraj

Za brojanje koraka sam i ja prije kojih mjesec dana gledao, i našao neku aplikaciju- ali isto nije baš bila točna.
Sada možda i ima neka (pedometer), ali nisam probao pa ne mogu tvditi. Skini još koju pa isprobaj
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 19.12.2010., 21:56   #208
Instalirao sam ovaj documents to go, dobio key, ali zadnjih 4 znamenke ključa ne mogu upisati u preglednik.

Predugačak je, sve sam pokušao.

Onda mi traži 15$ za nešto što uopće ne radi.

Treba mi iskustvo nekoga tko je to sve ugradio i čim se uspješno koristi.
derekror is offline  
Old 19.12.2010., 22:45   #209
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Documents To Go, ThinkFree Mobile Editor i OfficeSuite Pro su najpoznatiji.
Meni je najbolji Documents To Go, ali imaš na youtubeu review svih tih pa sam odaberi koji ti se najviše sviđa

Vjerojatno ima senzor temperature, ali to je u mobitelu (najvjerojatnije oko baterije).
Tako da to nije indikator vanjske temperature.
Ako te ipak zanima- upiši sensors u Market pa biraj

Za brojanje koraka sam i ja prije kojih mjesec dana gledao, i našao neku aplikaciju- ali isto nije baš bila točna.
Sada možda i ima neka (pedometer), ali nisam probao pa ne mogu tvditi. Skini još koju pa isprobaj
Da, oko baterije ima, jer koristim onaj Battery Lite ili kako se već zove i piše mi temp. baterije.

Što se pedometra tiće, probat ću još koji pronaći... Al su me zanimala vaša iskustva, možda je netko pronašao jedan dobar. Tnx
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Old 19.12.2010., 22:48   #210
pozdrav drustvo!

evo sam nedavno nabavi milestone, pa imam pitanje...

na starom g1 sam korsiti iGO i sve je bilo ok. al kako sam ceprka po novom mobu(cyanogen mod i sl) nisam jos stiga instalirat igo na mm. sad, procita sam da igo ne podrzava rezoluciju mm?? ima li netko iskustva?

hvala

Sent from my Milestone
amossam is offline  
Old 19.12.2010., 23:03   #211
Nisam našao "običan" iGO za Milestone. Uglavnom mi je bio na 1/3 ekrana (pretpostavljam da je to negdje bila rezolucija za Wildfire) ili je bio malo preuzak (to sam siguran da je bila rezolucija za Desire/X10- tj. 840x480 umjesto 840x485).
Ali, postoji Motonav (to je zapravo iGO prilagođen Milestoneu)- i on mi savršeno radi.
Pa preporučam da njega probaš.
Radi na CM6 bez problema
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 19.12.2010., 23:31   #212
ma imam motonav al mi se ne svidja! nekako mi je cili pretrpan! igo je ima lipo, cisto sucelje!! znaci, nemam srice...

thx

Sent from my Milestone
amossam is offline  
Old 20.12.2010., 09:18   #213
može li netko upisati u tražilicu od marketa trambus i reći dali mu je našao šta ???
medo94 is offline  
Old 20.12.2010., 09:54   #214
amossam- onda pričekaj dok mobilism proradi- pa tamo potraži (tamo je najveći izbor navigacijskih programa).
medo94- tamo je cijelo vrijeme, nekad ga se ne može naći ako imaš custom ROM (tipa, meni sa Cyanogenom- nekim starijim- nije htio naći, ali sa najnovijim ga nađe). Možda da probaš s Market Enablerom instaliranim.
Ali, evo ti link ako ne nađeš
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 20.12.2010., 10:10   #215
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
amossam- onda pričekaj dok mobilism proradi- pa tamo potraži (tamo je najveći izbor navigacijskih programa).
medo94- tamo je cijelo vrijeme, nekad ga se ne može naći ako imaš custom ROM (tipa, meni sa Cyanogenom- nekim starijim- nije htio naći, ali sa najnovijim ga nađe). Možda da probaš s Market Enablerom instaliranim.
Ali, evo ti link ako ne nađeš
da imam custom ROM hvala dali bi mo mogao skinuti još ove stvari:



(klikni na smajliće linkovi su)
jeli se kako da riješit taj problem kaj se nemože naći aplikacija ????
medo94 is offline  
Old 20.12.2010., 11:56   #216
Izvoli

Market Enabler ne pomaže?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 20.12.2010., 11:59   #217
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Izvoli

Market Enabler ne pomaže?
može pojašnjenje
medo94 is offline  
Old 21.12.2010., 00:21   #218
Jel postoji kakva aplikacija za mjerenje količine poziva i poslanih poruka. Za mjerenje internet prometa sam našao dosta preporuka, no ništa za ovo dvoje. Hvala
Haneke is offline  
Old 21.12.2010., 07:19   #219
sorry sto nisam upisao model mobitela, desire hd. stavio sam google mapse 5.0 i sad radi sve kako treba, posto sam bogu iza nogu ne mogu koristit onaj latitude koji mi je full dobar za zezanje ali bitno da se ne gubim okolo.
sto se tice phonebooka, moram jos malo po marketu searchat jer bih volio nekakvu intuitivniju aplikaciju koja ima sve kontakte kao sto i ova basic aplikacija ima, dakle linkanje face i gmail kontakata i mozda po mogucnosti dodavanje novih servisa i generalno nesto mocno, email, slika, adresa, itd. itd. hocu sve moguce informacije na jednom mjestu

bajdvej jel ima nesto jednostavno za dodavanje prefiksa broju kojeg zovem, recimo u imeniku imam 123456789 ali za poziv treba ukucat jos prefiks 0 ili 99 ili 00 ili + ili sta vec i da se ne zezam svaki put sa editiranjem broja, negdje na brzinu ukljucim odredjeni prefiks i kad mi vise ne treba iskljucim? nadam se da je jasno....ne znam pod sta bi to trazio na marketu -.-
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 21.12.2010., 08:15   #220
Quote:
medo94 kaže: Pogledaj post
može pojašnjenje
Aplikacija lažira tvoju aplikaciju i omogućava kupovinu aplikacija, pa tako možda i omogući da vidiš trambus.
Uglavnom, besplatna je u Marketu (samo trebaš imati root)- instaliraj pa vidi.
Quote:
Haneke kaže: Pogledaj post
Jel postoji kakva aplikacija za mjerenje količine poziva i poslanih poruka. Za mjerenje internet prometa sam našao dosta preporuka, no ništa za ovo dvoje. Hvala
Traffic Counter Extended- super UI, imaš widget i radi sve što tražiš
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.