Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2012., 00:21   #341
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
u odnosu na "Anteo" ili "Antea"?
Antea,naravno. Anteo ne postoji, već je Antea dovoljno glupo.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 01:02   #342
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Antea,naravno. Anteo ne postoji, već je Antea dovoljno glupo.
Mislim da je jedini ženski narodni pandan "sa ovih prostora" muškom imenu Anto,Antun,Antonije,Ante...ime Antuša.

Na moju veliku žalost nestala su narodna ženska imena sa nastavkom "uša" , nema više Maruša,Petruša,Veruša,Pavuša,Anđuša....,ali zato imamo Anastasije,Mee,Tee,Lee,Sarahe,...a sve redom Spoznoruše.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 03:17   #343
kurc je imao dosta problema u skoli pogotovo kad je trebalo ici po njega ili kad trebas reci da ga nema i tako to
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 08:59   #344
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Jasmin i Narcis postoje samo u muslimana(Bošnjaci i poneki Rom),nitko drugi ne daje ta imena.
Moguće da si u pravu pa da su ta imena vrlo česta u muslimana. Ja stvarno nemam nikakvih saznanja o tome. Meni su na pamet prvo pali Jasmin Stavros i Neven Ciganović kao poznate osobe s tim imenima, ali ni jedan nije musliman. A tu je i onaj Narcis ex Indirin muž.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 10:17   #345
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedini ženski narodni pandan "sa ovih prostora" muškom imenu Anto,Antun,Antonije,Ante...ime Antuša.

Na moju veliku žalost nestala su narodna ženska imena sa nastavkom "uša" , nema više Maruša,Petruša,Veruša,Pavuša,Anđuša....,ali zato imamo Anastasije,Mee,Tee,Lee,Sarahe,...a sve redom Spoznoruše.
Kako mozes druge ljude s imenima koja ti se ne svidjaju nazivati sponzorusama jer imaju imena koja ti se ne svidjaju?

Srami se.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 11:36   #346
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Antea,naravno. Anteo ne postoji, već je Antea dovoljno glupo.
L'Antea (Lantea). Bolje tak?
Stare Rome kći. A i Lantea ima kćer, zove se Centra .

(dame u najboljim godinama će skužit o čemu meljem... )
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 11:55   #347
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedini ženski narodni pandan "sa ovih prostora" muškom imenu Anto,Antun,Antonije,Ante...ime Antuša.

Na moju veliku žalost nestala su narodna ženska imena sa nastavkom "uša" , nema više Maruša,Petruša,Veruša,Pavuša,Anđuša....,ali zato imamo Anastasije,Mee,Tee,Lee,Sarahe,...a sve redom Spoznoruše.
Sad sam se sjetila... Gospođa od koje smo daaavno bili kupili pesa se zvala Antica. Malo neobično, al eto.

[Btw, pes je u pedigreu imao ime Terno (Silver Kimbo). Naravno da je cucak dobio "neslužbeno" ime u roku odmah!]

Antonija
isto nije nečuveno ime.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 12:13   #348
Meni zvuči super ime Genoveva
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 17:03   #349
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Moguće da si u pravu pa da su ta imena vrlo česta u muslimana. Ja stvarno nemam nikakvih saznanja o tome. Meni su na pamet prvo pali Jasmin Stavros i Neven Ciganović kao poznate osobe s tim imenima, ali ni jedan nije musliman. A tu je i onaj Narcis ex Indirin muž.
Indirin ex muž je musliman,Narcis Mujkić,a i ona je muslimanka po ženskoj liniji, zato ni nema neko uobičajeno ime kao druge pjevačice. Jasmin Stavros je umjetničko ime(pravim imenom Milo Vasić),nije musliman,točno,ali mu je pokojni ćaća Rom(deklarativno Rumunj) iz vojnog orkestra koji se oženio u Dalmaciji i ostao.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 17:14   #350
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Mislim da je jedini ženski narodni pandan "sa ovih prostora" muškom imenu Anto,Antun,Antonije,Ante...ime Antuša.

Antonija, Antica, Antula.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 18:02   #351
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Indirin ex muž je musliman,Narcis Mujkić,a i ona je muslimanka po ženskoj liniji, zato ni nema neko uobičajeno ime kao druge pjevačice.
… npr. Severina.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 18:18   #352
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
… npr. Severina.
kad se već spominje Severina, nju su svi napali drvljem i kamenjem zbog Aleksandra, a onog kretena Gibonnija nitko nije prozvao kad je dobio malog - Renza
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 09:27   #353
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Indirin ex muž je musliman,Narcis Mujkić,a i ona je muslimanka po ženskoj liniji, zato ni nema neko uobičajeno ime kao druge pjevačice. Jasmin Stavros je umjetničko ime(pravim imenom Milo Vasić),nije musliman,točno,ali mu je pokojni ćaća Rom(deklarativno Rumunj) iz vojnog orkestra koji se oženio u Dalmaciji i ostao.
A ja sam mislila da su se roditelji zaigrali pa da je dobila ime po Indiri Ghandi. Tko će to više znat

Evo sad si me zainteresira i provjerila sam na www.imehrvatsko.net Piše tamo da se Narcis u Hrvatskoj nalazi više među Hrvatima, a manje među muslimanima. Isto vrijedi i za Jasmin. Tako da nije baš da nitko drugi ne daje ta imena.
Ljudima se svidi pa zašto da ne.

Ali uglavnom, ono što sam htjela reći je da Lovor i Javor nisu jednina biljna muška imena.
__________________
''People take different roads seeking fulfillment and happiness. Just because they're not on your road doesn't mean they've gotten lost.'' Dalai Lama

Zadnje uređivanje Na oblaku : 27.12.2012. at 10:11.
Na oblaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 10:06   #354
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Indirin ex muž je musliman,Narcis Mujkić,a i ona je muslimanka po ženskoj liniji, zato ni nema neko uobičajeno ime kao druge pjevačice. Jasmin Stavros je umjetničko ime(pravim imenom Milo Vasić),nije musliman,točno,ali mu je pokojni ćaća Rom(deklarativno Rumunj) iz vojnog orkestra koji se oženio u Dalmaciji i ostao.
Nas su pod vjeronaukom učili da je ime Indira i Ira grešno. Od tih dana nikad više ni pomisliti na ime Indira.
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:12   #355
ja sam poznavao jednog Đina. Nije stamparska greska, ime mu se stvarno pisalo sa Đ. Kretensko ime, a još kretenskija faca....
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:44   #356
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
A ja sam mislila da su se roditelji zaigrali pa da je dobila ime po Indiri Ghandi. Tko će to više znat
Takav je slučaj kod cajke Indire Radić,a čuo sam i za jednu(sad stariju) tetku Sonju (učiteljica iz moje osnovne škole prije skoro 20 godina)koja se navodno zvala Indira pa to promjenila još prije rata,ali ipak u 99% slučajeva Indire su ili Bošnjakinje ili ciganke/Romkinje. Romi to ime najvjerojatnije daju zbog toga što su kao "nekadašnji Indijci" počeli smatrati Indiru Ghandi i Nehrua za, na neki nejasan način, "svoje" političke veličine(bio je i jedan cigo pjevač Nehru), a Bošnjaci valjda samo zbog rime jer Indira im zvuči donekle slično kao Nadira, Hazira itd pa im se zato sviđa(kao i Elvira).
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:50   #357
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Evo sad si me zainteresira i provjerila sam na www.imehrvatsko.net Piše tamo da se Narcis u Hrvatskoj nalazi više među Hrvatima, a manje među muslimanima. Isto vrijedi i za Jasmin. Tako da nije baš da nitko drugi ne daje ta imena.
Ljudima se svidi pa zašto da ne.
Ok,za Narcis ne mogu biti 100% siguran(ovi za koje sam ja čuo,od Mujkića pa nadalje su muslimani,ali ne mora značiti da su i svi drugi),međutim,Jasmini su od prvog do zadnjeg muslimani 100% sigurno(nešto Bošnjaci,nešto Romi). Ne bih baš vjerovao tim podacima za Jasmina,"Hrvati" s tim imenom bi vrlo lako mogli biti Romi koji kriju da su Romi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:55   #358
Quote:
Eufrazija kaže: Pogledaj post
Nas su pod vjeronaukom učili da je ime Indira i Ira grešno. Od tih dana nikad više ni pomisliti na ime Indira.
Ne bih znao,meni Ira izgleda kao najobičniji nadimak(jednako lako može bit i nadimak od Irina).
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 17:26   #359
meni se nikako ne sviđaju imena Čedna i Divna.......
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 00:35   #360
Quote:
Na oblaku kaže: Pogledaj post
Moguće da si u pravu pa da su ta imena vrlo česta u muslimana. Ja stvarno nemam nikakvih saznanja o tome. Meni su na pamet prvo pali Jasmin Stavros i Neven Ciganović kao poznate osobe s tim imenima, ali ni jedan nije musliman. A tu je i onaj Narcis ex Indirin muž.
Misliš Dragoljub Milo Vasić

Jasmin Stavros mu je "umjetničko" ime
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.