Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2005., 12:47   #1
Vjenčanje, kumstvo

Pozdrav ekipi na forumu,
htio sam vas pitat šta mislite o prihvaćanju kumstva na vjenčanju.
Što bi vam značilo, ili kako ste shvatili ili kako biste shvatili, nečiji poziv za kuma. I ukoliko ste prihvatili smatrate li to čašću ? Ako ste odbili kako ste to objasnili onome tko vas je zvao?
Naime, moja buduća je svoju dugogodišnju prijateljicu,s kojom je dijelila sve godine sazrijevanja, a i sad se druže, pozvala za svoju kumu. Prijateljica je naravno prihvatila, sve sretno i super, kad odjednom, stiže SMS poruka....."žao mi je ali ne mogu prihvatit tu obavezu...ipak je to za cijeli život....ne ljuti se".
Pa mogla je bar nazvat
Možete mislit kako je moja buduća reagirala....Suze...Razočarenje
Eto.... zanimaju me vaša razmišljanja,iskustva.......
__________________
i reve reve magareeeeeee
Mandrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 13:29   #2
Ne sudi prerano, ona je za takav potez zasigurno imala veliki i debeli razlog.
(Kumstvo je velika odgovornost, a i financijski opterecujuca situacija.)
Ti ga sada ne znas.
Sacekaj malo....sve ce doci na svoje.

Sretno na vjencanju i ubuduce,
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 13:42   #3
Ma kaj da ne sudi, kokoš bezobrazna! Naravno da je to čast, ak su najbolje frendice, onda se nebi trebala brinut kaj je to "zauvijek", mislim koja glupost
To kaj veliš "financijsko opterećenje", valjda se ne očekuju pokloni za popizdit, vjerojatno znaju za medjusobno financijsko stanje. Ak se s frendom nemreš dogovorit, s kim možeš?
Ja bi ju otpizdila Općenito se čudim ponekim ženskim prijateljstvima, kokošinjac!
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 13:46   #4
ne želim te bedirat, al nek joj kaže - a bože, ko zna, možda i nije zauvik
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 13:54   #5
Quote:
Jaya kaže:
Ma kaj da ne sudi, kokoš bezobrazna! Naravno da je to čast, ak su najbolje frendice, onda se nebi trebala brinut kaj je to "zauvijek", mislim koja glupost
To kaj veliš "financijsko opterećenje", valjda se ne očekuju pokloni za popizdit, vjerojatno znaju za medjusobno financijsko stanje. Ak se s frendom nemreš dogovorit, s kim možeš?
Ja bi ju otpizdila Općenito se čudim ponekim ženskim prijateljstvima, kokošinjac!
A sto tebe muci, zlato? Tko te tako jako ranio? I gdje?
Kako ti mogu pomoci?
Hoces li pricati o tome?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:07   #6
Quote:
oona kaže:

(Kumstvo je velika odgovornost, a i financijski opterecujuca situacija.)
u kome smislu je odgovornost?

also, i kad se bira kuma treba biti oprezan jer se moze osobu dovesti u neugodnu situaciju bas ako su materijalna ocekivanja velika.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:08   #7
Quote:
oona kaže:
A sto tebe muci, zlato? Tko te tako jako ranio? I gdje?
Kako ti mogu pomoci?
Hoces li pricati o tome?
Nitko stara moja, raspizde me takve reakcije. Neznam, možda curke imaju 19-20 godina pa je to normalno u tim godinama, al moje društvo se "trga" za kumstvo, to je znak prijateljstva, povjerenja, čast za kuma. No dobro, ne moramo svi imat isto poimanje prijateljstva, al da moja frendica tak reagira, sterala bi ju u k****
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:15   #8
Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
Mandrilo kaže:
stiže SMS poruka....."žao mi je ali ne mogu prihvatit tu obavezu...ipak je to za cijeli život....ne ljuti se".
A kaj bi ti radije da je rekla: "Ne mogu to prihvatit zato kaj se sevim s tvojim zarucnikom"

S cim se pak vi opterecujete....
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:18   #9
Quote:
Billi kaže:
also, i kad se bira kuma treba biti oprezan jer se moze osobu dovesti u neugodnu situaciju bas ako su materijalna ocekivanja velika.
slažem se

jedna moja prijateljica je bila kuma curi s kojom je bila ok, al daleko od toga da je mislila da su toliko dobre za kumstvo.
tek je počela radit zaozbiljno, imala je malu plaću a ova je zaželila taj i taj poklon koji iznosi plaću ipo od te moje prijateljice. Onda je ova posudila čekove od nekog susida i otplaćivala mu 6 rata.

a btw kum, koji ima stabilan posa već 5 godina je kupio poklon za upola manju cifru
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:19   #10
Re: Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
Crow Jane kaže:
A kaj bi ti radije da je rekla: "Ne mogu to prihvatit zato kaj se sevim s tvojim zarucnikom"

to je i meni palo napamet kad je ova odgovorila, al ne želim ga sad pred pir uzrujavat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:20   #11
meni se nekako cini da je slanje sms-ova da se javi bilosto "vazno" poprilicno nepristojno.

ok, curka se predomislila, ne zeli iz ovog ili onog razloga, ali to se ipak ne "objavljuje" sms-om. malo kucnog odgoja nalaze da im to kaze u facu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:24   #12
Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
Mandrilo kaže:
Ako ste odbili kako ste to objasnili onome tko vas je zvao?
odbila 2x
1. iz financijskih razloga
2. rekla sam joj da znam da joj sigurno ja nisam dobar izbor za kumu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:29   #13
ja imam dvije kumice i gotovo da nista nisam dobila, jer su mi to frendice, jebes poklone, ocu da stoji uz mene i sad i zauvijek. ostalo je (dokazala ja sebi) nebitno!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:43   #14
Re: Vjenčanje, kumstvo

Quote:
Mandrilo kaže:
Pozdrav ekipi na forumu,
htio sam vas pitat šta mislite o prihvaćanju kumstva na vjenčanju.
Što bi vam značilo, ili kako ste shvatili ili kako biste shvatili, nečiji poziv za kuma. I ukoliko ste prihvatili smatrate li to čašću ? Ako ste odbili kako ste to objasnili onome tko vas je zvao?
Naime, moja buduća je svoju dugogodišnju prijateljicu,s kojom je dijelila sve godine sazrijevanja, a i sad se druže, pozvala za svoju kumu. Prijateljica je naravno prihvatila, sve sretno i super, kad odjednom, stiže SMS poruka....."žao mi je ali ne mogu prihvatit tu obavezu...ipak je to za cijeli život....ne ljuti se".
Pa mogla je bar nazvat
Možete mislit kako je moja buduća reagirala....Suze...Razočarenje
Eto.... zanimaju me vaša razmišljanja,iskustva.......

Bila sad u 4 mjesecu i opet sam kuma u 5 mjesecu i u troškovima sam do grla, al nikad baš nikad ne bi to mogla odbiti, radije se zadužit. I užasno sam ponosna što su baš mene izabrale za kumu.
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 14:44   #15
Quote:
oona kaže:
....ona je za takav potez zasigurno imala veliki i debeli razlog...

Sorry, ali moram samu sebe citirati. Ponovno.
Jer nitko normalan ne prihvati kumstvo i nakon par dana SMS PORUKOM to iznegira...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:10   #16
cuj... sta da ti kazem... i ja sam svoju pitala i ona je pristala... sve je bilo ok do 10 dana pred vjencanje kad mi je rekla da si ona sad ne moze priustit da napravi pasos koji ce jos samo taj put trebat, pa se treba obuc, pa treba poklon, pa put nisam mogla vjerovat, pa bila bi ja snosila te troskove, ja to nikad nebi napravila, a najgore od svega i ces nac kumu par dana prije??? bas je to bezveze, znam da sam bila zivcani slom dobila skoro, odonda je kontakt izostao... sad se samo pozdravimo i to je to.
dugo me mucilo pitanje di sam pogriesila, mislim znala je 6 mjeseci prije i sve ok i onda...


no komment
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 16:35   #17
Quote:
Kleine kaže:
cuj... sta da ti kazem... i ja sam svoju pitala i ona je pristala... sve je bilo ok do 10 dana pred vjencanje kad mi je rekla da si ona sad ne moze priustit da napravi pasos koji ce jos samo taj put trebat, pa se treba obuc, pa treba poklon, pa put nisam mogla vjerovat, pa bila bi ja snosila te troskove, ja to nikad nebi napravila, a najgore od svega i ces nac kumu par dana prije??? bas je to bezveze, znam da sam bila zivcani slom dobila skoro, odonda je kontakt izostao... sad se samo pozdravimo i to je to.
dugo me mucilo pitanje di sam pogriesila, mislim znala je 6 mjeseci prije i sve ok i onda...


no komment


Ima svakakvih ljudi- nisi ni pogriješila u izboru, jednostavno ne možeš predvidjeti reakcije drugih....
stvarna-mishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 18:21   #18
Ne vidim u čemu je problem biti nekome kum?! Kakva mrtva obaveza za cijeli život ? WTF? Skoro svatko ima neku obleku za posebne prilike, a oko poklona bi se ta osoba iovako trebala brinuti ako bi došla samo kao gost. Svatko zna financijsko stanje osobe koju odabire i sumnjam da ljudi imaju neka ne znam kakva očekivanja.
Kumovi nemaju skoro pa ništa drukčiju ulogu od bilo kojeg drugog uzvanika na vjenčanju.
Bila sam kuma na vjenčanju najfrendici, odnos nije ništa drugačiji nego prije, nemam ja nikakve obaveze...
Od toga mi je puno veća obaveza biti krsni kum nekom klincu ( barem je kod nas običaj davati poklone itd ) to mi se provlači kroz cijeli život...
Meni je grozno to što ispada nepristojno odbiti neke stvari koje nose neke obaveze ( ja sam pristala biti krsna kuma jednoj curici, a to ni pod razno nisam htjela, jer znam da moram paziti na svaki imendan, dođendan, blagdan ovo ono, a to ne želim, al svi su mi rekli da bih ispala bitch da odbijem, al ne vidim razloga za odbijanje kumstva na vjenčanju, ne vidim tu neke obaveze ).
Sweet_strawberry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 19:07   #19
Quote:
Sweet_strawberry kaže:


Meni je grozno to što ispada nepristojno odbiti neke stvari koje nose neke obaveze ( ja sam pristala biti krsna kuma jednoj curici, a to ni pod razno nisam htjela, jer znam da moram paziti na svaki imendan, dođendan, blagdan ovo ono, a to ne želim, al svi su mi rekli da bih ispala bitch da odbijem, al ne vidim razloga za odbijanje kumstva na vjenčanju, ne vidim tu neke obaveze ).
biti kuma djetetu je vishe od ne zaboravljanja imendana i rodjendana

bar ja tako shvatam svoje kumstvo

mi smo `drugi roditelji` toj djeci i da se danas sutra ne daj Bozhe shto dogodi njenim roditeljima mi bismo tu djecu odgajali kao svoju

ali opet mi smo prihvatili biti kumovi zato jer smo to zheljeli i znali u shto se upushtamo

ali da nisam to htjela ne bih prihvatila - pa nek se ljuti tko god hoche
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 01:15   #20
Sve zavisi što se očekuje od kuma/kume, a opet to zavisi od kraja i običaja: ponekad se od kumova traži samo da budu svjedoci na vjenčanju, a bogme ponekad su kumovi pravi ceremonijal-majstori s raznim egzotičnim dužnostima.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.