Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 15:17   #661
Ja sam malo stao sa citanjem, htio sam iskoristiti ovo lijepo vrijeme za neke radove po vani, sad najavljuju opet ruzno vrijeme. Kad sam umoran od fizickog posla, onda ne volim citati, nekako mi draze kad sam odmorniji

Constantine, nadam se da ces uspjet sve posloziti meni pomalo fali prostora na policama..

IllegalArgument, nikad cuo za taj scribd, ali ja ionako te novije slazem na policu, proci ce neko vrijeme dok dodju na red za citanje.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:39   #662
Scribd je jedan od najvecih online servisa za pohranu raznih oblika .pdf .cbr knjiga.
Mnogo strucne literature sam tamo procitao. Zagora tamo ne citam.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:30   #663
Tnx, nisam imao pojma o tome, pretpostavljao sam da se radi o tako nečemu

Pročitao:

LUX 092. Božić kalibra 45

Epizoda koju sam toliko puta pročitao u djetinstvu. Meni jako draga i da je ocjenjujem, dao bi joj čistu desetku, upravo zbog te nostalgije. Iako je dosta kratka, baš mi drago da u Zagorovom serijalu imamo ovakvu epizodu. Kako nemam ovaj broj u kolekciji, pročitao sam papirnato taj što imam iz Zlatne Serije doma, pa onda išao pročitat ovaj od Ludensa digitalno, čisto radi usporedbe. Eto, ja sam bio uvjeren da se radi o "Novogodišnjoj noći", a ne o Božiću (zapravo Badnjak je kad Zagor i Čiko stižu u Lonely town) kako sam saznao iz Ludensa (ali i sam naslov to otkriva). Te kako su u Dnevniku promijenili riječi pjesme koju su pjevali oni djedi mrazi, cenzura je ovdje opako radila.

Nije mi jasno kako ovu epizodu nisu preskočili u Dnevniku, a preskočili su recimo "Dečka Pika" gdje nema apsolutno ništa i nikakve veze sa vjerom i sličnim stvarima. Tko bi rekao da ova epizoda prethodi epizodi "Zagor priča" to mi prije nije bilo ni na kraj pameti. Sve ovo što sam dosad pročitao, sve je te priče nažalost Klasik preskočio.

Da li je ovo prvi put da se u Zagor serijalu pojavljuje snijeg? Doduše, samo na zadnjoj stranici, ali ipak. Ne sjećam se da je bilo snijega u Zagoru otkad čitam, mislim u ovih 60 brojeva (SDX 31 – LUX 92).
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:55   #664
Mislim da je. Jedino nisam siguran, u onoj epizodi vukodlak nije bilo snijega?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:58   #665
Ja sam isto odmah pomislio na tu epizodu, ali sjetio sam se da nije. Išao sam još dodatno provjeriti. Hladno je bilo, jako je puhalo, kiša, grmljavina, crnilo, ali nije bilo snijega.

Iako prije toga se snijeg samo spominje, kad su bili u onoj utvrdi i tražili pomoć za smjer u kojem bi trebali ići (za Darkwood), pošto je Zagor malo "izgubio kompas". Onaj narednik ili koji već čin ima u utvrdi, spomenuo im je mislim 2 moguća puta, ali ovaj koji je navodno kraći nije im preporučio. Ali Zagor je naravno odlučio poći tim putem.



Iako sama naslovnica sugerira da ima snijega, ali nema. Samo na naslovnici.

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:56   #666
E da, stalno se smislim te naslovnice, pa si mislim da ima snijega u toj epizodi.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:53   #667
Aha, naslovnica malo zbunjuje.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:08   #668
Bio danas u gradu i uspio naci 2 stripa koji mi fale, extra 260 i redovni 225. Sad mi fali jos samo 9 komada.

Ludens Extra: 91, 92, 106, 116, 145.
Ludens Redovni: 91, 108, 110, 121.
Maxi: 24.Helingenovo nasljeđe.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 21:44   #669
Procitao:

SDX 001. Zagor prica
SDX 002. Kralj Darkwooda (do 68 str.)

Legendarna epizoda koju svaki fan mora imati, bilo da se radilo o papirnatoj ili digitalnoj kolekciji. 

Vjerujem da vam je svima poznata ova prica. Dosta dirljiva i emotivna, ali prica gdje se dosta sazna stvari iz Zagorove proslosti, te kako je i dobio naziv, ali i u konacnici kako je osmisljen taj kostim sto ga ima i po kom je prepoznatljiv.

Ovo je sigurno epizoda koja se ne zaboravlja, a i naslovnica mi super.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 14:47   #670
Procitao:

LUSP 09. Priča o Wandering Fitzyju / Bat Batterton

Nakon epizode "Zagor priča", malo sam skrenuo sa čitanja Extre i odlučio pročitati ovaj Specijal koji je izravno vezan za prethodnu priču, radnju o važnom liku u svijetu Zagora, koji je preuzeo odgoj tada mladog Patricka/Zagora nakon tragične smrti njegovih roditelja, a to je naravno priča o Fitzyju.

Odličan specijal, baš je dobra i napeta radnja. Zanimljivo je bilo saznati prošlost Fitzya i zašto se odlučio na takav način života. Dolina kostiju, zlato, kanibalizam.. zaista jedna interesantna priča. Preporučam svakome tko pročita "Zagor priča" da ide odmah pročitati ovaj Specijal.

edit: ovaj na kraju dodatak o Batu je malo prenaivno čak i za mene
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:37   #671
To ona priča kad je Bart čuvao klinca? Da, prenaivna epizoda, ali horor chico spada među najgore priče koje su izmislili. Totalni trash dok ova epizoda ima samo nekoliko stranica.
U vezi njegovog oca, imaš još specijal Most ispod duge gdje se pojavljuju braća od tog propovjednika, a Zagor susreće svog oca i otkriva više o tom pokolju.
Inače, kad sam kao klinac čitao tu epizodu, nije mi ostavila toliki dojam. Sada danas stariji i zreliji, te epizode pokazuju da nije sve tako crno bijelo. Jednostavna činjenica, krv rađa novu krv. Nasilje stvara novo nasilje i tako u krug. Njegov otac je počinio pokolj i prošlost ga je na kraju sustigla. A Zagor u slijepoj osveti napadne indijansko pleme. Ok, scenaristi nisu išli toliko daleko da napravi masakr. Ne znam, mislim si na tog propovjednika, ali ne mogu ga gledati kao žrtvu. Razumijem motiv za osvetom, ali Zagorov otac je bio kriv. A on je išao ubiti cijelu njegovu obitelj koja nije bila niti kriva niti dužna. A i na kraju još ide kukavički pucati na Zagora iza leđa. Tragičan lik, da...
I kako se poslije vidjelo, cijeli taj niz događaja, gubitak omiljene osobe je sagradila njegov karakter. To za ocem ga je ionako dosta dugo proganjalo, još i danas smatrajuči svojom sramotom. Ali baš zato ga je to izradilo da to više ne dozvoli da se dogodi drugima. Batman, njegovi roditelji su ubijeni vatrenim oružjem. Zato niti ne koristi vatreno oružje niti ubija neprijatelje. Ili Naruto, kao siroče koje nije imalo nikoga u djetinstvu, kroz borbe mu je ipak bitno prijateljstvo i da nitko drugi ne doživi to što je on prolazio. No to je već druga priča i rasprava o psihologiji, he.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:18   #672
Aha, kad je Bat čuvao klinca, zove se Denis, dobro sam zapamtio jer me podsjetio na vragolastog Denisa a možda je i dobio ime po njemu, tko zna. Bat mi je dobar lik, ali kad je u kombinaciji sa Zagorom i Čikom, kad je ozbiljnija priča.

Jesi mislio na Dugin most? To je onaj u boji, kod Talijana orginal jubilarac #400. Mislio sam ga odmah čitati, ali ipak neću jer sam vidio na s.com u zanimljivostima da se susreće tu sa nekima koji nisu među živima, kao primjerice Mohikanac Jack koji mi je sljedeći za čitanje, zapravo već sam ga počeo čitati

Znaš što sam danas napravio? Gledam na polici Specijale, i vidim naslov "Nulta godina Darkwooda" i pomislim si da bi to moglo isto biti vezano za prošlost Zagora i zgodno za pročitati odmah. I čitam ja sve dok Čiko nije naletio na one Sullivane koje je on prepoznao, ali i oni njega. Tako da sam prekinuo sa čitanjem, pošto su se oni već sreli prije u međuvremenu (nemam pojma kad i gdje), tako da ću i s njim neko vrijeme pričekati.

Da, što se tiče tog propovjednika, što mu je Betty (Zagorova majka) i sam Zagor kao dječačić bili krivi? A i poslije to pucanje s leđa gdje se Fitzy umiješao i uspio spasiti Zagora, ali tu je nažalost bio i njegov kraj.. ovo sa Batmanom me isto podsjetilo na sudbinu Zagora, dobra usporedba.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:48   #673
Pročitao:

SDX 002. Kralj Darkwooda (od 69 str.)
SDX 003. Jack Mohikanac
SDX 004. Čisto samoubojstvo (do 36 str.)

Dobra priča o "ludom" novinaru koji je imao dobre namjere, ali potpuno pogrešan način da ih ostvari. I onaj njegov samoubilački napad na kraju.. Mislim da smo ovdje po prvi put vidjeli onog šašavog poštara Drunky Ducka (na samom kraju priče), pošto se Čiko pita tko je to bio. Još jedna naslovnica sa snijegom, a ni "S" od snijega u stripu.

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:22   #674
Koji je geg s Drunk Duck? Znaš da je prva pojava ako ima fusnotu pijani patak.
He, he, da. Ma niti ta naslovnica s traperom nema smisla. A Jack Mohikanac, hm... Zagor ima pravo da je taj novinar mogao bolje pomoći indijancima. Kako se kasnije pokazalo kod onog stalnog lika novinara u epizodi Indijanska zemlja. A i Henry, kradljivac sjena kao slikar koji putuje po svijetu je bio svjestan izumiranja plemena, pa ih slika i čini vječnim. Ili Satko, indijanac odvjetnik. Bilo je puno primjera.
Jack Mohikanac, vidi se na kraju da je zbilja htio pomoći, okupio je i organizirao plemena, ali da bi ih žrtvovao. Besmisleno s obzirom na cenzuru koja se vidi na kraju. Mislim, ubijajući nevine ljude, pokazuje da su indijanci divljaci bez milosti, a na kraju dokaže da ih vojska bez problema sredi. Ma cijeli njegov čin je besmislen.
Da, dugin most. Ma Jack Mohikanac ima kratku cameo pojavu u jednom kadru kao i drugi likovi. Oni se samo pojavljuju u par kadrova.
Sada dolazi dobra epizoda s emotivnim krajem.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:04   #675
Drunky Duck ti je na kraju dosao sa kanuom do Zagora i Cika, donijevsi im novine u kojima je naravno, sve bilo cenzurirano. Pisalo je svega jedna recenica o Jacku. Drunky Duck je bacio novine sa sjekirom koja se zabila pored Cikove glave ali to je jos nista kakvih ce oni imati zgoda sa dostavljanjem poste, jel da

Zao mi malo bilo Jacka na kraju, iako nam ga ne bi trebalo biti zao ako se sjetimo tih njegovih odluka koje su bile potpuno pogresne i kako kazes - besmislene, sto je htio sve zrtvovati, ali najvise je grozno bilo sto je u jednoj od onih baraka ubijena ona obitelj sa djevojcicom, a on je tu imao prste posto se potpisao da je bio tu.

To je bilo grozno, mogao je ipak kao skolovan i pismen covjek drugacije se zaloziti za indijance ako mu je bilo toliko stalo do njih
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:17   #676
Pročitao:

SDX 004. Čisto samoubojstvo (od 37 str.)
SDX 005. Tajna služba
SDX 006. Strijeljanje

Uhh, ovo je bila zaista uzbudljiva epizoda a sve je počelo kad je Čiko htio povesti onu djecu u čamcu po jezeru, samo što je onaj "mali" bio predebeo i naravno, čamac nije izdržao

Poslije slijedi avantura za avanturom, splet događaja koji su ih doveli do onih mladih Engleza.. moram priznati da mi bilo žao na kraju onog Roddya, bio je još najbolji i najpošteniji od svih. Opet nepotrebno prolivena krv zbog jednog luđaka na čelu.

Ona zadnja potraga sa kanadskim krijumčarima se malo otegla, a valjda je razlog da se popune stranice stripa, pošto je u ovoj epizodi SDX 006. Strijeljanje priča i završila, nema onog "nastavlja se..". Sad mi je jasno ono kad ljudi pričaju da od epizode "Zagor priča" počinje zlatno doba Zagora, to Nollitino razdoblje. Sve priče zasad su vrhunske, zanimljive.

U stripu SDX 005. Tajna služba na stranici 43, na vrhu gornja sličica druga po redu, primjetio sam da je ta sličica jedna od onih koja je poslužila Slobodnoj Dalmaciji da ju uvećaju i naprave naslovicu. Primjetio sam je odmah pošto smo na prethodnoj stranici pričali o epizodi "Osveta vrača" i upravo je ta naslovnica napravljena od te sličice

Mogli su barem sa naslovnice izbrisati ovo "SWISS"



__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:43   #677
A bas bas lose i naivno napravljena naslovnica.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:09   #678
To ti je onaj slucaj kad im je falilo naslovnica, pa su koristili ove slicice iz stripa jer to u biti i nije naslovnica, vec ta slicica koja je odabrana i uvecana.

Prije kad nisam znao za to, bas su mi cudno izgledale te naslovnice kad bih naisao na njih, a sad mi je jasno.
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 19:38   #679
Pročitao:

SDX 007. Crveni strijelac
SDX 008. Smrtonosna strijela (do 46 str.)

Epizoda inspirirana Robin Hoodom. Na početku jedno čudno stvorenje "going going" koji sve ždere solidna priča iako sam poželio da je duža. Vrhunac ono natjecanje sa lukom i strijelom, nisam vjerovao da će Zagor izgubiti. Ali ipak je on najjači sa svojom sjekirom. Ima dosta komičnih situacija, pa i ono kad Zagor nosi onaj svadbeni veo ili kad mu Čiko da anesteziju toljagom po glavi

Naslovnice dobre, samo na drugoj naslovnici kako su ljudi primjetili, nepotrebno se nalaze vigvami pošto u priči nema niti jednog indijanca.

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:05   #680
Ono za englezima mi je bilo dobro. I danas mi je dramatična scena kad likovi umiru jedan za drugim. Za generala fanatika mi nije bilo žao, ali bilo mi je žao ekipe i onog mladića Roddya. Uzaludni fanatizam. Je da su mali rastegnuli tu epizodu, ali škot je bio simpa.
Ta epizoda sa crvenim strijelcem, a ono, ok epizoda. Ali poprilično naivno s obzirom da se njegov lik više nikada nije pojavljivao. Solidna epizoda.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.