Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 11:00   #41
farbanje kreveta od drveta

Trebam savjet oko farbanja posve novog kreveta, od drva smreke (valjda) koji dolazi samo pobajsan i prekriven nekakvim voskom (ne kužim se baš, pa sam možda fulala objašnjenje). Htjela bih ga dati farbati u bijelo (može se vidjeti tekstura drveta), ali ne znam gdje. Ili bih se možda upustila sama u farbanje, ali ne znam kako i čime.
Krevet kao ilustracija:
http://www.lip-bled.si/Datoteke/Izde.../AthenaBig.jpg
Svaki savjet je dobrodošao
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:07   #42
Najbolje onda kupiti bijelu lazuru za drvo. Trebati ce ti jos kist, uljni razrjeđivac, malo krpica i dobre volje

Predlazem ti da odes u neki specijalizirani ducan sa bojama, pa se još prokonzultiras sa prodavacem.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 23:57   #43
Imam dobru volju, par prospekata Belinke, Heliosa i Sadolina, kao i par informacija od prodavača..hvala na savjetu
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 06:52   #44
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Imam dobru volju, par prospekata Belinke, Heliosa i Sadolina, kao i par informacija od prodavača..hvala na savjetu
Belinka i Sadolin su zakon, puno sam radio s njima. Za Helios ne znam reci. Sretno!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 12:41   #45
Sandolin je najbolji odabir od to troje. Probaj se kloniti raznih Megatija i raznih talijanskih proizvoda. iz mojeg iskustva.


Nego, da krivo ne savjetujem... Želiš li zadržati teksturu drveta ili ne ?
I kako misliš da je već bio bajcan? Onda je bio bajcan u neku boju? Ili je samo bio impregniran i voskan?

Ako je bio voskan, onda je sve skupa malo složenije i treba riješiti vosak ili farbati bojom koja se slaže sa voskom. Ako želiš izbjeći bajcanje (močanje) i završno lakiranje tada ti je bolji izbor lazura sa vrha posta.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 15:04   #46
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Želiš li zadržati teksturu drveta ili ne ?
Želim, osim ako to ne iziskuje neki prevelik trud i dodatne komplikacije
Quote:
I kako misliš da je već bio bajcan? Onda je bio bajcan u neku boju? Ili je samo bio impregniran i voskan?
Tako su mi rekli u dućanu: da je bajcan i da je voskan (na ovom site-u piše bijelo voskan, što god to značilo). To je kao nekakav eko-program, pa je sve to tako 'sirovo', nepofarbano, ali ipak donekle zaštićeno...
Quote:
Ako je bio voskan, onda je sve skupa malo složenije i treba riješiti vosak ili farbati bojom koja se slaže sa voskom. Ako želiš izbjeći bajcanje (močanje) i završno lakiranje tada ti je bolji izbor lazura sa vrha posta.
Htjela bih proći čim jednostavnije..koja bi to bila boja koja se slaže s voskom?
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 06:13   #47
Laella, jednostavno kupi bijelu lazuru za drvo, od Sadolina ili Belinke. Ta podloga koju sad imas je ionako "zapečena" i obicna lazura bude fino primila, a obzirom na tanki sloj koji ces dobiti, tekstura drveta ce ostati vidljiva.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:17   #48
Lazure u sebi djelomično sadrže vosak tako da ne bi trebalo biti problema. Kupiš bijelu lazuru i udri po krevetu. Samo odmah napomena, bijela lazura slabije tonira i trebaš i 3 sloja da bi dobila neki baš bijeli ton drveta.

Što god odabrala, moj savjet je da prvo probaš na nekom manje vidljivom dijelu kreveta i uvjeriš se je li je to - to što želiš. Nemoj baš probavati farbu na polovici uzglavlja kreveta.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 16:27   #49
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Što god odabrala, moj savjet je da prvo probaš na nekom manje vidljivom dijelu kreveta i uvjeriš se je li je to - to što želiš. Nemoj baš probavati farbu na polovici uzglavlja kreveta.
Dobar savjet..poznavajući sebe brzopletu točno se ovo moglo desiti
Hvala puno na savjetima...sad samo da još dođe krevet
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 22:43   #50
Talking farbanje starog namještaja???

ovako, isprika, unaprijed da blesavom pitanju:

imam 2 drvena lakirana ormara stara minimalno 15-20 godina, koje bi htio prefarbati u drugu boju.

1. kakva mi pomagala trebaju? (sprej???)
2. treba li šmirglati lak ili mogu sprejati preko laka?
3. gdje mogu nabavit boju za ovu operaciju i kolko bi mogla doći u dućanu?

HVALA!
no_future_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 12:15   #51
no future ha?

ovisi sta zelis dobit? ako zelis dobit strasilo.. ona sprejom ili bilo kojom bojom samo farbaj. nemoj se ugusit


ako zelis nesto bolje. onda to sve po brusi ali lijepo. po cisti... i lakom. ps malo razrijedi lak i dobro razvuci boju... iskreno mozes dlanom kruzit da ispadne bolje...
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:21   #52
Farbanje namještaja

Da li netko ima iskustva sa farbanjem namjestaja? Imam neki namjestaj koji mi je OK ali bojom ne odgovara u novi prostor pa bi ga prefarbao.
Tko to u ZG moze odraditi, svaki info dobrodosao
__________________
"I spent a lot of my money on booze, birds and fast cars. The rest I just squandered"...
Gigimigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 18:46   #53
Bojanje drvenog namještaja

Zdravo.

Odlučio sam obojiti jedan stari regal u bijelu boju.
Pa me sad zanima dal je bolje da bojim sa uljnom bojom ili sprejem ili bi najbolje
bilo staviti samoljepljive tapete. Koja solucija je najidealnija?

Regal je inace boje mahagonija, lakiran.
Hvala.
simunic_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:05   #54
Ja bih obojala. Tocnije, tako sam i napravila sa jednim ormarom za knjige nedavno, bio je divno dizajniran ali smedji. Zavisi hoces li mat boju ili da se sjaji, ja sam htjela sjaj pa sam kupila bijelu lak boju za namjestaj. Prvo detaljno ocistila i "pripremila" podlogu a onda valjkom (nikako kistom, ostajati ce ti pruge) za bojanje namazala jednom, pustila 24 sata da se osusi i onda ponovila postupak. Ormar koji nitko nije zamjecivao jer je bio neugledan sad svi zamjete i misle da je skupo kostao
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 07:10   #55
Kad smo već kod bojanja drvenog namještaja, da ne otvaram novu temu postavit ću pitanje ovdje.
Ja bih obojala stol i stolice. Kad sam bojala ormarić prvo sam ga izbrusila, a stolice su mi malo komplicirane za brusiti zbog puno letvica. Sad mene zanima jel ima kakva boja koja se može nanosit preko postojećeg laka. Lak nije oštećen.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 00:15   #56
joj vasih pitanja,,,

imas temeljnu boju i zavrsnu

u pravilu te zavrsne imaju laka u sebi..


ako niste brusili onda samo lak boja
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 11:18   #57
Quote:
maalena kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod bojanja drvenog namještaja, da ne otvaram novu temu postavit ću pitanje ovdje.
Ja bih obojala stol i stolice. Kad sam bojala ormarić prvo sam ga izbrusila, a stolice su mi malo komplicirane za brusiti zbog puno letvica. Sad mene zanima jel ima kakva boja koja se može nanosit preko postojećeg laka. Lak nije oštećen.
pitanje je kaj ti uopce hoces?
da bih ti mogao dati savjet moram znati kavi su stolci/stol sada i kakve hoces imati poslje.
dali su ; lasura + prozirni lak ili temeljna boja + lak u boji
i normalno kave hoces poslje.
hoces da se vide godovi od drva ili hoces lakirane u nekoj boji?
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 13:39   #58
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
pitanje je kaj ti uopce hoces?
da bih ti mogao dati savjet moram znati kavi su stolci/stol sada i kakve hoces imati poslje.
dali su ; lasura + prozirni lak ili temeljna boja + lak u boji
i normalno kave hoces poslje.
hoces da se vide godovi od drva ili hoces lakirane u nekoj boji?
iako je pitanje bilo namijenjeno maalenoj ubacila bi se ako smijem...dakle, mi sad imamo jednu komodu, puno drvo smreka, samo premazano nekom vrstom prozirnog laka (tako da je boja i uzorak prirodno, sa godovima i sve to)
ono što bi htjeli dobiti je bijela komoda, mat a ne sjaj, uz lagano naziranje priprodne strukture i godova...uglavnom, svakako da nije sjajno i da vuče kao malo na starinsko...što bismo sve trebali napraviti?

puno hvala na odgovoru
footlong is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 14:38   #59
Quote:
footlong kaže: Pogledaj post
iako je pitanje bilo namijenjeno maalenoj ubacila bi se ako smijem...dakle, mi sad imamo jednu komodu, puno drvo smreka, samo premazano nekom vrstom prozirnog laka (tako da je boja i uzorak prirodno, sa godovima i sve to)
ono što bi htjeli dobiti je bijela komoda, mat a ne sjaj, uz lagano naziranje priprodne strukture i godova...uglavnom, svakako da nije sjajno i da vuče kao malo na starinsko...što bismo sve trebali napraviti?

puno hvala na odgovoru
jel mislis ovako
http://www.car-moebel.de/docs/index....38031&m4=38037
V.Sipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 15:00   #60
Quote:
V.Sipak kaže: Pogledaj post
da, to sam mislila, jedino što mi se čini da je taj stolac koji oni farbaju bio od totalno neobrađenog drva, a naša komoda je prelakirana tako da je lagano sjajna i glatka...to bi onda trebalo sve prebrusit? njemački kužim nešto no nisam sigurna kakva je to bijela boja (u našem rječniku)?
footlong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.