Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 16:35   #1041
Mene zanima odakle dolazi ta roba u Textile house? Zna netko?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 17:44   #1042
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Mene zanima odakle dolazi ta roba u Textile house? Zna netko?

Zna Google, on sve zna...

TH je franšiza koja djeluje na području jugoistočne Europe.
Poljska, Češka, Slovačka, Rumunjska, Slovenija, Hrvatska a navodno uskoro i Srbija i Bosna (ako već nisu i tamo).

Oni su veleprodaja second hand odjeće i svaki mjesec obrade oko 300 tona robe. Naravno imaju svoje maloprodajne dućane u spomenutim zemljama a isto tako prodaju i drugim trgovinama koje se bave preprodajom istog.

Ukratko: mlate pare

Ovo je slika sa njihovog weba:

FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:59   #1043
Možda google zna, ali ti nisi odgovorila na pitanje odakle dolazi roba, nego si nabrojala države u kojima TH prodaje robu.
Iz nekih izvora pouzdano znam da roba dolazi iz Sjeverozapadne Europe i SAD-a. U Europi imaju koncesije za prikupljanje robe.
Da mlate paru je istina, ali ne zato što su Hrvati postali modno osvješteni, nego zato što ima puno sirotinje (90% kupaca).
Nabavana cijena po komadu odjeće im je 1 kn, prosječna cijena prodanog artikla 30 kn, dnevno prodaju 400-800 kom (zavisno o veličini trgovine, veličini grada), pa ti računaj...
vuletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 11:50   #1044
Quote:
orah-pita kaže: Pogledaj post
U second hand ne ići tražiti ciljano kad ti baš sad nešto treba; mislim to je teško i kad ideš u obične dućane da kupiš nešto ciljano npr što ja znam, trebaš baš sad nove traperice, jaknu ili sako...
U second handu ne kupovati ciljano već obilaziti stalno i onog momenta kad nađeš ono što ti se baš sviđa i što ti dobro stoji uzimaj-nađeš super jaknu za 70 kn-uzimaj , nađeš suknju koja ti dobro stoji za 35 kn-uzimaj!

Nemoj nikad uzimati stvari koje ti nisu ono baš nešto,ali eto, jeftino je pa onda kupiš. Ono, kod mene to mora biti "ljubav na prvi pogled" i još ak mi dobro stoji-juhuuu!

I nemoj nikad uzimati komade koji su ti malo veliki ili malo tijesni samo zato što je jeftino.

Na popisu stvari koje sam ja uspjela iskopati su crne levisice(kao nove -45 kn, espritove traperice-isto kao nove- 35 kn, hrpu pamučnih prekrasnih košulja po 35 -50 kn, H&M haljinu, H&M suknju za 25 kn(još sa etiketom ), dobro očuvane veste za zimu po 50 kn, nekoliko espritovih i H&M suknji za zimu, prekrasan sivi kratki kaputić za proljeće -40 kn, karirani kaputić za 70 kn, prekrasni sako-jakna za 15 kn i još popriličan broj pamučnih markiranih tunika i košulja za svaki dan na traperice...sve izgleda jako dobro sačuvano i gotovo nenošeno.

I dobro pregledaj stvari koje odlučiš kupiti da nema kakvo oštećenje ili flekove, jer ima dosta takvih stvari.
E da, i pazi na etiketama da li se komad koji odlučiš kupiti može prati u veš mašini ili mora na kemijsko!
Apsolutno se slažem sa svime navedenim, ja sam tek nedavno otkrila SH dućane i oduševljena sam

U samo 2 izleta sam našla esprit ljetnu jaknu, sako-jakna tamno plavi samt H&M , 2 majice i kaput predivan, kaput mi je još najdraže od svega i to sve za 240 kn

Jaknica i sako izgledaju doslovno kao novi, sumnjam da su ikad nošeni jer izgledaju bolje od nekih stvari koje imam u ormaru.
Kaput je bio malo prašnjav, majice super.

Samo da kažem da ja isto kupujem isključivo stvari koje me oduševe i koje mi super stoje, ako malo zateže ili vidim da roba nije super usčuvana neću niti uzeti.

Imam pitanje, je li tko bio u onom Bazaru u Martićevoj?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 16:29   #1045
Jel ima sto u textile house u rijeci? Zanimaju me suknje
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:41   #1046
Second hand shop u beču

Može li mi molim Vas netko pomoći ako zna koji je dosta dobar second hand shop u beču sa original Louis Vuitton torbama i ako netko zna kako se krecu cijene?

Unaprijed hvala
lola001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:27   #1047
TH je počeo raditi i nedjeljom. Ne znam da li svi dućani, ili samo neki.
Po mojoj procjeni, ovaj vikend (od sutra) je sve na -50 %. Tada mi je najbolje vrijeme za šoping, jer je izbor još donekle velik, kada bude po 10 kn komad ništa si ne uspijem naći.
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:48   #1048
Hvala na info! Doista je -50% i imaju svacega!
Cae Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 23:03   #1049
Nije bas ducan ali ajde online je pa neki dan sam kupila na krpicama suknje - svaka po 10 kn - uzela sam vece brojeve a namjera mi je da ih sve malo skratim i suzim, ali znajuci da sam kupila 10 suknji za 100 kn odlicnom stanju-neke mislim da nisu nosene mislim da sam prosla i vise nego dobro
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 07:59   #1050
Već sam pročitala odgovor na ovoj temi,ali ne mogu sad naći,kako ide ciklus snizenja u TH,ako je jucer stigla nova kolekcija,kad krenu sa snizenjima?
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 11:16   #1051
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Već sam pročitala odgovor na ovoj temi,ali ne mogu sad naći,kako ide ciklus snizenja u TH,ako je jucer stigla nova kolekcija,kad krenu sa snizenjima?

Znači ovako, 23.02. je bila nova kolekcija, prvi tjedan pune cijene, drugi tjedan pune cijene sa ponekim happy hourom (zna biti po 10,20,30% popust u određeno doba dana)
Prošli vikend im je bilo sve na -50%, ovaj tjedan vjerojatno ide sve do 30 kn a slijedeći do 20, pa krajem slijedećeg tjedna ide po 10 i 5 kn.

30.03. je nova kolekcija.

/nek me netko ispravi ako griješim/
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:00   #1052
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Već sam pročitala odgovor na ovoj temi,ali ne mogu sad naći,kako ide ciklus snizenja u TH,ako je jucer stigla nova kolekcija,kad krenu sa snizenjima?
ja sam ovako skužila da ide (al nisam skroz ziher):
ciklus im traje 5 tjedana:
1. tjedan: 10% uz kupon (uglavnom na prvi dan kolekcije)
2. tjedan: 20% sve
3. tjedan: pon - happy hour 30%, uto - happy hour 50%, nakon toga mislim dva dana sve 30%, i onda dva dana sve 50%
4. tjedan: pon-uto sve do 30kn (osim exclusive), sri-čet sve do 25 kn, pet-sub sve do 20kn
5. tjedan: pon-uto sve 15kn, sri-čet sve 10kn, pet-sub sve 5 kn.

doduše, sad im neki dućani rade i nedjeljom, pa ne znam dal se onda pomiču za koji dan.
sad su u 4. tjednu, po tome bi nova kolekcija trebala biti 30.3.
meni je najbolje i najisplativije ići u 3. tjednu kad je happy hour sve 50%
lutkina-kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:39   #1053
danas prošla pokraj TH u ulici Račkog, piše sve do 30kn (osim ekskluzivnog dijela)
brbtch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 12:58   #1054
Evo danas sam pitala u Vk je drugačiji ciklus,znači nova kolekcija je bila 16.,vec danas je sve do 25kn i svaka dva dana cijena ide dolje do nove kolekcije
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 13:30   #1055
na TH u Maksimirskoj pise da je sve do 25 kn osim exclusive kolekcije koja je na 50%
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 20:45   #1056
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Znači ovako, 23.02. je bila nova kolekcija, prvi tjedan pune cijene, drugi tjedan pune cijene sa ponekim happy hourom (zna biti po 10,20,30% popust u određeno doba dana)
Prošli vikend im je bilo sve na -50%, ovaj tjedan vjerojatno ide sve do 30 kn a slijedeći do 20, pa krajem slijedećeg tjedna ide po 10 i 5 kn.

30.03. je nova kolekcija.

/nek me netko ispravi ako griješim/
Po meni je najbolje otić prvi dan kad stignu nove stvari, poslije se probere.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 17:03   #1057
Danas u TH sve po 10 kn.
Majko mila koja gužva, ljudi se guraju, red za kabinu...
Tko ima živaca...sretno mu bilo
Biska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 13:36   #1058
Budući da sam novi kupac u TH, zanima me nova kolekcija tj. isplati li se i da li je sve nova kolekcija ili se ipak prodaje i roba koja nije prodana do dolaska nove kolekcije?
iva29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 17:13   #1059
kad dođe nova kolekcija najbolji je izbor (makar nadopunjavaju oni dućane redovito i tijekom ciklusa), ali ja rijetko kupujem prvi tjedan jer su te početne cijene nabijene * i ne želim davati toliko za rabljenu robu. zato uglavnom izbjegavam ići prva dva tjedna, držim se one daleko od očiju, daleko od srca
doduše danas mi je TH bio usput i nisam mogla odoljeti da ne škicnem i našla sam armanijev sportski grudnjak (nov s etiketom) za 50kn što mi se činilo skroz prihvatljivo
i da, bila je velika gužva u dućanu.


ne znam dal robu koja nije prodana uguraju u novu kolekciju. kad bude sve za 5 kn dućani znaju biti skoro pa prazni, pa mislim da im zapravo ne ostane puno.

*cijene su im često nerealne i rekla bih glupe, npr. neki dan sam kupila običnu pamučnu no name bodi majicu kratkih rukava čija je početna cijena bila 30 kn, a isto toliko je bila i početna cijena dužeg kardigana nama nepoznatog brenda koji inače košta oko 600kn. općenito, rekla bih da jako loše određuju koliko će što koštati, zato ne volim kupovati na početku ciklusa.
lutkina-kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:18   #1060
Ja sam dosad bila dva puta: jednom kad je bilo po 20kn i jednom kad je bilo do 5kn. Po 20 kn je još bilo nešto, a po 5 nije. Gužva i jako isprana odjeća. Sutra planiram otići vidjeti, pa možda nešto nađem. S robom za 20kn sam jako zadovoljna :-) Očuvano i lijepo stoji.
Trenutno nisam baš s novcima u najboljem odnosu :-D pa ću probati nešto naći, a da je ok.
iva29 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.