Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2008., 12:11   #81
Oke hvala ti puno, probati ću!
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:26   #82
tako sam ja imala kruzic i to oko centimetar promjera, cak sam razgovarala sa zubarkom koja je rekla da ne zna od cega je, a ja sam skuzila kasnije da mi se to pojavi od zvake, pogotovo ako je ljuta.. valjda mi je jezik preosjetljiv
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:22   #83
zvući kao afta, ako ti potraje otiđi do stomatologa da ti da uputnicu za pregled na oralnoj medicini na stom faksu Zg.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:02   #84
Zar nitko nema sličan problemčić?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:09   #85
može biti zbog gastričnih problema, ako te mući svom stomatologu pokaži i uzmi uputnicu za pregled na oralnoj medicini na stom. faksu zagreb
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 13:19   #86
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
može biti zbog gastričnih problema, ako te mući svom stomatologu pokaži i uzmi uputnicu za pregled na oralnoj medicini na stom. faksu zagreb
To sam i napravila. Prošle godine. Bila na gastroskopiji, pila lijekove (imala helicobacter pylori i kronično upaljenu peristaltiku). Sad je želudac ok, ali fleke na jeziku se svako malo pojavljuju. Skroz pazim na prehranu (ne pijem alkohol - mislim, nisam ga ni prije, ne pijem kavu i mlijeko, ne jedem ništa ljuto ni kiselo...) i do prije operacije ciste na zubnom mesu sve bilo ok, sad opet. Ne mogu dokučiti pravi razlog od čega mi je, barem mi nitko do sad nije dao odgovor.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 13:40   #87
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
tako sam ja imala kruzic i to oko centimetar promjera, cak sam razgovarala sa zubarkom koja je rekla da ne zna od cega je, a ja sam skuzila kasnije da mi se to pojavi od zvake, pogotovo ako je ljuta.. valjda mi je jezik preosjetljiv

Meni od zvaka sigurno nije jer ih cesto koristim...

Sutra idem na pregled pa cu vidjeti. Inace mama mi je medicinska sestra i kaze da nije afta.. Uglavnom sutra budem vidio.
__________________
:)
Crash009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:15   #88
Mozda imas tzv. geografska jezik ( potrazi na google: lingua geographica ili geographic tongue disease). Moje dijete to ima i potpuno je bezopasno. Crveni "uglacani" krugovi se pojave, pa onda nestanu, pa se opet pojave na razlicitim mjestima na jeziku. Vidi sta ce ti doktor reci.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 00:28   #89
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Ovisno o tome što pojedem, pojavljuju se.
Ono, malo su crvenije od ostatka jezika.
Imala sam nekih gastro problema i bila na gastroskopiji i pila Nexium, ali opet mi se vraća.
Pretpostavljam da su fleke od želuca, ali zašto baš fleke? Znate li zašto se konkretno manifestiraju upravo na jeziku i ima li tko od vas sličnih iskustava?
Hvala

Fleke se pojave nakon jela i nestanu ili su trajne? Jesu li na istom mjestu?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:45   #90
Quote:
celica maja kaže: Pogledaj post
Mozda imas tzv. geografska jezik ( potrazi na google: lingua geographica ili geographic tongue disease). Moje dijete to ima i potpuno je bezopasno. Crveni "uglacani" krugovi se pojave, pa onda nestanu, pa se opet pojave na razlicitim mjestima na jeziku. Vidi sta ce ti doktor reci.

Pčelica je u pravu, po opisu se radi o geografskom jeziku. Nije opasno, i meni se javi nekad, nakon začinjenije hrane ili uzimanja nekih jačih lijekova. Nekad zna biti znak gastritisa (rjeđe) Brzo prođe i taj glatki kružić na jeziku opet dobije svoje papile nazad.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:59   #91
i ja cesto koristim zvake i samo od nekih mi se to pojavi...mozda osjetljivost na neki sastojak.. nemam pojma.
ajde javi kako je prosao pregled!
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 18:19   #92
puno si brbljao
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:03   #93
Quote:
Bundevica kaže: Pogledaj post
Fleke se pojave nakon jela i nestanu ili su trajne? Jesu li na istom mjestu?
Trajne su. Traju po oko 7 dana pa nestanu, pa se za 2 ili 3 dana opet pojave. I uglavnom na istim mjestima. No ponekad se i promijeni mjesto. Obicno bude na vrhu jezika i sa strane. Onako, tamnije crvene su.
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 21:43   #94
Ja sam došao k doktoru, isplazio mu jezik i pitao: "Šta je ovo?" Naravno, nakon kaj sam uvukao jezik, jer me inače ne bi razumio ;D
Nije mi rekao kaj je to, ali mi je rekao sigurnim i nema-uopće-problema glasom da mi fali vitamina A te da trebam, dakle, jest više mrkve.
Je li to pomoglo, nažalost, ne mogu reć, jerbo nisam dovoljno dugo kontinuirano jeo mrkvu pa je valjanost bilo kakvog zaključivanja nulta. Ali budući da svakodnevno umjereno jedenje mrkve nikako ne može naškodit, probaj to!
Vixter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 03:47   #95
Prištići na jeziku

E ovako..prije 5 dana sam odjednom navecer osjetio sitne bolne pristice po jeziku. Mislio sam da nije nista,svatko je pretpostavljam imao pristic na jeziku. No ovi moji dolaze u serijama, i traju 2 dana otprilike. Imam problema s zvakanjem hrane, sokove i ostala jela s teskocama jedem, previse peku. Cak i kad zelim progutati visak sline u ustima pece nenormalno jer dodu u dodir sa zubima i nepcem.
3-4 dana prije pojave prvih, me grlo bolilo, kasljao sam i tako to..no sve se smirilo i nemam vise tih problema. Pretpostavljam da je povezano s kasljem, ali nikad prije nisam imao proklete pristice po jeziku
Ideje? Sto je uzrok.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 04:56   #96
to su ti male aftice
potraži si na net-u!
unosiš možda premalo vitamina
čopi si koji limun
a i odi doktoru da vidiš kaj će ti reć...
ak si bio umoran, iscrpljen i tak to ...a ti ''prištići'' su bjelkaste il žučkaste boje onda su ti to zicer te neke aftice
anyway... trebalo bi ti trajat samo par dana
mogu ti se oni pojaviti i po usnama i općenito usnoj šupljini a ok bi bilo da u ljekarni vidiš Octenisept, dođe oko 33 kn i dezinficira ti kožu i sluznicu
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 09:30   #97
Hexoral ili Betadine za ispiranje usne šupljine. Afte se moraju liječiti, ali moraš si i dizati imunitet izbjegavati cigarete i alkohol jer pogoršavaju stvar.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 10:58   #98
Postoji također oralni gel Rojazol kojim premažeš područja usne šupljine gdje se afta pojavila,i ima neki sprej na bazi meda(mislim) kojim posprejaš usta, također pomaže, ima u ljekarnama.
Probaj unosii više voća i povrća, meda, možda kakav Supradyn ili slično, manje stresa.. bit će bolje
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 12:58   #99
Hmm..imao sam afte i prije, i to na rubu jezika par puta, ostalo po usnoj supljini. Ne pusim, to nije problem. Alkohol samo vikendom, ali tako je vec godinama.
Mislim da je jedini problem je u prehrani. Ponovno sam krenuo u teretanu, i prehrana mi se sastoji od velikog unosa proteina, znaci obroci mi se sastoje od tune, sira, piletina,riza,krumpir.. uglavnom to..vjerojatno je tu doslo do manjka vitamina. Uzet cu u dm neke multivitamine, tako da se nadam da cu rijesiti te problema. I da..limun i med jedem svaki dan. Hvala na pomoci, javim kako ce bit kroz par dana.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:27   #100
Ovo bi bili ti pristici/afte

http://img212.imageshack.us/my.php?image=a004rx0.jpg
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.