Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2007., 16:55   #1
Izložbe i ostale manifestacije vezano za pse

ne znam jel ova tema il slicna vec bila, preletila sam al nisam ju vidla...
ove godine bi prvi put isla sa psom na izlozbu, da vidim kak to funkcionira pa me zanima sta bi sve trebala znat o tim izlozbama, sto mi treba, na kaj da pazim i takve stvari...vasi dojmovi i iskustva su naravno pozeljna...
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:01   #2
ok, il se nikome neda pisat il niko nema iskustva....aj molim vas ljudi pomoc, draze mi je vas pitat neg zivkat okolo...
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 10:06   #3
Evo ti link na drugi forum, pa malo prošvrljaj sama jer si jako općenita pitanja postavila.

Općenito o izložama

Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 12:03   #4
mogla si odma staviti i sliku psa da ti kažem na čemu si
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 22:14   #5
Rađe pogledaj izložbu ali bez psa, pa ćeš steći bolje dojmove o tome.
Meni osobno se to čini preumjetno, toliko se šminkaju ti psi da mi je muka od toga.
Al na takvim stvarima možeš naletiti na ljude koji imaju istu pasminu pa možeš razmijeniti iskustva i to je svakako pozitivna stvar.
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 23:15   #6
Quote:
dagmar_ls kaže: Pogledaj post
ne znam jel ova tema il slicna vec bila, preletila sam al nisam ju vidla...
ove godine bi prvi put isla sa psom na izlozbu, da vidim kak to funkcionira pa me zanima sta bi sve trebala znat o tim izlozbama, sto mi treba, na kaj da pazim i takve stvari...vasi dojmovi i iskustva su naravno pozeljna...
Jesi član kojeg pasminskog kluba???
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 10:29   #7
znam da je opcenito, al kad ni sama ne znam sta da pitam..imam setlanda a na izlozbu bi isla vise da vidim ljude koji imaju istog...i meni je to grozno za pse, tam ih vuc za sobom, pa pod tim svjetlom, nemres nis...al velim, htjela bi ic da vidim kak to sve ide...bila sam na izlozbi jednoj prosle godine bez psa..i jesam, clan sam kluba za britanske ovcarske pasmine.
evo slikice..
[IMG][/IMG]
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:57   #8
Quote:
dagmar_ls kaže: Pogledaj post
znam da je opcenito, al kad ni sama ne znam sta da pitam..imam setlanda a na izlozbu bi isla vise da vidim ljude koji imaju istog...i meni je to grozno za pse, tam ih vuc za sobom, pa pod tim svjetlom, nemres nis...al velim, htjela bi ic da vidim kak to sve ide...bila sam na izlozbi jednoj prosle godine bez psa..i jesam, clan sam kluba za britanske ovcarske pasmine.
evo slikice..
[IMG][/IMG]
Pa otiđi u taj klub kad bude sastanak,oni će te uputit u sve,pokazat ti ring dresuru,objasnit pravila...

P.S. Pas ti je predivan
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:03   #9
nebi se ja nadao nekom uspjehu na natjecanju
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:35   #10
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
nebi se ja nadao nekom uspjehu na natjecanju

nije meni neki cilj bit uspjesna na izlozbi, vec da se druzim s novim ljudima i cisto zbog iskustva...kad sam ga kupovala bilo je jasno da nije izlozbeni primjerak (malo je 'poveci' )
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 16:32   #11
ja 25.11. idem prvi put.....već sad me jako strah......
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:35   #12
Quote:
mišel kaže: Pogledaj post
ja 25.11. idem prvi put.....već sad me jako strah......
aj bar nisam jedina...sad nas je bar dvoje ovako zbunjenih
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 12:55   #13
A vjezbajte ring dresuru..dakle pas s lijeve strane pa trckaranje u krug,trokut,po ravnoj liniji i nazad i naravno naucit ga stajati u stavu da ne sjeda na pod!Ma nije to neki problem...i ja sam mislio da ce me bit trema prvi put,al zapravo sam se jako ugodno osjecao u ringu!
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:24   #14
1. učalni se u pasminski klub i kinološki savez
2. ispuni prijavnicu, te sa kopijom rodovnika i uplatnicom pošalji do rok aprijave
3. za izložbu trebaš izložbenu lajnu, stolac, dekicu i brdo strpljenja i konjskih živaca
4. psa vodi sa lijeve strane; ne smije ti skakutati, režati, mora dati suci da mu pregleda zube i ako je mužjak testise; neka ti mirno stoji u stavu bez da sjedne. sudac te može tražiti trčati ravo, u krug i u trokut, sami ili sa više pasa...

to je osnovno i za početak, a više toga ovisi o pasmini i dobu psa
pjegava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:27   #15
Kad uđeš na izložbu, idi do kancelarije podići katalog i broj. Tada nađi ring i gledaj druge kako vode psa . Prije početka ocjenjivanja vježbaj malo u ringu sa psom, pa čak zamoli nekoga da vježbate zajedno.
Ponesi rodovnik i knjižicu cjepljenja.
nadam se da sam bar malo pomogla
pjegava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:48   #16
Evo,Pjegava ti je to jako lijepo opisala
__________________
I nešto je nešto,a ne nešto drugo!
Cika Bika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 14:41   #17
puuuno hvala ...puno ste pomogli...jedino me muci ono sa brdo zivaca jer ja nisam bas strpljiva ok, to sa ringom mislim da je ok, slusa on mene pa ce ic nekak..ma ne znam mozda i ne odem, ne volim bas takve stvari, a bum vidla...
__________________
don’t ever be ashamed of what you want or what you feel. It’s all part of who you are.
dagmar_ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:02   #18
ja imam sreću, njemački ovačri uvijek počnu prvi, pa to brzo bude gotovo.... a šta je s onim da se izložba ne smije napustiti prije npr.15h? malo mi je glupo da ak ja završim u 11 moram čekati do 3.......
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:23   #19
Quote:
mišel kaže: Pogledaj post
ja imam sreću, njemački ovačri uvijek počnu prvi, pa to brzo bude gotovo.... a šta je s onim da se izložba ne smije napustiti prije npr.15h? malo mi je glupo da ak ja završim u 11 moram čekati do 3.......
Ako ti je pas ušao u BIS ostajete do kraja ako želite, Best in Show-kao što mu ime kaže-najbolji psi izložbe,BIS započinje nakon što se svi psi ocijene,ako ste se uspijeli plasirat u BIS, natječete se ako želite i ostajete do kraja,inače čim ocijeniš svog psa možeš ići kući osim ako nije u konkurenciji za neku titulu CAC,BOB...

Nadam se da ti je malo jasnije...
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:43   #20
Ako dobijes BOB - Best of Breed ili ti ga prvak pasmine ides dalje u natjecanje sa ostalim pasminama te FCI skupine. Ako i tu pobjedis, odnosno ako dobijes BOG Best of Group ides u same finale tj. BIS.
Tako nekako ja mislim.......
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.