Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2014., 14:33   #1321
Haj, ovdje imaš o bipolarnom pa si pročitaj. Možda se uopće ne nađeš u tome.

http://psihijatrija.forumhr.com/t141...arni-poremecaj

http://www.centar-zdravlja.net/boles...-i-lijekovi/9/

http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1339/
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 20:06   #1322
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
hvala
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 15:49   #1323
Quote:
rpxx68 kaže: Pogledaj post
http://www.doctoroz.com/videos/insid...treatment-pt-1


ljudi jel netko ovo gledao?

ja bi na to išla samo kad bi znala,gdje toga ima,kod nas vjerojatno nema, ovako sofisticiranih doktora i spravica.
ali,kad bi pomoglo,sve je bolje osim lijekova,
Elektrokonvulzivna terapija se radi i u Hrvatskoj, znam da ju rade u KBC Osijek. Provodi se kod stanja koja se ne mogu kontrolirati neinvazivnim putem (lijekovima). Mora biti indicirano, propisano od strane liječnika, ne možeš samo tako zatražiti EKT.
Vidjela sam aparaturu, ne izgleda ovako fensi, ali je isto strogo pod nadzorom liječnika, anesteziologa uz praćenje vitalnih funkcija.
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:06   #1324
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
htjela bih samo da mi pojasnite jos sto je to tocno bipolarni poremecaj?
ovo zvuci ko opis bipolarnog poremecaja

Quote:
nekad sam hiperaktivna ( kad nespavam) a nekad je prisutno samo stanje zatupljenosti , ono za nista me nije briga , bezvoljna sam
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 16:30   #1325
Quote:
softplaytime kaže: Pogledaj post
Elektrokonvulzivna terapija se radi i u Hrvatskoj, znam da ju rade u KBC Osijek. Provodi se kod stanja koja se ne mogu kontrolirati neinvazivnim putem (lijekovima). Mora biti indicirano, propisano od strane liječnika, ne možeš samo tako zatražiti EKT.
Vidjela sam aparaturu, ne izgleda ovako fensi, ali je isto strogo pod nadzorom liječnika, anesteziologa uz praćenje vitalnih funkcija.
KBC Zagreb (Rebro) također. Sve napisano važi i za njih.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 09:25   #1326
Quote:
ja sam 111 kaže: Pogledaj post
htjela bih samo da mi pojasnite jos sto je to tocno bipolarni poremecaj?

dali ljudi koji ga imaju mogu bez ljekova( jer smatram da ljekovi unistavaju covijeka i mozdane celije ,pa to bolje izbjegavat ako nije bas nuzno... cula sam slucaaje da ljudi pocine samoubojstva bas zbog ljekova tih,nebi se igrala. i mislim da ljekovi djeluju neko vrijeme , pa s vremenom prestaju djelovat. i nevjerujem bas psihijatrima jer sam cula da na psihijatriji na nekom katu su ljudi poput biljki bas zbog tih ljekova . to je toliko nehuman oodnos prema ljudima. oni ce svakom dat dijagnozu . bas imam nekakvu averziju prema psihicima). inace da dode i najzdravija osoba nasli bi joj nekakvu dijagnozu medu tih 5000 dijagnoza sigurno. te tablete su prejake i iima korisnih tvari ali vise stetnih tako da bi mogli kontrolirat ljude . inace misljenje dijeli i farmaceutkinja. tako ne koristite ako nije bas nuzno sry


Ja sam isto imala takav stav o svemu tome, i takvu briju ,nitko mi nemre pomoc , kakvi su to glupi poremecaji, samo me oce kljukat tabletama..to ja mogu sama, sama cu se izborit za sebe, i pokusala sam, dok mi od prije 2 mj nisu poceli napadaji panike bez razloga,koje uopce nemogu kontrolirati, i sad si mislim, zasto nisam pocela uzimat ljekove na vrijeme..
Dijagnosticiran mi je bipolarni i granicni poremecaj, prije tocno god dana, i rekla sam samoj sebi, sama cu si pomoc, mogu ja to..al na kraju krajeva ,bolest me sustigla, i zavrsila sam na ljekovima..tako da..kad tad te sustigne..i imati panicne napadaje, je toliko grozan osjecaj, i odsjece te od zivota, nemas kvalitetan zivot,...nemozes sam protiv toga... nazalost..
__________________
Normal is an illusion..What is normal for the spider,is chaos for the fly..
Luna Lacrymosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 14:37   #1327
Smile

Quote:
Luna Lacrymosa kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala takav stav o svemu tome, i takvu briju ,nitko mi nemre pomoc , kakvi su to glupi poremecaji, samo me oce kljukat tabletama..to ja mogu sama, sama cu se izborit za sebe, i pokusala sam, dok mi od prije 2 mj nisu poceli napadaji panike bez razloga,koje uopce nemogu kontrolirati, i sad si mislim, zasto nisam pocela uzimat ljekove na vrijeme..
Dijagnosticiran mi je bipolarni i granicni poremecaj, prije tocno god dana, i rekla sam samoj sebi, sama cu si pomoc, mogu ja to..al na kraju krajeva ,bolest me sustigla, i zavrsila sam na ljekovima..tako da..kad tad te sustigne..i imati panicne napadaje, je toliko grozan osjecaj, i odsjece te od zivota, nemas kvalitetan zivot,...nemozes sam protiv toga... nazalost..
ja sam već godinama bez terapije,ali se prokleto dobro kontroliram,imam ispade,ali ajmo reči od 10 puta,8 puta se iskontroliram.
ne želim piti lijekove,jer sam probala sve i svašta,ne želim to ponovo prolaziti.
sad sam unazad 4 godine promijenila prehranu i bavim se sportom intenzivno,i to puno pomaže.
jedino kaj pijem je prokleti xanax 1 mg SR, navečer,jer ne mogu spavati. pokušala sam smanjivati dozu i uspjela nekih mjesec dana i sad opet pijem punu dozu,jer sam bila ispizdila sebe i sve oko sebe.
puno znači ako je čovjek u stanju proučiti sebe i svoju osobnost,poznavati bolest, i micati se od potencijalno opasnih situacija,da ne bi došlo do ispada.
život i posao mi je poprilično stresan,ali borim se,kak god znam i umijem.
naučila sam se ponašati društveno prihvatljivo,koliko god mi to bilo teško i bolno,a onda kad dođem doma",na svoj teren",ili u teretanu,tu uživam i tu sam ja-ja,i samo ja takva kakva jesam. sreća je da imam dobre kolege na poslu, obitelj,koja mi je podrška u svemu.
rpxx68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:30   #1328
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
ovo zvuci ko opis bipolarnog poremecaja
rekla sam : "nekad sam hiperaktivna (kad nespavam)" . Znam da je hiperaktivnost znak bip.por. ali i depresija.... Ali ova hiperaktivnost nema veze s bipolarnim poremecajem iz razloga sto osoba kad ne spava povecava se broj necega u mozgu sto dovodi do hiperaktivnosti(PISE NA INTERNETU).
Imam problema jedino s nesanicom , tocnije rem fazom, nekad to dovedem u red i tako traje i onda kako ostanem budna ili sam vani do kasno poremetim ritam.
Nema nikakvih naznaka depresije osim kad imam pms , ali mislim da nije to depresija vec isfrustriranost tokom pms-a ....
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:37   #1329
Quote:
Luna Lacrymosa kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala takav stav o svemu tome, i takvu briju ,nitko mi nemre pomoc , kakvi su to glupi poremecaji, samo me oce kljukat tabletama..to ja mogu sama, sama cu se izborit za sebe, i pokusala sam, dok mi od prije 2 mj nisu poceli napadaji panike bez razloga,koje uopce nemogu kontrolirati, i sad si mislim, zasto nisam pocela uzimat ljekove na vrijeme..
Dijagnosticiran mi je bipolarni i granicni poremecaj, prije tocno god dana, i rekla sam samoj sebi, sama cu si pomoc, mogu ja to..al na kraju krajeva ,bolest me sustigla, i zavrsila sam na ljekovima..tako da..kad tad te sustigne..i imati panicne napadaje, je toliko grozan osjecaj, i odsjece te od zivota, nemas kvalitetan zivot,...nemozes sam protiv toga... nazalost..
Ali nije mi jasno kad ja nikad nisam imala nikakve panicne napade ni ista. Nesmatram da mi nitko ne moze pomoc u bilo cemu. Niti ikad trazim niti uimam potrebu za pomoc u vezi ikakve bolesti jer je neman . Ali ako bi ikad ikog zamolila da mi pomogne to bi bia Boga. Molila bi se njemu i vjerujem da on od svega moze izljecit. Meni je prije 3 godine ukazano na mogucnost bip.poremecaja, ali jer obicno cin koji sam pocinila uvijek stavljaju pod dijagnoze. Pokusala sam pocinit suicid jer me momak ostavia na nacin da me davio. U trenutku sam pogledala gore i skuzila da je to rjesenje mojih muka da ce me prestat bolit i trcala da se ne predomislim. Kanije odma sam pozalila jer me sve bolilo. I to je po meni nezrelog adolescenta koji nebi ponovila i strah bi me sad bilo , ja sam misla da cu doc u raj sva sretna kod Boga. Razmisljanje diteta koje ne razmislja o posljedicama. Sad kad gledam nebi to nikad popnovila .... Kkakvi panicni napadaji , ne znan bas sta e to tocno? Mislim znam al kako se oni ocituju kod bipolarnog poremecaja ?
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:34   #1330
Kako objasniti osobi oboljeloj od BP da treba pomoć? Izraženiju se manične epizode, smije se i po 10 minuta sumanito da ne možeš shvatiti razloga njenom smijehu!!!! Vrlo agresivna, kad počne vikati kao da je sotona u njoj, voli opasne situacije, npr brza opasna vožnja. Pretpostavljam da je to BP???

Nešto me još zanima, ne znam kako bi se točno izrazio pa ću onako svojim riječima. Većina ljudi o toj osobi misle da je govno od čovjeka i to s razlogom!!! Laže čim zine, posuđuje novce koje nikad nije ni mislila vraćati, pitaj boga u koliko je veza bila, upropastila je dva braka(koliko znam), sad mene zanima dali se i to može pripisati bolesti ili je ona ipak samo govno i ljudsko smeće?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 21:50   #1331
i još me nešto zanima, smanjuje li BP inteligenciju. Ženska je onako na granici retardacije, ne može shvatiti doslovno ni jedan vic!!! Kako pouzdano znam da je u srednjoj školi imala dobre ocjene nevjerovatno mi izgleda da je mogla imati dvicu iz bilo čega u bilo kojoj školi a kamoli četvorke i petice?!?

BP smanjuje inteligenciju?

Ili još jedan dokaz da je hrvatsko školstvo za qurac?

Zaboravih napisat, ima 31 godinu....
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 22:36   #1332
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
sad mene zanima dali se i to može pripisati bolesti ili je ona ipak samo govno i ljudsko smeće?
To na forumu ne možemo znati. Bez cyber-dijagnostike, molim.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:15   #1333
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
i još me nešto zanima, smanjuje li BP inteligenciju.
Osobe poput Isaaca Newtona, Beethovena, Edgara Allana Poea i tako dalje imale su bipolarni.
Što ti misliš?
theNeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:36   #1334
Mozda bipolar djeluje razlicito na razne ljude. Mozda je posrijedi nesto drugo.

Mozda je dijagnoza kriva. Mozda je to nuspojava lijekova ili neceg drugog.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 18:49   #1335
Nosonja, koja je poanta tvojih upisa?

Ovo je tema za pomoc bipolarcima i onima koji su u doticaju s tim.

Ovo nije tema za ustanovljavanje predrasuda prema istima.

Tvoj upis "mami" uspostavljanje vrlo negativne predrasude.

A s druge strane ne konstruira nikakav pozivan element.

Stoga, tvoja potreba iziskuje uvredu drugih ljudi, a bez ikakvog povrata.

Kada se nadjes u takvoj situaciji drugi put, prepoznaj ju, i shvati, da kad tako postavljas stvari, da je problem u tebi i nikom vise.

Greska koju si napravio, si napravio.

Nastojanje da dokazes da "nisi trebao racunati na to" jer "nisi trebao to ocekivati" (pa si time oslobodjen srama) te dovodi do toga da sada trazis zbog cega to nisi trebao ocekivat da bi se oslobodio srama donosenja takvih odluka.

S obzirom na tvoj govor kako ju svi dozivljavaju tako kako je dozivljavaju, to je ocito lako vidljiva stvar pa tako tesko ces, ovakvim ispadima, sakriti cinjenicu da si ocito ipak TREBAO racunati na to bez obzira na njene moguce dijagnoze.

Zapravo, uvjeren sam da ovakve situacije upravo i nastaju kada emocionalnom sljepocom stupas u odnose tj. zaslijepis se na nesto sto dio tebe vidi kao ocito.

E sad taj dio tebe pizdi na tebe sto ga nisi slusao. A ti se opravdavas dijagnozama.

Kako si bio emocionalno nagluh kad je taj dio tebe pizdio dok si ulazio u odnos, tako si i sada nagluh pa ne kuzis oko cega sad pizdi... oko iste stvari.

Dijagnoza ne cini njeno ponasanje nista bolje skrivenim, dapace, cak suprotno, pa je u tom smislu irelevantna.

Zadnje uređivanje addx : 28.04.2014. at 18:55.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 19:20   #1336
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Nosonja, koja je poanta tvojih upisa?

Ovo je tema za pomoc bipolarcima i onima koji su u doticaju s tim.

Ovo nije tema za ustanovljavanje predrasuda prema istima.

Tvoj upis "mami" uspostavljanje vrlo negativne predrasude.

A s druge strane ne konstruira nikakav pozivan element.

Stoga, tvoja potreba iziskuje uvredu drugih ljudi, a bez ikakvog povrata.

Kada se nadjes u takvoj situaciji drugi put, prepoznaj ju, i shvati, da kad tako postavljas stvari, da je problem u tebi i nikom vise.

Greska koju si napravio, si napravio.

Nastojanje da dokazes da "nisi trebao racunati na to" jer "nisi trebao to ocekivati" (pa si time oslobodjen srama) te dovodi do toga da sada trazis zbog cega to nisi trebao ocekivat da bi se oslobodio srama donosenja takvih odluka.

S obzirom na tvoj govor kako ju svi dozivljavaju tako kako je dozivljavaju, to je ocito lako vidljiva stvar pa tako tesko ces, ovakvim ispadima, sakriti cinjenicu da si ocito ipak TREBAO racunati na to bez obzira na njene moguce dijagnoze.

Zapravo, uvjeren sam da ovakve situacije upravo i nastaju kada emocionalnom sljepocom stupas u odnose tj. zaslijepis se na nesto sto dio tebe vidi kao ocito.

E sad taj dio tebe pizdi na tebe sto ga nisi slusao. A ti se opravdavas dijagnozama.

Kako si bio emocionalno nagluh kad je taj dio tebe pizdio dok si ulazio u odnos, tako si i sada nagluh pa ne kuzis oko cega sad pizdi... oko iste stvari.

Dijagnoza ne cini njeno ponasanje nista bolje skrivenim, dapace, cak suprotno, pa je u tom smislu irelevantna.
Svaka škola se plaća...

i samo jedno pitanje, možda sam malo glupast ali volio bi da pojasniš zadnju rečenicu...

Zadnje uređivanje Nosonja_ : 30.04.2014. at 19:26.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 19:42   #1337
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Svaka škola se plaća...
Svaka cast!

Quote:
i samo jedno pitanje, možda sam malo glupast ali volio bi da pojasniš zadnju rečenicu...

Nisi glupast, ta recenica je definitivno nespretna sad kad gledam.

Smisao je trebao biti kao i ostale recenice, nista posebno: ako uspostavis da ima neku dijagnozu to te nece spasiti od cinjenice da si bio odgovoran sam sebi za neprepoznavanje obrazaca ponasanja/odnosa koji su negativni po tebe tj. koji te dovode(navlace) u nepovoljan odnos/polozaj.

Dijagnoza je obicna labela i ne mijenja sustinu onog sto se desilo, barem ne za tebe i tvoj, ajmo reci, duhovni rast.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 16:20   #1338
Smile zdravo

meni je nedavno dijagnosticiran BAP, ja sam stalno bila u maniji, a sad kako pijem stabilizatore i antipsihotike stalno sam u depresiji nikako da odem gore stalno sam dole. Naime vidim da je veliki problem među našim svitom šta su rijetki osim doktora i onih koji boluju od toga educirani o tome. Pa sam ja priko nažalost fejsa jer nisan u mogućnosti nikako drukčije osnovala drugu BAP da se ljude educira i da pomognemo jedni drugima.


Hvala
tea-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 17:13   #1339
Quote:
tea-25 kaže: Pogledaj post
meni je nedavno dijagnosticiran BAP, ja sam stalno bila u maniji, a sad kako pijem stabilizatore i antipsihotike stalno sam u depresiji nikako da odem gore stalno sam dole. Naime vidim da je veliki problem među našim svitom šta su rijetki osim doktora i onih koji boluju od toga educirani o tome. Pa sam ja priko nažalost fejsa jer nisan u mogućnosti nikako drukčije osnovala drugu BAP da se ljude educira i da pomognemo jedni drugima.


Hvala
Cuj, nisam doktor, ali mi se cini da ne bi trebala biti u depresiji zbog lijekova. To nije nacin lijecenja. Stovise ako jesi u depresiji to bi vise bio razlog za promijenu lijekova. Jesi rekla doktoru da si u depresiji i da ti je lose?

Meni je zadnja dijagnoza bipolar i uzimam samo litij. Tu i tamo mi je doktor predlagao antipsihotike, ali ih uglavnom nisam uzimao.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 22:37   #1340
I kako ti je s litijem....a on meni daje antipsihotike stalno iako nisan najbolje s njima...dapace u depri sam stalno...imam crne misli i sve....minja mi je terapiju dosad milijun puta...usto pijem i stabilizatore....
tea-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.