Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2023., 12:41   #1
Hrvatski bankovni račun - zadržati ili zatvoriti?

Evo moj dragi novopečeni Švabo riješio sve prijave i otvorio njemački bankovni račun, uz to ima i Revolut i Aircash (za koji nije bio siguran šta će mu uopće, ali je poslužio u par situacija u početku).
Jučer me pita za mišljenje što da radi s računom u hrvatskoj banci, zatvoriti ga ili zadržati?
Moje je mišljenje da ga ostavi, možda mu nekad može zatrebati (ali realno, za što?)
Kakva su vaša iskustva i mišljenja, jeste li zadržali HR račune i za što vam služe?

Hvala unaprijed na odgovorima.

Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 16:26   #2
Ako ima besplatni zašto ne

Ja nisam jer tada su se svi u hr plaćali koliko sam znao, a iskreno nemam nikakve koristi od njega
K tome bi vjerojatno trebao imati račun za nerezidenta
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 17:11   #3
Ako nemas nikakva primanja u HR, gasi sve, sta ce ti bezveze.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 17:27   #4
Apsolutno nam ni jednom nije zatrebao Hr bankovni račun, zatvoreni su cim je kredit isplaćen.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 18:36   #5
A da, što je najbolje nije besplatan.
Predložit ću mu onda da ga zatvori pa ćemo vidjeti.
Nije vezan nikakvim kreditima, minus je vratio


Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 20:21   #6
Ja sam svoj zatvorio nako neki pola god,jer mi bio beskoristan, a placao sam 20 kn mjesecno...Tako da mi je bilo ne isplativo ga imati...
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2023., 20:40   #7
Zatvorio ga prije 4 mjeseca, do onda godinama placao 30kna za nista, ni centa uplatio na racun.
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2023., 12:26   #8
zadrzala racun u banci, promijenjen je samo status rezidenta u nerezidenta.
imam i dalje stan u HR i sve rezije su ili trajni nalog ili i-racun tako da mi koristi za placanje rezija, a i za placanje nekih drugih stvari u HR

sve ovisi koliko ti treba , da mi ne treba vjerojatno big ga zatvorila
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 15:40   #9
Ja zadrzal cisto iz razloga jer na Islandu nema opcije deviznog. Inace vjerojatno ne bi
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2023., 23:57   #10
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
Ja zadrzal cisto iz razloga jer na Islandu nema opcije deviznog. Inace vjerojatno ne bi
Molim?

Arionbanki ti je uveo za € i $.
Meni firma isplaćuje u € na arion račun.
__________________
Viðajmo se sa forum hærom
EuroNeeuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 11:53   #11
sto napraviti s hrvatskim kontom?!
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2023., 09:24   #12
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post

Jučer me pita za mišljenje što da radi s računom u hrvatskoj banci, zatvoriti ga ili zadržati?
Zatvoriti radi izbjegavanja eventualnih peripetija z poreznom upravom Republike Hrvatske, koja uredno prima podatke o hrvatskim građanima izvana sukladno EU uredbama, te koja može, v absurdnim slučajevima, lupiti porez z izgovorom kak mu je v Hrvatskoj "životni interes" jer ima račun tam.

V obrazcu "TI" traže navesti brojeve bankovnih računa z ciljem utvrđivanja istega.

Ja velim: ne lopovima nič dati!

Osim tega, banke v Hrvatskoj imaju iza sebe kilometarske nizove korupcijskih skandala vezanih uz nezakonito poslovanje i potkradanja klijenata.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2023., 19:01   #13
Najjeftinija banka?

Može li mi netko savjetovati banku s najjeftinijim računom + troškovima za trajni nalog?

Trenutno koristim OTP i mjesečni paket košta 5 EUR plus dodatni troškovi kad svaki mjesec plaćam režije i slično...na kraju bude dosta skuplje od računa koji imam vani, a skoro ga i ne koristim
piperm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.