Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2004., 01:09   #1
Stezanje u vratu / grlu (osjećaj knedle u grlu)

Nekih 6-7 dana mom muzu je nekav osjecaj kao da mu je knedla u grlu.pojavilo se odjednom,nekih 20 min poslije jela...od tada po cijeli dan podriguje i to ga pretiska u grlu...u predjelu ispod adamove jabucice.
Kad podrigne osjeti kao olaksanje,al nakon minut opet ta knedla je tu.
Dok jede ne osjeca nikakvu smetnju...nakon 20-ak minuta nastaje problem.

Radio je gastroskopiju prije 10 mjeseci...nalaz gastritis(nema helio.pylori)

U zadnje vrijeme izlozen je stresu,pa ato ako je mozda to povezano.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 06:35   #2
Stres dijeluje na skoro svaki problem sa razlicitima bolestima ,ne mora biti uzrok ,ali pogorsa situaciju, u ovom slocaju bi moglo biti SPAZAM/ grcenje, ili IBS?
Zato se ljudi cude kada je dijagnoza cesto Psychosomatic!
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 20:25   #3


Zaboravio sam/zurio sam se / ja imam slicno,ali ne mora biti, u ovom slucaju.

Refluksna bolest!


Plinovi,vjetrovi,podrigavanja i nadutnost.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:17   #4
"Knedla" u grlu, grč

Već tjedan dana imam osjećaj "knedle" u grlu.
Pretpostavljam da je na psihičkoj bazi, jer me malo tjeskoba pere, strah od budućnosti i sl. (spremam se na neke promjene - preseljenje, drugi posao i sl).
Što mogu napraviti da to riješim?
Ne želim uzimati tablete kao npr. Helex.
Počela sam prekjučer raditi vježbe opuštanja ujutro i navečer po 10-15 min.
Ima li tko savjet ili slično iskustvo?
Ira F. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:34   #5
jesi kontrolirala stitnjacu? meni je ponekad "prostim okom" vidljiva promjena na vratu. mislim da je uvijek vezano uz neki stresniji period
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:43   #6
imao sam slicno iskustvo, tocnije psihicko stanje mi se odrarazavalo u somatskim problemima
nisam imao tezih psihickih problema, nego jos srednjoskolske nervoze, a cesto sam se i zabijao tako da je vjerovatno i to otezavalo situaciju
najprije nisam mogao duboko udahnuti, onda me pocelo stezati grlo, mislio sam da cu se ugusit, i neko vrijeme, nesto manje od mjesec dana, mucila me nemogucnost gutanja, tj. disfagija
mogao sam gutati samo kasastu hranu, sendvice i sl. bi jeo po vise od pola sata
a jos sam i isao u medicinsku skolu, pa bi dosta simptoma nekih bolesti prepoznao na sebi, pa je i to radilo dodatnu nervozu
proslo je samo od sebe nakon nekoliko mjeseci i :kuckuc: sad sam dobro
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 18:13   #7
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
jesi kontrolirala stitnjacu? meni je ponekad "prostim okom" vidljiva promjena na vratu. mislim da je uvijek vezano uz neki stresniji period
Nisam sad kontrolirala štitnjaču, prije godinu i pol sam imala sličan osjećaj kod gutanja-kao malo otežano, pa su mi provjerili hormone štitnjače i bilo je u granicama normale. Možda i jesu sad razine hormona malo promijenjene, ali ako je to u granicama normalnog, liječnik neće dati terapiju.
Je, stresniji mi je period. Nadam se da će se to povući, a htjela sam saznati postoji li koja alternativna metoda.
Ira F. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 03:43   #8
Unhappy zastoj u grlu - help!

nakon cijelog dana, prije spavanja uzmem tabletu - onu duguljastu, plasticnu s pol case vode. probudim se nakon 2 sata zbog bolova u grlu, jednjaku - kao da me nesto steze, pomalo gusi, dosta neugodno.
je li moguce da je to zbog tablete koja je "zalutala" i je li tko imao slicnih problema?
naime, popila sam vode, jogurta, i pojela dosta kruha, ali nist nije pomoglo - osjecaj je uzasan, boli dok gutam, boli kad nist ne radim, kao neki obruc da me steze. what to do?
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 10:19   #9
Quote:
globalwarming kaže: Pogledaj post
nakon cijelog dana, prije spavanja uzmem tabletu - onu duguljastu, plasticnu s pol case vode. probudim se nakon 2 sata zbog bolova u grlu, jednjaku - kao da me nesto steze, pomalo gusi, dosta neugodno.
je li moguce da je to zbog tablete koja je "zalutala" i je li tko imao slicnih problema?
naime, popila sam vode, jogurta, i pojela dosta kruha, ali nist nije pomoglo - osjecaj je uzasan, boli dok gutam, boli kad nist ne radim, kao neki obruc da me steze. what to do?
Obavezno odi kod doktorice da ti pogleda grlo
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 00:09   #10
GERB?
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 11:08   #11
Osjećaj stiskanja na vratu

Možda će ovaj moj problem izgledati čudno, ali bilo bi mi lakše da znam da nisam jedina Užasno mi smetaju stvari oko vrata, ne sa strane ni iza već u predjelu grkljana. Ne mogu nositi ništa, vrat je uvijek gol, ne mogu vidjeti nekog da ima nešto usko oko vrata niti slušati nešto gadljivo jer odmah imam feeling ko da mi je netko stavio ruku na vrat i steže. Svim ja to urnebesno zabavno pa se na kavama znaju pikati u vrat s prstom dok se meni pada u nesvjest
Doktor veli da je na psihičkoj bazi (možda od previše pogledanih horora ) ali ne znam kak da to rješim jer me užasno nervira. Pogotovo zadnjih 3 dana taj osjećaj ne prestaje, vjerojatno od vrućine, nemam pojma. A sveukupno traje već jedno 10 godina. I znam i kad je počelo. Imala sam dečka koji je imao užasno veliki grkljan koji se opako micao gore dolje dok je gutao Al kak da tp prestane
Znam da je blesavi topik, al nismo svi normalni
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 11:27   #12
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
Možda će ovaj moj problem izgledati čudno, ali bilo bi mi lakše da znam da nisam jedina Užasno mi smetaju stvari oko vrata, ne sa strane ni iza već u predjelu grkljana. Ne mogu nositi ništa, vrat je uvijek gol, ne mogu vidjeti nekog da ima nešto usko oko vrata niti slušati nešto gadljivo jer odmah imam feeling ko da mi je netko stavio ruku na vrat i steže. Svim ja to urnebesno zabavno pa se na kavama znaju pikati u vrat s prstom dok se meni pada u nesvjest
Doktor veli da je na psihičkoj bazi (možda od previše pogledanih horora ) ali ne znam kak da to rješim jer me užasno nervira. Pogotovo zadnjih 3 dana taj osjećaj ne prestaje, vjerojatno od vrućine, nemam pojma. A sveukupno traje već jedno 10 godina. I znam i kad je počelo. Imala sam dečka koji je imao užasno veliki grkljan koji se opako micao gore dolje dok je gutao Al kak da tp prestane
Znam da je blesavi topik, al nismo svi normalni
Imam osjećaj da se ovih dana užasno ponavljam, al daj pregledaj štitnjaču.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 13:02   #13
nije štitnjača
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 15:56   #14
ako si potpuno sigurna da nije stitnjaca (odnosno, pregledala si) onda je gotovo sigurno psihicki problem.
stovise, za to bih 'glasao' i bez ovog sa stitnjacom uzevsi u obzir kada ti se i kako dogadja.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 17:24   #15
Vjetojatno ti je to fobija. Pokušaj se sjetiti kada je sve počelo. Ako fobije smetaju u svakodnevnom životu treba naći nekoga ko će ti pomoći u tome.
Svi mi imamo neke. Ako te to fakat smeta, pokušaj to rješiti.
lopticahopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 18:35   #16
Ja isto mislim da je neka fobija. Ali ne znam kako da ju riješim
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 20:31   #17
ako ti baš smeta idi psihijatru koji će ti kombinirat neku od psihodinamskih terapijskih tehnika u kombinaciji sa anksioliticima
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 16:32   #18
Quote:
Dolores_Claiborne kaže: Pogledaj post
Možda će ovaj moj problem izgledati čudno, ali bilo bi mi lakše da znam da nisam jedina Užasno mi smetaju stvari oko vrata, ne sa strane ni iza već u predjelu grkljana. Ne mogu nositi ništa, vrat je uvijek gol, ne mogu vidjeti nekog da ima nešto usko oko vrata niti slušati nešto gadljivo jer odmah imam feeling ko da mi je netko stavio ruku na vrat i steže. Svim ja to urnebesno zabavno pa se na kavama znaju pikati u vrat s prstom dok se meni pada u nesvjest
Doktor veli da je na psihičkoj bazi (možda od previše pogledanih horora ) ali ne znam kak da to rješim jer me užasno nervira. Pogotovo zadnjih 3 dana taj osjećaj ne prestaje, vjerojatno od vrućine, nemam pojma. A sveukupno traje već jedno 10 godina. I znam i kad je počelo. Imala sam dečka koji je imao užasno veliki grkljan koji se opako micao gore dolje dok je gutao Al kak da tp prestane
Znam da je blesavi topik, al nismo svi normalni
vidis, meni je od malena vrat i grlo izvor hm, pa dalo bi se rec problema... prije sam obozavala salove, marame, ogrlice, sad nista to ne trpim, a sjecam se sa nekih 5 godina sam stalno imala osjecaj da me nesto gusi ili kao da sam progutala klupko vune a sve je bilo naravno na psihickoj bazi, nekakve traume i sta ja znam.. isto stitnjaca u redu.. nije blesavo, vec zanimljivo
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 18:31   #19
Quote:
Azar'i kaže: Pogledaj post
vidis, meni je od malena vrat i grlo izvor hm, pa dalo bi se rec problema... prije sam obozavala salove, marame, ogrlice, sad nista to ne trpim, a sjecam se sa nekih 5 godina sam stalno imala osjecaj da me nesto gusi ili kao da sam progutala klupko vune a sve je bilo naravno na psihickoj bazi, nekakve traume i sta ja znam.. isto stitnjaca u redu.. nije blesavo, vec zanimljivo
ja samo kad vidim da netko ima dolčevitu ili usku ogrlicu već mi se vrti
Dolores_Claiborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 16:00   #20
Grlo- svakodnevne smetnje i gušenje

Već dugo godina imam problema sa sinusima (a tek mi je 16). Prošla sam sve moguće pretrage i doktore. Naučila sam živjeti s tim da mi nos curi svakodnevno. Prije 2 godine osjetila sam "kuglicu" u grlu. Kad bi gutala, ona bi se vraćala. Doktori nisu ništa vidjeli. Tad sam primila injekciju protvi alergija i mjesec dana bila sam ok. Otada me svaki dan nešto smeta u grlu pogotovo sada prije ljeta. Davno sam radila alergološke testove i bila alergična na trave i korove. Međutim, prije godinu dana ponovo sam išla i ispostavilo se da nisam alergična i nemam astmu, kako su mi dijagnosticirali. Ne mogu nikako povezati zašto me stalno smeta to grlo, a ponekad i pluća.... Mislila sam i da je psihički, ali nije. Sve što sam uspjela skužiti je da me prije kiše bole sinusi. Imam i GERB (želučana kiselina mi se diže), ali to s grlom. Te kuglice, stezanje i gušenje ne mogu shvatiti. Imate li kakve savjete? Jel itko ima sličnih problema? Hvala....
zaljubljena-cura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.