Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2014., 10:42   #881
Tamo gdje ti kabel može dosegnuti


Sorry, morala sam. Tamo gdje ćeš - ako je moguće - moći doći do utičnice sa što manje muke. Najčešće ispadne da su skrivene iza samog frižidera jer se ne vide, pa se mora vući cijeli frižider van ako se želi iskopčati.
ryell is offline  
Old 18.04.2014., 10:59   #882
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Tamo gdje ti kabel može dosegnuti


Sorry, morala sam. Tamo gdje ćeš - ako je moguće - moći doći do utičnice sa što manje muke. Najčešće ispadne da su skrivene iza samog frižidera jer se ne vide, pa se mora vući cijeli frižider van ako se želi iskopčati.
ne vidim u čemu je problem pomaknuti samostojeći frižider malo naprijed da se iskopča
ja bih uvijek utičnice maknula da ih ne vidim, nijednu ako je moguće
mali_cox is offline  
Old 18.04.2014., 11:03   #883
Quote:
pakos kaže: Pogledaj post
To ti je tz. engineered stone - tehnički kamen, kvarc, mješavina 95% prirodnog kvarca i 5% smola.
Izgleda fenomenalno. Navodno je skoro pa savršen i za održavanje (tvrd, ne upija, otporan na kiseline).
Razni su proizvođači i marke quarella, silestone, Caesarstone, Okite, TechniStone ...
evo ovo je prava definicija jedino što ipak i nije sto posto neupojan (piše u tehničkim specifikacijama), meni se nedavno na pod prolilo par kapljica propolisa iste sekunde sam obrisala,ali fleke su ostale.... sva sreća pa postoji sredstvo s kojim se svaka fleka može očistiti.... u svakom slučaju bijeli je i najosjetljiviji
jerry16 is offline  
Old 18.04.2014., 15:37   #884
u tehnickim specifikacijama Quarelle ( living serija, dakle ne svi dekori ) su specificirana testiranja materijala. tu je definitivno crno vino, vinski ocat, kava, uobicajena ( kucna ) sredsva za ciscenje, pomidori itd....
propolic je vec hmm, tko zna kako bi prosla maticna mlijec!
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 18.04.2014., 15:59   #885
Ili povidon jod . A možda ga propolis samo "oboji" i ne prodire dalje.
pakos is offline  
Old 18.04.2014., 16:25   #886
e da, ja sam komad quarelle grijao par minuta na plinskom plameniku ( od kuhala ) i nisam primjetio ikakva ostecenja, promijene boje, strukture i sl...
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 18.04.2014., 18:31   #887
Quote:
bambushouse kaže: Pogledaj post
Evo mene opet...na prošloj stranici me nije nitko doživio pa pokušavam opet

Dakle potrebna je ideja za kuhinju ako ima dobra duša neka u ove blagdanske dane...Neke natuknice slijede:

1. Hladnjak samostojeći dupli, sivi cca. 90 cm
2. Pećnica – ugradbena na visini, ne ispod ploče za kuhanje
3. Mikrovalna ugradbena (osim ako nije dobro tako)
4. Napa neka bude neka za kosu montažu – takve mi se sviđaju, onako neobične
5. Ploča – crna, indukcija, staklokeramika, samo struja
6. Perilica potpuno ugradbena, sa nevidljivim komandama
7. Sudoper po volji, sviđaju mi se oni sivi i crni (jesu li granitni ili kako se već zovu neznam)
8. Kaljeno staklo umjesto pločica na mjestima gdje ide (neznam ni to točno) ali super mi je za vidit
9. Sve ostalo što bi bilo dobro a ja kao jedan običan čovjek neznam

Ako treba još nekih detalja pitajte

Ovo je tlocrt kuhinje...raspored uređaja na njemu je samo reda radi, znači sve može ići bilo gdje vam paše


http://i62.tinypic.com/30caqza.jpg
http://i59.tinypic.com/2u924k9.jpg
Ovdje sam ti složila kuhinju prema tvojim željama.Zamisli da je hladnjak onaj tvoj jer u programu ne nađem takvog i napa ona kosa koju također nisam našla.
Da je to moja kuhinja išla bi skroz drugačije .Ovdje samostojeći frižider dosta diktira,a i samostojeća napa.Obzirom da samostojeći friđ i ugradbena povišena pećnica ne idu jedan do drugoga morala sam ih ovako složiti.Kada bi pećnica bila dolje onda bi frižider mogao ići tamo umjesto visokog ormara sa pećnicom i onda tu možeš staviti šank ,ako vam je to bitno.Pogledaj kuhinju od Aoife.
Ja bih tako i kod tebe složila,ali ona ima pećnicu dolje.Nema šank.

http://img207.imageshack.us/img207/6...akuhinja02.jpg
http://img207.imageshack.us/img207/2...akuhinja01.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/682/kuhinja03.jpg

edit: i da,sudoper bi tebi bio desno jer vjerujem da je tamo voda i obzirom da ti je desno prozor,a ljevo ne želiš ugradbenu napu onda ne idu viseći elementi,tada ih ti možeš imati na onom zidu ravno (250 cm)
Ali eto,tu pećnica nije povišena,aa mikrovalna može biti i obična zatvorena u nekom elementu.

Savjete za dnevni ću ti napisati na Savjetima o uređenju,a ti prebaci tamo sliku da se zna o čemu se priča.
__________________
Što jest,jest

Zadnje uređivanje old_time : 18.04.2014. at 18:48.
old_time is offline  
Old 18.04.2014., 23:43   #888
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
u tehnickim specifikacijama Quarelle ( living serija, dakle ne svi dekori ) su specificirana testiranja materijala. tu je definitivno crno vino, vinski ocat, kava, uobicajena ( kucna ) sredsva za ciscenje, pomidori itd....
propolic je vec hmm, tko zna kako bi prosla maticna mlijec!
living serija je 95% kvarc +smole, njega imam u kupaonici i vešeraju,ali je skroz tamno sivi i ne vidi se ništa, njemu ne bi ,vjerujem ni propolis naškodio
ovaj drugi iz serije evo nije samo kvarc, već ima i silicija i još nekog kamena+ smole, vino isprobano nema frke, šalša također, ma sve super osim tog propolisa zasada,ali vjerojatno bi mu i nešto od gore navedenog naštetilo
da pustiš recimo fleku od vina 5 dana ....

e i postoji još i ta marble kolekcija ona je na bazi mramora... marble je od ovih prvih dviju nešto upojnija,ali ju je moguće ispolirati ukoliko dođe do nekog problema....
living serija, dakle čisti kvarc nema poliranja

a ovo za grijanje na plameniku dobro da znam mene svaki put ulovi panika kad mi žar ispadne iz kamina
jerry16 is offline  
Old 19.04.2014., 12:21   #889
Mi smo naručili taj Wega 'kamen' za radnu plohu na otoku, pa eto, ako će nekoga zanimati iskustva, ja ću ga imati
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Old 19.04.2014., 14:59   #890
Podsjeti nas sa slikom kad dođe
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 19.04.2014., 18:58   #891
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Mi smo naručili taj Wega 'kamen' za radnu plohu na otoku, pa eto, ako će nekoga zanimati iskustva, ja ću ga imati
Jel mozes napisat koja cijena i koja dimenzija?
Cisto da usporedim sa cijenom granita.
anela is offline  
Old 22.04.2014., 17:16   #892
jel mi možete reći kolika je okvirna cijena izrade kuhinje od 260 cm? neki prosjek? nikakvi posebni materijali niti otvaranja na pritisak gumba. onak, da ima bar jedan set ladica na donjim elementima i da su gornji elementi visoki 92 cm. našla sam nešto što mi se sviđa u jednom dućanu za 10.500 kn pa sad ne znam bi li stolar to za manje napravio ili je to realna cijena? ak imate neke preporuke majstora, može to na pp.
curious_I is offline  
Old 22.04.2014., 17:19   #893
Stolar bi teško mogao biti jeftiniji, osim ako potiče sivu ekonomiju.
A opet ni puno skuplji, ako je u ovom slučaju u pitanju iveral.
City is offline  
Old 22.04.2014., 17:41   #894
Quote:
City kaže: Pogledaj post
Stolar bi teško mogao biti jeftiniji, osim ako potiče sivu ekonomiju.
A opet ni puno skuplji, ako je u ovom slučaju u pitanju iveral.
znači neću bacit pare ak kupim u dućanu.
curious_I is offline  
Old 22.04.2014., 17:44   #895
Ja nikad ne bih kupio jeftinu kuhinju iz dućana. Pogotovo ako stolar nije puno skuplji.
City is offline  
Old 22.04.2014., 17:52   #896
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
znači neću bacit pare ak kupim u dućanu.
Ne znam u kojem dućanu si gledala, u Ikei bi te došla 2500 eura sa svim aparatima (frižider i napa se ne vide).
Složeno samo zbog elemenata, sve je do plafona. Ne znam u kojem dućanu bi kupila kuhinju, barem ovdje u Rijeci.

__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 22.04.2014., 19:02   #897
u kiki sam vidjela. ikea mi je (još uvijek) predaleko za dostavu. a frižider imam samostojeći (ugradbeni mi je ionako premali za obitelj), a napa mi nije nužna (kuhinja je odvojena od boravka i ima puno prozora). pa bi radije da je više radne plohe umjesto tog visokog elementa. frižider će ionako ići na drugi zid. a sve te gotove kuhinje s aparatima su baš ovakva kombinacija kao na slici.
curious_I is offline  
Old 22.04.2014., 19:26   #898
Nisam znala da su ugradbeni samo za neobitelj.
Pošto si rekla da su dimenzije za kuhinju 260 cm, računala sam da nema drugog zida za iskoristiti.


Onda umjesto frižidera možeš ugraditi perilicu.
Vidjela sam gotove kuhinje s aparatima, ali se baš ne mogu usporediti s ovdje korištenima.
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 22.04.2014., 19:45   #899
Smije li se kondenzacijska sušilica rublja staviti ispod radne ploče do pećnice ?
mimoza40 is offline  
Old 22.04.2014., 19:46   #900
ma nisam napisala da su ugradbeni za neobitelj nego da meni treba veliki za moju obitelj (koja puno jede).

perilica svakako ide al ne mora odmah. od aparata odmah moraju samo ploča za kuhanje (plin + struja) i pećnica.

Xanthe, s kojima se ne mogu usporediti? ja sam vidjela u Lesnini s aparatima (Beko) te dimenzije (260) za 10-11 tisućica al em je uvijek taj ugradbeni fridž u pitanju em mi ne djeluju baš prečvrsto (ni vrata, ni radna ploha).
curious_I is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.