Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 09.12.2007., 00:14   #11
Quote:
Elenor kaže: Pogledaj post
Izlazivši s parkinga u rikverc udarila sam biciklistu, starijeg čovjeka.Uz pomoć prijateljice koja je sa mnom bila u autu, odmah sam ga smjestila u auto i odvezla do Hitne koja se nalazi par stotina metara od mjesta nesreće. U Hitnoj sam nazvala policiju i rekla šta se desilo i da ću odmah doći do stanice koja je također u neposrednoj blizini mjesta nesreće. Biciklisti je ustanovljen dvostruki prijelom noge i morali su ga operirati.Sada se osjeća dobro i izvan životne je opasnosti. Prilikom uviđaja ustanovljeno mi je 0,0 alkohola ta da sam mjesto nesreće napustila zato da bih unesrećenom pružila pomoć. Biciklist je imao 0.3 alkohola, ali mogao je imati i 2.3.,ipak sam se ja nepropisno uključila u promet..
Pošto se radi o teškoj tjelesnoj ozljedi dobit ću kaznenu prijavu. Šta mogu očekivati? Novčanu kaznu, gubitak vozačke? Moje bi osiguranje trebalo pokriti štetu za njegovu tjelesnu ozljedu. Da li obvezno osiguranje pokriva i pretrpljeni strah? O kojim ciframa ovdje pričamo? Pošto sam bila trijezna i polica osiguranja mi je valjana, ne bih trebala očekivati regres osiguravjućoj kući. Ili..?
Tvoje osiguranje će mu pokriti svu štetu, pa i pretrpljeni strah. Što se tiče osiguranja, ti samo gubiš 15% bonusa i ništa više.
Što se tiče kazne, zasigurno ćeš dobiti nekakvu.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.