Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 19:23   #1
Ljepota u horoskopu?

Evo baš je ova tema na jednom drugom forumu na kojemu pišem potaknula zanimljive rasprave o tome može li se i kako vidjeti ljepota. Problem je naravno u tome što sam pojam ljepote nije isti od kulture do kulture, a niti svatko od nas ne vidi ljepotu jednako. Recimo Renata Sopek mi je bljak a ni ona Tatjana Jurić mi nije nešto posebno..

Uglavnom kad gledamo žene, koje su uvjetno rečeno ljepši smatram da je tu ključna venera kao ženski princip.

Vidjeti ćete da su u društvu percipirane kao lijepe one žene koje imaju aspekt marsa i venera pod pretpostavkom da to ne kvari i ne umanjuje sam ascedent.

kada imate marsa na veneri u natalu, dakle konjukciju , velika je šansa da se iza slike skriva ljepotica. Naime, venera je žena, kad je mars na veneri on je opčinjen njome, osoba kojoj stalno dolaze muškarci. I ostali aspekti nisu zanemarivi pa čak i kada su loši, daju ljepotu i daju sexipil. Pogleda takvih osoba je vrlo oštar, jebozovan, i siguran u sebe. Renata Sopek ima Ve 0 Ma u Ovnu, meni najljepša do sada Simone Simmons, pjevačica Epice i sada Kamelota, ima Ve 0 Ma u Ribama.

Venera 90 Jupiter je aspekt koji daje ljepotu jer je kvadrat prirode Marsa a Mars su muškarci. Osoba se stalno ljepšava i teži za sve većom ljepotom. Ljepotu će dati i Ve 180 Ju ali bitno manje jer se ovdje radi o opoziciji, i govori više o težnji nego o stvarnom stanju.

Venera 0 Pluton je diskutabilna. S jedne strane može dati extremno ružnu ženu, jer Pluton vlada ružnoćom, no češće se događa da prevlada ona druga strana Plutona a to je - karizmatičnost i magnetizam. Mnogo toga ovisi u kojem se znaku nalazi. Kod žene daje seksualnu zvijer, dubok prodoran i zavodljiv pogled kojemu se ne može odoljeti. Ovaj aspekt također stvara ženu kojoj je potreban dugotrajan seks, i želi dominaciju nad partnerom. Više orgazama.

Klasičan pokazatelj ljepote je i Sunce 0 Venera. dakle žena /venera/ je osvjetljena samim Suncem.

kako i Mjesec simbolizira naše tijelo važno je i kako je on postavljen. On je odgovaran za naš pogled jer on uz Sunce govori o našim očima. Govori o organizmu u cjelini. Uvjetno rečeno, fizički nije dobro imati Mjesec u 1 polju jer daje čudljiv metabolizam, ako je još tu zemlja pa aspekt jupiter lako moguće debljanje.

U zadnje vrijeme sam primijetio da zaista jako mnogo lijepih žena ima Veneru u Jarcu. Jaraca po tradiciji slovi kao ružan no praksa ga demantira. Ja to povezujem sa činjenicom da je Saturn vladar Jarca upravo egzaltiran u znaku Vage = ljepota.

Venera Uran će dati dosta eksecntričan sexipil, nestalne težnje, i takve osobe lako mogu imati razno razne dodatke odjeći, piercinge i slično, privlačne na neobičan način.

eto toliko za sada

još nešto, skoro zaboravih: svi aspekti mjeseca i venere pospješuju ljepotu, posebno daju lijepo lice = mjesec, pa čak i kada su negativni, senzualna osoba.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:09   #2
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
U zadnje vrijeme sam primijetio da zaista jako mnogo lijepih žena ima Veneru u Jarcu. Jaraca po tradiciji slovi kao ružan no praksa ga demantira. Ja to povezujem sa činjenicom da je Saturn vladar Jarca upravo egzaltiran u znaku Vage = ljepota.
Evo jedne koja nije lijepa a ima Veneru u Jarcu. U prvoj kući.

A ljepotu nikad nisam posmatrala u tom kontekstu, a vidiš, zanimljiva teza.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:47   #3
a dobro kad gledaš svako ljepotu gleda drugim očima. jel mi zna ko reć kako na ljepotu utiječe kad žena ima veneru u škorpionu a mars u vagi
reygiane is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:03   #4
Venera trigon Mars u Vagi
Venera kvadrat Jupiter u Škorpiji
Venera nije u Jarcu nego u Vodenjaku ali radi trigon sa Saturnom u Vagi, jel to prolazi?

Voljem moju Veneru!

Zadnje uređivanje Marcellina : 09.06.2008. at 22:09.
Marcellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:29   #5
a što bi značilo venera(lav) kavadrat pluton(škorpion) u konjukciji s mjescom i merkurom
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:05   #6
a šta ako venera nije aspektirana?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 08:38   #7
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Klasičan pokazatelj ljepote je i Sunce 0 Venera. dakle žena /venera/ je osvjetljena samim Suncem.

kako i Mjesec simbolizira naše tijelo važno je i kako je on postavljen. On je odgovaran za naš pogled jer on uz Sunce govori o našim očima. Govori o organizmu u cjelini. Uvjetno rečeno, fizički nije dobro imati Mjesec u 1 polju jer daje čudljiv metabolizam, ako je još tu zemlja pa aspekt jupiter lako moguće debljanje.
.
ja bih trebala biti prilično ružna mjesec, saturn i mars u prvoj kući mjesec katastrofalno posložen...
a ljudima sam lijepa ... sebi nisam ...
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 09:32   #8
ja sam od onih 'sretnika' tu spomenutih koji imaju Ve0Ma ali je vrh T kvadrata skupa sa Mo i Ne u opoziciji
meni muškarci dolaze, ja ih otjeram, oni odu, and that's it

__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:00   #9
Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
ja bih trebala biti prilično ružna mjesec, saturn i mars u prvoj kući mjesec katastrofalno posložen...
a ljudima sam lijepa ... sebi nisam ...
honey ja ti poslao mail ti ništa

kod tebe je situacija ipak nešto drugačija. saturn u raku sa godinama može donijeti bore, i pogoršati ten. no u načelu tvoj mjesec kao vladar ac-a sjaji u lavu i formira čini mi se i kvadrat sa venerom i kvadrat sa jupiterom.

tvoja venera u biku kulminira na mc dakle moraš biti lijepa, jedina opasnost su ti godine.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:08   #10
Ja volim reći da me ASC vaga izvlači, inače bih bila jako ružna (Saturn i Pluton u 1. kući)
Ovako mi ljudi govore da sam "zanimljiva"

Doduše, sve je ovo već pisano tamo na temi o Fizikalijama
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:08   #11
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
honey ja ti poslao mail ti ništa

kod tebe je situacija ipak nešto drugačija. saturn u raku sa godinama može donijeti bore, i pogoršati ten. no u načelu tvoj mjesec kao vladar ac-a sjaji u lavu i formira čini mi se i kvadrat sa venerom i kvadrat sa jupiterom.

tvoja venera u biku kulminira na mc dakle moraš biti lijepa, jedina opasnost su ti godine.
poslala sam ti sinoc mail... (barem mislim da jesam)

s tenom zaista imam problema što sam starija...

šta misliš, je li mi saturn u prvoj donosi i žgoljavost? mada mislim da ce se i to promijeniti...

inače, bila sam ružno dijete.... pa se nekako sporo navikavam da ekčuali više nisam ružna...
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:10   #12
treba biti oprezan sa tim saturnom.

sanader recimo iam saturn u vagi polje 1, sean connery ima ac na 5 jarca baš kao i moja malenkost, no zaista treba iskustva da se procijeni kada saturn daje razaranje.

mnogo je primjera da je ljudima dao baš ljepotu i vjerujem da je to za isključivo zaslužna egzaltacija u vagi. no u tom slučaju ljepota dolazi kasnije oko 30-e godine - starenjem.

ne bi bilo loše da vi koji imate mars venera da stavite svoju sliku ili nešto pa da na vama potvrdimo ili odbacimo ovu tezu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:13   #13
honey kod tebe je kriv za to ac rak, jer saturn ga tu razbija, 4 polje je analogno djetinjstvu, a saturn ga ovdje ruši. no ti zaista moraš pogledati nešto preprejebeno što imaš a to je ve 0 ju u biku koji kulminira prema mc. to je tako dobar aspekt, daje punoću usana, grudi nisam proučavao, no mars i saturn bi ih trebali smanjivati, no mjesec kasnije ih kvadratom dovodi go neke srednej veličine. naime s godinama je moguće bujanje hahahah
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:16   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
honey kod tebe je kriv za to ac rak, jer saturn ga tu razbija, 4 polje je analogno djetinjstvu, a saturn ga ovdje ruši. no ti zaista moraš pogledati nešto preprejebeno što imaš a to je ve 0 ju u biku koji kulminira prema mc. to je tako dobar aspekt, daje punoću usana, grudi nisam proučavao, no mars i saturn bi ih trebali smanjivati, no mjesec kasnije ih kvadratom dovodi go neke srednej veličine. naime s godinama je moguće bujanje hahahah
egzaktli!!!!
ali znaš šta je meni neobično, što će samo ljudi koji provode dosta vremena sa mnom znati da su moje usne pune i da mi grudi bogme (više) nisu male... inače, odajem utisak krhke plavušice...
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:17   #15
hahahahha nemoj otići honey dok se ne upoznamo

ovo vam je pravi primjer ubitačne moći venere ,

dakle ovaj primjer je dokazao da venera 90 mjesec daje između ostaloga i ljepotu, ali i POTREBU da se osoba drugima zaista svidi kao lijepa

imaš ti malo jači ego honey možda jači nego ja zar je to moguće.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:24   #16
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
hahahahha nemoj otići honey dok se ne upoznamo

ovo vam je pravi primjer ubitačne moći venere ,

dakle ovaj primjer je dokazao da venera 90 mjesec daje između ostaloga i ljepotu, ali i POTREBU da se osoba drugima zaista svidi kao lijepa

imaš ti malo jači ego honey možda jači nego ja zar je to moguće.
ne bih ja isla da me darling ne ucjenjuje

a imam ego jak...
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:26   #17
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
treba biti oprezan sa tim saturnom.

sanader recimo iam saturn u vagi polje 1, sean connery ima ac na 5 jarca baš kao i moja malenkost, no zaista treba iskustva da se procijeni kada saturn daje razaranje.
Kako se tu Sanader uklapa? Ne valjda u kontekstu ljepote? (doduše on je, po fizionomiji, Jupiterov tip rekla bih)

Imam jedan primjer razarajučeg saturna u blizini, ali nemam natalnu te osobe pa bolje da ne govorim napamet.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:29   #18
tinch ti si od onih koja si sama nabija komplekse, pored činjenice da nam ih društvo svima nabija ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:30   #19
sanader nije ljepotan, ali definitivno ima šarma i ženama je privlačan.

doduše ima opasan aspekt za muškarca mo 0 ve u biku što lako daje seksualnu devijaciju prema istom spolu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:36   #20
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
tinch ti si od onih koja si sama nabija komplekse, pored činjenice da nam ih društvo svima nabija ?
Molim te, kako si došao do tog vrhunskog zaključka?
Nisam tu došla pričati o sebi, već dati pokoji doprinos temi.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.