Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2004., 09:40   #41
Quote:
AllweEverWanted kaže:
A meni se cini da ovdje ima puno onih koji su previse strebali a malo naucili. European Economic Community je stari naziv za EU,.. neznam koje nekakav stari naziv za EU ima veze sa turskom,...ili si samo htjela ispast cool da znas neku skracenicu?.
Uvjek bila i ostala streber, sta ces...

Ulazak Turske je geostrateski i ekonomski opravdani cilj u EU radi se o 100 milijuna novih potrosaca, a ja sam misljenja da svi oni koji spocitavaju globalizaciju americi mogu to poceti ciniti i EU.

Cilje je stvoriti kriticnu masu.Tako je svejedno da li se gradjani EU slazu sa ulaskom ili ne, postoji masinerija koja ce ih uvjeriti u suprotno.

Za sada je veliki skepticizam, jer ksenofobija i strah od stranaca u EU ulazi u svoj vrhunac i pitanje je koliko ce potrajati...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 21.12.2004. at 10:24.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:03   #42
turska nece u EU tj. bi ona ali joj nece dati. Potrosaca imaju i bez EU, a zadnje sto EU treba je jos turaka izvan turske a po svici, austriji, svabiji. Nisu ni oni glupi.

Osim sto je bitno da li se gradjani EU slazu s ulaskom ili ne, da zaista pratis politiku znala bi da su svi vodeci politicari i znala bi koji tocno PROTIV ulaska Turske i da su prilicno efikasni u prvodjenju svojih misljenja. Misljenja sam da je vec i sad previse drzava u EU i da polako pocinje gubiti svoj smisao i da hrvatskoj EU ne treba. Treba joj manje kriminala i vise postenih politicara i sve bu za pet.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:08   #43
Quote:
dodouprolazu kaže:
turska nece u EU tj. bi ona ali joj nece dati. Potrosaca imaju i bez EU, a zadnje sto EU treba je jos turaka izvan turske a po svici, austriji, svabiji. Nisu ni oni glupi.

Osim sto je bitno da li se gradjani EU slazu s ulaskom ili ne, da zaista pratis politiku znala bi da su svi vodeci politicari i znala bi koji tocno PROTIV ulaska Turske i da su prilicno efikasni u prvodjenju svojih misljenja. Misljenja sam da je vec i sad previse drzava u EU i da polako pocinje gubiti svoj smisao i da hrvatskoj EU ne treba. Treba joj manje kriminala i vise postenih politicara i sve bu za pet.
Zasto su onda dobili datum za pregovore, kao i hrvatska?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:24   #44
Quote:
happygoose kaže:
Zasto su onda dobili datum za pregovore, kao i hrvatska?
zato sto ce u EU uci isto kad i Hrvatska. (citaj nikad ili onda kad ce sve solidne clanice ionako bjezati iz EU koja tad vise ni na sto nece liciti).Citaj izmedju redova. Jer i taj dani datum jest upravo to - bacanje pijeska u oci.Kakve ek. veze? Ekonomija sasvim fino funkcionira i bez toga.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:37   #45
Zivi bili pa vidjeli, a ono za ekonomiju, pa bas i ne bih rekla, s obzirom kakav je odnos eura i dolara, i recesiju u EU.... a o hrvatskoj ekonomiji i koliko joj je dobro ne bih...

Ako vec ulazimo u EU, meni osobno Turska ne smeta, niti vidim zasto bi?!.....mogu samo misliti sta ostali zapadnoeuropljani misle o ulasku RH i ostalih EX-YU republika u EU....i povuci neku paralelu...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:50   #46
Quote:
happygoose kaže:
Zivi bili pa vidjeli, a ono za ekonomiju, pa bas i ne bih rekla, s obzirom kakav je odnos eura i dolara, i recesiju u EU.... a o hrvatskoj ekonomiji i koliko joj je dobro ne bih...

Ako vec ulazimo u EU, meni osobno Turska ne smeta, niti vidim zasto bi?!.....mogu samo misliti sta ostali zapadnoeuropljani misle o ulasku RH i ostalih EX-YU republika u EU....i povuci neku paralelu...
tipicna greska koju cine zagovornici velike EU je ta da misle kako je ona carobni stapic za sve. Nazalost tako misli i velik dio Hrvata, da ce automatski ulaskom u EU imati svaki pojedini Hrvat odmah vise love. Zaboravljaju cinjenicu da ce politicari i dalje ostati isti, mentalitet isti itd. Ulazak Hrvatske u EU i sve pripreme oko toga (koje ne zaboravimo kostaju mnogo novca, novca koje Hrvatska nema a da i ima bilo bi pametnije da ga ulozi u obnovu zdrastva , skolstva, vrtica itd.) ce ionako siromasnu Hrvatsku toliko osiromasiti i zaduziti da bi na kraju samim tim ulaskom svejedno dobila macka u vreci. I za kraj, ja nisam rekao da MENI Turska smeta, ali mene nece ni pitati zar ne? A ni tebe. Osim ako imas EU putovnicu. Niti mislim da je EU dar s neba i da se ama bas nista bolje Hrvatskoj ne moze dogoditi.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:55   #47
Angry Ataturce mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo :)

Turska ....me podsjeca malo na titovu jugoslaviju ili mozda bolje Frankovu Spanjolsku ,parade marsevi,hvalospjevi ocu nacije memorijalni centar samo sto je Ataturk umro jos 1938 ali njegov kult jos uvijek zivi sto u nasem i spanolskom slucaju nije dugo prezivjelo svog vodju ,jer tamo u Turskoj vojska odnosno generali imaju zadnju rijec znaci nije demokracija .... Pitanje je da li se Turska moze osloboditi dogme i ucenja Ataturka
u neko dogledno vrijeme bez islamske revolucije ili gradjanskog rata !
Ataturk je u godinama poslije prvog svjetskog rata vrsio radikalnu sekularizaciju Turske pa ipak evo 80 godina poslije zene ponovo nose feredze , i sta ti ja znam te marame a po zapadu se bore za to svoje pravo jer u Turskoj nema sanse da se upises na fakultet ili radis u drzavnoj sluzbi a nosis ove marame....kao sto ih danas ima po Bosni a u titovo vrijeme su to nosile samo stare babe... i to je demokracija ne mozes im to zabraniti !
Nedavno sam gledao neki dokumentarni film iz Avganistana snimljen negdje krajem 60 pocetkom 70 godina...prolaznici zene muskarci obuceni po evropski a danas ....kao da si u 15 vijeku ,Iran isto tako ...kod Turaka je slicno ako narod bude demokratski imao pravo da izabere izabrace radikalne islamiste sad ih u tome sprijecava vojska ali dokle moci da im mazu oci ulaskom u EU, misle naivno onda ce svi preko noci da imaju evropske place i standard a ljudi naivni pa vjeruju jer vide da bivsi gastarbajteri imaju para pa ce imati onda i oni...Turska je bure baruta !
U Turskoj su jos pedesetih godina ljudi gubili glave samo zato sto su nosili FES ...bilo zabranjeno pod prijetnjom smrtne kazne (mozda zato kod Turaka rijetko vidjate fesove kao kod nasih muslimana ....
Turska ne bi trebala biti niti ce biti punopravni clan EU jer ne pripada jednostavno tom kulturnom okruzenju pa Izrael je vise evropska zemlja nego Turska onda bi trebao biti i Izrael primljen....a onda pisi kuci propalo...............to bi bila kontinentalna "SFRJUROPA" recimo pa ti salju ti dijete ili unuka da cuva granicu SFREU u Izraelu ili Turskoj .....sacuvaj me boze !
Ima ona stara hercegovacka izreka:
Nit po moru mjerena nit u turcina povjerenja....
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
zozon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 11:06   #48
Quote:
dodouprolazu kaže:
tipicna greska koju cine zagovornici velike EU je ta da misle kako je ona carobni stapic za sve. Nazalost tako misli i velik dio Hrvata, da ce automatski ulaskom u EU imati svaki pojedini Hrvat odmah vise love. Zaboravljaju cinjenicu da ce politicari i dalje ostati isti, mentalitet isti itd. Ulazak Hrvatske u EU i sve pripreme oko toga (koje ne zaboravimo kostaju mnogo novca, novca koje Hrvatska nema a da i ima bilo bi pametnije da ga ulozi u obnovu zdrastva , skolstva, vrtica itd.) ce ionako siromasnu Hrvatsku toliko osiromasiti i zaduziti da bi na kraju samim tim ulaskom svejedno dobila macka u vreci. I za kraj, ja nisam rekao da MENI Turska smeta, ali mene nece ni pitati zar ne? A ni tebe. Osim ako imas EU putovnicu. Niti mislim da je EU dar s neba i da se ama bas nista bolje Hrvatskoj ne moze dogoditi.
Stvarno ne znam kako si ti zakljucio da sam ja zagovornik EU, ali neka ti bude, ja bih rekla da sam euroskeptik.I to nepopravljivi.

A mi razgovaramo o faktima, a jedan od fakata je i datum pregovora, koliko god ja bila skeptik.

Meni nisu jasni stavovi nekih ljudi kad rogobore protiv odredjenih zemalja, jer takve iste stavove i nacin razmisljenja vidim u odnosu na RH.......i to iz zapadne europe gdje misle ako su se tamo rodili da su vredniji od drugih.(generaliziram)
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 04:15   #49
USA vec nekoliko godina lobira za turski ulazak u EU. Pitanje je zasto? Mislim kakve korist ima USA od toga da Turska postane clanica EU??

Pitajte se ko ima najvecu korist od slabe EU??

Monetarna Unija clanica EU je bila planirana vec za pocetak 90tih,
di se ratovalo??? Koji ministar vanjskih poslova je bia u BG dan prije nego sto su krenuli JNA tenkovi??
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 04:17   #50
ZNAM!

Rusija!

Jesam li pobijedio?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 04:18   #51
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
ZNAM!

Rusija!

Jesam li pobijedio?

POGRESNO ali ipak dobivas nagradu,
nagrada zvana kita druga tita
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 04:21   #52
Sta sam ti rekao? Sad ce poceti blokiranja, opomene, ...baniranje....

Quote:
kita druga tita
E, poslije 24 godine u tvojim ustima, ne znam vise na sta lici....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 04:25   #53
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Sta sam ti rekao? Sad ce poceti blokiranja, opomene, ...baniranje....
ma kakve opomene i kakvo baniranje??

zbog nagrade kita druga tita ??
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 06:22   #54
Ja sam za to da srbija udje u EU a hrvatska ne,... i onda ce za 10 godina u njemackoj napraviti krajinu SAO Shvabija a nas ce pustiti na miru.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 17:21   #55
Quote:
Kiki kaže:
Unutrasnjost Turske je kao drugi svijet....onak...stoljecima unazad.
Je, a šta misliš šta je švicarska provincija? I opet bi nas primili u EU, da mi hoćemo.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 17:27   #56
Quote:
happygoose kaže:
Gle znam ja sta je EEC, i namjerno sam tako napisala bez obzira na neupotrebljivost toga naziva, a ne europska unija, jer se prije svega radi o ekonomskom savezu ili stvarno vjerujete da ce EU postati federacija u pravom smislu rijeci?
Turska je trebala uči u EEC, a ne u EU. Tako bi stvorili nešto kao NAFTA: Ameri koriste jeftinu radnu snagu u Mexicu, ali ih ne mogu preplaviti Mexikanci. Tako nešto smo trebali i mi u Europi sa Turcima.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.