Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 12:01   #1
Fredov kolut za plivanje (swimtrainer)

Kupila sam taj do nebesa hvaljeni kolu u kojem se navodno djeca ne mogu izvrnut i koji je super za ucenje plivanja i sta se dogodilo....zaplivalo dijete rukama i nogama i prevrnulo se preko boka i zavrsilo naopako glavom pod vodom
Jadnicak se u toj sekundi uspio dobro uplasit i gutnut vode.

Je li se vama dijete izvrnulo u tom kolutu?

Imamo onaj crveni, do 15kg, dijete ima 10kg 20mj., sve komore su bile dobro napuhane, cvrsto svezan, ovo muje bio drugi put da je s njim plivao. Odmah je skuzio kako mahat nogicama da pliva, ali evo, razmahalo se dijete malo jace i prevrnulo
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 12:26   #2
ne

moja ima 2.5 godine, 12 kg i pliva (mlati i rukama i nogama) i nije bila ni blizu prevrtanja
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 13:05   #3
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Kupila sam taj do nebesa hvaljeni kolu u kojem se navodno djeca ne mogu izvrnut i koji je super za ucenje plivanja i sta se dogodilo....zaplivalo dijete rukama i nogama i prevrnulo se preko boka i zavrsilo naopako glavom pod vodom
Jadnicak se u toj sekundi uspio dobro uplasit i gutnut vode.

Je li se vama dijete izvrnulo u tom kolutu?

Imamo onaj crveni, do 15kg, dijete ima 10kg 20mj., sve komore su bile dobro napuhane, cvrsto svezan, ovo muje bio drugi put da je s njim plivao. Odmah je skuzio kako mahat nogicama da pliva, ali evo, razmahalo se dijete malo jace i prevrnulo
moja se jednom izvrnula!al prošle godine, dok je imala 7-8 mjeseci!
sad se više ne kupa s njim, jer vrišti ko luda kad joj ga hoću stavit
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:44   #4
izvrnule su se i moje, obe

ako mene pitaš, taj fredov kolut je dobar samo za skroz male klince dok još ne mlataraju previše i nisu jako snažni, već onako blaženo plutaju i glođu ruke, i eventualno malo mašu nogama. tad je prva liga jer mama može plivati daleko i bebu vući za sobom.

starija je plivala u njemu prvo ljeto sa 6-8 mj, drugo ljeto s 1,5 god. se odmah izvrnula pa smo na rukaviće prešli. mlađa je sa skoro godinu odmah u prvih par kupanja počela zabacivati glavom unazad i tako bi se preokrenula. nije to za divlju djecu
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:34   #5
Pa kak sad to? Svi su govorili kako je to super, ja kupila jedan za bebača od 10 mj. Sutra idemo na more. On je dosta živa beba, znači moram ga umirivat?
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 11:42   #6
mi smo ga imali prosle godine posudjenog (2,5g) i bio je mrak. ne da se nije izvrnula nego mi nije uopce jasno kako je to fizicki moguce
mislili smo ga ove godine kupiti (narandjasti) ali preskup sport za 3 tjedna mora, uz pretpostavku da iduce nece htjeti jer je to za bebe.
mala ga je obozavala kad smo isli u duboko jer joj valovi nisu po faci spricali sto s leptiricima jesu.
ove godine ce se morati ili naviknuti na valove ili nece ici u duboko s nama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 12:03   #7
Hmm moja se nikako ne može preokrenuti u njemu jer zbilja premala.
Čak mi se čini da joj je kolo preveliko.
Ona ima oko 6250 g, a kolo je od 6000 g, međutim ona sva upadne u njega i jedva joj se vidi glavica. Koliko god je pokušavam pogurati naprjed ne ide.
Mislim da ćemo morati pričekati još koji tjedan za uspješno korištenje kola.

Je li još tko stavljao bebu koja je tako blizu donje granice za kolo u njega i kakva su vam iskustva?
Lukrecija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 12:39   #8
Mi smo ga isto koristili isto sa 6-8mj i bio je savrsen. S godinu i pol joj nije trebao, htjela je samo.rukavice. a sad 2 i pol pliva ko riba s rukavicima i perajima, tako da necemo kupovati veci obruc.
Po meni je savrsen za male plutajuce bebace. Frendica mi veli da ni njenoj curki od godinu i pol ne pase
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 13:02   #9
Nama je prosle godine, od 6-9mj bio ok... mada je mali silom htio glavom ici lizati more pa sam ga non stop drzala da se ne prevrne (jednom je skoro i uspio). Ove godine kad ima 18mj mu se bas ne svidja jer bi sljapkao po plicaku i skupljao kamencice, a to s kolutom ne moze
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 13:27   #10
Nikad čula, morala sam guglati, na youtubu meni to izgleda kao običan kolut s nekim dodatkom kao prslukom
I košta koliko 200-300 kn?

Možda je to neki ekstra kolut, ali mi živimo na moru i uvijek mi je žao djece u kolutu (izuzevši bebe do 1, 1.5 g). Meni su mišići zakon (ono što ide na ruke), moj ima 2 godine i od 2. puta je skužio da mora mahati nogama i sam pliva ko veliki s mišićima, sam je skužio mahanje nogama bez te barikade oko sebe.
Bumba mišići, 15 kuna i sretan on sretni mi.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 13:38   #11
Quote:
Pink touch kaže: Pogledaj post
Nikad čula, morala sam guglati, na youtubu meni to izgleda kao običan kolut s nekim dodatkom kao prslukom
I košta koliko 200-300 kn?

Možda je to neki ekstra kolut, ali mi živimo na moru i uvijek mi je žao djece u kolutu (izuzevši bebe do 1, 1.5 g). Meni su mišići zakon (ono što ide na ruke), moj ima 2 godine i od 2. puta je skužio da mora mahati nogama i sam pliva ko veliki s mišićima, sam je skužio mahanje nogama bez te barikade oko sebe.
Bumba mišići, 15 kuna i sretan on sretni mi.
Istina
Mi smo ga prvo vozili po moru u malom čamčiću na napuhavanje a kada se oslobodio ide cijeli u more,ili ga netko drži ili ima na rukicama narukvice(mi to tako zovemo)
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 13:44   #12
ovo zvuči kao da ima dvije vrste tih koluta, jedan original, a drugi kineski fejk pa se izvrće. Di ste kupili te kolutove?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:11   #13
I moj se naginje naprijed i zeli lizt more i isto skoro da bi se prevrnuo, na to pazim, ali bocno prevrtanje nisam ocekivala, djeluje siroko i kqo da se to nikad nece dogoditi.
A za rukavice mi je premal, ma niti bi ih uzimala, sjecam se da su meni bili iritantni i zuljali pod pazusima i mrzila sam ih
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:11   #14
U dm-u ih prodaju, imaju certifikat i sve, sumnjam da su fejk
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:23   #15
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ovo zvuči kao da ima dvije vrste tih koluta, jedan original, a drugi kineski fejk pa se izvrće. Di ste kupili te kolutove?
moj je kupljen u baby centru.nije fejk
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 16:51   #16
mi ga kupili za mlađeg, još malo pa 16mjeseci...ma sigurno će i on bit u ovoj prevrtačkoj skupini naši prijatelji su oduševljeni, doduše mali je prošlo ljeto imao 9 mj. Oni se nadaju da će i ove godine biti u njemu. naš stariji nije htio narukvice, a imao je 3 godine
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 17:26   #17
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
U dm-u ih prodaju, imaju certifikat i sve, sumnjam da su fejk
jbt, platiš masne pare za kolut da bi bio siguran da ti se dijete neće izvrnuti i na kraju se izvrne pa to je da zadaviš Freda golim rukama.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 17:45   #18
mi prosle godine gledali curku koja je ronila s narandjastim, morala se jako jako odraziti da uspije zaroniti i kolut bi ju izbacio van u pravilnom polozaju u sekundi, sto je njoj bilo urnebesno zabavno.
evo fakat ne kuzim kako bi se dijete prevrnulo i to bocno jel ima kaj na jutjubu za vidjet?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 18:09   #19
moja mlađa se je prevrtala unazad. zabacila bi glavu natrag, gurala se rukicama naprijed o kolut, noge okomito dole, i začas je naglavačke

kolut original, naručen preko weba

klinci iznad godinu ipo su definitivno za rukaviće. tako mogu slobodno mlatarati i uživati u kupanju. samo im treba odmah obratiti pažnju da drže bradu gore da se na napiju na prvom kupanju i ne stvore averziju.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2012., 20:37   #20
Quote:
Lukrecija13 kaže: Pogledaj post
Hmm moja se nikako ne može preokrenuti u njemu jer zbilja premala.
Čak mi se čini da joj je kolo preveliko.
Ona ima oko 6250 g, a kolo je od 6000 g, međutim ona sva upadne u njega i jedva joj se vidi glavica. Koliko god je pokušavam pogurati naprjed ne ide.
Mislim da ćemo morati pričekati još koji tjedan za uspješno korištenje kola.

Je li još tko stavljao bebu koja je tako blizu donje granice za kolo u njega i kakva su vam iskustva?
Ja sam svoju malu stavila točno na dan kad je imala 3 mj. ali tad je imala oko 7 kg... isto dosta upadne i kako još ne drži glavicu sama, nasloni se onak naprijed i zaista uživa. Ostavim ju u moru oko 3 do 5 min tako da za to kratko vrijeme mislim da je ok.
Mogu ti poslat slikicu na pp ako hoćeš vidjet kak izgleda jer isto sam ju pokušala gurnuti naprijed ali ne ide...
scottie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.