Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 19:50   #1
Kako pomoci majci koja je slomljena psihicki (uhvatila oca u prevari)?

Cula ga kako razgovara na telefon sa drugom zenom, slusala razgovor par minuta, nije bilo fizickog kontakta ali cula ga je kako se nabacuje i flertuje.

4 mjeseca nakon toga ona i dalje place svaki dan, izgubila je skoro 10 kg, ne jede i navece ne moze da spava vise od 3-4 sata. Sta god on uradio, koliko god da se trudi da ispravi stvar, prilikom svakog razgovora ona se stalno dere na njega, trazi razlog da se posvadjaju i situacija je sve gora i gora.

Pricao je i psiholog s njom par puta, i psihijatar, ali jednostavno nema pomoci, ona sve vise i vise pada u depresiju, gubi kilazu i plasim se da ce se razboliti ili napraviti kakvu glupost .

Da se razvede nema gdje a nece i zbog nas djece + sto je unistena psihicki, razvod joj nebi pomogao vjerovatno jer bi je tuga i dalje unistavala, vizija idealnog muskarca koju je imala o mom ocu je unistena.
Ja ne znam kako da joj pomognem, poslao sam je bio na putovanje par dana, ali vratila se jos gora, sad stalno prica kako je vidjela puno sretnih parova, a ona nikada to vise nece imati isl.

Ako moze neki savjet, bio bih zahvalan.
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:31   #2
Mama ti je u teško stanju. Ja kao katolik ti samo mogu reći da moliš za majku Boga da joj da snage i da se pomiri s tim. Da bude jaka.
Wannabegoodguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 20:55   #3
Da oprostiš,jebena situacija.
Izdano povjerenje,kako opet povratiti izdano,izgubljeno povjerenje ?!
Nekome to uspije ali nekome nikada.
Ako je on iz svega izvukao nekakvu lekciju možda je to dobar plus za dalje i naravno obećanje pred svima(i djecom)da se to više neće dogoditi.Koliko to može ublažiti bol,ne znam.Meni nije.
Treba vremena ali treba i stručna pomoć.
Bez stručne pomoći će tonuti sve dublje do točke kada više prevara neće biti primarna nego zdravlje.
A tada nestaje kompromis.
Strasti i nakupljena negativna energija će s vremenom izgubiti na snazi ali bolest baš kontra,sve je jača i opasnija.
Daj joj vremena i pazi na nju,brini se da je sve koliko može biti uobičajeno i pusti je da bol prođe.Proći će jednom,mora ali tada će neke druge stvari doći do izražaja a to je boleština.Spriječi ako imaš snage da se to ne dogodi.
Konkretnu pomoć ne mogu dati jer nažalost univerzalne pomoći u takvim situacijama nema.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:14   #4
Ma koliko nju boli boli i mene, tu sam da je podrzim u svemu od kako sam saznao, ali ne mogu je gledati ovakvu, strah me da ne dobije neku bolest i da je ne izgubim, nece da jede, ne moze da spava, vodio sam je i kod lijecnika alternativne medicine, ali ona se gubi skroz.
Otac se isto trudi da sve ispravi sada, moli da mu oprosti, radi stvari koje su nju nekada cinile sretnom ali na nju sve to nema nikakvog efekta.
Htio sam da se obratim nekome od njenih prijateljica ili jos nekome od rodbine, ali plasim se da je ne naljutim time jer je sve ovo sto se desilo za sada tajna izmedju nas u kuci.
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:27   #5
Oprosti, ali mislim da je mamina reakcija ipak puno pretjerana odnosno da su u pitanju možda hormoni ili nešto. Razumijem da ju je razočaralo ali telefonsko glupiranje tvog oca nije realan razlog da netko izgubi 10 kila i ne može doći k sebi 4 mjeseca. Realno bi bilo ipak doć do nekakvog kompromisa.
Tim više što kažeš da se on trudi,

Možda bi trebala ići na hormonske pretrage

Zadnje uređivanje khandro : 21.10.2013. at 21:38.
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:46   #6
Ne znam, ja bih prije rekao da je to neki psihicki slom, ne razumije ona da je to bilo glupiranje. To vece je ona planirala da idu na veceru i ubjedjivala ga a on je imao izgovor da ne moze zbog posla isl, a onda je cula na telefon kako se nabacuje toj zeni, govori da ima potrebu da je vidi, i zove je to vece. On je htio samo da povali, i na svu srecu kad je vec cula razgovor uspjela je zakljuciti da medju njima nije nista bilo prije toga, ali za nju je ovo ravno prevari jer da nije cula razgovor ko zna sta bi bilo dalje.

Ja nju smirim nekada ali na kratko, cim vidi nesto lijepo kod nekog para, odmah spomene sta je njoj njen muz priredio i pocne da place.
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:52   #7
meni izgleda kao neka tipična muška bedastoća, ništa toliko pretjerano da se nakon toliko godina braka ne bi moglo izgladiti, pa taman da stari kleči na kuruzi 4 mjeseca.
Ne znam koliko mama ima godina, ali hormonalne promjene mogu početi u kasnim 30-tima i uzrokovati depresiju - prilično vjerojatno.
Naravno, može biti da joj se svega nakupilo, ali obično je i to vezano za hormonske promjene koje idu u toj dobi.
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 22:21   #8
Quote:
cvawe kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja bih prije rekao da je to neki psihicki slom, ne razumije ona da je to bilo glupiranje. To vece je ona planirala da idu na veceru i ubjedjivala ga a on je imao izgovor da ne moze zbog posla isl, a onda je cula na telefon kako se nabacuje toj zeni, govori da ima potrebu da je vidi, i zove je to vece. On je htio samo da povali, i na svu srecu kad je vec cula razgovor uspjela je zakljuciti da medju njima nije nista bilo prije toga, ali za nju je ovo ravno prevari jer da nije cula razgovor ko zna sta bi bilo dalje.

Ja nju smirim nekada ali na kratko, cim vidi nesto lijepo kod nekog para, odmah spomene sta je njoj njen muz priredio i pocne da place.
Kako to da nikakve koristi od psihijatra i psihologa...
Evo i ja sam majka odrasle djece i nedavno sam bila u sličnom kaosu kao tvoja majka ali nisam djecu tlačila sa time i cirkusirala sa njima,to je stvar nje i muža
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 22:29   #9
Quote:
khandro kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali mislim da je mamina reakcija ipak puno pretjerana
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Kako to da nikakve koristi od psihijatra i psihologa...
Evo i ja sam majka odrasle djece i nedavno sam bila u sličnom kaosu kao tvoja majka ali nisam djecu tlačila sa time i cirkusirala sa njima,to je stvar nje i muža
baš to.
u kakvom je to idealnom svijetu ta žena živjela kad ju toliko strga jedan telefonski poziv?
ma da ga je i u krevetu s drugom zatekla, kako si dopušta da ju išta tako skrši??

ona ili je živjela u nekom ružičastom svijetu do sad u kojem je sve u ljubavi i cvjetićima (a kako je to uspjela voljela bih znati ) ili je drama queen i sve preuveličava
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:10   #10
Slažem se s ostatkom ekipe, ta priča je puno dublja nego što se čini. Zdravi ljudi tako ne propadaju zato jer se netko malo ulovio flertovati ili karati okolo. Skokni na temu razvodi, načitat ćeš se svega - ali ovoga ne.

Žena ili ima neki ozbiljniji problem koji pred vama djecom skriva na ovaj način, ili je mentalno / emocionalno nedozrela i treba joj suport stručne odrasle osobe. hint: ni psihijatar ni psiholog nisu liječnici kojima se ode na jedan pregled i vrati s tabletom, treba ići na terapiju. redovno.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:17   #11
Quote:
cvawe kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja bih prije rekao da je to neki psihicki slom, ne razumije ona da je to bilo glupiranje. To vece je ona planirala da idu na veceru i ubjedjivala ga a on je imao izgovor da ne moze zbog posla isl, a onda je cula na telefon kako se nabacuje toj zeni, govori da ima potrebu da je vidi, i zove je to vece. On je htio samo da povali, i na svu srecu kad je vec cula razgovor uspjela je zakljuciti da medju njima nije nista bilo prije toga, ali za nju je ovo ravno prevari jer da nije cula razgovor ko zna sta bi bilo dalje.

Ja nju smirim nekada ali na kratko, cim vidi nesto lijepo kod nekog para, odmah spomene sta je njoj njen muz priredio i pocne da place.
Nagovori je da ponovo ode kod psihijatra. Ako jedan nije pomogao, nađi nekog drugog, ali traži da i ti ispričaš šta se dešava s njom otkad je čula taj razgovor. Ovi simptomi uopće nisu za zanemariti i s razlogom se brineš.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 19:06   #12
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Kako to da nikakve koristi od psihijatra i psihologa...
Evo i ja sam majka odrasle djece i nedavno sam bila u sličnom kaosu kao tvoja majka ali nisam djecu tlačila sa time i cirkusirala sa njima,to je stvar nje i muža
ovo je pravi izbor i način. meni je mama, nenamjerno, učinila veliku štetu po moje zdravlje jer me svaki dan, godinama, zvala i izvještavala di je vidla starog i ljubavnicu. uzela je kćer kao prijateljicu, a prijateljica nije imala. na kraju je ipak sve rekla svojoj majci, pa svojim sestrama, dakle tko god, njoj blizak, je htio (sa)slušati.
ja sam tad bila prilično nezrela i imponiralo mi je što sam ja kao best friend MAMI, nisam shvaćala ozbiljnost problema.
znači, apsolutno to prepustiti roditeljima i pokušati se što više emocionalno maknuti, možda ti zvuči sebično, ali ne, to je zdrava sebičnost zbog tvog vlastitog duševnog mira i zdravlja. govorim direktno iz iskustva.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 12:31   #13
Quote:
cvawe kaže: Pogledaj post
Cula ga kako razgovara na telefon sa drugom zenom, slusala razgovor par minuta, nije bilo fizickog kontakta ali cula ga je kako se nabacuje i flertuje.

4 mjeseca nakon toga ona i dalje place svaki dan, izgubila je skoro 10 kg, ne jede i navece ne moze da spava vise od 3-4 sata. Sta god on uradio, koliko god da se trudi da ispravi stvar, prilikom svakog razgovora ona se stalno dere na njega, trazi razlog da se posvadjaju i situacija je sve gora i gora.

Pricao je i psiholog s njom par puta, i psihijatar, ali jednostavno nema pomoci, ona sve vise i vise pada u depresiju, gubi kilazu i plasim se da ce se razboliti ili napraviti kakvu glupost .

Da se razvede nema gdje a nece i zbog nas djece + sto je unistena psihicki, razvod joj nebi pomogao vjerovatno jer bi je tuga i dalje unistavala, vizija idealnog muskarca koju je imala o mom ocu je unistena.
Ja ne znam kako da joj pomognem, poslao sam je bio na putovanje par dana, ali vratila se jos gora, sad stalno prica kako je vidjela puno sretnih parova, a ona nikada to vise nece imati isl.

Ako moze neki savjet, bio bih zahvalan.
Bez ljutnje, ali mislim da tvoja mama pretjeruje. Po tvom opisu ona mi liči na osobu koja je živjela cijeli život u bajci... i mislila da se to njoj ne može desiti - da je muž prevari. Po ovome kako si opisao, do prevare nije ni došlo, nego se radilo samo o telefonskom razgovoru.
To što je vodiš kod doktora, mislim da uopće nije potrebno. Može biti sretna da ima sina kao što si ti. Da li je ona uopće svjesna što se dešava ženama u braku? Žene koje imaju malu djecu, pa im se desi prevara? Žene koje nemaju nikoga da ih podrži i da im pomogne u takvim situacijama.
Mislim da ona sve preuveličava kao da je živjela na drugoj planeti, pa nema pojma što se dešava u stvarnom svijetu.
Po tvom postu vidim da se i otac trudi da ispravi stvar.. ali to njoj očito ne vrijedi jer i dalje živi u bajci gdje su svi sretni.
Ne mogu vjerovati da postoje žene koje misle da se njima takvo nešto nikada ne može desiti. Mislim da je ona osoba koja je imala sve u životu, pa ju je sada običan telefonski razgovor bacio na dno dna.
Moj ti je savjet da s njom porazgovaraš i da joj kažeš da nije kraj svijeta zbog toga.. pogotovo zato što se otac trudi to ispraviti (dakle nije bešćutan)...
Žene kao ona će uvijek očekivati da se svijet vrti oko njih i nikada neće prihvatiti realan svijet u kojem ima milion problema.
Tebi pohvala, samo ne znam cijeni li ona to što ima sina kao što si ti?
ladyChanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 11:51   #14
čudno mi je da nije prije shvatila kakav joj je muž. kakav je to nezreli lik koji se s 50 ili koliko već godina, nabacuje nekome preko telefona?
katastrofa.
ne zna se što je gore: da je to bila zajebancija, ili da je stvarno varao/želio prevariti. znači, ili je totalni idiot ili je preljubnik.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 14:55   #15
Thumbs up

Registrirala sam se na forum jer sam u problemu tvoje mame našla sebe. Tvoja mama jako pati i ako nije do sada našla stručnu pomoč, svakako bi to trebala napraviti. Ja sam se javila na Rebro u dnevnu bolnicu i uz adekvatne lijekove i terapiju u dnevnoj bolnici sam se (nadam se) izvukla. Jednom rječju raspadala sam se. Puno sam radila na sebi, čitala, analizirala sebe, svoju primarnu obitelj, djetinjstvo i pisala,pisala da sve što me mući od najranijeg djetinjstva izađe. Nije bit da li je tvoj otac napravio preljub, bit je u niskom samopouzdanju tvoje mame, u strahu od napuštanja, u osječaju da je izdana, da ništa ne valja. Depresija bi se dogodila kad-tad, ovo je bio samo fitilj koji je planuo. Uz dobru lječničku ekipu, obiteljsku pomoć, a naročito dobra komunikacija sa mužem i svakako radom na sebi može se spasiti. Ne se prepustit samo lijekovima nego tražiti odgovor zašto sam tako slaba de me to toliko uništilo. Ja sm svoju depresiju shvatila kao šansu da riješim svoje životne blokade, komplekse, imaginarne krivnje jer jedino tako sam mogla promijeniti osobnost i krenuti dalje.tako sam shvatila koliko vrijedim i da prvo moram sama sebe voljeti da bi me drugi cijenili i voljeli. Ima tu puno toga, zato ako može neka, kada krene u dnevnu bolnicu piše ili nekome od povjerenja priča o svemu što ju mući kroz čitav život. Negdje će naći sebe. Želim joj puno sreće.
katarina96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 13:14   #16
Quote:
cvawe kaže: Pogledaj post
Cula ga kako razgovara na telefon sa drugom zenom, slusala razgovor par minuta, nije bilo fizickog kontakta ali cula ga je kako se nabacuje i flertuje.

4 mjeseca nakon toga ona i dalje place svaki dan, izgubila je skoro 10 kg, ne jede i navece ne moze da spava vise od 3-4 sata. Sta god on uradio, koliko god da se trudi da ispravi stvar, prilikom svakog razgovora ona se stalno dere na njega, trazi razlog da se posvadjaju i situacija je sve gora i gora.

Pricao je i psiholog s njom par puta, i psihijatar, ali jednostavno nema pomoci, ona sve vise i vise pada u depresiju, gubi kilazu i plasim se da ce se razboliti ili napraviti kakvu glupost .

Da se razvede nema gdje a nece i zbog nas djece + sto je unistena psihicki, razvod joj nebi pomogao vjerovatno jer bi je tuga i dalje unistavala, vizija idealnog muskarca koju je imala o mom ocu je unistena.
Ja ne znam kako da joj pomognem, poslao sam je bio na putovanje par dana, ali vratila se jos gora, sad stalno prica kako je vidjela puno sretnih parova, a ona nikada to vise nece imati isl.

Ako moze neki savjet, bio bih zahvalan.
Pao joj je u očima.
Rješenje je da se njenu (enormnu) tugu prevede u bijes, tj. da ga figurativno sravni sa zemljom radi toga
ili da se jednostavno raziđu..
Mora se vidjeti zašto tvoja majka voli tog čovjeka , tvog oca,
i dali radi njega kao osobe pune vrlina i mana,
ili radi njega kao nekog ideala koji takvo nešto nikad ne bi ni pomislio a kamoli napravio,
a da je taj ideal sad pao...iz anđela u govno...
On više nije ništa posebno, već samo jedan od onih drugih tj. pfuj.
A ako sam u pravu i ako je ovo drugo,razlaz je jedino rješenje.

Al ima i treća opcija,a ta je da mu "oprosti", ali da si to razjasni na način da to nije radi emocija i oprosta već zato što joj je financijer i da je to za nju korisno.
To naravno blokira i poništava postojanje ikakvih daljnjih bolnih i dotadašnjim osjećaja temeljeni na nedovoljnom poznavanju osobe s kojom je,
a dominaciju preuzima čisto računovodstvo i matematika.

Budi malo lukav i pitaj ju šta misli zašto kućanice svojim bogatim supruzima opraštaju preljube?
I ne dopusti joj da ode u kriv zaključak, jer svi znaju da to nije radi enormne ljubavi prema njima nego enormne potrebe za financijskim osiguranjem vlastitih potreba kao i opstanka preko njih

To je ono što bi vam ja savjetovala da učinite, da sam recimo medicinski djelatnik -psihijatar.
Nažalost ili nasreću -nisam

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 24.01.2014. at 14:05.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.