Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2014., 02:11   #81
Quote:
khal gogo kaže: Pogledaj post
kako sam kažeš, stara ti je posesivna i kontrolirajuća. ona te i napravila takvim nesposobnim. nisam pročitao cijelu temu ali ne vidim da se negdje spominje otac. tvoj problem je više stara, a manje društvo. kojem si potreban kao onaj koji osigurava prostor za ilegalne aktivnosti; nek se idu sebi doma napušavat ako smiju.
naravno da trava po sebi nije problem ako se ne pretjeruje, a ne čini mi se da ti pretjeruješ. i pusti one dušebrižnike kojima je od svega što si nabrojao najveći problem što ti "majku" zoveš "stara" i to što si popušio par jointa. da meni pokušava kontrolirat život nazvao bi ju puno gorim imenima (zasluženo!). misli svojom glavom. jedino TI ćeš snositi posljedice svojih djela.
Zena ima svoj zivotni prostor u kojem ima svoja pravila. On je odrasla zaposlena osoba koja je odlucila zivjeti s roditeljima u njihovom prostoru u kojem postoje njihova pravila.

Ne dolazi ona njemu u stan soliti pamet. On se stavio u poziciju da ga se tretira kao dijete.

Na njegovo drustvo koje se druzi s njim samo zato sto ima prostor i na ideju da ce tako naci curu se uopce ne isplati trositi rijeci.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:20   #82
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Zena ima svoj zivotni prostor u kojem ima svoja pravila. On je odrasla zaposlena osoba koja je odlucila zivjeti s roditeljima u njihovom prostoru u kojem postoje njihova pravila.

Ne dolazi ona njemu u stan soliti pamet. On se stavio u poziciju da ga se tretira kao dijete.

Na njegovo drustvo koje se druzi s njim samo zato sto ima prostor i na ideju da ce tako naci curu se uopce ne isplati trositi rijeci.
žena ima svoj stan u kojem može postavljati pravila, da. zato bi za njega bilo najbolje da se što prije(!) odseli i sam postavlja svoja pravila, neka osjeti na svojoj koži što je što. uz takvu staru mu je vjerojatno toga najviše i falilo. slažem se za društvo, jasno i iz prethodnog posta.
__________________
it is known

Zadnje uređivanje khal gogo : 21.09.2014. at 02:27.
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:28   #83
Kontrolirajuca posesivna panicarka? Zasto? Zato sto ju je tako opisala infantila osoba koja se blizi tridesetoj, a jos uvijek zivi pod njenim krovom?

Svasta. Zena ima pravo ne zeljeti da se pod njenim krovom krsi zakon. Po cemu je to tocno histericno?

Kad sam citala prvi post, nadala sam se da je rijec o srednjoskolcu. Ovo je strasno. Bojim se pomisliti kakvu bi osobu on mogao privuci.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:38   #84
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Kontrolirajuca posesivna panicarka? Zasto? Zato sto ju je tako opisala infantila osoba koja se blizi tridesetoj, a jos uvijek zivi pod njenim krovom?

Svasta. Zena ima pravo ne zeljeti da se pod njenim krovom krsi zakon. Po cemu je to tocno histericno?

Kad sam citala prvi post, nadala sam se da je rijec o srednjoskolcu. Ovo je strasno. Bojim se pomisliti kakvu bi osobu on mogao privuci.
krivo sam shatio prethodni post, editirao sam i ranije.
ja ipak mislim da psihičke karakteristike djeteta imaju neke veze (blago rečeno) sa psihičkim karakteristikama roditelja. i više manje cijela razvojna psihologija stoji na strani mog argumenta. zanemariti to je zamagliti veeliki dio problema i lišiti se prilike da se taj problem riješi. i nije stvar u kršenju zakona, siguran sam da mu je tijekom život branila i puno legalnih i čak sasvim normalnih stvari. nagađam, ali mislim da sam u pravu.
nije to ništa strašno, ima toga jako puno. mislim, je strašno, ali je nažalost dosta često.
ja se ne bojim kakvu će osobu privući, ima svakakvih ljudi. s obzirom di živimo, ne bi se čudio da za 20-ak godina on bude predsjednik, a ona prva dama.
__________________
it is known
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:40   #85
Mislim da ce autor puno vise pomoci dobiti na Psihologiji.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:50   #86
.
__________________
it is known

Zadnje uređivanje khal gogo : 21.09.2014. at 03:01. Reason: konformizam
khal gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:55   #87
Vani lijepo na klupicu pa se napušavaj i partijaj sve dok ne narušavaš dnevni red. A ne materi i susjedima smetati. Ma zamisli ti to. Iako naravno trolaš kao i u svim temama. Mada ne bih se čudila da je ovo i istina.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 04:01   #88
Pa bolje da se napušava s njima nego da kuka kako nema prijatelja. Možda nisu idealni, ali samoća je puno gora...Teško je danas naći prijatelje, posebno povučenim osobama, a svaki drugi savjet da ih otkanta, bez veze...Što će onda jadan sam?
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 12:50   #89
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Kontrolirajuca posesivna panicarka? Zasto? Zato sto ju je tako opisala infantila osoba koja se blizi tridesetoj, a jos uvijek zivi pod njenim krovom?

Svasta. Zena ima pravo ne zeljeti da se pod njenim krovom krsi zakon. Po cemu je to tocno histericno?

Kad sam citala prvi post, nadala sam se da je rijec o srednjoskolcu. Ovo je strasno. Bojim se pomisliti kakvu bi osobu on mogao privuci.
Kad već djeliš prodike o drskosti, primjeni ih i na sebe.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 15:18   #90
Gle ukolko ti i ekipa nemate neka medicinska stanja koja uvjetuju uzimanje trave, potpuno se slažem s tvojom mamom, a i bolje ti je samom nego u tako lošem društvu... Daj neki svoj zdrav hobi malo razglasi pa nađi istomišljenika i onda ćeš imati pravo društvo...

Da imate medicinsku potrebu za travom ne bi ju prakticirali u vidu ganja partija i sličnog na teret starcima... Pogledaj malo i iz njene perspektive na što to liči pa če ti možda biti malo jasnije zašto ti brani...

Kužim da je malo perspektive po pitanju napredovanja u zemlji i da bi se najradije teleportirao na neko manje nesigurno mjesto, no to če ti poći za rukom tek kad budeš prestao bježati od sebe i od postojećeg u kojugod iluziju... Zavoli sebe - jebeš Nadu
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 21.09.2014. at 15:25.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:11   #91
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Kontrolirajuca posesivna panicarka? Zasto? Zato sto ju je tako opisala infantila osoba koja se blizi tridesetoj, a jos uvijek zivi pod njenim krovom?

Svasta. Zena ima pravo ne zeljeti da se pod njenim krovom krsi zakon. Po cemu je to tocno histericno?

Kad sam citala prvi post, nadala sam se da je rijec o srednjoskolcu. Ovo je strasno. Bojim se pomisliti kakvu bi osobu on mogao privuci.
razmisli o uzroku, nije autor teme postao takav sam od sebe, uvijek je u pitanju utjecaj drugih ljudi. Pretpostavljam da misliš da se tako ponaša zbog lošeg društva. Koje to loše društvo nagovara čovjeka da do 30-e živi s roditeljima? Možeš imati roditelje koji su fini i pristojni, a da ti opet štetu čine, vidio sam to i sam

@LexPerkovic, slažem se s khalom gogom, tvoj problem nisu prijatelji i trava, nego tvoja majka. Ako ju nekako uspiješ približiti tom društvu, shvatit će da nisu opasni kao što ona misli, no mislim da ti je puno bolje da partije održite negdje drugdje i da se makneš od staraca prvom prilikom
JakeGreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:49   #92
Procitala sam prvi dio, ugl spominjes uz "partijanje s drustvom" zelju za pronalaskom zenske osobe iliti cure. Gledaj ne znam kakve kriterije imas ili nemas, ali ako zelis neku normalnu curu s kojom bi kasnije izasao ozbiljan odnos, u takvom okruzenju tesko da ces je naci. Ja sam prva koja zaobilazi takva drustva u velikom krugu nit zelim imat posla s njima, takvo misljenje uz mene dijeli puno cura (a gdje tek cure blizu 30tima, koje imaju neke vece "zahtjeve", ipak su izgradjene osobe). Drugo, ne mozes mamu krivit za sve, da sjebano je vrijeme i ljudi su svakakvi, ali eto napisi oglas,pokusaj volontirat ili uostalom jel radis/studiras? Barem u prvom dijelu to nisi spomenuo, takva mjesta ti otvaraju mogucnosti za nova poznanstva, prijateljstva a kasnije mozda i veza.
Osobno imam frenda za kojeg sam mislila da ga roditelji strasno koce, mama mu je bila slicno kako opisujes, bilo mu je tesko u osnovnoj i srednjoj ali eto sad na faksu se nasao i super mu je, nit su mu roditelji vise za vratom.
Tak da pokusaj se pokrenuti nekako ako mozes, ne odbacuj to drustvo ako ih smatras prijateljima, ali pokusaj taj krug gore navedenim mogucnostima prosiriti nekako.
Makidea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:12   #93
To loše društvo čini uglavnom fakultetski obrazovana ekipa koja ima dobre poslove (npr. T-com), ali vole partijat.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:45   #94
Ne znam sta bi rekla uopce, ajd zapalis tu i tamo al ovo sto si ti naveo nije ok. Svejedno pokusaj, nisu oni jedini primjer ljudi s fakultetom i dobrim poslom da im je jedini nacin zabave napusit se il stagod vec, ocito nisu prosli to kao teensi.
Jel imaju oni cure/zene? Ako vec ne zelis otic od njih neka te spandjaju s nekim frendicama, bar neke koristi od njih onda hahah.
Makidea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 14:34   #95
Ništa od njih. Poslat ću ih sve lijepo u 3PM.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 19:23   #96
Imas masu aktivnosti gdje možeš upoznati normalnu ekipu (neki sport, plesne škole, planinarske ekipe, volontiranje, razni tečajevi). Ne kažem da su tvoji fakultetski obrazovani prijatelji loši al ne vidim kako se kvalitetno druženje svodi na svakodnevno napušavanje kod nekog doma.
Prije možeš upoznat neku curu na svim ovim mjestima koje sam ti navela nego doma čekat da netko od tvoje nove ekipe dofura neku curu. Šta planiraš, napušavat se s njom do sudnjeg dana?

Mama ti je možda osoba sklona pretjeranoj kontroli ali slažem se da ti ne dozvoljava da takvu ekipu dovodiš doma. Meni bi mrak pao na oći da znam da mi se svakakvi likovi (koje ni ne poznajem) motaju po stanu dok me nema.
__________________
i'd rather dance
ChicChic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 19:26   #97
Bildam u teretani, išao sam na tečaj plesa, završio 3-4 tečaja, čak sam izlazio u klubove. Niš od tog.
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 23:20   #98
just fight
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:21   #99
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
LexPerkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 22:27   #100
odseli se , kakvo crni zivot sa starcima u kasnim dvadesetima!
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.