Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 18:53   #1
Bečani dobili 900 besplatnih slavina s pitkom vodom, a mi?

U ruksaku, na bicu uvijek imam vodu, bocu od pol litre. Začas je popijem na vrućinama. Dosad znam samo jedno mjesto gdje se može osvježiti, pumpa na Zrinjevcu.
Ima li još koja uopće u gradu?
Kako stojimo u drugim sredinama?


Quote:
Zbog iznimno visokim temperaturama za početak ljeta potrošnja vode u Beču popela se u lipnju 2017. na rekordnih 500.000 m2 dnevno, a za osvježenje stanovnika Beča, no i mnogobrojnih posjetitelja austrijskog glavnog grada, gradska se uprava pobrinula puštanjem u rad čak 900 javnih slavina s pitkom vodom.
.
http://h-alter.org/vijesti/bec-je-sp...s-pitkom-vodom

Naši u skupštini još vode Drugi svjetski rat.

A u turističkim mjestima bi sebični i proračunati ugostitelji skakali.

Civilizacijski i hvalevrijedan postupak Bečana.
Brusina75 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 19:54   #2
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
U ruksaku, na bicu uvijek imam vodu, bocu od pol litre. Začas je popijem na vrućinama. Dosad znam samo jedno mjesto gdje se može osvježiti, pumpa na Zrinjevcu.
Ima li još koja uopće u gradu?
Kako stojimo u drugim sredinama?



http://h-alter.org/vijesti/bec-je-sp...s-pitkom-vodom

Naši u skupštini još vode Drugi svjetski rat.

A u turističkim mjestima bi sebični i proračunati ugostitelji skakali.

Civilizacijski i hvalevrijedan postupak Bečana.
Ima! Svaka tržnica ima slavinu s pitkom vodom(možda i više). Na Mirogoju nekoliko. Vjerujem na svim grobljima po nekoliko. To je što ja znam. Osim toga svaki kafić ima zahod u kojem možeš natočiti pitku vodu.
Dodatno, mi i zahodske školjke ispiremo pitkom vodom!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 02:49   #3
Uklonjen je veliki broj javnih slavina da bi se poduprli trgovci, to znamo svi mi stariji.
Živio kapitalizam balkanskog tipa.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 08:38   #4
U najpoznatijem hrvatskom turističkom odredištu Dubrovniku postoje velika i mala Onofrijeva česma, što sigurno bar malo kvari posao gulikožama koji malu bočicu vode (od pola litre) prodaju po 20 kuna.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 21:06   #5
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
U najpoznatijem hrvatskom turističkom odredištu Dubrovniku postoje velika i mala Onofrijeva česma, što sigurno bar malo kvari posao gulikožama koji malu bočicu vode (od pola litre) prodaju po 20 kuna.
Bijah, vidjeh, pih..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:17   #6
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Ima! Svaka tržnica ima slavinu s pitkom vodom(možda i više). Na Mirogoju nekoliko. Vjerujem na svim grobljima po nekoliko. To je što ja znam. Osim toga svaki kafić ima zahod u kojem možeš natočiti pitku vodu.
Dodatno, mi i zahodske školjke ispiremo pitkom vodom!
pa trebaš drive in damo ...

@ Brusina75

na Krugama ima čak 3, jedna u Bednjanskoj i na južnoj strani Savskog mosta preko puta kuće u kojoj se rodila moja baka

Na Jarunu imaš i izvor, ali sam zaboravio na kojem otoku, i da, na Bandeku
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:38   #7
http://za-grad.com/prijedlozi/331/ pimp my pump već dugo pokušava zaustaviti propadanje pumpi/česmi/ železnih franceka po Zg, a 1 posto za grad - volonterska, građanska, nestranačka udruga ima akciju obnove postojećih i postavljanja novih, počevši od dizajna. pridružite se, podržite. www.facebook.com/1postozagrad/
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:52   #8
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Uklonjen je veliki broj javnih slavina da bi se poduprli trgovci, to znamo svi mi stariji.
Živio kapitalizam balkanskog tipa.
Baš tako, prije 20 godina u krugu par ulica kod mene bilo je 6 ili 7 pumpi za vodu i 2 birtije. Danas ima sigurno preko 20 birtija na istom potezu, a sve pumpe su zatvorili.

Možemo otići i korak dalje, bilo je jedno 40-50 livada prostranih gdje su se djeca mogla igrati, danas ima 2 "kaveza" za djecu (ograđenih sterilnih par kvadarata) i par od pasa prekomjerno isranih livadica..

I još se hvale time, kako dižu kvalitetu života ljudima i kako napredujemo.


Ispada da je Tito bio 200 godina ispred ovih domaćih juda.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:22   #9
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
http://za-grad.com/prijedlozi/331/ pimp my pump već dugo pokušava zaustaviti propadanje pumpi/česmi/ železnih franceka po Zg, a 1 posto za grad - volonterska, građanska, nestranačka udruga ima akciju obnove postojećih i postavljanja novih, počevši od dizajna. pridružite se, podržite. www.facebook.com/1postozagrad/
nažalost ni ova ne radi više od dvadeset godina na Novoj cesti, ne treba se "zafrkavati sa dizajnom", ovaj je monumentalan i funkcionalan. I tako su ih dosta uklonili i sigurno ih imju na skladištu.

Ali kako vrijeme prolazi samo pisanje ne čini ništa zbog ogluhe administracije seljačije .... tako da nažalost nula bodova.
26. travnja 2013.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 01:19   #10
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
nažalost ni ova ne radi više od dvadeset godina na Novoj cesti, ne treba se "zafrkavati sa dizajnom", ovaj je monumentalan i funkcionalan. I tako su ih dosta uklonili i sigurno ih imju na skladištu.

Ali kako vrijeme prolazi samo pisanje ne čini ništa zbog ogluhe administracije seljačije .... tako da nažalost nula bodova.
26. travnja 2013.
nije točno da se ne radi ništa, neke nove česme jesu postavljene upravo na inicijativu tih ljudi koje sam ti gore naveo. dizajn može biti bolji, ako te zanima više klikni pa pročitaj http://1postozagrad.tumblr.com/post/...ranje-i-razvoj

laka dostupnost pitke vode valjda je svima u interesu, samo da trgovački lobi nije tako jak da zbog svog profita koči ovakve inicijative. a kratkovidni su, ne vide koliko poboljšanje opće kvalitete života u gradu doprinosi ekonomiji.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 23:42   #11
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
nije točno da se ne radi ništa, neke nove česme jesu postavljene upravo na inicijativu tih ljudi koje sam ti gore naveo. dizajn može biti bolji, ako te zanima više klikni pa pročitaj http://1postozagrad.tumblr.com/post/...ranje-i-razvoj

laka dostupnost pitke vode valjda je svima u interesu, samo da trgovački lobi nije tako jak da zbog svog profita koči ovakve inicijative. a kratkovidni su, ne vide koliko poboljšanje opće kvalitete života u gradu doprinosi ekonomiji.
Može li lokacija? Ja znam samo za jednu novu i to pri Savskom mostu i masu pogašenih. A najveća idoitarija je tražiti "novi" dizajn. navedi jednu jedinu manu, a vjeruju koristim ih desetcima godina ... i laganini .. nedostupnost je jedino za životinje no to se može riješiti jednostavno posudama ... bez novih investicija i nagrada ..

mnogo mi se dopada česma što dovoljno govori o izvitoperenosti seljačije u Zg i pogleč godinu 2017, baš su brzi ...

a i ovo joj je jedan od "pametnijih" blago nama

https://www.zagrebacki.hr/2017/03/25...-biciklistima/
__________________
I would call it

Zadnje uređivanje saugaro : 10.07.2017. at 23:52.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:22   #12
http://pogledaj.to/prostor/javni-nat...rebacke-cesme/

5.9.2016.objavljen natječaj, možda neko zna u kojoj je fazi.

Inače slika iz Krešimirca, sada je u fontanici pjesak, a nekad smo mi kao klinci tu gasili žeđ.
Rajcovitti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:27   #13
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Baš tako, prije 20 godina u krugu par ulica kod mene bilo je 6 ili 7 pumpi za vodu i 2 birtije. Danas ima sigurno preko 20 birtija na istom potezu, a sve pumpe su zatvorili.

Možemo otići i korak dalje, bilo je jedno 40-50 livada prostranih gdje su se djeca mogla igrati, danas ima 2 "kaveza" za djecu (ograđenih sterilnih par kvadarata) i par od pasa prekomjerno isranih livadica..

I još se hvale time, kako dižu kvalitetu života ljudima i kako napredujemo.


Ispada da je Tito bio 200 godina ispred ovih domaćih juda.
Jbt Tito. Jas bi te poslao s brentačom da čekaš red na toj špini i onda je tegliš doma, pa opet za dva sata po vodu

Danas barem imaš novca da platiš uslugu u čistom i klimatiziranom kafiću a ne da uništavaš leđa tegleći vodu

Dajte ljudi...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.