Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 09:51   #101
žena ti je klasična zlostavljačica koja nažalost nikad neće bit osuđena.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 10:04   #102
imam osjećaj da kad autor prdne njegova žena prijeti razvodom
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 14:55   #103
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
To je to. Sve se moze ako su ljudi normalni. Ali danas niko nikoga ne trpi. Do svadbe je to sve funkcioniralo, cak su sestra i zena, tj djevojka tada bili u ok odnosima. Roditelji, cak i sestra su mi dali podrsku da sebi sredim kat, sestra je obecala da ce voditi svoju brigu. I sutila je, do poslije svadbe. Cak i kasnije smo normalno funkcionirali, ja, zena i roditelji. Ali onda se sestra razbolila i fizicki, i tu je puklo. Inace ona ima 35, ne radi vec duze vrijeme. Slabo se cim bavi...pogotovo u zadnje vrijeme. Unazad nekoliko godina je takva a to je ocito progresiralo. Nije da ona zvoca svaki dan i svaki cas, ali ima cesto svoje momente i to je tesko za izdrzati. Roditelji su probali ranije svasta, cak su zaprijetili da ukoliko ja odem iz kuce zbog nje, odlazi i ona. Sada sam ja otisao, necu da moja zena trpi to (a nece ni ona). Oni bi da zadrze oboje i da oboje budemo dobro, ali ne ide to tako. Nisu imali kicmu, isto kao sto je nemam ni ja.


Zenu s druge strane je zadesila i ta nevolja sto joj je mama bolesna, pa joj se sve nakupilo Jako joj je tesko. Vidim da navija da idemo zivjeti kod njenih, sto se meni nimalo ne dopada. Ako sam vec izasao iz jedne zajednice, necu u drugu. Ne bih imao problema s njenima, ali svejedno. Juce je imala jos jedan momenat, bili smo kod njenih, pomagali nesto, htjela da odem kupiti nesto za njenog oca a meni se nije dalo, bio sam umoran...I tu smo se zakacili, izgrmila je na mene, vrijedjala me i rekla da zeli da se rastanemo. Ni ja joj nisam ostao duzan, s tim sto ja nikad ne vrijedjam. Kasnije kad se smirila je rekla da je mozda bolje da se rastanemo jer ce to kad tad doci. Rekao sam da ako se tako bude ponasala, hoce sigurno. Ja cu prvi otici. Ali ako me bude postivala kao ja nju i borila se, nece. Poslije se povukla....ima takvih momenata. Jbg, nisam pametan.


Takodje hocu samo da naglasim sta ja zelim. Ne zelim da trcim na svaki poziv mojih roditelja. Ne zelim da budem njihov potrcko, to nisam bio ni do sad. Ali zelim da mogu da odem nekad kod njih, ili da nazovem. Nisu uradili pravu stvar, nisu bili fer, nisu me istjerali, daleko od toga. Ali svojim necinjenjem i nesposobnoscu su doveli do toga, zajedno sa mnom. Ali i pored svega su mi roditelji i ne mogu zaboraviti prethodnih 30 god kada su mi dali sve sto su mogli (priznajem da su puno vise ulozili u mene nego sestru). Zena mi je prioritet, zelim svoju buducnost graditi s njom, ali i da s njima ostanem u kontaktu. Najvise bih volio da se svi izmire ali od toga nema nista ocito.
da li je tebi jasno
koliko ovo nije normalno?
onako iskreno , kada se suočiš sam sa sobom
jel ti jasno da tako normalna, zdrava veza ne treba izgledati?

ozbiljan, ozbiljan razgovor,
bračna terapija,
i nemojte samo djecu raditi u ovakav odnos
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:43   #104
Vidim da većina, pa i sam postavljač teme, ovu situaciju doživljavaju kao klackalicu tj. ako su roditelji bad guys, žena je automatski dobra, a ako je žena zlica, onda roditelji automatski dobivaju status anđela.

Slažem se s onom osobom (ne znam sad više tko je to bio) koja je rekla da bi to gledala kao dva odvojena problema: posebno svoju ulogu u odnosu s roditeljima, posebno u odnosu sa ženom.

Meni je problematična već i sama formulacija situacije u stilu "zbog žene je izbio problem s roditeljima". Ako je problem s roditeljima izbio zbog žene, onda bi ženi trebalo na tome zahvaliti, jer je problem trebao izbiti već puno ranije zbog tebe samog. Ženi bi trebalo zahvaliti i na tome što si se konačno iselio. Mogao si ostati u kući do smrti roditelja i naslijediti i ludu sestru, zajedno s imovinom. Ovo što si uložio u stan iz kojeg si izbačen shvati kao otplatu roditeljima onog što su oni u tebe uložili ranije. Sad ste na nuli i ti imaš svoju slobodu. Dobro razmisli, sam sa sobom, bez utjecaja žene, kako ćeš tu slobodu iskoristiti i nemoj se dati ponovno ugurati u ulogu enablera i potpomagati svoje roditelje u održavanju sestre nesposobnom. Nije sestra sama u svojoj nesposobnosti za život; i oni je, uz nju samu, takvom čine. Ako hoće i dalje uživati u ulozi spasitelja "nesposobnih", nek to čine na svoj trošak, ne na tvoj.

Ženi lijepo reci nek na miru razmisli da li se želi ili ne želi razvesti i, kad razmisli, nek te o svojoj odluci obavijesti na smiren način. Do tada, neka razvod ne spominje. Objasni joj da to nije način komunikacije odraslih osoba, nego da su to tantrumi dvogodišnjaka. Ako ima problema s kontrolom agresije, nek ide na boks. Ljudi ne služe za ispucavanje nagomilanog bijesa.

I žena i sestra su ti zlostavljačice, neovisno jedna od druge, tj. nije žena postala takvom zbog sestre, niti sestra zbog žene. Sukob koji je izbio zbog toga jer su obje htjele dominirati a ni jedna se nije htjela potčiniti smatraj božjim darom
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:57   #105
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
imam osjećaj da kad autor prdne njegova žena prijeti razvodom
Meni je u životu krenulo puno bolje kad sam u svemu vidio ono pozitivno.

Ako se dobro sjećam,on je godinu i pol u braku,nemaju previše materijalnog za dijeliti,nemaju djece,prepostavka je da su mlađi.

Sljedeći put kad spomene rastavu,lijepo,ajmo u auto i podnijeti zahtjev.

Jel,autor zapitaj se,kaj će biti kad bude djece ? Pa svaki dan će te ucjenjivati djecom da bude po njenom,a ti nećeš imati izbora jel već sada si popustljiv.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:34   #106
Da sam na autorovu mjestu, ne bih se dala zezati ni od obitelji ni od žene.
Maknula bih se od svega i počela živjeti samostalno, bez zlostavljačkog tereta na leđima.
Ali izgleda da autoru leži uloga žrtve.
U svaku se situaciju ipak dovedemo sami.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:46   #107
Slazem se. Niko tu nije ok, ni zena-prekratki zivci i stalno preti razvodom, ni sestra, ni roditelji.
Zasto ne uticu na sestru da se leci, nego im divlja po kuci i dzabalebari?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:57   #108
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Zasto ne uticu na sestru da se leci, nego im divlja po kuci i dzabalebari?
Pa vjerojatno zato jer im paše uloga spasitelja i vječnih roditelja. Osjećaju se sposobnije kad brinu o nekom koga su napravili "nesposobnim". Da su tu energiju koju su uložili u brigu o neurotičnom djetetu umjesto toga uložili da joj pomognu da se osamostali i stekne povjerenje u sebe i svoje sposobnosti, već bi odavno bili bez brige. Samo ... treba željeti biti bez brige
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:26   #109
Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Pa vjerojatno zato jer im paše uloga spasitelja i vječnih roditelja. Osjećaju se sposobnije kad brinu o nekom koga su napravili "nesposobnim". Da su tu energiju koju su uložili u brigu o neurotičnom djetetu umjesto toga uložili da joj pomognu da se osamostali i stekne povjerenje u sebe i svoje sposobnosti, već bi odavno bili bez brige. Samo ... treba željeti biti bez brige
bit svega! al najgore je da oni toga nisu ni svjesni. utoliko je autoru teme još gore shvatiti i sebe zaštiti od toga. jer oni trebaju i njega da im pomaže u ovom što je napisano, jer su sve stariji. i podsvjesno će shvatiti ko izdaju kada autor teme odluči postaviti zdrave granice. al to je jako teško al i jako bitno za zdravlje autora teme.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:13   #110
A po čemu ti je to žena drukčija ili bolja od sestre?

Lakše je imati bolesnu sestru nego bolesnu ženu.

Problem možeš riješiti jedino ako urediš stvari sa ženom.

Što sumnjam da ćeš uspjeti.

Nije mi zapravo jasno ni zašto uopće želiš. Oh! Zaboravila sam: ti ju voooooliš! (Zanemarit ćeš što ona ne voli tebe.) I seks vam je svemirski. I doći će dijete koje će popraviti sve. :žuddeformacija:

Bolesna sestra te zapadne i ne možeš tu puno.

S bolesnom ženom imaš izbora.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 20:32   #111
E, pazi kaj ću ti najdobronamjernije reći

Moj ujo ima istu takvu ženku Doduše, moji baka i djed su predivni i nikada nisu radili probleme..dali su im apsolutno sve (žive iznad njih). Moj ujo je prekinuo svaki kontakt s bakom i djedom zato što se ženki ne sviđa to što će moja mama naslijediti pola kuće koja joj pripada Sad je došlo do toga da moj ujo, kako bi udovoljio ženi, ne pozdravlja vlastitu mamu, žena isto, a žive u njezinoj kući. Unuci je isto ne pozdravljaju.

Baka veoma pati, VEOMA.

I što ja vidim da će se dogoditi

Baka će jednog dana umrijeti jer život ide tim slijedom, a njezin sin će to dočekati tako da zadnje tri godine ne razgovara s njome osim kad joj ide dati novce za zajedničke režije. Ne vodi je k doktoru, ne pomaže u ničemu.. nesretan je. Jako. Frustriran i svađa se svako malo sa ženom jer njoj smeta još štošta osim toga i stalno postavlja ultimatume.

Nemoj se isključiti iz života svojih roditelja, ona nije vrijedna toga. Može se ona ne slagati s njima ili ih ne voljeti, ALI nema ti pravo zabraniti viđanje s njima. Glupa. A i ti ako njoj i sebi to dopustiš. Sori, ali netko ti to treba reći. Glupa odluka svakako Jer kajat ćeš se i sada, ali još više kada njih jednog dana ne bude

Ona ima ogromnih problema s egom i zapišavanjem teritorija. A teritorij si ovdje TI!

Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Meni je u životu krenulo puno bolje kad sam u svemu vidio ono pozitivno..
"When they ask what do I see, I say a bright white beautiful heaven hangin' over me"

Quote:
Ako se dobro sjećam,on je godinu i pol u braku,nemaju previše materijalnog za dijeliti,nemaju djece,prepostavka je da su mlađi.

Sljedeći put kad spomene rastavu,lijepo,ajmo u auto i podnijeti zahtjev.

Jel,autor zapitaj se,kaj će biti kad bude djece ? Pa svaki dan će te ucjenjivati djecom da bude po njenom,a ti nećeš imati izbora jel već sada si popustljiv.
Tako je, najbolja opcija je razvod. Nauči voljeti sebe. Suživot ili bivanje s nekime u zdravom i pravom smislu nije ono što ti živiš s njome
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 01:04   #112
Dragi forumaši koji ste pratili ovu temu. Da vas obavjestim o konačnom ishodu ove moje priče. Žena je otišla. Spakovala stvari i vratila se roditeljima, oni su to prihvatili kao kraj priče. Ostatak stvari sam joj ja odnijeo tako da sam sam u našem stanu. Ovaj put je nisam mogao spriječiti. Možda postoji neka mala šansa koju je nagovjestila da ako se nešto promjeni možda se spojimo ali teško. Shrvan sam sad, iako znam da teško mogu šta učiniti, opet nije lako.
dexcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 03:34   #113
Pa koga vise volis,zenu ili svoje?
medina89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 05:00   #114
Quote:
medina89 kaže: Pogledaj post
Pa koga vise volis,zenu ili svoje?
ajme koje pitanje, nema tu više ili manje jer se ne radi o istoj vrsti ljubavi, a problem je u prioritetima
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 09:36   #115
Tak je jedna prijetila mužu da će mu odvest djecu godinama a on je se bojao i popuštao i na kraju pukao reko mrš van i pička se pokupi roditeljima i nakon 2 mjeseca roditelji joj kažu aj ti ćeri njemu nemozemo te mi hranit (bili uboga sirotinja a ona neradi) kad eto je nazad ko hinja se dovukla i cvili, doće i ova tvoja cvileći još će prat noge tvojoj sestri

Zadnje uređivanje Loui : 27.08.2017. at 09:48.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:00   #116
Budi sretan što je rospija otišla.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:21   #117
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši koji ste pratili ovu temu. Da vas obavjestim o konačnom ishodu ove moje priče. Žena je otišla. Spakovala stvari i vratila se roditeljima, oni su to prihvatili kao kraj priče. Ostatak stvari sam joj ja odnijeo tako da sam sam u našem stanu. Ovaj put je nisam mogao spriječiti. Možda postoji neka mala šansa koju je nagovjestila da ako se nešto promjeni možda se spojimo ali teško. Shrvan sam sad, iako znam da teško mogu šta učiniti, opet nije lako.
problem je što ćeš se ti sad vratit doma i nastavit hranit patologiju, a bit će sve gladnija, zbog čega nećeš nikad moć imat normalan odnos s nekom drugom.

probaj izdržat sam, apsolutno je nezdravo da se vraćaš živit tamo.
imovinski ćeš to rješavat kasnije.
s familijom budi pristojno, s distance, bez iskorištavanja.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:39   #118
Quote:
dexcom kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši koji ste pratili ovu temu. Da vas obavjestim o konačnom ishodu ove moje priče. Žena je otišla. Spakovala stvari i vratila se roditeljima, oni su to prihvatili kao kraj priče. Ostatak stvari sam joj ja odnijeo tako da sam sam u našem stanu. Ovaj put je nisam mogao spriječiti. Možda postoji neka mala šansa koju je nagovjestila da ako se nešto promjeni možda se spojimo ali teško. Shrvan sam sad, iako znam da teško mogu šta učiniti, opet nije lako.
Pasivno sam pratio temu i čitao što pišeš...

Kažeš da ne možeš ništa učiniti? Ne bih se složio, upravo suprotno. Tvoja "bivša" (slobodno je možemo tako zvati) je odigrala svoje karte i pokazala ti koliko si bitna stavka u njenom životu - nula. Postoje i puno teže situacije od one u kojoj ste se našli i ljudi se naravno, kao obitelj, trebaju i drže zajedno. Tvoja je već pokazala pravo lice i što joj ti značiš, a dobra je stvar što se sve odigralo na vrijeme da nema drugih stvari koje bi dodatno zakomplicirale stvar i otežale situaciju - npr. djeca.

I za kraj, što možeš napraviti? Vrlo je jednostavno, sve je to divno i krasno što si ti nju volio i vjerojatno još uvijek jesi, ali vrijeme je da kreneš dalje. Poliži svoje rane, tuguj što imaš tugovati i ne troši vrijeme, život nikoga ne čeka. Get jor šit tugedr i živi život punim plućima, tu su ljudi oko tebe koji su bitni i koji vrijede neki klinac, a bit će ih još više, doći će i neka druga posebna osoba vrijedna tvoje pažnje i truda.

E da, umalo zaboravih, sestra ti je poprilično seratorica... ali to je sad manje bitno, jedino što bi joj to trebao onako sočno pokazati tu i tamo.

Sretno!
MrDeadpool is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:01   #119
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
problem je što ćeš se ti sad vratit doma i nastavit hranit patologiju, a bit će sve gladnija, zbog čega nećeš nikad moć imat normalan odnos s nekom drugom.

probaj izdržat sam, apsolutno je nezdravo da se vraćaš živit tamo.
imovinski ćeš to rješavat kasnije.
s familijom budi pristojno, s distance, bez iskorištavanja.
e, to
stvarno bi trebao naučiti živjeti samostalno, uzeti si potrebno vrijeme za oporavak i ni u kom slučaju se vraćati kući
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:08   #120
blažen dan kad se čovjek makne od svog otvora i duboko udahne svoj mir. neprocjenjivo.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.