Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2014., 10:40   #1
Kako saznati tko je vlasnik nekretnine?

Pozdrav svima, postavio sam pitanje na drugi thread, ali možda joj tamo nije mjesto pa postavljam tu (sori).

Dakle održavam susjednu parcelu godinama i sada bih ju rado kupio. Gledao sam u online gruntovnicu i katastar, ali na nekretninu je upisana osoba s prebivalištem u inozemstvu, za koju vjerujem da je preminula prije parsto godina. Zanimljivo je da je osoba upisana na temelju rješenja o nasljeđivanju od prije par godina, a čovjek je isto tako preminuo prije više stotina godina.

Postoji li način da se sazna tko je vlasnik?
Budući da ja održavam tu zemlju: može li se u to uključiti komunalno redarstvo nekako? Tj. ako prijavim da to nitko ne održava, jesu li onda oni dužni naći vlasnika?

U pitanju je livada na selu. Hvala!
Disco Squirrel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 10:22   #2
Ma kako može preminuti prije više stotina godina i biti upisan?
Pošalji mi na pvt poruke pa ću ti provjeriti.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:15   #3
pogledati u e-zemljišne knjige sve danas ide preko neta samostalno
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:13   #4
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
pogledati u e-zemljišne knjige sve danas ide preko neta samostalno
Osim u slučaju da stan nije etažiran. U takvim situacijama internet ne pomaže.
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 19:39   #5
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Osim u slučaju da stan nije etažiran. U takvim situacijama internet ne pomaže.
Čitaj post, radi se o livadi
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:02   #6
Quote:
Liza11 kaže: Pogledaj post
Čitaj post, radi se o livadi
Previd
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 18:43   #7
Da malo podignem temu. Nesto sam gleda po bakinim dokumentima i naletih na nekakvu kucu u rogoznici. Sta sam ja cacka ispada da je suvlasnica 2/6 sa bracom i sestrama. Jel moguce da je ta kuca prodana, a da se novi vlasnik nije upisa ili nesto slicno?
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...e0d9bb0114.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...63124e93ba.jpg
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:44   #8
Nabrzinu sam pogledao, ovo su ti samo dijelovi čestice, piše ti D. Nema veze na ZK pa nisam mogao ustanoviti.
Morat ćeš do suda provjeriti, ili ako nađeš zk čestice u dokumentima koje imaš onda tako provjeri.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 00:19   #9
Nigdi nisam nasa ZK uložak
To je ubiti kuca od 40 kvadrata. 20 kvadrata je upisano dvoje iz zagreba, a za drugih 20 mi izbaci ono sa slike
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 12:14   #10
Question Kupnja stana

Pozdrav,
Postavio sam post i na drugom mjsetu, ali možda mu je ovdje bolje mjesto.

molim vas brzi savjet... Agencija me uvjerava da su svi papiri čisti i da nema nikakvih problema i prepreka koje bi mogle kasnije biti problem no mene brine sljedeće:

Zgrada je izgrađena 1965.
Agencija kaže da nema nikakvih uporabnih/građevinskih i ostalih dozvola (i da to nije ni potrebno) jer je sve u knjizi položenih ugovora i da se svi ti papiri ustvari nalaze u arhivima jer je gradnja prije 1968.

Cijela katastarska čestica na kojoj se nalazi zgrada je u vlasništvu RH - Ministarstvo obrane.
U prijepisu posjedovnog lista piše da tu katastarsku česticu posjeduje RH-MO.

Stan je davne 1995 kupljen od države, naslijeđen sa supruga na suprugu i zadnje naslijeđuje unuk 2013.
Prema izvadku iz knjige položenih ugovora (imam ZK uložak i poduložak) vlasnik stana u stambenoj zgradi je fizička osoba (unuk).
U vlastovnici piše da na temelju ugovora o darivanju uknjižuje pravo vlasništva - 1/1 (dobio sam na uvid ugovor o darovanju)

U Teretovnici piše da postoji teret (piše iznos tereta) i upisana je hipoteka na nekretninu - upisano pravo RH - Ministarstvo obrane.
To nam je rečeno od strane vlasnika i plaća se mjesečna rata dok se ne otplati.

Kada su upiše samo broj ZK uloška u vlastovnici piše da je vlasnik RH 1/1 i da su iz ZK uloška preneseni vlasnici.
U teretovnici tereta nema.

Pitanje - je li to sve u redu?

Hvala.
Pintax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.