Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 08:24   #81
Quote:
Cikapaja kaže: Pogledaj post
Nije, bas se o tome raspravljalo u Komori i u onom njihovom listu je bas pisalo o tome slucaju da je 100.000,00 kn =100 bodova, preko toga je 250 bodova.
Je, a u praksi se od sudova odobrava 250 Ali i nebitno, može staviti 100001, bitno je da zahtjev bude što realniji jer to odvjetniku garantira bolju naplatu troška
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 08:37   #82
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Je, a u praksi se od sudova odobrava 250 Ali i nebitno, može staviti 100001, bitno je da zahtjev bude što realniji jer to odvjetniku garantira bolju naplatu troška
Je ali ako stavis 1000001, a na sudu uspijes izvuci recimo 90000 kn, onda ti pravis svoj troškovnik na 100 bodova po radnji, a osiguranje na 250 bodova, jer si previsoko postavio tuzbeni zahtjev,a nisi uspio toliko u parnici, pa na kraju cete, njima morati platiti trošak postupka, zato sam rekao da mu je svejedno 51 000 kn ili 100.000,00 kn., nisam znao da sudovi priznaju 250 bodova za 100.000,00 kn., ja imam drukcija iskustva, ipak bi se trebali drzati pravila. A ima i svakakvih sudaca, kao i svakakvih odvjetnika, u biti pravila se mijenjaju i moras biti u toku.
Cikapaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:54   #83
Quote:
Cikapaja kaže: Pogledaj post
Je ali ako stavis 1000001, a na sudu uspijes izvuci recimo 90000 kn, onda ti pravis svoj troškovnik na 100 bodova po radnji, a osiguranje na 250 bodova, jer si previsoko postavio tuzbeni zahtjev,a nisi uspio toliko u parnici, pa na kraju cete, njima morati platiti trošak postupka, zato sam rekao da mu je svejedno 51 000 kn ili 100.000,00 kn., nisam znao da sudovi priznaju 250 bodova za 100.000,00 kn., ja imam drukcija iskustva, ipak bi se trebali drzati pravila. A ima i svakakvih sudaca, kao i svakakvih odvjetnika, u biti pravila se mijenjaju i moras biti u toku.
Trošak se određuje prema konačno postavljenom zahtjevu, ovo što ti govoriš je ipak rijetko u praksi, da sudovi kod odluke o trošku na taj način kažnjavaju one koji zahtjev postave previsoko, praksa je vrlo neujednačena. A da ne govorim o tome da ima sudova koji uopće ne računaju tuženikov parnični trošak, recimo uspjeh je 70:30, tužitelju 70% troška, tuženiku ništa.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 11:17   #84
Neupućen čitatelj bi lako mogao zaključiti da su odvjetnicima puno važniji bodovi od odštete koju njihov klijent treba dobiti.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 16:37   #85
Thumbs down Grawe osiguranja- prijevara kod islate auto štete

prije mjesec dana imala sam prometnu u kojoj je druga strana 100% kriva. osiguranje mi je procijenilo totalku na autu iako su sve vozne funkcije auta u redu. riječ je o alfi 145 čiji su dijelovi skupi a njima se ne isplati plaćati takvo što. nagodbom su ponudili 10.500 kn a popravak me košta 15.000! zar ispada da osim što nisam kriva, nemam auto još moram nadoplatiti ili ne daj bože dignuti kredit za popravak auta?! a imam dijete od mjesec dana, bolesno.
razmišljala sam obratiti se advokatu a opet si razmišljam kako će to trajati unedogled, auto ću opet morati poraviti i ovako i onako. a nisam sigurna da li su odvjetnici zainteresirani za predmet u kojem osim sudskih troškova i naknade, nema neke zarade.
poisongogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:33   #86
Ma kakve su to gluposti, pa osiguranje mora platit sve kolka je šteta za popravak ako je druga strana kriva...MORA
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:49   #87
Quote:
poisongogs kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana imala sam prometnu u kojoj je druga strana 100% kriva. osiguranje mi je procijenilo totalku na autu iako su sve vozne funkcije auta u redu. riječ je o alfi 145 čiji su dijelovi skupi a njima se ne isplati plaćati takvo što. nagodbom su ponudili 10.500 kn a popravak me košta 15.000! zar ispada da osim što nisam kriva, nemam auto još moram nadoplatiti ili ne daj bože dignuti kredit za popravak auta?! a imam dijete od mjesec dana, bolesno.
razmišljala sam obratiti se advokatu a opet si razmišljam kako će to trajati unedogled, auto ću opet morati poraviti i ovako i onako. a nisam sigurna da li su odvjetnici zainteresirani za predmet u kojem osim sudskih troškova i naknade, nema neke zarade.
Ponudili su ti odlično, tvoj auto vrijedi cca 2.000 €. Pogledaj sama. Toliko su ti ga i procijenili, na 15.000 kuna. Vozilo ostaje tebi, zar ne? Na ime ostatka vozila su ti skinuli 30% i ponudili 10.500. Vrlo fer i korektna ponuda.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:04   #88
To je onda ok ako je tako...
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:42   #89
Quote:
poisongogs kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana imala sam prometnu u kojoj je druga strana 100% kriva. osiguranje mi je procijenilo totalku na autu iako su sve vozne funkcije auta u redu. riječ je o alfi 145 čiji su dijelovi skupi a njima se ne isplati plaćati takvo što. nagodbom su ponudili 10.500 kn a popravak me košta 15.000! zar ispada da osim što nisam kriva, nemam auto još moram nadoplatiti ili ne daj bože dignuti kredit za popravak auta?! a imam dijete od mjesec dana, bolesno.
razmišljala sam obratiti se advokatu a opet si razmišljam kako će to trajati unedogled, auto ću opet morati poraviti i ovako i onako. a nisam sigurna da li su odvjetnici zainteresirani za predmet u kojem osim sudskih troškova i naknade, nema neke zarade.
Ako auto mozes popraviti, onda nije totalka! Njima se vise isplati proglasiti totalnu stetu na autu, ako je auto starije godiste, manje plate, nego sto bi platili popravak. Znaci ako mozes popraviti auto, taj racun ce ti oni morati platiti u cijelosti i tu nema nagađanja kao na pijaci, koliko kosta popravak toliko ce morati platiti. Problem je u tome sto morati cekati da oni tu lovu prebace ili na majstorov racun ili na tvoj, ako si platila majstoru cijeli popravak da imas auto sto prije, sta ja znam mozda ti je neophodan za posao, pa ne mozes dugo cekati da se auto popravi.

Zapamti jos jednom njihova procjena da je auto totalka nije zadnja, ako imas novaca da ga popravis, a moze se popraviti,popravi ga, morat ce ti to isplatiti u cijelosti.
Cikapaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 18:49   #90
Quote:
Cikapaja kaže: Pogledaj post
Ako auto mozes popraviti, onda nije totalka! Njima se vise isplati proglasiti totalnu stetu na autu, ako je auto starije godiste, manje plate, nego sto bi platili popravak. Znaci ako mozes popraviti auto, taj racun ce ti oni morati platiti u cijelosti i tu nema nagađanja kao na pijaci, koliko kosta popravak toliko ce morati platiti. Problem je u tome sto morati cekati da oni tu lovu prebace ili na majstorov racun ili na tvoj, ako si platila majstoru cijeli popravak da imas auto sto prije, sta ja znam mozda ti je neophodan za posao, pa ne mozes dugo cekati da se auto popravi.

Zapamti jos jednom njihova procjena da je auto totalka nije zadnja, ako imas novaca da ga popravis, a moze se popraviti,popravi ga, morat ce ti to isplatiti u cijelosti.
Navedi mi jedan slučaj u kojem se je to dogodilo. U protivnom ću te zamoliti da ne lažeš i da ne navodiš autoricu teme na krivi put.
Ako auto vrijedi 15.000 kuna, onda nitko neće odobriti popravak od 20.000 kuna. Čak ni sud.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 19:57   #91
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Navedi mi jedan slučaj u kojem se je to dogodilo. U protivnom ću te zamoliti da ne lažeš i da ne navodiš autoricu teme na krivi put.
Ako auto vrijedi 15.000 kuna, onda nitko neće odobriti popravak od 20.000 kuna. Čak ni sud.
LoL, pa popravak ju kosta 15.000,00 kn. , a ne 20.000,00 kn. , ako moze naci majstora da joj popravi i ispostavi racun osiguranju da je popravak 15.000,00 kn. onda osiguranje mora to platiti. Ako ne plati tužis ih i na sudu pokazes racun koliko te kostao popravak i izgubit ce parnicu sigurno. Osim toga ne moze biti totalka, ako se auto moze popraviti, a ona kaze da ju popravak kosta 15.000,00 kn, znaci da je bila kod nekog majstora koji joj je rekao da se moze popraviti, sto dovodi do zakljucka da osiguranje laze da je totalka, tj. hoce da manje plate, drugi put pazljivo citaj tekst, prije nego nekog optuzis za nesto.
Cikapaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 20:44   #92
Quote:
Cikapaja kaže: Pogledaj post
Osim toga ne moze biti totalka, ako se auto moze popraviti, a ona kaze da ju popravak kosta 15.000,00 kn, znaci da je bila kod nekog majstora koji joj je rekao da se moze popraviti, sto dovodi do zakljucka da osiguranje laze da je totalka, tj. hoce da manje plate, drugi put pazljivo citaj tekst, prije nego nekog optuzis za nesto.
Koliko ja znam, može... ako je vrijednost popravka veca od vrijednosti vozila nakon popravka...
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 21:49   #93
Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, može... ako je vrijednost popravka veca od vrijednosti vozila nakon popravka...
Je tu si u pravu, moja greska, ali svejedno ako ona moze popraviti automobil na svoj trošak, taj racun ce joj se na sudu priznati u potpunosti, to je tako u praksi, barem iz mog iskustva.
Cikapaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 23:49   #94
Quote:
Cikapaja kaže: Pogledaj post
LoL, pa popravak ju kosta 15.000,00 kn. , a ne 20.000,00 kn. , ako moze naci majstora da joj popravi i ispostavi racun osiguranju da je popravak 15.000,00 kn. onda osiguranje mora to platiti. Ako ne plati tužis ih i na sudu pokazes racun koliko te kostao popravak i izgubit ce parnicu sigurno. Osim toga ne moze biti totalka, ako se auto moze popraviti, a ona kaze da ju popravak kosta 15.000,00 kn, znaci da je bila kod nekog majstora koji joj je rekao da se moze popraviti, sto dovodi do zakljucka da osiguranje laze da je totalka, tj. hoce da manje plate, drugi put pazljivo citaj tekst, prije nego nekog optuzis za nesto.
Da li si ikad čuo za načela restitucije i reparacije?
Mislim, boli mene kurac, glumi ti frajera i dalje, ali žao mi je ljudi koje ćeš zavesti na krivi put.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 01:27   #95
porezna vrijednost auta je 3.000€.dakle popravak od 15.000 kn je još u okvirima njegove stvarne vrijednosti. i sam sam razmišljala o tome da ga sama popravim i ispostavim račun osiguranju. ALI... nisam imala vremena proučiti uvjete osiguranja i ugovor pa stoga pitam nekog od pravnih stručnjaka da li zna možda koji predmet iz prakse, jer ovo što bi tko trebao i da li je dužan. svjesni smo činjenice, nažalost, da stvari ne funkcioniraju onako kako logika nalaže.
poisongogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 09:07   #96
Quote:
poisongogs kaže: Pogledaj post
porezna vrijednost auta je 3.000€.dakle popravak od 15.000 kn je još u okvirima njegove stvarne vrijednosti. i sam sam razmišljala o tome da ga sama popravim i ispostavim račun osiguranju. ALI... nisam imala vremena proučiti uvjete osiguranja i ugovor pa stoga pitam nekog od pravnih stručnjaka da li zna možda koji predmet iz prakse, jer ovo što bi tko trebao i da li je dužan. svjesni smo činjenice, nažalost, da stvari ne funkcioniraju onako kako logika nalaže.
Popravak se smatra isplativim do 75% vrijednosti vozila. Ako tvoj auto vrijedi 3.000 € (21.900 kn), popravak je isplativ do cca 16.500 i ne radi se o totalnoj šteti. Uloži prigovor i argumentiraj to kataloškom vrijednošću vozila ili cijenama sa interneta.
Inače, stav "svi ste vi lopovi" ne donosi ništa dobroga. Tuci ih argumentima.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 09:51   #97
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Da li si ikad čuo za načela restitucije i reparacije?
Mislim, boli mene kurac, glumi ti frajera i dalje, ali žao mi je ljudi koje ćeš zavesti na krivi put.
Ja ti govorim kako stvari stoje u praksi, jer to radim skoro svaki dan. Znas i sam da se neka nacela ne podudaraju sa praksom.

Ako cemo kod frajera, vidim da i ti volis glumiti frajera u ovom postu i navodis ljude na krivi put.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=285945

Mislim tu si izvalio malo vecu glupost, da mu dobar odvjetnik moze srusiti tužbu u cijelosti, to jos nisam doživio, ali ako si ti, mozes to s nama podijeliti na forumu, cisto ono da znamo da se moze i to desiti, da se mozda ne bi iznenadili na sudu.
Cikapaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 10:30   #98
Quote:
Cikapaja kaže: Pogledaj post
Ja ti govorim kako stvari stoje u praksi, jer to radim skoro svaki dan. Znas i sam da se neka nacela ne podudaraju sa praksom.

Ako cemo kod frajera, vidim da i ti volis glumiti frajera u ovom postu i navodis ljude na krivi put.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=285945

Mislim tu si izvalio malo vecu glupost, da mu dobar odvjetnik moze srusiti tužbu u cijelosti, to jos nisam doživio, ali ako si ti, mozes to s nama podijeliti na forumu, cisto ono da znamo da se moze i to desiti, da se mozda ne bi iznenadili na sudu.
cika paja... mwm je u ovoj temi u pravu...

a ona može ostavit auto osiguranju ako je totalka i tražiti isplatu ukupnog iznosa....
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:13   #99
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
cika paja... mwm je u ovoj temi u pravu...

a ona može ostavit auto osiguranju ako je totalka i tražiti isplatu ukupnog iznosa....
I kupiti isti takav auto na tržištu s novcima koje dobije. Pri čemu joj je šteta pravično naknađena.
Problem nastaje kada se auto podcijeni, pretpostavljam da je ovdje to slučaj. No u doba interneta doista nije teško pronaći auto sličan našem koji je na prodaju i vidjeti koliko u stvari vrijedi. Ako ga i nema na našim stranicama, tu ga ima sigurno: www.mobile.de
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:21   #100
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
cika paja... mwm je u ovoj temi u pravu...

a ona može ostavit auto osiguranju ako je totalka i tražiti isplatu ukupnog iznosa....
Ako je u pravu ok, ali to nije razlog da me zove lazovom na forumu, ja sam imao nekoliko slucaja u kojem je osiguranje proglasilo totalnu štetu, a mi smo popravili auto i u nekim smo odmah dobili novac, znaci bez suda, kad smo im ispostavili racun, a u nekim sam sudskim putem dobili novac.

Ja ti govorim o mojoj praksi, a ako sam ja u krivu onda moze to reci na lijep nacin, a ne se praviti pametan, normalno da ne mozes ostati ravnodusan, kad netko zove lazovom.

On je u onom prijasnjem postu isto krivo rekao nesto, i nitko mu nije rekao da je lazov i da se frajerise po forumu.
Cikapaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.