Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2006., 19:18   #41
ah da, na tu sam zaboravila, al je jako dobra
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 23:47   #42
Quote:
koalica kaže:
Meni je fenomenalno da se neki trude i muče da zatrudne i niš, a neki se prasnu jednom i hopla - neželjena trudnoća. .

A gle - i ti koji se suoče s neželjenom trudnoćomće ti reć da je to nepravda. Ali to je tako, ne treba se nervirati.
Kad nešto jaaaako želiš - onda ne ide, živciraš se i još više se nekako mentalno limitiraš.

Veliku ulogi igra i stres, naravno. Ja zadnjih godinu dana imam na poslu užasnu gužvu i još dovršavam magisterij. Taj se stres mora nekako odraziti.
Vjerujem da je najbolji termin za "zatrudnjivanje" godišnji odmor, nakon onih prvih par početnih dana kad se ljudi naspavaju, odmore i skroz isključe.

Zato ja sve nade polažem u kolovoz.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 08:54   #43
Quote:
magic blue kaže:
...kad ocu onda to mora biti
I što ako ne bude? Ideš na pretrage? Ja ne znam što je gore, ova situacija ili da mi kažu da postoji problem.
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 15:22   #44
Uf, Mravuljak, ne znam onda sto da vise velim.
Necu ti rec opusti se, jer znam da ne mozes. Nis ni ja mogla.
Da je to bar situejsn tipa ispit, pa da znas "ak ucim, proci cu".

Al evo ti dvije stvari koje sam ja napravila. Volim brijat da su pomogle
1. stavila sam si na monitor sliku svog dragog s novorodjenom kceri svoje kume Svaki dan sam gledala u to i zamisljala kako ce to sljedece godine biti nase dijete
Ono, postavis si oko sebe slikice, igracke... bilokaj sto te podsjeca na bebe. Tako ih "prizoves" k sebi
2. onaj mjesec kad je upalilo, isla sam trcat pola sata nakon seksa. Svaki put bih inace drzala noge u zraku (gravitacija, jelte) i kad 2put nije upalilo krenula sam probat nest komplitli diferent. Trcanje (plesanje, aerobik, voznja bicikla...) te totalno prokrvi, svi organi prorade.
Ziher sam da je to pomoglo malim gmizavcima da se infiltriraju i usrece me

Sve sto pricam je mozda goli qurac, al mozda ti i pomogne
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 18:29   #45
Quote:
te@ kaže:
Zato ja sve nade polažem u kolovoz.
me too, me too
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 18:32   #46
Quote:
Mravuljak kaže:
I što ako ne bude? Ideš na pretrage? Ja ne znam što je gore, ova situacija ili da mi kažu da postoji problem.
ja sam prvo otisla na pretrage (spolni hormoni, hormoni stitnjace, brisevi (na sve ono sta rade), papa, uzv i ni ne znam vise sta su mi radili) i rekla ginicki da bi bila voljela biti trudna kroz cca. 6 mjeseci, pa smo zajednickim snagama krenule prema cilju
i bas iz tog razloga sam rekla da me jos nije oprala teska depra kaj nisam trudna jer sam u sve to usla planski i organizirano, a i tako se opakog posla primam na godisnjem kad se opustim i kad mi prode frka s poslom
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 20:24   #47
Quote:
magic blue kaže:
ja sam prvo otisla na pretrage (spolni hormoni, hormoni stitnjace, brisevi (na sve ono sta rade), papa, uzv i ni ne znam vise sta su mi radili)

Ja sam radila "samo" papu, uzv i sve moguće briseve. Papa mi je godinama uredan, ali se nažalost na brisevima našla manja koncentracija ureaplasma bakterije. To je riješeno antibioticima.

Međutim, ovo o spolnim i hormonima štitnjače mi je prva vijest? Što je to točno i da li se to fakat radi kao standardna priprema za trudnoću, čak i u situaciji kada buduća trudnica nema i nije imala nikakvih zdravstvenih problema?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 08:44   #48
Quote:
te@ kaže:
Zato ja sve nade polažem u kolovoz.
Tako sam i ja polagala nade u kolovoz. Ali prošle godine.
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 08:46   #49
Quote:
Zmijica kaže:
Uf, Mravuljak, ne znam onda sto da vise velim.
Necu ti rec opusti se, jer znam da ne mozes. Nis ni ja mogla.
Da je to bar situejsn tipa ispit, pa da znas "ak ucim, proci cu".
...
Sve sto pricam je mozda goli qurac, al mozda ti i pomogne
Ma sve je ok, samo sam malo nestrpljiva. Ali nisam odustala. Hvala na potpori, Zmijica
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 08:52   #50
Pročitala sam jučer na netu da postoji čaj Marulja kojim se kakti liječi neplodnost. Jel netko zna malo više o tome?
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:37   #51
Quote:
Mravuljak kaže:
Pročitala sam jučer na netu da postoji čaj Marulja kojim se kakti liječi neplodnost. Jel netko zna malo više o tome?
Oprosti, možda sam propustila ako si napisala već, ali neplodnost se prvo treba medicinski dokazati, odnosno nalazi na nju trebaju upućivati.
Znam da si nestrpljiva, ali govoriti nakon godinu dana pokušaja o neplodnosti meni se čini malo pretjeranim.

Mislim da sam već negdje pisala o slučaju svoje sestrične koja se udala i jedno tri godine nije mogla ostati u drugom stanju iako je i s njom i s mužem medicinski sve bilo u redu. Nakon toga ostala je u drugom stanju i rodila curicu, dvije godine kasnije dečka, a onda čak u 37 neplanirano je došao i - treći bebač.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 09:11   #52
Sve to potpisujem. Ne mislim da sam neplodna, samo se taj čaj tako naziva. Ima svojstva da "otčepljuje" jajovode (ne znam kako bi to drugačije nazvala ) Pročitala sam vrlo ohrabrujuće priče žena, pa eto postavih pitanje, da vidim jel još tko ima slično iskustvo. Možda je sve to samo placebo, ali mislim, ne može škodit...
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 09:40   #53
Quote:
Mravuljak kaže:
Sve to potpisujem. Ne mislim da sam neplodna, samo se taj čaj tako naziva. Ima svojstva da "otčepljuje" jajovode (ne znam kako bi to drugačije nazvala ) Pročitala sam vrlo ohrabrujuće priče žena, pa eto postavih pitanje, da vidim jel još tko ima slično iskustvo. Možda je sve to samo placebo, ali mislim, ne može škodit...
Ne znam, samo znam da - barem meni - konstantno razmišljanje o tome pogoršava situaciju.

Tako da ću i tu nastojat što manje postat. Jer se time dovodim u situaciju da me svako malo netko pita: I ima li šta nova? A to mi ide na živceeeeee!

Da sam znala da će to tako bit, nikad ništa ne bi o svojim "planovima" spominjala. "Ima li šta?" mi je postalo najgore moguće pitanje.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 09:52   #54
Quote:
Mravuljak kaže:
Sve to potpisujem. Ne mislim da sam neplodna, samo se taj čaj tako naziva. Ima svojstva da "otčepljuje" jajovode (ne znam kako bi to drugačije nazvala ) Pročitala sam vrlo ohrabrujuće priče žena, pa eto postavih pitanje, da vidim jel još tko ima slično iskustvo. Možda je sve to samo placebo, ali mislim, ne može škodit...
mislim da svi ti cajevi djeluju na psihickoj bazi. aha ja pijem taj caj sad ce sve bit ok. a ne uobicajeno- sad smo se poseksali samo da zatrudnim...
ja sam u slicnoj situaciji ka ti. moj problem je vjerojatno i visak kilograma, tako da sam na djeti, prestala sam pusit, ne nerviram se. od sljedece sedmice cu pit prenatal. na www.roda.hr imas par dobrih savjeta.
1.7. se zenimo, a oko 25.8. idemo na bracno putovanje- iman neki osjecaj da bi se tamo moglo sta desit (sad ja gatam )
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:11   #55
Quote:
te@ kaže:
Ne znam, samo znam da - barem meni - konstantno razmišljanje o tome pogoršava situaciju.

Tako da ću i tu nastojat što manje postat. Jer se time dovodim u situaciju da me svako malo netko pita: I ima li šta nova? A to mi ide na živceeeeee!

Da sam znala da će to tako bit, nikad ništa ne bi o svojim "planovima" spominjala. "Ima li šta?" mi je postalo najgore moguće pitanje.
Uh i ja to mrzim!
Ali pitali su me i prije nego što sam progovorila o tome. Nisam pričala o planovima dok nije prošlo tih famoznih godinu dana, a sad sam dobila potrebu pričati o tome samo da mi bude lakše, da čujem koju utješnu...
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:16   #56
Quote:
njasa kaže:
mislim da svi ti cajevi djeluju na psihickoj bazi. aha ja pijem taj caj sad ce sve bit ok. a ne uobicajeno- sad smo se poseksali samo da zatrudnim...
Ma samo nek upali, kako god
Želim ti puno sreće!!!!
__________________
Probaj sve,zadrži najbolje
Mravuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 12:41   #57
Vidim da svi imamo isti problem sa "opuštanjem i nerazmišljanjem" tako da m je sada odmah lakše. Ja se isto ne misliti ali kako kada stvarno uvijek to glupo pitanje" Ima li šta nova ili šta čekate?"

Cuj sada ce ljeto pa možda bude malo lakše kada se ode na more pa nam to bude nekako u drugom planu. Sretno svima...
zeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 21:38   #58
Cure, i ja isto sve nade polažem u kolovoz.
Samo ako ne dobijem godišnji onda mi svi planovi padaju u vodu.
ana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 22:25   #59
ja ostla trudna na moj rodendan. Napili se ko daske i zaboravili na kondom. heheheh Beba nije bila u planu za 2-3 godine ali sad vise ne bih nista promijenila. Volim mog maloga zeku najvise na svijetu.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 10:38   #60
Ja sam odmah ostala trudna čim je pala odluka. Mislim planirali smo, ali ono, više u stilu: sada ćemo prestati paziti, ljudi pokušavaju oko 6 mjeseci..... Oh, yeah! Odmah mi je izostala menga, kad je kasnila 3 dana napravila sam test, znači nakon 17 dana i test je bio pozitivan da pozitivniji nemre biti
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.