Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 19:44   #461
Quote:
hexenkind kaže: Pogledaj post
gle, al upravo o tome i govorim...OTO od vrha smrdi...pa nije kriva rulja na dnu ako im se s vrha nešto odredi...ok, možeš bit kriv ako se pokriješ ušima i šutiš...ali onda je časnije i poštenije izaći iz toga...za odnos prema OTO-u je kriva vrhuška, koja je elita...a vi ste njima sitna riba, ona koja popunjuje članstvo, pa mogu reć da su nekakva respektabilna vjerska zajednica...bolje ih onda otkantat i pridružit se nekom drugom...eto s Golden Dawn sam imao znatno ugodnija iskustva
Koliko ja znam Golden Dawn u Hrvatskoj ne postoji. Griffin će biti u Beogradu za jedno dva meseca, ali neće ništa raditi vezano za GD, no moja Loža ga ionako ne priznaje tako da ...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 19:51   #462
koliko ja znam GD u Hrvatskoj ne postoji...ja sam nešto kontaktirao s amerikancima...i to s Hermetic Order, ne s onim Rosicrucian...a da ti pravo kažem, ja se ne bi niti posebno angažirao, ja sam postao individualac...a kad sam bio zainteresiran za neki grupni rad, onda su se uglavnom pravili važni...moj put je moj put, jako puno sam upio od raznih škola ezoterije da sam na kraju završio na nekoj vlastitoj
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 17:56   #463
Lightbulb

OTO je jedan od brojnih vanjskih redova A.'.A.'.; a ako pričamo Velikom Bijelom Bratstvu, onda je još drevniji. Što znači da je pod pokroviteljstvom tajnih majstora, a inicijacije teku preko nevidljivih oficira. Vanjski redovi prolaze kroz nigredo fazu, kada vidljivi oficiri prolaze kroz istu, ili dok se ne pojavi primjereni materijal za vidljive oficire. No, također je slučaj, da dok član reda prolazi kroz nigredo fazu ili kroz trenutni ili trajniji "pad", tada "vidi" da je cijeli red "pao", jer je red refleksija njega samog, dokle god je "sljep" i dok ne posjeduje istinski "vid". Možda bi mu priziv Svevida ili Svantevida uspio pomoći. Vanjski redovi često bivaju uništavani, u današnje doba po modernijoj, feniksovoj formuli; nakon čega se čeka uskrsnuće iz pepela. To uopće ne "dira" unutrašnji red; jer to su osnovne lekcije trijade čovjeka zemlje; nepoštivanje zavjeta je česti uzrok "uništenja", čeka se na pojavu primjerenih aspiranta vanjskog reda koji će potaknuti "procvat" vanjskog-vidljivog reda. To ukratko znači sljedeće: ukoliko nitko ne poštuje zavjete-vanjski vođa reda je onaj koji ih provodi u djelo, i njegova prva zadaća je da "počisti" vlastitu kuću, ukoliko ama baš nitko ne poštuje zavjete, tada je oho onaj koji je u cijelosti ne poštuje zavjete, red postaje "mafia" red, i njegova glavna zadaća je odvlači članove od velikog djela, ali svaki novi aspirant je nova nada; jer nema inicijacija bez nevidljivih oficira i tajnih majstora; stoga "mafia" red služi kao test za pojavu i trening istinskih inicijata. Ako uspiju "poraziti" vođe "mafia" reda, vanjski red ponovo postaje bijel, i sve neko vrijeme, duže ili kraće, savršeno funkcionira; sve dok vođe vanjskog reda ne prijeđu u unutrašnji, onda opet dođe do kaosa, nigredo faze itd.; sve dok se ponovo ne pojave primjereni aspiranti za uspostavu vanjskog reda. Ljutnja, bijes, zavist, ljubomora, razmirice, svađe, međusobne optužbe, omalovažavanja, taština, bahatost, ratovi, nedostatak ljubavi i/ili volje i discipline, ovisnosti, robovanja itd..; normalni su za vanjske redove jer njihovi članovi tek počinju učiti i ovladavati sobom; ukoliko se čvrsto ne drže preporučenih praksi i zavjeta od 0 do III; izgubljeni su za unutrašnji red, jer neće uspijeti steći osnovne vrline čojstva&viteštva, kao i temeljna postignuća magike&mistike koja su neophodna za daljnji napredak. Stoga će postati roblje i/ili hrana naprednijih studenata, ili će služiti kao iskušavatelji tih istih naprednih studenata, pokušavajući ih omesti u napredovanju i razvoju; navlačeći ih na ljenost, ovisnost, tromost, sljepilo itd..; svatko ima svoju ulogu; nedostatak razumjevanja onemogućava uočavanje savršenog načina putem kojeg A.'.A.'., ili točnije VBB vlada svijetom, A.'.A.'. je jedan od ogranaka ili naziva za VBB. Inicijacija teče kroz OTO, kao i kroz druge vanjske redove VBB; telemAAgape je najnoviji update toka inicijacije, stoga su inicijacije telemitske; nezadovoljstvo redovima ili članovima je posljedica neuspjeha u telemitskoj samoinicijaciji-nema zakona nad čini što ti volja; onome tko se čvrsto drži svoga puta, tuđa volja ne smeta; živi svoj život i pušta druge da žive; osim ukoliko mu ne stanu na put...

Npr., Templarski red, kao vanjski red, je bio uništen jer se njegovi članovi, tokom dužeg vremenskog perioda, nisu pridržavali svojih zavjeta, i dopustili su da ljudske mane prevladaju nad ljudskim vrlinama; postali su "obični", i više nisu bili pogodni kao materijal koji može postići "božanstvenost", niti kao materijal koji može služiti "bogu"... Stoga su postali "glavni" oni koji su bili "gori" od njih; kralj&papa; i ti isti su ih uništili. No, duhovno sjeme je neuništivo, i ono uvijek ponovo proklija, kada sazriju primjereni uvjeti...

Za sve kritičare raznolikih redova&njihovih članova sljedeća poruka, u slučaju da su je sposobni razumjeti:

HIMOG

Crvena ruža upija sve boje osim crvene, crvena je stoga jedina boja koju ona nema.
Ovaj zakon, vrijeme, razum, prostor, sva ograničenja osljepljuju nas za istinu.
Sve što znamo o čovjeku, prirodi, bogu, je upravo ono što oni nisu, to je ono što oni odbacuju kao odvratno.
HIMOG je vidljiv jedino onoliko koliko je On nesavršen.
Jesu li tada uzvišeni svi oni koji ne izgledaju uzvišeni, kao što je HIMOG sve-uzvišen iznutra.
Moguće da je tako.
Kako tada razlikovati neuzvišenog i savršenog HIMOG-a od neuzvišenog čovjeka zemlje?
Ne razlikuj!
Ali sebe iz-gasi: HIMOG si ti, i HIMOG ti moraš biti.

Prvi odlomak je dobro poznata činjenica.
Drugi odlomak navodi da su sve zamislive stvari jednako sljepe za nezamislivu stvarnost.
Ocjenjujući na taj način sve stvari kao iluzije, pojavljuje se pitanje kako razlikovati iluzije; da li je sveti prosvijetljeni božji čovjek zaista takav kada ne možemo vidjeti ništa osim njegove nesavršenosti - "može biti da je onaj prosjak kralj". No, radije se posvetite zadatku oslobađanja od svoje ličnosti, to, a ne kritika svetog gurua treba biti preokupacija vaših dana&noći. HIMOG - holy iluminated man of god


Što će reći, bavimo se sobom a ne drugima, težimo prema našim SAČ-ima; inicijacije koje smo primili, kao i tehnike&poduke; služe upravo tome; makar se cijeli red raspao i svi se međusobno poubijali i posvađali; ako se držite svoga puta, stići ćete na sebi primjereni cilj. Ako se članovi reda drže svojih velikih djela, sve će funkcionirati besprijekorno, a tome inicijacije upravo i služe, da vas osposobe za vaša velika djela, za to i ništa drugo. Stoga ako ste vrtlar, vaš vrt će biti besprijekoran; što vas se tiču postolarovi posli? No, sasvim sigurno će te ga promijeniti, ukoliko vam njegove cipele nisu po volji...
__________________
TELEMAAGAPE

Zadnje uređivanje Bat Kol : 07.08.2011. at 20:08.
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 01:51   #464
Ovo sve što si rekao je prazna priča i čista demagogija za obmanjivanje ljudi. Najpre, templari nsiu bli nikakav tajni ezoterični red niti OTO niti masonerija nema nikakvu vezu sa templarima. Templari su bili običan vojni katolički red koji nije imao nikakvu ezoteriju unutar svog ustrojstva. To je crkva i priznala nedugo posle zabrane, a tek bnedavno je to i objavljeno. Potom, A.'. A.', i "tajne vodje", ok ali kakve to ima veze sa OTO? Da li si ti spreman, ako bi se dokazalo da su neki osnovni postulati prekršeni i da ako tu postoje i neka krivična dela (pri čemu ja govorim hipotetički), a da IHQ to ignoriše da li si ti lično spreman da odustaneš sa mesta majstora kampa i da napustiš OTO? Lepo mi na to odgovori i nemoj da mi se zaklanjaš iza nekih tajnih majstora, ja znam nešto o tome i zato ću reći da je to samo farsa za opravdavanje nekih ličnih patologija koje se u OTO furaju. Ako otvorimo ovu temu neće valjati, jer imam ja tu da kažem puno toga što ti se neće svideti. Recimo to da je svojevremeno drugi čovek OTO itzašao, istovremeno je bio i ostao na čelu A.'. A.'. uz reči da je "OTO samo sovcijalni klub i da tu nema duhovnog napretka članova"? A ako bi ovde u regionu pokrenuli neka pitanja, bojim se da ti se to uopšte ne bi svidelo. Vodi računa o jednoj stvari da je Thelema sloboda, a u Hrvatskoj su Thelemiti očigledno programirani da budu zaspepljeni vojnici partije i da ponavljaju fraze kao ova koju si ti malopre izneo. Ali zašto onda neko da bude u OTo kad onda moće da bude i član RHC?

Možda ja zvučim malo pregrubo, ali generalno gledano ja lično doživljavam OTO kao organizaciju u krizi. Od vrha zavisi šta će biti sa OTO, samo po meni to više nije thelemitska organizacija, već skup ljudi koji tu traže kompenzaciju za svoje probleme.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 08.08.2011. at 12:47.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 08:24   #465
To je tvoja točka gledišta, imaš pravo na nju; no, moja je drugačija kao što je i moje iskustvo drugačije...
__________________
TELEMAAGAPE
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 08:53   #466
Mani me demagogije i praznih priča, nego lepo ti meni odgovori ako bi postojali dokazi o tome da su u OTo postojala, hipotetički, ponašanja i aktivnosti koje su suprotne i Thelemi i zavetima i poukama stepena, ali i pozitivnim zakonima države, a kad bi IHQ na to reagovala ignorisanjm, baš kao i možda neki ljudi koje znaš i koji bi o delovima toga možda znal. - da li bi ti, tretirajmo to kao čin časti i viteškog ponašanja, napustio mesto Majtora i izašao iz OTO?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 10:16   #467
[
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
OTO je jedan od brojnih vanjskih redova A.'.A.'.; a ako pričamo Velikom Bijelom Bratstvu, onda je još drevniji. Što znači da je pod pokroviteljstvom tajnih majstora, a inicijacije teku preko nevidljivih oficira. Vanjski redovi prolaze kroz nigredo fazu, kada vidljivi oficiri prolaze kroz istu, ili dok se ne pojavi primjereni materijal za vidljive oficire. No, također je slučaj, da dok član reda prolazi kroz nigredo fazu ili kroz trenutni ili trajniji "pad", tada "vidi" da je cijeli red "pao", jer je red refleksija njega samog, dokle god je "sljep" i dok ne posjeduje istinski "vid". Možda bi mu priziv Svevida ili Svantevida uspio pomoći. Vanjski redovi često bivaju uništavani, u današnje doba po modernijoj, feniksovoj formuli; nakon čega se čeka uskrsnuće iz pepela. To uopće ne "dira" unutrašnji red; jer to su osnovne lekcije trijade čovjeka zemlje; nepoštivanje zavjeta je česti uzrok "uništenja", čeka se na pojavu primjerenih aspiranta vanjskog reda koji će potaknuti "procvat" vanjskog-vidljivog reda. To ukratko znači sljedeće: ukoliko nitko ne poštuje zavjete-vanjski vođa reda je onaj koji ih provodi u djelo, i njegova prva zadaća je da "počisti" vlastitu kuću, ukoliko ama baš nitko ne poštuje zavjete, tada je oho onaj koji je u cijelosti ne poštuje zavjete, red postaje "mafia" red, i njegova glavna zadaća je odvlači članove od velikog djela, ali svaki novi aspirant je nova nada; jer nema inicijacija bez nevidljivih oficira i tajnih majstora; stoga "mafia" red služi kao test za pojavu i trening istinskih inicijata. Ako uspiju "poraziti" vođe "mafia" reda, vanjski red ponovo postaje bijel, i sve neko vrijeme, duže ili kraće, savršeno funkcionira; sve dok vođe vanjskog reda ne prijeđu u unutrašnji, onda opet dođe do kaosa, nigredo faze itd.; sve dok se ponovo ne pojave primjereni aspiranti za uspostavu vanjskog reda. Ljutnja, bijes, zavist, ljubomora, razmirice, svađe, međusobne optužbe, omalovažavanja, taština, bahatost, ratovi, nedostatak ljubavi i/ili volje i discipline, ovisnosti, robovanja itd..; normalni su za vanjske redove jer njihovi članovi tek počinju učiti i ovladavati sobom; ukoliko se čvrsto ne drže preporučenih praksi i zavjeta od 0 do III; izgubljeni su za unutrašnji red, jer neće uspijeti steći osnovne vrline čojstva&viteštva, kao i temeljna postignuća magike&mistike koja su neophodna za daljnji napredak. Stoga će postati roblje i/ili hrana naprednijih studenata, ili će služiti kao iskušavatelji tih istih naprednih studenata, pokušavajući ih omesti u napredovanju i razvoju; navlačeći ih na ljenost, ovisnost, tromost, sljepilo itd..; svatko ima svoju ulogu; nedostatak razumjevanja onemogućava uočavanje savršenog načina putem kojeg A.'.A.'., ili točnije VBB vlada svijetom, A.'.A.'. je jedan od ogranaka ili naziva za VBB. Inicijacija teče kroz OTO, kao i kroz druge vanjske redove VBB; telemAAgape je najnoviji update toka inicijacije, stoga su inicijacije telemitske; nezadovoljstvo redovima ili članovima je posljedica neuspjeha u telemitskoj samoinicijaciji-nema zakona nad čini što ti volja; onome tko se čvrsto drži svoga puta, tuđa volja ne smeta; živi svoj život i pušta druge da žive; osim ukoliko mu ne stanu na put...

Npr., Templarski red, kao vanjski red, je bio uništen jer se njegovi članovi, tokom dužeg vremenskog perioda, nisu pridržavali svojih zavjeta, i dopustili su da ljudske mane prevladaju nad ljudskim vrlinama; postali su "obični", i više nisu bili pogodni kao materijal koji može postići "božanstvenost", niti kao materijal koji može služiti "bogu"... Stoga su postali "glavni" oni koji su bili "gori" od njih; kralj&papa; i ti isti su ih uništili. No, duhovno sjeme je neuništivo, i ono uvijek ponovo proklija, kada sazriju primjereni uvjeti...

Za sve kritičare raznolikih redova&njihovih članova sljedeća poruka, u slučaju da su je sposobni razumjeti:

HIMOG

Crvena ruža upija sve boje osim crvene, crvena je stoga jedina boja koju ona nema.
Ovaj zakon, vrijeme, razum, prostor, sva ograničenja osljepljuju nas za istinu.
Sve što znamo o čovjeku, prirodi, bogu, je upravo ono što oni nisu, to je ono što oni odbacuju kao odvratno.
HIMOG je vidljiv jedino onoliko koliko je On nesavršen.
Jesu li tada uzvišeni svi oni koji ne izgledaju uzvišeni, kao što je HIMOG sve-uzvišen iznutra.
Moguće da je tako.
Kako tada razlikovati neuzvišenog i savršenog HIMOG-a od neuzvišenog čovjeka zemlje?
Ne razlikuj!
Ali sebe iz-gasi: HIMOG si ti, i HIMOG ti moraš biti.

Prvi odlomak je dobro poznata činjenica.
Drugi odlomak navodi da su sve zamislive stvari jednako sljepe za nezamislivu stvarnost.
Ocjenjujući na taj način sve stvari kao iluzije, pojavljuje se pitanje kako razlikovati iluzije; da li je sveti prosvijetljeni božji čovjek zaista takav kada ne možemo vidjeti ništa osim njegove nesavršenosti - "može biti da je onaj prosjak kralj". No, radije se posvetite zadatku oslobađanja od svoje ličnosti, to, a ne kritika svetog gurua treba biti preokupacija vaših dana&noći. HIMOG - holy iluminated man of god


Što će reći, bavimo se sobom a ne drugima, težimo prema našim SAČ-ima; inicijacije koje smo primili, kao i tehnike&poduke; služe upravo tome; makar se cijeli red raspao i svi se međusobno poubijali i posvađali; ako se držite svoga puta, stići ćete na sebi primjereni cilj. Ako se članovi reda drže svojih velikih djela, sve će funkcionirati besprijekorno, a tome inicijacije upravo i služe, da vas osposobe za vaša velika djela, za to i ništa drugo. Stoga ako ste vrtlar, vaš vrt će biti besprijekoran; što vas se tiču postolarovi posli? No, sasvim sigurno će te ga promijeniti, ukoliko vam njegove cipele nisu po volji...
zanimljivo izlaganje, koje me samo učvrstilo u svojem stavu o OTO-u...Ljubawolja ne podnosi kritiku, već u stilu tipičnih vjerskih spin doktora prebacije lopticu na drugu stranu bez sagledavanja potpune slike...Ljuba, tvoje izlaganje odiše egoizmom i omalovažavanjem drugačijeg mišljenja, no, to je tvoj problem, ja time nisam pogođen, samo se čudim da ti to ne vidiš...taj pogled s visoka vrlo često doživljavam od pripadnika reda...naravno, sad možeš ponovno tvrditi da se osjećam pogođenim i da je to problem mojeg ega, ja ću tvrditi suprotnom i tako možemo ići unedogled...meni se čini da je OTO organizacija koja je sjajno iskoristila mogućnost ispiranja mozga, a kako izgleda i ti si na dobrom putu...no, tvoj put si sama izabrala, to je tvoje pravo i ako je to doista tvoja volja, mogu je samo pozdraviti...nadam se da ćeš i ti isto tako mene pustiti da živim s mojom voljom kakva god da jest...i zato na stranu s tim...

...no, imam par pitanja za tebe:
...kako se miriš s činjenicom da Liber AL kaže "Zakon je za Sve", dok je praksa OTO-a da faviorizira doređene i dopušta šristup informacijama samo odabranoj "eliti"?
...kako to da je svaki aspirant nova nada, ako se za stupanje u red traži prethodno poznanstvo s najmanje dvoje člana reda i posebna pozivnica?
...ne misliš li da je pomalo pretenciozno imati za cilj vlast nad svijetom? ne kosi li se to s voljama većine? il smatraš da je VBB jedina prava istinska Volja kojoj bi svi trebali težiti? (ukoliko je tako, po tome se ne bi razlikovali od bilo koje dogmatske vjerske organizacije)
...komentari, objašnjenja tekstova se potpuno deplasirani, jer svatko od nas ima drugačiji pogled na svijet, svatko drugačije doživljava pojedini tekst, pa samim time ima i drugačiju sliku o rečenome...ovaj komentar HIMOG-a mi djeluje kao "teološka" objašnjenja Biblije u kojima znalac (svećenik) objašnjava ovcama (vjernicima) što je zapravo pisac htio reći...kao da smo slijepi pored zdravih očiju...
...i još nešto...spomenula si Svantevida...on nije svevid, to je pogrešna etimologija...njegovo ime dolazi od riječi Svant i vid...svant je pojam koji je označavao jakost ili svetost, a sama riječ je zapravo nordijska verzija stare slavenske riječi svjat, a koja ima značenje svet, ali i svijet, kao i svjetlost...OTO je skup raznih religijskih sustava, pa tako ne čudi niti ovo moderno koketiranje s staroslavenskim božanstvima...no, kako je i pravo značenje imena, lika i djela ovog božanstva uzeto u potpuno pogrešnom smislu, normalno je da je u glavama pripadnika OTO-a sve zbrčkano kao jedan solidan čušpejz...za primjer mog navoda spomenut ću imena likova iz Liber AL, Ra-Hoor-Khuit, Heru-Ra-Ha ili Hoor-pa-kraat...Ra-Hoor-Khuit je iskrivljeno Ra-Heru-Akhety (Ra, Horus s dva obzora), što je zapravbo posebna forma boga Ra, a ne Horusa, no kako je prikazan kao sokoglavi lik koji sjedi ispred sunčevog diska, često su ga miješali s Horusom, pa tako i Crowley...Heru-Ra-Ha je još jedan iskrivljeni oblik imena Ra-Heru-Akhety...a Hoor-pa-kraat (Harpokrat) je iskrivljeni oblik imena Heru-pa-khered (Horus dijete), koji je forma boga Horusa, točnije Heru-sa-Aset (Horus, sin Izide)...samo dokaz da Crowley nije primio Liber AL, nego ju je napisao, što ne umanjuje njenu filozofsku vrijednost...Crowley je bio fenomenalan kabalista, po mom mišljenju najbolji gematričar svih vremena, dok o religiji drevnog Egipta nije imao pojma
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 10:49   #468
Ja nisam LJV, ali ću biti dovoljno slobodan da tidam par odgovora. Prvo, LJV nije seka nego bata, tako da si omašio pol
Dalje, Zakon je za sve gledaj u kontekstu OTO na sledeći način. OTO nije učiteljski Red u smislu da ne podučava okultizam. Ništa tu niko neće naučit po tom pitanjui, već je Crowley-eva ideja bila da OTO bude škola koja nekog uči da bude Thelemit i da živi u skladu sa tim principima. Ta "elita" samim tim što je prihvatila Zakon i time spas po crowleys-u bi trebalo da vlada i ideja, a to je i Germer jasno zastupao, a ovi sada prilično ćute o tome mada to i dalje misle, jeste da OTo zameni svetske vlade. Tipa da jednog dana umesto Josipovića ovde dodje osoba XY iz hrvatskog OTO, a da mu kabinet budu najviši stepenovi OTo u Hrvatskoj. I tako da Zakon postane dostupan svima telemizirajući nacije. No, Crowley je imao ideju da svaka Loća ima mnogo više ljudi, takoda oni ovim tempom i načinom na koji se ponašaju možda mogu da preuzmu neku mesnu zajednicu 2666. Što se tiče egipatskih imena imaj u vidu da egipatska religija nije bila kanonizovana i da su se božanstva menjala, spajala, nastajala nova i uzdizala i padala. TO što mi ne znamo da su takva božanstva postojala ne znači da možda i nisu, ali ni da jesu. Istovremeno možda su ona izabrala ova imena? Isto tako, kad se tekstovi primaju oni su čisti na briatičkom nivou, ali dok se prizemljuju njih oboji pisarev jecirah tako da se tu uvek nalepi i po nešto subjektivno. Eto toliko od mene
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 11:10   #469
Mene je osobno zasmetao i jedan od uvjeta za 2. stupanj. Možda sam plašljiv ali u nekim godinama neke stvari nije kulturno raditi
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 11:55   #470
vanjski redovi? Bijela bratstva? Zastarjele i providne viktorianske bajkice. Da se osnivaju danas bili bi puni kvantne fizike
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 18:36   #471
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mene je osobno zasmetao i jedan od uvjeta za 2. stupanj. Možda sam plašljiv ali u nekim godinama neke stvari nije kulturno raditi

Hrabrost, batice hrabrost...to ima svoj smisao jer je jedna od vrlina koje se razvijaju kod Thelemita ba to. Dakle hrabrost kako rekoh. Sad je samo stvar u tome da je OTO na ovim prostorima potpuno zakazao kao škola za školovanje Thelemita i ja se pitam da li je tu ostao iko ko je muškarac? Znaš koje su bile Irenine reči, a verovatno je poznaješ, kada je izlazila? Nije priostojno da citiram na javnom forumu, ali dala je hirurški preciznu definiciju stanja u jednoj jedinoj rečenici. OTO umesto da pravi hrabre i slobodne ljude ovde favorizuje poltrone. Nema slobode govora, nema iskazivanja kritike, a svaki napredak je zasnovan na tome koliko neko laska sujeti onih koji su iznad njega. Svaka hrabrost se guši i ja se pitam da li je u OTO u Srbiji i Hrvatskoj ostao još jedan jedini muškarac? Sadašnji (još uvek) vršilac dužnosti FSR u Srbiji priča da je on smenio prošlu koja je bila na toj funkciji. Laže kao i sve ostalo što laže. Stvar je u sledećem: OTO nagradjuje položajima, a preti time da će neko otići na loš glas, ili da će biti čak izbačen. Kad neko ode na loš glas onda se niko sa tom osobom više ne druži. A budući da su u OTO uglavnom okupljene socijalno neuspešne osobe kojima je to mesto za druženje pretnja time da će biti odbačeni i nevoljeni je za njih zastrašujća. I u toj konstelaciji odnosa volimo te - ne volimo te jedina realna moć koju OTO ima je da nekom omogući osećaj zajedništva ili da mu ga uskrati. kada neko izadje izvan toga on im poremeti sistem vrednsoti. Prošla FSR se nije slagala sa nekim stvarima odozgo i jednsotavno je napustila mesto nacionalnog Majstora i rekla im da se nose. Bio je tajac, neko je osporio njihv sistem vrednosti po kojem jke biti na nekoj od njihovih funkcija nešto izuzetno bitno? Neko je imao život i izvan OTO i nije mu trebalo da ima iluziju da je mnogovredan ako je na njihovoj funkciji? Neko je rekao da postoji i realan život izvan OTO i da su prave vrednosti zapravo tu? Ja sam isto uradio, nisam se slagao i izašao sam napolje ostavljajući funkciju. A videli smo kako Ljubavvolja nema petlju da odgovori na pitanje da li bi on to uradio...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 18:58   #472
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
vanjski redovi? Bijela bratstva? Zastarjele i providne viktorianske bajkice. Da se osnivaju danas bili bi puni kvantne fizike
Vanjski red kao pripremni za Inicijaciju. U tom smislu ni jedna inicijacija u OTo niej Inicijacija, več odgovaraju simboličnoj loži masonerije. Ako pogledaš grimoare i ono šo je Dee radio, tu tih priprema nije bilo, oni su preskakali formulu malkuta na kojoj je spoljni red uvek zasnovan. Dobrim hriđćanima nije potreban spoljni red. tradicionalno društvo, kao recimo Indijsko, ne poznaje instituciju spoljnog reda. Tu se već živi po nekim principima i oni odmah idu na makrokosmičku percepciju. Moderno doba je dovelo do sekularizacije na Zapadu i potrebe da se naprave pripremni, spoljni, redovi koji bi nekog pripremili zha Inicijaciju. Ja sam ovde u ekipi koja ima na jedmnom mestu skupljene linije Palo Majombea, Kimbande, Obeah, vudua, santerije, meksičke Sacro Muerte i još par
drugih crnomagijskih kultova. Inicijacije u takve priče su veoma realne i konkretne. OTO inicijacije nisu. Svaka OTo inicijacija je samo psihodrama u kojoj nema nikakvih doživljaja, sem subjektivnih estetskih i emotivnih impresija. I onda jedan stranac, sa gomilom stepena nekih Redova od kojih jei OTO nastajao, hteo da se Inicira u jednu od ovih priča koje sam pomenuo. OK, nije problem - ali je problem bio što je odjednom čovek počeo da se trese i vrišteći je pobegao sa svoje Inicijacije. On jednostavno nije bio pripremljen za iskustvo Makrokosmosa. A što se tie VBB to je široka priča koja ide bar do Kralja Ašoke i nije tako naivna kao što bito neko msilio, ali nije ni univerzalni izgovor da se pokrivaju najrazličitije brljotine. U jednom modernom smislu, tehnološkom prvenstveno, Slavinski je tu odradi lavovski posao sa svojom EGA i oni su imali baš dobre rezultate.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:08   #473
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Hrabrost, batice hrabrost...to ima svoj smisao jer je jedna od vrlina koje se razvijaju kod Thelemita ba to. Dakle hrabrost kako rekoh.
Ma pusti ti to, nema šanse da ja pod okriljem mraka sa trideset i nešto godina zakucavam Liber OZ sa mojim imenom, prezimenom i potpisom na vrata suda, crkve ili slične ustanove

Ne treba mi dosje u policiji.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:14   #474
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma pusti ti to, nema šanse da ja pod okriljem mraka sa trideset i nešto godina zakucavam Liber OZ sa mojim imenom, prezimenom i potpisom na vrata suda, crkve ili slične ustanove

Ne treba mi dosje u policiji.
Opet ti kažem...hrabrost. Ja sam zbog OTO imao i privodjenja, dosije mi je podeblji, i bio u opasnosti. čak su mi desničarske grupe javno pretile, eni uh u tvorza sada neki od njih zbog napada na gej paradu i sl. Ako je iko u OTO dokazao svoju hrabrost, to sam onda bio ja. Uključujući i činjenicu da kad se nisam slagao sa onim što se dogadja da sam glasno izneo svoje mišljenje i izašao odatle.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 19:24   #475
Bravo za tebe. Ja za to nisam bio spreman.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 23:38   #476
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Vanjski red kao pripremni za Inicijaciju. U tom smislu ni jedna inicijacija u OTo niej Inicijacija, več odgovaraju simboličnoj loži masonerije.
Kakve veze ima masonerija?

Quote:
Ako pogledaš grimoare i ono šo je Dee radio, tu tih priprema nije bilo, oni su preskakali formulu malkuta na kojoj je spoljni red uvek zasnovan.
nis ne kuzim ovo

Quote:
tradicionalno društvo, kao recimo Indijsko, ne poznaje instituciju spoljnog reda.
ako sam dobro shvatio vanjski red oznacava spoljasnju vjersku organizaciju? Ako je to naravno da ih indijci poznaju...
Ili sam krivo shvatio sto se misli pod vanjskim redom?
Quote:
Tu se već živi po nekim principima i oni odmah idu na makrokosmičku percepciju.
sto je makrokozmicka percepcija?

Quote:
A što se tie VBB to je široka priča koja ide bar do Kralja Ašoke i nije tako naivna kao što bito neko msilio,
Bah, pa prica ima svakakvih oduvjek
A zanimljivo kako je to lajtmotiv specificnog vremena u zapadnom misticizmu (ala teozofija npr) daleko vise nego na samom istoku...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 23:58   #477
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ma pusti ti to, nema šanse da ja pod okriljem mraka sa trideset i nešto godina zakucavam Liber OZ sa mojim imenom, prezimenom i potpisom na vrata suda, crkve ili slične ustanove
To je preduvjet? S imenom i prezimenom?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 00:03   #478
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
To je preduvjet? S imenom i prezimenom?
Tako je bilo. Ako već moram imati dosje onda je bolje da uletim u neki prosvjed a ne da zakucavam uokolo Crowleyeva pravila
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 00:13   #479
A baš...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 01:55   #480
@Beljki

Veoma jednostavno, OTO je nastao iz masonerije. Dugo vremena su masoni automatski primani u OTO i priznavani su im stepeni. Ni jedna inicijacija u masoneriji nije Inicijacija i sve mogu da budu tretirane samo kao priprema za Inicijaciju.

Što se tiče ovog drugoga, ajd da kažemo ovako - mikro je lični nivo, makro univerzalni.U tradicionalnim drustvima neko zivi po religijskim principima, njemu ne treba dodatna "obuka" da postane spreman da udje u neku priču gde će da iskusi i "makro", tj onostrano. U prošlosti Indusi se rode, dobiju gajatri ko mi ovde krštenje, ponašaju se darmički ispravno i onda on može da ode kod Gurua i da sebavi "unutrašnjim" stvarima. Mistična društva na zapadu i kreću da nastaju onda kad je racionalna misao počela da uništava mističmni pogled na svet i to se onda povuklo u neku vrstu andergraunda koji je pripremao ljude da postanu sposobni za onostrano iskustvo.
VBB - ima to i na istoku ali drugačije se opisuje. John Myrdhin Reynolds je pre više od 20 godina u Beogradu pričao priču o VBB u tibetanskom budizmu i davao paralele sa thelemom, te neke tehnike za kontakte sa pomenutima i sl. I to je bilo jako zanimljivo. Ono što je loše je kada ta priča služi za manipulisanje i prodaju magle. Danas u ozbiljnim magijskim društvima ne poriču "tajne majstore", ali ih puno i ne pominju. Ako se to desi onda se desi, ako se ne desi ok. U redu je. Ali pričati da je nešto zato što postoje nekakvi tajni majstori, to je malo onako...passe. I osnovje je za mnoge manipulacije koje su se dešavale u raznim okultnim drutvima u proteklih više decenija.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.