Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2006., 17:55   #1
Bol i grčevi u nogama

Već......pa neka dva tjedna imam gadnih problema s grčenjem u listovima. Zadnjih par dana se to toliko pogoršalo da me jutros ta bol doslovce torpedirala iz kreveta...mislila sam da neću preživjet kako je bolilo ...Pa sam stala razgibavat tu nogu, čuda radila, ali to baš i ne prolazi. Bol osjećam stalno, ali grč me uhvati uglavnom tako u krevetu. Od prije isto imam slabu cirkulaciju, grčevi mi nisu toliko strani (ipak, nikada nisu bili ovako gadni kao sada) tako da poznajem mnoge "tehnike" za ovaj problem, no sada ništa ne pomaže...Jeste li čuli za neke metode koje pale?

(Just for the record: od ulaska u treći trimestar spavanje je postalo moja noćna mora...i u životu nisam bila "gnjilija")
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 18:18   #2
probaj da pijes magnezijum tablete 350mg na dan. One bi trebale da pomognu sa grcevima. Ako neces tablete mozes da pijes mineralnu vodu kao i ja (3l na dan). Samo voda mora da bude bogata sa mg. Meni je to pomoglo i grcevi su prestali. To je bio savijet od Rite i stvarno je djelovalo. Isto kad dobijes grc u krevetu samo ispravi prste na nogi prema sebi i bit ce odmah lakse.

Imas jos malo pa ce doci bebica!
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 18:25   #3
Znači Donat mg? Tnx

Što se magnezija tiče dr mi je rekao da ne pijem više od dvije one šumeće tjedno, jer je mg i u Prenetalu kojeg isto pijem...pa kao da ne pretjerujem...

A ovo za ispravljanje prstiju kad uhvati grčenje, to mi je prije uvijek pomagalo, no sada ne...kao da nije dovoljno...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 18:36   #4
onda samo pij puno mineralne vode na dan. Probaj da pijes po 3l i vidjet ces da ce proc.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 19:03   #5
Mislim da Donata ni inače ne smiješ puno piti(mislim 2dl),a trudnice još manje.
Uzmi radije šumeći magnezij.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 19:43   #6
Mene je jutros u 6 probudio takav grc da sam tak glasno zajaukala i probudila MM, koji je skocio sav u panici
Ti SaveAss kao da opisujes mene....
Pijem sumeci Magnezij, i do sada je stvarno pomagao, ne znam sta mi bilo jutros....
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 20:47   #7
Quote:
SaveAss kaže:
Što se magnezija tiče dr mi je rekao da ne pijem više od dvije one šumeće tjedno, jer je mg i u Prenetalu kojeg isto pijem...pa kao da ne pretjerujem...
dora je bila na 800mg dnevno i eno je sa zdravom bebacicom
ja pijem svako vece jednu sumecu od 200mg i nemam grceve, a pijem i prenatal sto je 300mg dnevno sve skupa. znam da ginu treba vjerovat, ali prekopaj malo i po netu
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:44   #8
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Mene je jutros u 6 probudio takav grc da sam tak glasno zajaukala i probudila MM, koji je skocio sav u panici
Jadan TM Moj ima sreću što je daleko 500 km, ali zato imam mačku koja me onako u čudu gleda dok se grčim i jaučem

Quote:
Pahuljica79 kaže:
Pijem sumeci Magnezij, i do sada je stvarno pomagao, ne znam sta mi bilo jutros....
Pomaže ti? Ajde, onda valjda ima nade i za mene...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:49   #9
Quote:
magic blue kaže:
dora je bila na 800mg dnevno i eno je sa zdravom bebacicom
ja pijem svako vece jednu sumecu od 200mg i nemam grceve, a pijem i prenatal sto je 300mg dnevno sve skupa. znam da ginu treba vjerovat, ali prekopaj malo i po netu
Ajme ja se bojim predoziranja (zapravo, bojim se uzimanja ičega na svoju ruku) Nazvat ću ja G pa ću mu se isplakat i ako on da blagoslov onda ću postat redoviti konzument mg-a.

U međuvremenu tražim po netu jel ima možda kakvih vježbi za ovo, ali još uvijek bezuspješno...ako/kad nađem javim ovdje
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:52   #10
Quote:
SaveAss kaže:
Ajme ja se bojim predoziranja (zapravo, bojim se uzimanja ičega na svoju ruku) Nazvat ću ja G pa ću mu se isplakat i ako on da blagoslov onda ću postat redoviti konzument mg-a.

U međuvremenu tražim po netu jel ima možda kakvih vježbi za ovo, ali još uvijek bezuspješno...ako/kad nađem javim ovdje


Zovi gina pa nek te uvjer da ti nece nista biti ..

Ja sam bila zbog grceva na 500mg dnevno i to izricito na tabletama, nikakve sumece..
Moj gin kaze da su sumece za prave probleme nikakve koristi
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 07:56   #11
Quote:
SaveAss kaže:
Nazvat ću ja G pa ću mu se isplakat i ako on da blagoslov onda ću postat redoviti konzument mg-a.
Moj gin je neki cudakovic i nista mi nikad ne preporucuje sam, nego ja dodjem sa pitanjima i trazim odgovore
Prosli puta sam rekla da sam kupila sumeci magnezij, i odmah mi je rekao neka to pijem.

Quote:
bibobu kaže:
Zovi gina pa nek te uvjer da ti nece nista biti ..

Ja sam bila zbog grceva na 500mg dnevno i to izricito na tabletama, nikakve sumece..
Moj gin kaze da su sumece za prave probleme nikakve koristi
Ma daj? Eto, moj nije reagirao - rekao neka pijem
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:15   #12
od ovih vaših grčeva i mene sinoć noga bolila al nije bio grč...al kao da je počeo.

JA sam prije 6 godina imala jedno vrijeme po noći grčeve i jednom tako bolan da sam jedva hodala ujutro, meni je grč šrestajao čim bi stala na nogu.......ono osjetim da dolazi i ustanem i to odma prođe....

Jel pomažu banane protiv grčeva?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:16   #13
Kolko znam banane jesu za misice.
A mene noga i danas boli i jos nije proslo....
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:09   #14
magnezija
cuvarguzo, pa jel se sjecas da su me i dora i pale spotale sto sam pila onaj glupi normabel kad sam fino mogla mg koji je puno bolji za bebicu nego ono smece

a i mg ti nije samo za misice u nogama, nego protiv kontrakcija svih misica u organizmu I ako su doru opizdili na 800mg dnevno, ni nama nece bit nis od jedne sumece
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:49   #15
Mene uhvatio grc prije nekih 15-ak dana takav da me misic bolio narednih 3-4 dana. Odmah sam kupila sumeci magnezij i od onda (kuc, kuc) nema grceva...
Moj Prenatal od NW ionako nema magnezij u sebi...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:36   #16
Quote:
Utpala kaže:
Mene uhvatio grc prije nekih 15-ak dana takav da me misic bolio narednih 3-4 dana. Odmah sam kupila sumeci magnezij i od onda (kuc, kuc) nema grceva...
Moj Prenatal od NW ionako nema magnezij u sebi...
Kako nema??
Upravo čitam sastojke sa Prenatala i piše(među ostalim):magnezijev stearat biljnog podrijetla.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 12:18   #17
Utpala ima, samo ti piše ne po onom "tabelom", već s desne strane. "Vegetable magnesium stearate" - tako stoji, samo ne piše količina, no za pretpostavit je da je preporučena dnevna kao i sve ostalo.

Magična, da sjećam se. I ja bih da mene skine s Pre-para i ostavi radije na mg (prirodno mi je ipak draže)...valjda me poštedi za dva tjedna
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."

Zadnje uređivanje SaveAss : 15.12.2006. at 12:52.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:29   #18
Ah, tek sam sad vidjela...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 13:40   #19
A zato se meni toliko štucalo...

Mo'š pit Mg-a kol'ko 'oćeš, ništa ne škodi bebi

Ali ne pretjeruj, jer buš srala k'o grlica
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 16:18   #20
Donaaateee naš milliiiiiiii...lalalalaaaa
Hahahaha
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.