Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2007., 23:45   #21
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Lopovi i na djeci uzimaju,a puna im usta nartaliteta
da lopovi. ovi su gori od lopova.

ma mislim logike: jednu godinu dobivaš porodiljnu naknadu, a onda hop - slijedeću te fino zakinu jer su ti godinu dana ranije, u čast nataliteta plaćali tu crkavicu.
žalosno, ali istinitno.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:44   #22
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Jel netko zna u vezi ovih najava za dječji doplatak kada kreću nove mjere,također dosta nejasno je koji roditelji će primati onih 500 kuna za treće dijete da li svi ili samo oni koji imaju dvoje pa se odluče na treće ili koji se rode nakon donošenja te odluke.Ukratko jel to starta od 1.1. 2007. ili kada i ko će ostvariti onih 500 kuna.Kod nas uvijek mora biti nejasnoća
Ja imam curu od 20 god, sina od 19 i malog sinčića od 5 god. Hoću li imati pravo na 500 kn za treće dijete?

Zadnje uređivanje putnica : 03.05.2007. at 00:42.
MIRANDA007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:05   #23
Ako primaš doplatak za sve troje hoćeš.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:05   #24
MM i ja smo imali prevelika primanja i do sada nismo mogli primati dj.doplatak.
Muz je promjenio posao ali ce biti prijavljen na manju placu, pa zbroj moje i njegove place podjeljen na broj ukucana ne prelazi 1663 kn.
U razgovoru s djelatnicim koja radi na primanju prijava za doplatak receno mi je da nemamo pravo na isti jel moramo predati izvod placa za 2006-tu godinu, a tada smo imali veca primanja.
Ja joj velim da sada imamo manja primanja i ulazimo u okvir 1663kn, a ona opet ponovi da nemamo pravo na dj doplatak ove godine, vec tek iduce kad cemo opet predati izvod placa za 2007. usput mi nadodaje da imamo pravo na dj doplatzak ako je suprug na burzi ...

kaj stvarno moram cekati godinu dana za doplatak???
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:11   #25
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
kaj stvarno moram cekati godinu dana za doplatak???
moraš jer kako ti je i ta službenica rekla DD primaš za godinu unazad.
znači tijekom 2007. godine primaš za 2006. godinu.
tako su meni objasnili.
i gleda ti se prosjek primanja iz prošle godine i ako su ti tada bila visoka onda ovu godinu nemaš pravo na DD.
meni se dogodilo da sam 2006. godinu primala najniži cenzus DD-a jer sam 2005. godine dobivala porodiljnu naknadu koja također ulazi u prosjek primanja.
tužno, ali istinito.
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 11:39   #26
ma prestrasno...koja drzava??
znaci, teoretski, sada bi MM trebao prijaviti se na burzu, ostati tamo 3 tjedna i onda se opet zaposliti i onda imamo pravo na DD??

stvarno jadno...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 12:00   #27
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
usput mi nadodaje da imamo pravo na dj doplatzak ako je suprug na burzi ...
ovo mi nije jasno kako ti je savjetovala.
jer ako ja njih dobro kužim, sadašnje prijave su za prošlu godinu. ako ti se tm i prijavi na burzu to će se vidit tek u papirima koje ćeš predavat dogodine.
sad trebaš predat porezne prijave po kojima se vidi kolika su vam primanja bila za 2006. godinu.
sve mi se čini da tu j.... lud zbunjenoga
Loryblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 01:14   #28
Moja žena je skoro ostala bez porodiljnog jer su joj na burzi rekli da se ne mora prijavljivati pošto je trudna,a poslije ispalo da mora biti 12 mjeseci na burzi.Srećom našao sam da kao poljoprivrednica može ostvariti porodiljno ako dva mjeseca uplaćuje mirovinsko,ma što reći nego sramotno jer tako je stotine žena ostalo bez porodiljnog.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 15:01   #29
Hvala bogu da postoji forum!!

Evo upravo doznala da sam opet upala u cenzus za doplatak. Ne znam bih li uopće inače doznala.

(Samo što me to opet podsjeća na to da mi je plaća dovoljno mala )
grgica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 21:32   #30
Quote:
MIRANDA007 kaže: Pogledaj post
...:
nećeš. ja imam petero djece. jedan sin završio srednju,drugi je maturant,jedno u srednjoj i dvije u osnovnoj školi

ovak dobit ćeš doplatak bez dodatka, ja zasad imam za četvero djece i prema tome dobit ću (odnosno dobila sam prošli mjesec) tisuću kuna tog dodatka.

na jesen ću imati pravo na doplatak za troje djece i samo jedan dodatak od 500 kuna.Kad sam nazvala kosoričino ministarstvo odgovor je bio da se zbrajaju dječji doplatci, a ne djeca.Znači ako primaš jedan dječji doplatak i da imaš još desetoro djece-dodatak zaboravi. Bilo bi dobro kad bi netko pokušao saznati ima li ovaj zakon ikakve veze sa ustavom

Zadnje uređivanje putnica : 03.05.2007. at 00:43.
piranha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:47   #31
Pozdrav svima, imam pitanje ja sam zaposlena imam minimalac od 1735,00kn i djete od 2,5god rođeno van Hrv. za nj nisam tražila ništa , al sad sam trudna, moj suprug radi u Vani al ne stalno..kad ima posla radi kad nema , ne. nije ovdje na burzi..imam li pravo tražit DD?? hvala svima koji mogu pomoć
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 13:02   #32
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje ja sam zaposlena imam minimalac od 1735,00kn i djete od 2,5god rođeno van Hrv. za nj nisam tražila ništa , al sad sam trudna, moj suprug radi u Vani al ne stalno..kad ima posla radi kad nema , ne. nije ovdje na burzi..imam li pravo tražit DD?? hvala svima koji mogu pomoć



Imaš pravo tražiti-al moraš dostaviti hzmo-u potvrdu o visini primanja u prošloj godini za sebe i za muža,domovnice,rodni list za dijete.Zanima me jel muž prijavljen kod poslodavca il radi na crno
piranha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 13:56   #33
Quote:
piranha kaže: Pogledaj post
Imaš pravo tražiti-al moraš dostaviti hzmo-u potvrdu o visini primanja u prošloj godini za sebe i za muža,domovnice,rodni list za dijete.Zanima me jel muž prijavljen kod poslodavca il radi na crno
Prijavljen je sve regularno jer ima radnu dozvolu i doživotni boravak...ali nikad ne radi kontinuirano pet mj.jer radi za lizing firmu
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 17:07   #34
Jel netko dobio doplatak prošli mjesec ili ide duplo ovaj mjesec?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:08   #35
Quote:
Loryblue kaže: Pogledaj post
odrade je sami (nažalost).
ja sam ostala više nego šokirana kad sam vidila da porodiljnu naknadu stavljaju u dohodovni cenzus.
Netočno,ja sam dobio danas dopisnicu da im moram iz zdravstvenog osiguranja poslati potvrdu o porodiljnom sad je pitanje da li ćemo dobiti doplatak ovaj mjesec,u ovoj državi stvarno sve naopako,niko ništa ne zna i svi se prave blesavi,otkud da ja znam da treba potvrda iz zdravstvenog,koji racku im služe računala,pa imaju sve unutra,ma ja bi to sve potjero da kopaju kanale i dao posao sposobnim ljudima,sramota
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:46   #36
SRAMOTA????

Da bi kao samohrana majka ostvarila pravo na dječji doplatak plaća mi ne smije biti veća od 3326 kn (ja i moja kćer smo jedini članovi kučanstva, dakle 1663,00 kn kn puta dva člana)?????????????????????:ma d:
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:11   #37
Dječji doplatak

Dali znadete šta se događa sa našom državom,naime do sada je svaki mjesec djećji u banci sjedao 18. u mjesecu, nije li čudno da je prošlog mjeseca bio 19. a ovaj mjesec još u mirovinskom neznaju datum isplate.Mislite li da smo toliko u banani da bi mogli ukinuti dječji doplatak?
anemesk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 18:53   #38
da ziher buju ukinuli...meni je dječji znao sjest 17-tog,al nikaj cudnog-znao je bit i21...imam četvero dijece,pa znam te njihove varijacije na temu...ja cu ic jos oko 19 h u banku..
meni je cak jedan mjesec ona nekulturna baba koja se javlja na telefon-pa te spaja jog trazis REKLA DA NEBUDE DJEČJEG JER DRŽAVA NEMA NOVACA,,,,ajme ja popizdila ,i zvao moj muz i traziotu istu nekulturnu kozu (neznam kak bi ju drugacije nazvala),te joj reko nek ju spoji s nekim na doplatcima -da bi mu zena koja je tam na tim salterima rekla da isplate pocinju popodne!!!!!
ova koza je valjda isfrustrirana sama sa sobom pa si je uzela pravo j... ljude koji samo traze informaciju..
eto ,toliko od mene ,ma bit če dječji draga..a
BTW;JEL KOM SJELO?MISLIL NA DJEČJI-NA TEKUCEM...AJ PISITE AK JE
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 19:35   #39
Ja sam zvala i rekla je da danas nebude ,možda ovaj tjedan ,ali se još ništa nezna
anemesk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:20   #40
posto je nedavno bila godisnja obnova djecjeg-trebaju oni to sve blabla...sredit,pa mozda zato,,,
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.