Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 11:42   #1
Građevinski teren - pristupni put terenu, površina za parking

Molim vas za savjet.

Našli smo teren koji nam se sviđa, a jedina mana koju mogu primijetiti je ta da nije direktno na cesti, nego je iza već izgrađenog terena uz koji ima pristupni put širine 3 metra i dužine skoro 30.
Tim putem bi išli samo mi jer građevinska zona prestaje s tim terenom, pa me zanima traži li se i u takvom slučaju minimalna širina pristupnog puta? Znači, neće biti potrebe za mimoilaženjem dvaju auta, niti će biti ikakvog prometa osim nas i naših posjetitelja, odnosno nije to nikakva javna prometnica.

Druga stvar koja me zanima je na koliku površinu mogu računati da će nam zauzeti parking za 2 osobna auta? Trebam li tu odmah računati da treba mjesta da se auti mogu okrenuti, možda nekakav mini rotor? Koliko bi to bilo prostora? Čini mi se nezgodno da se moramo vraćati 30 metara u rikverc autom..
Crveni Mjesec is offline  
Old 18.11.2014., 15:29   #2
Pročitaj prostorni plan lokalne samouprave na čijem se području nalazi predmetno zemljište (u vezi pristupnog puta). Jel to posebna parcela širine 3m ili prolazi preko druge parcele. Ima li kakva služnost i sl.
Takve stvari je najbolje pitat u nadležnom urbanizmu jer oni na kraju izdaju dozvolu, ali prije treba svakako proučit što prostorni plan o tome kaže.

Što se tiče parkinga, nije mi baš jasno pitanje. Te detalje budete dogovorili s arhitektom kad vam bude radio projekt, al računaj oko 50m2 parking + prostor za okretanje.
Fitz is online now  
Old 18.11.2014., 17:16   #3
Ma, to za parking sam pitala samo okvirno, ne mogu uopće procijeniti o kolikoj kvadraturi se radi, pa sam mislila ako netko ima konkretno znanje i iskustvo, uglavnom hvala.

Taj put je spojen sa parcelom koju bismo mi kupili (tj. to je jedna čestica), i vodi samo do te parcele, sve iza toga je neizgrađeno i niti nije građevinska zona, tako da put nema kud dalje niti ići.

I mislila sam otići u lokalnu samoupravu, jer im nešto ne radi link na pdf o prostornom planu uređenja, pa danas nisam mogla ništa vidjeti..
Crveni Mjesec is offline  
Old 18.11.2014., 19:05   #4
Pošalji mi broj k.č. i kat. općinu na privatnu poruku (PM).
Fitz is online now  
Old 19.11.2014., 17:48   #5
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Molim vas za savjet.

Našli smo teren koji nam se sviđa, a jedina mana koju mogu primijetiti je ta da nije direktno na cesti, nego je iza već izgrađenog terena uz koji ima pristupni put širine 3 metra i dužine skoro 30.
nisam 100% ali:
1) mislim da put treba biti siri od 4m.
2) taj put ti vjerojatno nece odgovarati zahtjevima vatrogasaca. 30m od najdalje tocke objekta moras predvidjeti povrsinu 5,5x11m nosivosti 100kPa za vatrogasno vozilo. ako si uz cestu ta povrsina za vatrogasno vozilo moze biti na njoj, ali ti si daleko od ceste.
gadze is offline  
Old 23.11.2014., 18:53   #6
Hvala na pomoći, odustali smo od tog terena. Iako, dobili smo službenu informaciju da bi dobili građevinsku dozvolu, no ipak nam se ne sviđa tako uzak prolaz..
Crveni Mjesec is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.