Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 19:52   #81
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
I ja imam 36g i dr mi je rekla da ona sa TOLIKO god ne preporuča kombinirani probir, čak ni nifty jer ipak ima onaj 1% šanse da fulaju. Ona bi mene na amniocentezu. Ja sam se zgrozila. 😨

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
I ja imam 36 i imam osjecaj da jednostavno svih od 36 zele poslati na amnio...ja sam to sve odbila i ginici me gledaju ko vanzemaljca...nuhalni u 12.tt ok...morfologija u 20.tt ok...i stvarno sene zelim stresirati kojekakvim drugim probirima....da sam bila trudna s35.5 niko mi amnio ne bi ni spomenuo...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:00   #82
Jedno pitanje za vas koje ste radile kombinirani probir od 11. do 14. tjedna..
Nuhalni nabor se ultrazvukom pokazao uredan, 1 mm,
a nalaz krvi čekam do ponedjeljka. Jeli se ikome dogodilo da je nuhalni bio uredan, a krv ne?
Tinelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:11   #83
Meni je tako bilo.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 17:53   #84
Ruralna, a kakav ti je bio anomaly scan sa 20tj?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 18:21   #85
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Meni je tako bilo.

I jesi išla još poslje na neke dodatne pretrage ili?
Tinelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 19:27   #86
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Ruralna, a kakav ti je bio anomaly scan sa 20tj?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Ok.
Quote:
Tinelas kaže: Pogledaj post
I jesi išla još poslje na neke dodatne pretrage ili?
Ne, nisam.
Razmisljala o niffty, dogovorila amniocentezu u bolnici, ali na kraju nisam otisla na niti jedno.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:29   #87
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ok.

Ne, nisam.
Razmisljala o niffty, dogovorila amniocentezu u bolnici, ali na kraju nisam otisla na niti jedno.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
i bilo je sve ok na kraju, je li?!
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 20:32   #88
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
i bilo je sve ok na kraju, je li?!
A ne znam, cekam porod svaki dan, sutra sam puni 41tj.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 01:04   #89
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Dizem temu iz mrtvih, ali da ne trolam po drugim temama postavit cu pitanje ovdje. Imam 36 g, treca trudnoca, jedan porod i jedan spontani iza mene. Prekjučer sam bila na 1. pregledu, 9+5 tt, nuhalni nabor izmjeren 2,1 mm i dr je rekao da je na granici. Upucena sam na ponovni pregled za 2 tjedna kada cu napraviti i.Nifty test (koji sam ionako mislila napraviti radi godina), ali u totalnoj sam panici i ne znam kako cu izdržati iduca 3 tjedna da ne poludim. Ima tko slicna iskustva? Hvala znam da se nn mjeri obicno sa 12 tj, ali čitam da on zapravo do 12 tt raste, a i pretpostavljam da mi dr ne bi to.bezveze spomenuo. Unaprijed hvala
Kombinirani se radi između 11. i 13+6 tjedna trudnoće (link).
Ja sam ga u prvoj trudnoći radila sam 11+6 ili tako nešto i bio je 2,1 i gin je rekla da je to ok. Doduše, tad sam imala 26/27 godina, tako da...
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 15:06   #90
Ma naravno da ce biti sve ok...vec bi se i na uzv stoput vidilo da nesto ne valja...ajde sretno na porodu danas,sutra
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:55   #91
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Kombinirani se radi između 11. i 13+6 tjedna trudnoće (link).
Ja sam ga u prvoj trudnoći radila sam 11+6 ili tako nešto i bio je 2,1 i gin je rekla da je to ok. Doduše, tad sam imala 26/27 godina, tako da...
Pa znam kad se radi, ne kuzim sto hoces reci? Dr koji mi je izmjerio nuhalni u 9 tt mi je to napomenuo, ali svejedno je misljenja da je za te tt prevelik. Slijedeći tjedan kad cu biti 11+4 idem na dva mjerenja nuhalnog i kombinirani probir. Od Niftyja sam odustala jer sam u medjuvremenu saznala da samo u Rijeci imamo 4 slucaja u zadnjih godinu dana gdje je Nifty/Harmony bio uredan, a rodile su se bebice s Downom. Bez obzira na rezultate mjerenja nn i kombiniranog probira iduci tjedan idem na amniocintezu ili biopsiju koriona jer kao sto sam vec rekla, vec imam dijete s poteskocama u razvoju i jednostavno ne mogu to sve prolaziti drugi put.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:33   #92
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Pa znam kad se radi, ne kuzim sto hoces reci? Dr koji mi je izmjerio nuhalni u 9 tt mi je to napomenuo, ali svejedno je misljenja da je za te tt prevelik. Slijedeći tjedan kad cu biti 11+4 idem na dva mjerenja nuhalnog i kombinirani probir. Od Niftyja sam odustala jer sam u medjuvremenu saznala da samo u Rijeci imamo 4 slucaja u zadnjih godinu dana gdje je Nifty/Harmony bio uredan, a rodile su se bebice s Downom. Bez obzira na rezultate mjerenja nn i kombiniranog probira iduci tjedan idem na amniocintezu ili biopsiju koriona jer kao sto sam vec rekla, vec imam dijete s poteskocama u razvoju i jednostavno ne mogu to sve prolaziti drugi put.
U riječku bolnicu ideš na amnio? Javi kako je bilo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 23:54   #93
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
U riječku bolnicu ideš na amnio? Javi kako je bilo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Ako budem isla na amnio onda cu ici u Rijecku. Ako mi nn bude jako zadebljao drugi tjedan necu cekati, idem odmah na biopsiju koriona u Zg (to u Rijeci nitko ne radi nazalost). Javim. Moje dvije prijateljice su bile lani i preklani na amnio u Ri i sve je proslo ok. Zdrave, zive bebice, nikakvih komplikacija nije bilo.

Inace, za info, pitala sam dva ginekologa zadnjihh par dana kolike su sanse da je nn zadebljan i da je ipak sve ok. Rekli su mi gotovo nikakve (ako je nn dobro izmjeren).
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:53   #94
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Pa znam kad se radi, ne kuzim sto hoces reci? Dr koji mi je izmjerio nuhalni u 9 tt mi je to napomenuo, ali svejedno je misljenja da je za te tt prevelik. Slijedeći tjedan kad cu biti 11+4 idem na dva mjerenja nuhalnog i kombinirani probir. Od Niftyja sam odustala jer sam u medjuvremenu saznala da samo u Rijeci imamo 4 slucaja u zadnjih godinu dana gdje je Nifty/Harmony bio uredan, a rodile su se bebice s Downom. Bez obzira na rezultate mjerenja nn i kombiniranog probira iduci tjedan idem na amniocintezu ili biopsiju koriona jer kao sto sam vec rekla, vec imam dijete s poteskocama u razvoju i jednostavno ne mogu to sve prolaziti drugi put.
Nije mi bilo jasno zašto ti je to mjerio tako rano zato sam to rekla...
Kada bih radila nešto od tih dodatnih pretraga, ja bih uvijek izabrala amniocintezu, bez obzira na rizike koje nosi...
Sretno i nadam se da će ipak sve biti ok!
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:11   #95
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Nije mi bilo jasno zašto ti je to mjerio tako rano zato sam to rekla...
Kada bih radila nešto od tih dodatnih pretraga, ja bih uvijek izabrala amniocintezu, bez obzira na rizike koje nosi...
Sretno i nadam se da će ipak sve biti ok!
Znam, puno njih mi je to reklo, ali objasnila mi je prijateljica ginekologica da to ima tendenciju rasta prema 12 tt , a s obzirom tko mi je to mjerio i na kakvom aparatu vjerovatnost da je krivo izmjerio nije bas velika.

Hvala ti, i ja se jos nadam, ali spremila sam se na sve psihicki jer moram mislit na maloga.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 19:18   #96
Hell Blonde,nadam se da će sve ipak biti ok.
Meni je dr predložila odmah ma početku t amnio kao zbog godina. Imam 36 :/. Rekla je da ćemo vidjeti kakav će biti nuhalni

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 23:35   #97
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post

Inace, za info, pitala sam dva ginekologa zadnjihh par dana kolike su sanse da je nn zadebljan i da je ipak sve ok. Rekli su mi gotovo nikakve (ako je nn dobro izmjeren).
Ali nn nije apsolutni dokaz Downa. Da je ne bi se islo na amnio i sl procedure. Mislim da te bzvz bacio u paniku iskreno. Pomalo i neodgovorno ako mene pitas. Cak i kad se nn radi u tjednima kad je predviden to je opet samo procjena rizika. Mozes dobiti sansu 1:10 000 pa sa ti budes ta jedna. Zapravo strasno.Ali odi na amnio i provjeri za sigurno.
Nadam se da ce ti rezultat biti dobar.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:51   #98
Hvala zenske. Nadam se da ce ipak sve biti ok.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:45   #99
Update: bila danas, 11+5, nn 1,4 mm. Sve u redu, lazna uzbuna.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:03   #100
čitam i nadam se ovakvom ishodu.

super super drago mi je
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.