Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2011., 16:10   #1
Pozitivna i negativna energija

o ovoj se temi,cini mi se,da puno raspravljat.
opcenito se gotovo svim ljudima desi da kad prvi put sretnu osobu mogu osjetiti kako ta osoba zraci...il negativno il pozetivno....
nisam ja sad neki znalac pa da sad mogu pricat gro prica o tome....ali mogu rec da mogu bez pol beda jako dobro procjenit ljude....
i sad da nastavim.. mogu samo rec da se meni desava nesto slicno tome...i sad tream nekog ko mozda zna nekaj o tome da mi objasni sta je to i zakaj se to desava...
eto bas jednu vecer setala sam sama ono..bio mrak i to...usput sam razmisljala o svemu i svacemu i sad ja laganini hodam i promatram kuce uz cestu....i sad u nastavku..ce se sigurno ovo cinit smjesnim il glupim al ono..kad vidim kucu ko da mogu odvrtit u glavi neku scenu vezanu uz tu kucu ..kao da sam vec bila ovdje.....ili..ko da mogu osjetit kakvi ljudi zive tamo i to....znam da zvuci smjesno.....al to je eto..to sta osjetim....

zasto se to desava..? jel to nes nenormalno...moze li mi neko objesnit nesto o tome..???
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 16:59   #2
Et.
Mašta radi svašta.
Zadovoljna?
 
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 17:29   #3
Ništa se ti ne brini, ti si senzibilna pa te zbunjuju neke stvari.

Ima ljudi koji vide aure drugih ljudi pa se uplaše kao mali kad shvate da to većina ne može raditi, neki spontano čitaju misli pa se u početku i toga uplaše.

Neki ljudi osete dolazak zemljotresa pre nego što se desi, pa to dožive kao uznemirenje.

Svi mi reagujemo na promenu vremena, ali ta promena nema veze sa atmosferskim pritiskom, vlažnošću vazduha ili nčim trećim, već to ljudi osete preko aure i spoljašnjih lutajućih energija koje se mogu zadržati na oštećenim mestima u auri pa stvaraju tegobe, oni osetljiviji su ustvari osetljivi na energije iako misle da je u pitanju neka fizička manifestacija pritiska ili slično.

Meni se dešavaju mnogo čudnija stvari od tebe, stoga ništa ne brini.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 18:21   #4
A kako znaš da se to što odvrtiš u glavi u vezi kuća i ljudi podudara sa stvarnošću?
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 20:54   #5
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
o ovoj se temi,cini mi se,da puno raspravljat.
opcenito se gotovo svim ljudima desi da kad prvi put sretnu osobu mogu osjetiti kako ta osoba zraci...il negativno il pozetivno....
nisam ja sad neki znalac pa da sad mogu pricat gro prica o tome....ali mogu rec da mogu bez pol beda jako dobro procjenit ljude....
i sad da nastavim.. mogu samo rec da se meni desava nesto slicno tome...i sad tream nekog ko mozda zna nekaj o tome da mi objasni sta je to i zakaj se to desava...
eto bas jednu vecer setala sam sama ono..bio mrak i to...usput sam razmisljala o svemu i svacemu i sad ja laganini hodam i promatram kuce uz cestu....i sad u nastavku..ce se sigurno ovo cinit smjesnim il glupim al ono..kad vidim kucu ko da mogu odvrtit u glavi neku scenu vezanu uz tu kucu ..kao da sam vec bila ovdje.....ili..ko da mogu osjetit kakvi ljudi zive tamo i to....znam da zvuci smjesno.....al to je eto..to sta osjetim....

zasto se to desava..? jel to nes nenormalno...moze li mi neko objesnit nesto o tome..???
Ništa neobično onome ko razmišlja dublje a ne samo površno
Jako dobro mogu osjetiti negativnu energiju u ljudima i neugodno se osjećam u tom društvu ,ko da me stežu za vrat
Isto tako i pozitivnu ali osjećaj je puuuno bolji ....
A to o kućama isto ništa neobično
Znam što hoćeš reći
Ja se u nekim kućama ne osjećam dobro
Kuća ko kuća ,ali ima ono nešto hladno i odbojno
Evo ovdje na forumu ima ljudi čije se mišljenje potpuno razlikuje od mog al ipak osjetim pozitivu u njima ,dok neki hm.. hm ..unose nervozu svakom rečanicom
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:04   #6
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
A kako znaš da se to što odvrtiš u glavi u vezi kuća i ljudi podudara sa stvarnošću?

kak mislis
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:10   #7
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ništa neobično onome ko razmišlja dublje a ne samo površno
Jako dobro mogu osjetiti negativnu energiju u ljudima i neugodno se osjećam u tom društvu ,ko da me stežu za vrat
Isto tako i pozitivnu ali osjećaj je puuuno bolji ....
A to o kućama isto ništa neobično
Znam što hoćeš reći
Ja se u nekim kućama ne osjećam dobro
Kuća ko kuća ,ali ima ono nešto hladno i odbojno
Evo ovdje na forumu ima ljudi čije se mišljenje potpuno razlikuje od mog al ipak osjetim pozitivu u njima ,dok neki hm.. hm ..unose nervozu svakom rečanicom

e pa aleluja dae neko reko ono kaj i ja mislim
svi na to gledaju kao ono masta svasta radi itd. al jednostavno ja smatram da osjecam energiju intenzivnije neg recimo "prosjecni" ljudi....bas sam s frendicom bila u jednoj kuci ono...njoj bilo sve 5 a meni se nekako unutra cinilo...negativno sve...jednostavno nemrem opisat taj osjecaj.
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 23:11   #8
Quote:
Mariamagdalena kaže: Pogledaj post
Et.
Mašta radi svašta.
Zadovoljna?
a-a
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 00:09   #9
Pozitivna i negativna energija ili kao Yin & Yang koji je temeljni princip Kineske zdravstvene filozofije, govori o suprotnostima koje postoje u svim živim stvorenjima . Uglavnom se odnosi na ljude .
Mislim da mnogi ljudi zbog vlastite površnosti ne razumiju i ne ulaze u dubioze same stvari,pojave . Ima ih takvih poprilicno dosta .

Ja se osobno poigravam sa svojim energijama ili da se pravilnije izrazim proucavam ih na samoj sebi .
Poput pitanja kako ili zasto, dobijem najcesece odgovore kroz svoja ponasanja,kretanja pozitivne i negativne energije u samo sebi . Treba se znati nositi sa vlastitim strujanjima energija koje poneka dznaju izazvati veliki kaos
Ja bi mogla ovdje navesti 100 vlastitih primjera . Proucavajte,slijedite svoje energije jer ce te na taj nacin najbolje shvatiti sebe, i malo pomalo kroz vrijeme upoznati svoj karakter , a pozitivne i negativne energije ce uvijek strujati kroz ljude, jer su one dio njih .
__________________
Scientia est potentia
melisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 01:35   #10
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
kak mislis
Tak kak sam napisala.

Vidiš kuću - odvrtiš scenu, zamisliš kakvi ljudi žive tamo......no jesi li svaki put provjerila je li to stvarno tako? Ili makar otprilike. Pa da se poklopilo?

Ako nisi, onda si samo maštovita i ne znam zakaj se čudiš svojoj mašti.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 08:29   #11
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Jako dobro mogu osjetiti negativnu energiju u ljudima i neugodno se osjećam u tom društvu ,ko da me stežu za vrat
baaaah

a najbolji su m oni koji sa smiješkom govore i divne riječi iskazuju a da im se vidi unutrašnjost mislim da bi zmaj sa osmjehom bio ono što jesu

gamad bezobrazna čudovišna lažljiva,ti bi ti s osmjehom nož u leđa zabili.

šteta no ipak jer smrad gadova nanjušiš na kilometar.
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 08:54   #12
A što mislite vi o projekcijama?



Šalim se malo.... No da, ni ja se ne osjećam isto u svačijem društvu. Kraj nekih osoba mi dođe mučnina, počne mi se vrtiti u glavi, loše se osjećam, izbacuju me totalno iz takta.....dok kraj nekih osjećam takvu ugodu da mi se doslovno trnci penju uz leđa do vrha glave. Pokreti koje radi osoba, način na koji priča......počnem se ježiti od toga Jeste kad doživjeli to?

Ali baš da u nepoznatoj osobi vidim zmaja ili neku zloću eto tek tak....pa ne.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 09:08   #13
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Ali baš da u nepoznatoj osobi vidim zmaja ili neku zloću eto tek tak....pa ne.


a nije tek tak vjeruj.

no trebala sam ipak ne uzeti zmajeve za primjer.s njima sam si super

uglavnom difti gamad na široko

smell of them....oh those bastards
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 18:47   #14
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Tak kak sam napisala.

Vidiš kuću - odvrtiš scenu, zamisliš kakvi ljudi žive tamo......no jesi li svaki put provjerila je li to stvarno tako? Ili makar otprilike. Pa da se poklopilo?

Ako nisi, onda si samo maštovita i ne znam zakaj se čudiš svojoj mašti.

pa al nisam rekla da osvrtim scenu s nekim ljudima..neg se meni cini ko da sam nekad bila...u toj kuci..i ko da me nekaj veze za nju..ili odbija tipa nesto lose.
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 19:39   #15
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
pa al nisam rekla da osvrtim scenu s nekim ljudima..neg se meni cini ko da sam nekad bila...u toj kuci..i ko da me nekaj veze za nju..ili odbija tipa nesto lose.
Napisala si da odvrtiš neku scenu vezano uz kuću.

I da možeš "bez pol beda jako dobro procijeniti ljude".

Pa te pitam jel provjeriš svaki puta kuće i ljude, nakon što ih procijeniš u svojoj mašti, jesu li zaista takvi...
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 20:34   #16
Ako je energija sposobnost tijela da vrši rad, a je, i po definiciji je uvijek pozitivna, a je, što je to uopće negativna energija? Je li to nesposobnost tijela da vrši rad? Čemu koristiti dobro definirane fizikalne pojmove za opisivanje nečijeg subjektivnog doživljaja koji sa značenjem tog pojma nema blage veze? Očito je da je pojam negativne energije uveden u NA diskurs zbog pridavanja znanstvene težine nečemu što sa znanošću nema veze i zato mi se naslov ove teme čiti neprihvatljivim.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:22   #17
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Napisala si da odvrtiš neku scenu vezano uz kuću.

I da možeš "bez pol beda jako dobro procijeniti ljude".

Pa te pitam jel provjeriš svaki puta kuće i ljude, nakon što ih procijeniš u svojoj mašti, jesu li zaista takvi...

al to dvoje sam rekla nevezano jedno uz drugo...odvrtim neku scenu u kojoj sam ja..nesto sta se meni desava a ne nekim tam ljudima ko da sam vec bila tamo.znaci ko da se prisjecam da se nes desilo tu...
daa.cim je nes ne objasnjivo,odma je masta. nisam ja bas neki sanjar...i da mastam i slazem si pricice u glavi

a ovo za procjenu ljudi sam rekla jer zaista kad tek prvi put vidim ljude,procjenim kakvi su i kad ih bolje upoznam uspostavi se da sam tocno procjenila kakva je ta osoba.
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:31   #18
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
nisam ja bas neki sanjar...i da mastam i slazem si pricice u glavi
Sudeći po ovome što pišeš jesi.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:32   #19
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ako je energija sposobnost tijela da vrši rad, a je, i po definiciji je uvijek pozitivna, a je, što je to uopće negativna energija? Je li to nesposobnost tijela da vrši rad? Čemu koristiti dobro definirane fizikalne pojmove za opisivanje nečijeg subjektivnog doživljaja koji sa značenjem tog pojma nema blage veze? Očito je da je pojam negativne energije uveden u NA diskurs zbog pridavanja znanstvene težine nečemu što sa znanošću nema veze i zato mi se naslov ove teme čiti neprihvatljivim.
al de malo razmisli...ako nam pozitivna energija(iliti energija,kako se naziva u fizici) treba za zivot....znaci da moze biti i negativna koja nam zapravo steti i radi obrnuto od pozitivne sto je zapravo istina.....i sta znaci da cim se o necem nema puno saznanja da se odma mora "izbacivati" kao tema u razgovoru...a i ajde...kako bi ti nazvao/la negativnu enegriju onda,ako ti naslov nije prihvatljiv.....
a i nekak se drugacije gleda na energiju u duhovnom smislu,zar ne ??
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2011., 15:34   #20
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Sudeći po ovome što pišeš jesi.
a sudeći po ovom šta ti pišeš,ti se držiš samo onog šta je dokazano da postoji...a ono ostalo ti je sve...masta??...
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.