Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 20:12   #2021
Quote:
rexa kaže: Pogledaj post
a koliko ima mjeseci?
16 mjeseci - prva prospavana noć u komadu!!!
a, mislila sam da nikad neću dočekati
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 21:21   #2022
Evo i mene

Prvih mjesec i pol dana svog života mali nije spavao zbog grčeva. Nakon toga je počeo spavati cijelu noć-od 20 do 8,zatim sisa, pa otegne do podneva.
Relativno rano je dobio prve zubiće,sa 3,5 mjeseca,ali ni tada nije bilo velikih problema sa spavanjem.

Kad je napunio 7 mjeseci sve se preokrenulo, zaspi oko 20 i otada se budi svakih sat vremena i tako do 5 ujutro. Onda zaspi do 8-9.

Sad ima 8 mjeseci. Zaspi oko 20 sati i spava do 2 uz eventualno jedno kratko buđenje. Onda u 2 krene dreka koja traje do jedno 6-7 ujutro.

Luda sam jer ne znam što mu je...nije gladan ni žedan, presvučem ga ako je ukakan, nije mu pretoplo niti prehladno,nisu zubi,nije stomak....šta mu je onda?!!

Eto,morala sam se malo pojadati i imam neki ludi osjećaj da ću često posječivati ovu temu.

Ali lakše mi je kad vidim da nisam jedina.....
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 08:43   #2023
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post

Kad je napunio 7 mjeseci sve se preokrenulo, zaspi oko 20 i otada se budi svakih sat vremena i tako do 5 ujutro. Onda zaspi do 8-9.
nama se preokrenulo sa točno 3 mjeseca. i od tada tako spava. a sad će navršiti 8. pa dokle tako, dokle a ne vidim razlog, isto spava i ak je izmoren, i nakon kupanja, i ako ga muče zubi i ako ga ne muče, bio u kinderbetu ili samnom, nemam snage prebacivat ga iz kinderbeta svakih sat vremena, nemrem više
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 08:48   #2024
e i ova knjiga kako uspavati dijete bez plakanja jel to ima u gradskim knjižnicama za posudit?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 09:31   #2025
Mi od kada smo napunili 4mj budimo se non stop. svakih sat, sat i po....zaspi u 20h i spava do 22,23h. i onda pocinje maraton budnjenja i cicanja.
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 22:33   #2026
Moja nikad nije spavala, pa mi sada i nije neka promjena .. iako zadnjih noći se budi po tri puta.. veći problem mi je što se ne da sa cice, pa se ja ne naspavam ništa.. ili mi je neudobno jer se ona zakačila uz mene, ili je pokušavam skinuti, i to trajeeeeeee, i na kraju ne spavamo ni ona ni ja..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:30   #2027


pun mjesec....
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:36   #2028
potpuno te shvaćam
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:51   #2029
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post


pun mjesec....
Znači nitko nije spavao Moj je zaspao tek u ponoć, pa buđenje svakih sat vremena do 8, uz bacakanje po krevetu, pa stenjanje, pa cica, pa nunaj, pa mazi, pjevaj ... A evo ga sad spava već 2 sata u komadu Mora nadoknaditi noć
__________________
Mamini mišeki
tinkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:13   #2030
moj naravno smatra da nema šta nadoknađivati harači okolo
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 12:18   #2031
Znači tako .. puni mjesec.. znala sam da je nešto .. ali ne zbog moje male.. noćas sam JA imala nesanicu .. poludjela sam, ona spavala ko top, za promjenu, a ja stalno gledala na sat jer nisam mogla zaspati .. i ja plavuša stavila njoj psića sveznalicu u krevet, a zaboravila sam ga zgasiti, tak da kad sam napokon zaspala pas je počeo pjevati .. eto netko gore ne želi da se ja naspavam .. to je bilo oko 4.. patkica se nije do tada budila (zaspala je oko 22), a tko zna koliko bi još spavala da je pas nije probudio .. ali srećom samo je pocicala, i uspjela sam je vratiti u krevetić , i tak je spavala skoro do sedam, kada sam je nahranila i ostavila kod sebe u krevetu gdje je još pol sata odrapila.. ja želim još punih mjeseca ako bu tako utjecalo na nju, pa makar ja imala problema..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:02   #2032
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post


pun mjesec....
znači u tome je caka, nama je ovo bila jedna od gorih noći u 7,5 mjeseci
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 16:23   #2033
i pun mjesec i ovaj nekakav orkanski vjetar , ja imam podocnjake do poda... moja mala se vec dve noci budi non stop, kenca, nervozna je nece spavati,a jedva gleda..nemam vise snage za natezanje i uspavljivanje...cak me usi bole od deranja njenog....
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 18:25   #2034
Evo da se i ja pridružim - dakle, noćas je definitivno bilo jezivo... Od 22h do 23.30 četiri dizanja, nakon toga mi se pomutio razum, čini mi se svakih 20-ak minuta, možda pola sata bila je dernjava... A od 1.30 do jutra je bio na cici. U 6.30h je bio budan kao da je spavao 14 sati...

Padam s nogu...
__________________
26.07.2009. & 8.10.2013. :-) <3
... Tko nije drvo razumio prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad - tad da ne zna što je hlad...
mišolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:19   #2035
Quote:
mišolina kaže: Pogledaj post

Sad čitam onu knjigu Kako uspavati dijete bez plakanja (E. Pantley) i polažem u nju velike nade
ja tu knjigu nemrem naći za posudit, jel ima kakva verzija za skinuti ili nešto slično?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:24   #2036
ajd napisi makar jednu tehniku uspavljivanja za nas koji nemamo knjigu...
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:43   #2037
ja ne znam kada sam se zadnji puta naspavala, a niti ne znam kada ću se naspavati

što je starijia to je gore ... sad ima 13 mjeseci i više nemam snage niti o tome govoriti ... toliko sam već luda da sam joj kupila i Johnsonov gel za tuširanje i mlijeko za tijelo s lavandom (ono kaj reklamiraju da se zaspi i spava do jutra ) ... mogu reći da sam se prvih par dana ponadala da to fakat i funkcionira jer se probudila par puta na cicanje, okrenula se i nastavila spavati dalje ... ali to je trajalo par dana ... onda sam se i ja počela s time kupati (to mi fakat fino miriši ) pa je ona nastavila s nekoliko noćnih buđenja, ali ju je to prošlo kroz tjedan dana ... sad se opet cijelu noć nacicavamo :faceplam: ... i to baš cica mora biti u ustima, ako joj dam uvaljm dudu, tak ju pljume da odleti na drugi kraj kreveta
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 22:39   #2038
Joj, sad sigurno ulijećem s nečim o čemu se već pričalo, ali stvarno nemam vremena pretraživati sve stranice...

Je li netko možda pokušao s tehnikom uspavljivanja opisanom u knjizi "Što očekivati prve godine"? Mene živo zanima je li to nekome uspjelo! Evo teksta ispod pa ako nitko nije probao, a zainteresiran je, neka proba pa javi kak' je prošlo...

"Ako ste među onim roditeljima meka srca ili slabih živaca koji ne mogu ili ne žele slušati kako njihovo dijete plače, za vas, osim besanih noći, možda postoji još jedna mogućnost. Jedna studija nedavno je pokazala to da metoda nazvana "sistematsko buđenje" može funkcionirati jednako dobro kao i metoda oglušivanja, iako je za potpuni uspjeh vjerojatno potrebno nešto više vremena. O sistematskom buđenju još je mnogo neodgovorenih pitanja - od kojih je najvažnije pitanje: zbog čega funkcionira? U svakome slučaju, vrijedi pokušati.

Evo kako ćete to učiniti: otprilike tjedan dana vodite bilješke o noćnim buđenjima svojega djeteta da biste stekli uvid u obrazac. Nakon toga podesite budilicu na otprilike pola sata prije nego što očekujete prvi plač. Kad se budilica oglasi, ustanite, probudite dijete i činite ono što inače činite pri spontanome buđenju (previjanje, hranjenje, ljuljanje ili nešto drugo). Na taj način preduhitrite svako buđenje. Postupno produljujte vrijeme između tih sistematičnih buđenja, a zatim ih počnite ukidati. Za nekoliko biste ih tjedana trebali biti sposobni potpuno izostaviti."


Naravno, ovo je savjet za mame čije su bebe već veće i gdje je nestalo potrebe za noćnim dojenjima, ali se zadržao taj "običaj" čisto iz ugode ili navike. U knjizi je taj odjeljak napisan za šestomjesečnu djecu, a i ranije se spominjalo da petomjesečna i šestomjesečna djeca mogu eventualno imati potrebu za još jednim noćnim dojenjem, ali sve više od toga je samo navika. Eto... toliko od mene.
silly_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 08:11   #2039
Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
ajd napisi makar jednu tehniku uspavljivanja za nas koji nemamo knjigu...
imaš pp
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 09:15   #2040
bok nespavači,
samo kratka obavijest, za sve one koje su bile veeeliki protivnici moje metode, ali i za sve one koje su je koristile - spavamo cijelu noć od 20 do 8, sa jednim kratkim buđenjem kad joj dam piti malo vode. Nema više plakanja, nema dizanja,nema cicanja.

Eto, samo da znate da iako mislite da buđenjima nikada neće doći kraj ima ovdje netko tko je uspio
__________________
24.05. - najteži i najljepši dan u mom životu!
Laura Casa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.