Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 10:26   #1
Unhappy Izvanmaternična trudnoća?

pozdrav

u subotu sam radila test i bio je pozitivan ( to je ujedno i bio dan kada bi mi trebala doći menstruacija ).
jučer sam išla svom docu, sva sretan jer se nakon mjeseci pokušvanja, jednog spontanog i puno prolivenih suza napokon nešto primilo. i tako moj doc kaže meni - ajde mala da te pregledam, stavi me na uzv ( izračunao je da bih odprilike trebala biti trudna 4+5 ) kada ono "ja ne vidim ništa"
danas radila bthcg, sad imam kamen u želucu jer čekam 14 sata da odem po nalaze, pa natrag docu.
inače - bol u donjem dijelu trbuha je svakodnevna ( uglavnom na desnoj strani ), smeđi iscjedak je prisutan ( danas puno više nego ostalih dana ).
osim gore navedenog - mirisi mi prilično smteju, prsa samo što ne eksplodiraju, povraća mi se u autu i gladna sam svako malo.

da li netko ima iskustva sa ovim?
ako ništa barem mi recite da se smirim, jer sam pala totalno u bed...
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:35   #2
Ne kužim, tko ti je rekao da je izvanmaterična trudnoća?

Ja koliko znam, to je prilično rano da se išta vidi, tako da.... a što se tiče smeđeg iscjetka, za to se prepisuju tablete i mirovanje.... ako gin smatra da je pptrebno....

držim fige da sve bude super

Da spomenem, ne govorim iz iskustva...

Curke javite se....
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:42   #3
pa doc rekao da neće neagliti ali da bi moglo biti to, jer prvi puta kada sam ostala trudna vidio je sve, a bilo je tek 4 tjedna
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:47   #4
Ja ti preporučam da se ne živciraš, to je prvo.... drugo - pričekaj nalaze pa ćeš vidjeti kako ti beta raste ( iako ne znam kako je ako je vanmaternična, što se nadam da nije ) .... i treće - vjerojatno treba pričekati još bar tjedan dana... nije važno što se prvi put vidio plod, a sad se ne vidi - to ne mora značiti ništa...
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:58   #5
pitaj nanadeni. koliko ja znam je ona imala takvu trudnocu. i koliko se sjecam su simptomi ipak malo drukciji.

a da se s 4+5 jos nist ne vidi, me ne cudi. tjedan dana kasnije ce se sigurno nesta vidjeti.
patka1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:02   #6
Quote:
nisa kaže: Pogledaj post
pozdrav

u subotu sam radila test i bio je pozitivan ( to je ujedno i bio dan kada bi mi trebala doći menstruacija ).
jučer sam išla svom docu, sva sretan jer se nakon mjeseci pokušvanja, jednog spontanog i puno prolivenih suza napokon nešto primilo. i tako moj doc kaže meni - ajde mala da te pregledam, stavi me na uzv ( izračunao je da bih odprilike trebala biti trudna 4+5 ) kada ono "ja ne vidim ništa"
danas radila bthcg, sad imam kamen u želucu jer čekam 14 sata da odem po nalaze, pa natrag docu.
inače - bol u donjem dijelu trbuha je svakodnevna ( uglavnom na desnoj strani ), smeđi iscjedak je prisutan ( danas puno više nego ostalih dana ).
osim gore navedenog - mirisi mi prilično smteju, prsa samo što ne eksplodiraju, povraća mi se u autu i gladna sam svako malo.

da li netko ima iskustva s ovim?
ako ništa barem mi recite da se smirim, jer sam pala totalno u bed...
Hej!

Ovak, ja sam imala vanmateričnu u lijevom jajovodu, i simptomi su dosta nalikovali na ove tvoje (smedji iscjedak i bol dolje lijevo koja se javila nakon cca 10 dana), ali to ne treba ništa značiti!! Osim toga nikakvih drugih simptoma nije bilo. Isto sam vadila bthcg. Možda imaš neku upalicu jajnika pa zato imaš bolove i iscjedak! A kaj se tiče uzv-a sa 4+5 to mi se čini nekako prerano da bi išta mogao vidjeti.
nestrpljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:51   #7
Ako ne znaš kad ti je točno bila ovulacija moguće da si trudna i manje od 4 i pol tjedana...meni se gestacijska vrecica vidjela sa 5+5 s time da još nije srce kucalo i tako sve do kraja 6.tj. A cijelo sam vrijeme bila trudna tjedan dana maje jer mi je ovulacija bila negdje 20 i neki dan ciklusa.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 12:02   #8
hvala djevojke
vidjet ćemo popodne što će biti
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:25   #9
Bok,

nista se nemoj brinuti!

Moja situacija je bila identicna tvojoj: dva dana nakon sto je trebala biti menga test pozitivan, na UZV se ne vidi nista, a meni non stop smedji iscjedak!
Betahcg je bio cca 2100 u petak, a u ponedjeljak 79. Dobila sam uputnicu za bolnicu jer se sumnjalo na vanmaternicnu.
U bolnici su se (nakon pregleda) cudili zasto sam dosla kad imam normalnu trudnocu! Dotad je ipak vec proslo par dana pa se i na UZV-u moglo svasta vidjeti!
Na kraju se ispostavilo da je lab pogrijesio, beta je bila 7900, a ne 79!
S plodom je bilo sve OK, a ja sam jos dobra 3 tjedna imala smedji iscjedak. Preporuceno mi je bilo mirovanje te, tjedan-dva kasnije, utrogestan.

Stvarno se nadam da ce i tebi biti sve OK!
zvrkse is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:03   #10
Nisa, jesi li bila ponovo na pregledu? Je li sve ok? Stvarno se nadam da je.
Ja evo upravo od gina. Trudna sam 5+4, danas se pojavilo smeđe krvarenje, i ja odmah na hitnu. Gin kaže da ne vidi apsolutno ništa. A meni se čini da bi se već trebalo viditi i sad sam jako tužna. Isto sam već imala spontani i isto se zadnji put već vidila gestacijska vrećica. Zašto se ovo dešava? Molim za utjehu, iako se ne želim nadati uzalud.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:59   #11
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Nisa, jesi li bila ponovo na pregledu? Je li sve ok? Stvarno se nadam da je.
Ja evo upravo od gina. Trudna sam 5+4, danas se pojavilo smeđe krvarenje, i ja odmah na hitnu. Gin kaže da ne vidi apsolutno ništa. A meni se čini da bi se već trebalo viditi i sad sam jako tužna. Isto sam već imala spontani i isto se zadnji put već vidila gestacijska vrećica. Zašto se ovo dešava? Molim za utjehu, iako se ne želim nadati uzalud.
yin draga, ocito mi je promakla informacija da si trudna...
drzim fige da sve bude ok, i da si naisla na gina koji nije bas najsposobniji u gledanju ultrazvuka...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 10:07   #12
na zalost i kod mene je bilo tako i nastao je spontanu u 9 tjednu trudnoce...to se inace zove biokemijska trudnoca tj trudnoca bez ploda nije opasno po organizam
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 17:53   #13
Hvala Leptiriću na lijepim željama. Da, trudna sam opet, i eto ponovo ista priča. Prvi put sam stvarno dobro to podnijela, sada već ne mogu više. Jutros sam opet krvarila i opet bila na hitnoj. Druga doktorica kaže da joj se čini da vidi gestacijsku vrećicu od 4 mm, ali da nije sto posto sigurna, jer da je sve to još malo.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 20:16   #14
al je meni ovo teško za čitat ...
Nisa i Yin, javite se,

?što se to dešava

vidim da me Patka spomenula...
moja vanmaternična trudnoća je bila u lijevom jajovodu
kod gina sam bila na 5+6 i rekao mi je da se beba slabo razvija
on nije vidio da plod nije u maternici
ß je bila visoka kao za stariju trudnoću ili blizance
imala sam sve simptome normalne trudnoće
nisam imala iscjedak
bebu sam operacijom izgubila u 9. tj
samo me jako zabolilo dolje, kao da imam zatvor
kad me drugi put uhvatila bol, povraćalo mi se i jako se vrtio
i kao da mi se maternica stezala
nisam vidljivo krvarila, već u trbušnu šupljinu

molim nemojte istraživati moje simptome po svom tijelu

samo sam vam htjela opisati što se meni dogodilo
i reći vam da svakako potražite još drugih mišljenja, idete na uzv kod dr koji ga zna i očitati
htjela sam vas moliti da se povjerite dragim osobama i tražite podršku od njih

i da se svim srcem nadam da su se bebice već dovoljno razvile da ih se može dobro vidjeti
da su vas bez veze plašili
da ćete ovaj puta iznjeti trudnoću i roditi zdravo dijete
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 22:36   #15
nisa,imaš pp
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 09:21   #16
pozdrav svima i hvala na lijepim željama, ali na žalost...
bila sam na beti, pokazala je trudnoću, iako su vrijednosti bile jako male - 70. doc je rekao da je to trudnoća, ponovno me pregledao i gastacijska kesica se još uvijek nije vidjela, rekao je da će danas ponovno pokušati, ali ako me bude jako boljelo ili ako ću se onesvjestiti da odem odmah u petrovu. mirovanje ili nešto slično mi nije preporučio samo je rekao da ne radim ništa teško. dan poslije sam otišla sa obitelji na izlet u prirodu - ništa teško, samo odmaranje na suncu uz mrežnicu, malo sam prošetala i nakon kraćeg vremena osjetila krvarenje koje traje već 5 dana istim intenzitetom. ništa me ne boli, osim možda srca kada sam vidjela tugu u očima mm -a.
danas opet idem docu, pa ćemo vidjeti, ako ću trebat betu idem raditi sutra.

hvala svima na podršci, a tebi yin želim puno više sreće nego što sam ju ja imala ovaj puta
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 09:24   #17
uf cure baš mi je žao. iskreno od srca mi je žao.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 10:23   #18
žao mi je nisa
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:25   #19
Stvarno mi je žao nisa Javi kako je prošlo danas.
Ja sam jutros opet malo prokrvarila, te sam bila kod svog gina, ali ne znam ništa novoga, jer mi je dao uputnicu za betu, koju radim sutra i u četvrtak, pa će mi u četvrtak raditi UZV.
Mene inače ne boli ništa, krvarenje se javi tu i tamo malo.
Da li je nekome od vas gin rekao zašto se spontani ponavljaju? Koji je razlog tome?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 11:31   #20
Nisa jako mi je žao..
YinYang valjda će biti u redu..
Mislim da oni tek od, nedajBože, trećeg rade daljnje pretrage i traže razloge, kod drugog samo ponavljaju papu i briseve..
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.