Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 13:08   #41
Draga Anchy vidim da je stigla bebica, čestitam. Ako si rodila u Dubrovniku voljela bih da podijeliš s nama svoja iskustva. Ja trebam roditi u 3. mjesecu i vjerojatno će to biti u Du pa me sve zanima ...Pozdrav
samosvoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 19:24   #42
Quote:
samosvoja kaže: Pogledaj post
Draga Anchy vidim da je stigla bebica, čestitam. Ako si rodila u Dubrovniku voljela bih da podijeliš s nama svoja iskustva. Ja trebam roditi u 3. mjesecu i vjerojatno će to biti u Du pa me sve zanima ...Pozdrav
Iskreno o samom porodu ti radje ne bi pisala jer nemam bas lipih rici ni za babicu ni za dr. koji su me "dopali".
Al zato su mi sestre na odjelu bile super, vecina ih je i vise nego ljubazna i napravit ce ti sve sta ih zamolis.
Ne znam sta te tocno zanima, najbolje da pitas ili ode ili na pp, pokusat cu pomoc koliko mogu.
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 23:14   #43
od svih rodilja sam čula samo riječi hvale za babice, a iz mog iskustva ti mogu reći da su sestre na ginekološkom odjelu stvarno divne! Nasmijane, šale se, tješe te, stvarno su mi olakšale u teškoj situaciji.

Jedino mi je kolegica pričala kako je glupo što te stave da rađaš ležeći dignutih nogu, da kao to je puno teže, a sad kako je negdje drugo stvarno ne znam...
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 15:15   #44
@Anchy - žao mi je zbog lošeg iskustva s babicom i dr, nadam se da ću biti bolje sreće . Zanima me sve, kao prvo, je li daju epiduralnu, čekaju li da se prirodno otvoriš i dobiješ bolove ili je drip obvezan.... što mi je potrebno za ponijeti u rodilište, spavaćica 2-3, za bebu pelene?...koliko dana se ostaje...ma sveee, unaprijed hvala na odgovoru
pozdrav
samosvoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 16:34   #45
Quote:
samosvoja kaže: Pogledaj post
@Anchy - žao mi je zbog lošeg iskustva s babicom i dr, nadam se da ću biti bolje sreće . Zanima me sve, kao prvo, je li daju epiduralnu, čekaju li da se prirodno otvoriš i dobiješ bolove ili je drip obvezan.... što mi je potrebno za ponijeti u rodilište, spavaćica 2-3, za bebu pelene?...koliko dana se ostaje...ma sveee, unaprijed hvala na odgovoru
pozdrav
nisam baš friška rodilja, rodila sam prije 3,5 godine ali mislim da se nije mnogo toga promijenilo;

za epiduralnu je najbolje da pitaš doktora i da te on uputi.
moje iskustvo nije baš lijepo; 19:30 klistrirana, 22:00 mi probušili vodenjak, 22:10 priključili na drip i tako do 9 ujutro. doslovno rađanje na silu, muke Isusove. o babicama neću, jer sam čula da su ostale predivne.
bebu odmah dobiješ, mislim da je sad ne kupaju u rađaoni nego na odjelu, kad rodiš, ležiš 2 sata ispred rađaone, dijete ti stavljaju na prsa i više se ne odvajate, osim na odjelu kod pregleda pedijatrice (ti se u međuvremenu istuširaš i upoznaš sa zahodskim životinjicama )
ponesi par spavaćica, tonu i po uložaka (onih lola ribar), neke šlape ili japanke za kadu, šugamane, papir za ruke, četkicu za zube; za bebu pelene, kremicu i vlažne maramice.
prvorotke ostaju 5-6 dana, ako je gužva ( a uvijek je ) izaći ćeš 4. dan ( ako ne bude žutice )

mislim da je to sve, ne znam jesam što zaboravila.
uglavnom, sretno i javi kako je prošlo!
lolita777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 16:44   #46
Quote:
samosvoja kaže: Pogledaj post
@Anchy - žao mi je zbog lošeg iskustva s babicom i dr, nadam se da ću biti bolje sreće . Zanima me sve, kao prvo, je li daju epiduralnu, čekaju li da se prirodno otvoriš i dobiješ bolove ili je drip obvezan.... što mi je potrebno za ponijeti u rodilište, spavaćica 2-3, za bebu pelene?...koliko dana se ostaje...ma sveee, unaprijed hvala na odgovoru
pozdrav
Ej, nisam ni vidila da si pisala pa "malo" kasnim, al vidim da jos ima vrimena
Sta se epiduralne tice to se moras privatno dogovorit s anesteziologom jer ih nemaju dovoljno, tako je bar nama receno na tecaju, osim ako imas kojeg doktora na Medarevu da ti on to sve sredi. Mene su kad sam bila 3 prsta otvorena stavili na drip, mislim da ti to ovisi od dr.do dr., nema pravila.
Vidim da ti je Lolita dala puno informacija Ja sam ponila 1 spavacicu za prvi dan (u radjaoni si u njihovoj) i 2 pidzame koje sam posli nosila. Za bebu mi je trebalo 20-ak pelena, lola ulosci mi se nisu bas svidjali, uzela sam Chiccove koji su mi puno bolji. Takodjer ti osim osnovnih higijenskih potrepstina treba puno tekucine, mi smo sve pile nakon poroda.
Sta se izlaska tice mi smo 4-ti dan isle doma i to samo zato jer sam popodne rodila, inace ako je sve ok pustaju u roku 72 sata.
Ako te jos sta zanima pitaj
Sretno
**Anchy** is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 11:58   #47
Rodilište u Dubrovniku


Curke trebam pomoć, roditi ću u Dbk a nemam pojma kako tamo stvari funkcioniraju.
Čula sam da imaju rooming in, al nisam sigurna... Zato please pomagajte!!
__________________
NIJE CURA SOUTHERN GIRL CLICK
Cvit11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 10:54   #48
ja sam rodila u dbk prije četiri godine, a čini se da ću i dogodine. meni je tamo sve bilo super, od doktora, sestara, cijelog osoblja..što se tiče samog poroda, hm.. sve zavisi koliko će te boliti. meni je bilo grozno, leđa su mi otpadala, dok su dvije cure iza mene rodile, a da glasa nisu pustile. dok su meni ti groznobolni trudovi nailazili, kraj mene je bila jedna prekrasna sestra ana koja mi je pomagala i ohrabrivala me. i ostale su sestre bile super. radili su mi epiziotomiju, ništa nisam ni osjetila, a također poslije poroda ni šivanje. nakon što rodiš ležiš dva sata ispred rađaone s bebom koju ti odmah stave na podoj. poslije te odvedu u sobu, sestra ti pomogne otić u kupatilo da se istuširaš, da ti osnovne savjete, malo se središ, raspremiš i odmah ti donesu bebu. od tada si stalno s njom. to meni baš i nije bilo drago jer nisam spavala nikako. prvo dijete, ja nervozna, umorna i neispavana.. više bih volila da je bar jednu noć beba bila odvojena od mene da se naspavam jer sam cijelu noć rađala. ujutro su vizite, moraš kao malo pospremiti krevet, ormarić i čekat da te doktor pregleda. hrana i nije tako loša, mogla bi bit i malo bolja. ja zbog reza nisam mogla sjediti pa sam jela s noga,a sljedeći put ću ponijeti dječji šlauf za kupanje jer jedino na njemu sam mogla sjediti. ponesi pelene, kremicu, vlažne maramice i puno uložaka onih vir 80. eto, pa sretno !
ift07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 14:21   #49
Quote:
Cvit11 kaže: Pogledaj post

Curke trebam pomoć, roditi ću u Dbk a nemam pojma kako tamo stvari funkcioniraju.
Čula sam da imaju rooming in, al nisam sigurna... Zato please pomagajte!!
imaju rooming in,
rodiš, odmaraš dva sata, nakon toga prvo ustajanje i tuširanje pa ti dovedu bebicu u sobu, u krevetić i s tobom je cijelo vrijeme. Moraš nositi pelene i kremicu za guzu. Oni ih presvlače nekoliko puta dnevno, al u međuvremenu ti. To je ono što sam čula. Naravno, ako ne znaš presvući ili se bojiš, zoveš ih i pomognu ti.

Ovo sve pričam po čuvenju, a vidim da nitko s iskustvom puno ne priča pa da ti bar nekako pomognem
Gricko2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:02   #50
Ja nisam tamo rodila, ali sam tamo radila. Jel se to računa?

gricko ti je dobro rekla; imaju rooming in, beba je stalno s tobom zato ponesi vlažne maramice, kremu za guzu i pelene (predlažem da to staviš na vrh torbe koju mislis nositi sa sobom jer kad rodiš sestra te to pita tako da moze urediti bebu). Također na vrh torbe koju mislis nositi sa sobom spremi spavaćicu/piđamu, uloške, ručnik za kupanje, stvari za osobnu higijenu, gaćice i papuče. Ovo ti govorim zato jer se ti ne dižeš dok te ne smjeste na odjel i dok ne dođe sestra pa da ti ne mora kopati po torbi. Spremi štogod sitno i za pojesti i popiti, jer ako rodis popodne ili navečer moraš čekati večeru/doručak pa da imaš što prigristi.
Ispred odjela imas automat za kavu, grickalice i tel govornicu.
Ako budes slomljena, i beba ti bude too much slobodno zamoli sestre da je malo uzmu (većina njih će ti udovoljiti).
Ako imaš još kakvo pitanje, slobodno se javi!
midica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:18   #51
Quote:
midica kaže: Pogledaj post
Ja nisam tamo rodila, ali sam tamo radila. Jel se to računa?

gricko ti je dobro rekla; imaju rooming in, beba je stalno s tobom zato ponesi vlažne maramice, kremu za guzu i pelene (predlažem da to staviš na vrh torbe koju mislis nositi sa sobom jer kad rodiš sestra te to pita tako da moze urediti bebu). Također na vrh torbe koju mislis nositi sa sobom spremi spavaćicu/piđamu, uloške, ručnik za kupanje, stvari za osobnu higijenu, gaćice i papuče. Ovo ti govorim zato jer se ti ne dižeš dok te ne smjeste na odjel i dok ne dođe sestra pa da ti ne mora kopati po torbi. Spremi štogod sitno i za pojesti i popiti, jer ako rodis popodne ili navečer moraš čekati večeru/doručak pa da imaš što prigristi.
Ispred odjela imas automat za kavu, grickalice i tel govornicu.
Ako budes slomljena, i beba ti bude too much slobodno zamoli sestre da je malo uzmu (većina njih će ti udovoljiti).
Ako imaš još kakvo pitanje, slobodno se javi!
U utorak idem kod njih na uzv, ne znam da li da spominjem da bi išla na epi
Rade li oni to i bez najave?? Ima dosta starijih postova pa ne znam koliko je to sad aktualno
Hvala na savjetu svakako
__________________
NIJE CURA SOUTHERN GIRL CLICK
Cvit11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 15:51   #52
Kod kojeg dr ideš na uzv? Mozes i na pp.
Nije ti naodmet spomenuti da bi epiduralnu, samo dbk ti ima malo anesteziologa, sad je sezona, ako imaju posla u sali tebi nema tko dati epi... Tako da budes i na to spremna!
midica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 20:39   #53
Quote:
midica kaže: Pogledaj post
Kod kojeg dr ideš na uzv? Mozes i na pp.
Nije ti naodmet spomenuti da bi epiduralnu, samo dbk ti ima malo anesteziologa, sad je sezona, ako imaju posla u sali tebi nema tko dati epi... Tako da budes i na to spremna!
Evo mene s kupanja Ne znam koji će bit dr. ali ništa me ne košta pitat
Fala puno na info
__________________
NIJE CURA SOUTHERN GIRL CLICK
Cvit11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 15:32   #54
Kroz ovaj mjesec u dbk.rodilištu će biti moguće roditi i na stolčiću za porod.
Svakako preporučam!!! Imate na Face-u Rađaonica Dubrovnik i tamo su stavili info o tome.


Prednosti poroda na stolčiću
Prednosti uzdužnog (sjedeći i čučeći položaj) nasuprot vodoravnom položaju prema riječima Dr. sc. Dubravka Habeka, dr. med., voditelja odjela za ginekologiju i opstetriciju Kliničke bolnice Osijek za rađanje su slijedeće

Olakšano je disanje, povećanje vitalnog kapaciteta i respiracijske rezerve za 10%, smanjuje se pritisak na aortu uz izbjegnut sindrom donje šuplje vene, povećava se protok krvi uteroplacentranom bazenu i postiže bolja oksigenacija fetoplacentarne jedinice
Povećava se kontraktilna snaga i smanjuje frekvencija trudova.Prednost ovakvog poroda je sveukupno kraće trajanje poroda, ali i značajno smanjena potreba za stimulaciju i akceleraciju (ubrzavanje) poroda, značajno smanjena potreba za medikacijom (spazmoanalgezijom) u porodu, snažniji nagon na tiskanje, kraće faze tiskanja, manje iscrpljujuće, održanje fiziološkog ritma disanja (smanjena sklonost majke arterijskoj hipoksemiji i hiperkapniji).
Prednost poroda na porodničkom stolčiću očituje se i u povećanju izlaza zdjelice 1,5 cm, jer savijanje i abdukcija natkoljenica u koljenom zglobu rasteže rascjep simfize i širi ulaz u zdjelicu, te se porođajni kanal skraćuje za 30%
Također važan argument je i pasivno širenje mišića anusa (mm. levator ani) jer glavica jače pritišće na izlazak iz rodnice nego na anus
Sjedeći (sitting) položaj manje je naporan nego čučeći položaj uz sve prednosti predhodnog, uz manji postotak epiziotomija i rupture međice.

Dr.Jukić iz varaždinskoga rodilišta:
"U tom položaju otvorenost zdjelice se povećava za 30 posto i na taj se način stvara više prostora za prolaz novorođenčeta nego kad žena leži na leđima. Rodilja je tako zapravo najviše otvorena, sposobnost tijela da tiska je maksimalna, potaknuta je pravilna rotacija glave djeteta i njegov izgon, a ni trtična kost ne predstavlja prepreku. Osim toga, u tom položaju trbuh rodilje je okrenut prema dolje pa se i zbog samog efekta gravitacije smanjuje i ublažava bol u leđima, a i međica ostaje opuštena pa je i njeno oštećenje pri tom najmanje. Sve je još udobnije pomaže li ženi u tom trenutku partner koji iza nje sjedi na stolici raširenih nogu omogućavajući joj da se nadlakticama ili pak čitavim leđima osloni na njega – istakao je dr. Jukić."




Cvit, ja bih dobro razmislila o epiduaralnoj.
Prvo iako je lijek za bolove, ipak je droga i beba je direktno prima kako je i ti dobiješ i takve bebe su kasnije pospanije itd. Druga stvar je da ti ne mora uopće pomoći: znam cure koje su primile po dvije doze i opet im u datim trenucima nije pomoglo,jedna od njih je imala nakon toga 10 dana luđačkih glavobolja, upala je u onaj postotak s nuspojavama jer je očito igla bila malo više u krivo zabodena.

Radije ti savjetujem da se ne žuriš u bolnicu jer rijetko tko rodi u prvih 10 sati od kad su krenuli trudovi, ne ide to tako brzo kao što misli i stvori mišljenje gledajući američke filmove.

Kad ti krene puno šetaj, ne misli i traži položaj koji ti najviše odgovara. Tek kad osjetiš nagon za tiskanjem, vrijeme je za rađanje, do tada što više na nogama ili na lopti koju u rodilištu imaju u predrađaonici jer hopsanje na lopti pomaže otvaranju.

I pokušaj naći i pročitati knjigu M.Wagner
http://www.izvorznanja.com/index.php...ypage.tpl.html

i od Odenta:
http://www.izvorznanja.com/index.php...ypage.tpl.html
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:54   #55
hellou ljudi, ima li tko da je rodio, rađa ili će uskoro roditi u Dbk?
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:49   #56
Hy! Ja sam rodila na Medarevu ima skoro 3 godine, i opet ću, ako Bog da, krajem petog mjeseca.
Imam samo pozitivna sjećanja, porod bio super, babice isto, doktor isto! Ako te što zanima konkretno, a ja ti mogu pomoć, samo pitaj!
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:21   #57
eeej!

zanima me sve jer imam veliki strah od porođaja, a i prvi put mi je brrr.

Ako ti se da ukratko opiši vjerujem da ih ima još koje to zanima. Kakva je situacija s epiduralnom? Ja imam feeling da tamo ako tražiš epid. ko da tražiš heroin - nisam još čula da ju je netko dobio osim jedne moje prije al ona je poseban slučaj. Koji ti je dr. bio i možeš li se dogovoriti sa svojim da ti bude na porodu? Imala sam priliku većinu ih upoznati i čast (rijetkim) iznimkama al od nekih mi se kosa diže na glavi a koje sam sreće taj će me i potrefiti
Aj neka ima pozitivnih iskustava...
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 15:38   #58
Ej! Za epiduralnu neznam, mislim da se moraš dogovortit s anesteziologom da ti dođe, a s obzirom da je samo jedan u cijeloj bolnici, mislim da je to nemoguća misija.
Meni je prvu trudnoću vodio dr.Cikatić, a kad sam rađala, bio mi je dr.Bačić i imam sve pohvale za njega, ali smatram da su babice puuuno važnije, doktor dođe, pa ode, a one su stalno tu. Bila mi je i ona mlada doktorica Lale, nju znam iz srednje škole, tako da mi je fakat bilo ok. Muž je bio sa mnom, i to mi je full pomoglo.
Nema te čega bit strah, fakat su svi ok.
Ja nemam niti jedno negativno iskustvo ni s njima u rađaoni, ni sa njima na odjelu. Sve ih možeš pitati, sve ti lijepo objasne!
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 13:08   #59
Ajde lijepo za pozitivna iskustva! Ja sam malo skeptik!
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 11:03   #60
Drage forumašice,
Imam veliku dvojbu rodilti ili ne u Du rodilištu pa bih molila za savjet sve koje su tamo rodile, još bolje ako imaju i iskustva s drugim rodilištima. Ono što mene poptpuno izbezumljuje je potreba veza i vezica mita i korupcija za nešto što se apsolutno podrazumijeva u drugim rodilištima. Prije svega mislim na epiduralnu..
nana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.