Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2018., 23:25   #1
Krijete li svoje nedostatke ili vas je baš briga?

Potaknuta sobom (kao i svi ) pomislila sam da bi ovo bila zanimljiva tema.

Pretpostavljam da smo svi jako svjesni sebe, ne samo kad je u pitanju ono što se nama sviđa ili ne, nego i nekim objektivnim mjerilima kako trebamo izgledati pa me u duhu toga zanima je l' smatrate da trebamo kriti svoje nesavršenosti i je li to radite?

Krijete li previsoka čela, krive zube, kvrgava koljena, klempave uši i sve ono što je neko jednom zaključio da nije baš dobro, pa se većina s njim i složila?

Prošla sam davno tinejdž faze kompleksa i bez skrivanja mogu sve pokazati, ali i dalje su mi neke stvari ljepše skrivene nego pokazane. kao kad vidim jednu presimpa jutjuberku sa gummy smile kako se ponosno smije i baš je briga na ružne i neumjesne komentare, i istinski sam sretna zbog nje što je tako neopterećena, ali duboko u sebi moram priznat da je ljepša ipak kad se nasmije zatvorenih usta.

Tek sad vidim da je tema na kokošinjcu ajd neka.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 00:30   #2
Povremeni prištići su jedina nesavršenost koju prikrivam.
Ne nastojim se prikazati drugačijom nego uistinu jesam, kada me netko vidi, želim da me vidi najsličniju onome kako izgledam ujutro kada ustanem iz kreveta.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 15:42   #3
pomislila sam po naslovu da se tema odnosi na "psihičke" nedostatke, a ne fizičke...

ne volim recimo odjeću koja naglasi nedostatak umjesto da ga sakrije...to i prištić ako se pojavi skrivam...ostalo ne...
zubiće sam sredila, još sam se dvije godine iza toga smijala zatvorenih usta, trebalo mi da se naviknem
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2018., 22:46   #4
Kakav je to gummy smile?
Negdje do kraja srednje škole me prošlo to sakrivanje nedostataka. Najviše su me brinuli neki detalji po licu i nožni prsti.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 10:27   #5
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Kakav je to gummy smile?
ovakav
pretpostavljam da je na nju i mislila, i meni je simpa skroz

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
nožni prsti.
nosim samo zatvoreno i smatram da mi trebate biti zahvalni na tome
shehs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2018., 10:31   #6
eh, da, sjetih se da je po aziji negdje.. japan? super kul imati nidje veze zube

kako sad da to guglam.. cekajte

asian teeth.. trend ponudi gugl i evo


shehs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:24   #7
Da, krijem nedostatke, bar one kojih sam svjesna.
Npr odijevanjem ističem ono što mislim da mi je prednost a prikrivam drugo. Redovno bojam kosu i prikrivam sijede, gledam uvijek imati čistu kosu i urednu frizuru, depiliram se, ne izlazim vani ili ne dočekujem goste bez osnovne šminke: tekućeg pudera, maskare, ruža...
Ako očekujem goste, pospremit ću prostor gdje ih primam, dodati svježe cvijeće, osvježiti mirisne štapiće..(što ne znači da mi je inače i uvijek sve tip-top).
Ako razgovaram s nekim o svojoj obitelji i prijateljima, nikada neću isticati nešto loše... odgajana sam i prihvatila sam to da “prema vani pružam najljepšu sliku”.
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:27   #8
Hvala dragom Bogu koji me stvoria takvog da nema razloga da ista skrivam, pa se tim kompleksashkim stvarima neopterecujem.Nebi minja svoj izgled nizasta na ovome svitu, nemogu opisati rijecima kolko mi je lipo u mojoj vlastitoj kozi !
Rvatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:28   #9
Quote:
Liba kaže: Pogledaj post
Da, krijem nedostatke, bar one kojih sam svjesna.
Npr odijevanjem ističem ono što mislim da mi je prednost a prikrivam drugo. Redovno bojam kosu i prikrivam sijede, gledam uvijek imati čistu kosu i urednu frizuru, depiliram se, ne izlazim vani ili ne dočekujem goste bez osnovne šminke: tekućeg pudera, maskare, ruža...
Ako očekujem goste, pospremit ću prostor gdje ih primam, dodati svježe cvijeće, osvježiti mirisne štapiće..(što ne znači da mi je inače i uvijek sve tip-top).
Ako razgovaram s nekim o svojoj obitelji i prijateljima, nikada neću isticati nešto loše... odgajana sam i prihvatila sam to da “prema vani pružam najljepšu sliku”.

Kolko godina imas ako nije nedzentlmenski pitati ?
Rvatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 19:59   #10
Krijem kada bonton od mene ti zahtjeva - ofarbam kosu pred vazne sastanke i kongrese i sl, sakrijem ruzna stopala balerinkama u kazalistu, ne nosim šorceve u sluzbene institucije.
Van toga, jako sam lijena i komotna i ne pada mi napamet npr nositi cijelo ljeto hlace i dugacke haljine jer imam debele i celulitne noge, niti dugacke kosulje jer imam debele salaste ruke. Ne sminkam se nikad jer mi sve to smeta na faci, ne interesira me a posljedicno tomu i ne znam se nasminkat kak spada. Mozda bi i trebala al opet; lijenost. Pa sad, kom smeta jebg.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 14:32   #11
krila sam dok sam bila klinka, poslije sam radila na sebi i skuzila da se moram volit takva kakva jesam, brijem da drugima mogu imat previsoko celo, meni to nije mana (npr photoshopirala sam se da vidim kak bi mi stajalo nize celo i izgledala sam koma, mislim da sam napravljena ovakva s razlogom: takva sam najljepsa), ko klinka sam misla da je lose kaj sam niska, sad mi super, bas volim svoju nizinu, svi misle da sam klinka , prije mi je bilo neugodno radi mojih jacih bedara, sad su mi super, ne bi ni htjela imati tanke noge itd itd
__________________
Some people willingly choose their cages.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 21:08   #12
[QUOTE=Rvatina;69687751]Kolko godina imas ako nije nedzentlmenski

Najgore mi je vidjeti stare zene koje je nagriza zub vrimena.

Upravo toliko!
Liba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 08:07   #13
Košuljama stomak sakrivam...
__________________
O moj bože što sam proklet, jučer zgodan danas opet!
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 20:37   #14
Da, sakrijem trbuščić dok se udebljam. Ne nosim minice jer imam ružna koljena.
Lunaticx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2018., 22:15   #15
Quote:
Liba kaže: Pogledaj post
ne dočekujem goste bez osnovne šminke: tekućeg pudera, maskare, ruža...
E ovo jos nikad nisam cula.
Azola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 12:14   #16
bome ni ja goste ne docekujem rascupana i nenasminkana. ne znam sta je tu tako cudno

i ja skrivam nedostatke, opet ne znam sta je tu cudno. svi imamo nekih svojih nesigurnosti i neke stvari koje radje isticemo od drugih. svjesna sam sebe. ne volim pretjeranu samodopadnost i razmetljivost.

ja isto mislim da je to stvar odgoja u velikoj mjeri.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 15:37   #17
Šminkam se, dakle skrivam
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 17:52   #18
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
bome ni ja goste ne docekujem rascupana i nenasminkana. ne znam sta je tu tako cudno

i ja skrivam nedostatke, opet ne znam sta je tu cudno. svi imamo nekih svojih nesigurnosti i neke stvari koje radje isticemo od drugih. svjesna sam sebe. ne volim pretjeranu samodopadnost i razmetljivost.

ja isto mislim da je to stvar odgoja u velikoj mjeri.
Pa ne znaci da si rascupana ako ne stavis full sminku.
Meni kod kuce dolaze samo dobri prijatelji i rodbina (obitelj), a ne osjecam potrebu da pred njima budem nasminkana. Naravno da se malo “popravim”, jer sam inace po kuci u pidzamama i starim trenirkama , tako da obucem nesto normalnije i pocesljam se. Ali puder i ruz, meni je to nezamislivo. Ako je neka proslava u pitanju, nasminkam se. Ili recimo ako mi netko dolazi prvi put, a nismo jako bliski, mozda bi i razmislila o tome, ali to se ne dogadja tako cesto.

Sto se opcenito ove teme tice, skrivam nedostatke kao i svi, ne nosim odjecu koja mi istice dijelove tijela koji mi se ne svidjaju, nasminkam se kad idem na faks (umjereno) ili na kavu u grad, ali do trgovine ne.
Azola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 07:19   #19
da, svatko ima neki svoj pojam i mjeru sminkanja. meni malo CC kreme, maskare i ruza nije nista cudno niti pretjerano, tako se i sminkam svaki dan pa gdje god da isla.
i naravno da pod goste ne smatram tatu, sestru i susjede s petog kata koji mi nose juhu kad sam bolesna i smrkava.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 13:52   #20
krijem samo dlake na nožnom palcu. sad kad razmislim... to nije nedostatak, nego dodatak.
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.