Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 22:16   #1021
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ajme, da vidiš šta su meni nacrtali arhitekti. Pravokutnik 40 x 16 metara,neke male zelene površinice, cesta i parking oko cile zgrade,
Kriv je zakon i GUP nisu arhitekti u svemu ih ograničavaju i previše usmjeravaju.Arhitekti u biti nemaju umjetničke slobode.
Recimo ovo kod nas se ne bi moglo gradit jer nema protupožarni put. http://www.inspiredhomeideas.com/wp-...5140895335.jpg
Ovo je inaće drvena zgrada a nema protupožarni put oko zgrade. Kod nas beton,mora protupožarni put i bezbroj parkinga za hotel u koje se dolazi samo brodom.
Ne mogu otvorit sliku. :/ Koliko si platila idejni projekt.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 22:49   #1022
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Zanemari to govorim o modernoj kuci sa dosta stakla ravni krov i bazen s pogledom koliko ih znas da se prodaju za 500 000 a stoje neprodane?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Ne znam za nijednu takvu da se prodavala, to ti i govorim. Svatko je radio za sebe, za rentat ili za život u tome. Probaj ti naći neku na oglasima, pa javi kakve su cijene.

500k u Makarskoj, teško, Veliko Brdo možda, ali veliko možda, jer ove tvoje uvjete neće baš 100% zadovoljavati.

U biti, ima nešto slično, bez dosta staklenih ploha, mafijaš napravio, prodao kolegi mafijašu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:47   #1023
Pozdrav,
Imam pitanje i svaki prijedlog,mišljenje ili savjet su dobrodošli. Naime, nemam pojam nikakvog o gradnji, građevinarstvu, dozvolama, ničim, ali imam volju i voljela bi u dealu sa građevinarom jednim graditi app na moru, 5 apartmana od kojih bi on uzeo kao u deal 2,a meni ostala 3. Nemam zemljište, kupila bi ga 200-300 m od mora za cxa 70.000,00 eura. Zanima me da li je to moguće ili je ideja glupa, tj. koliko je potrebno još novaca cca. za projekt, dozvole, priključke i sve ostale namete koje nemam pojma da i postoje. Hvala puno na odgovoru.
LuloLolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:18   #1024
Quote:
LuloLolu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam pitanje i svaki prijedlog,mišljenje ili savjet su dobrodošli. Naime, nemam pojam nikakvog o gradnji, građevinarstvu, dozvolama, ničim, ali imam volju i voljela bi u dealu sa građevinarom jednim graditi app na moru, 5 apartmana od kojih bi on uzeo kao u deal 2,a meni ostala 3. Nemam zemljište, kupila bi ga 200-300 m od mora za cxa 70.000,00 eura. Zanima me da li je to moguće ili je ideja glupa, tj. koliko je potrebno još novaca cca. za projekt, dozvole, priključke i sve ostale namete koje nemam pojma da i postoje. Hvala puno na odgovoru.
evo još jedne, odakle li samo ovakvi izlaze, gospođo, za 70000 eur moš kupit 300 kvadrata zemlje jedino 5 km od mora u pripuzdinoj donjoj
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:15   #1025
Nema građevinar u tome računice, 2 apartmana mu je malo.
I još mora vidjeti potencijal u lokaciji.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:30   #1026
Quote:
LuloLolu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam pitanje i svaki prijedlog,mišljenje ili savjet su dobrodošli. Naime, nemam pojam nikakvog o gradnji, građevinarstvu, dozvolama, ničim, ali imam volju i voljela bi u dealu sa građevinarom jednim graditi app na moru, 5 apartmana od kojih bi on uzeo kao u deal 2,a meni ostala 3. Nemam zemljište, kupila bi ga 200-300 m od mora za cxa 70.000,00 eura. Zanima me da li je to moguće ili je ideja glupa, tj. koliko je potrebno još novaca cca. za projekt, dozvole, priključke i sve ostale namete koje nemam pojma da i postoje. Hvala puno na odgovoru.
Ako ta zemlja toliko dodje onda ne valja lokacija jer da valja vec bi netko to kupio za taj sitniš. Logika ti ne valja i tako se biznis ne radi. Ne mozes ti kao amater tek tako uletit u biznis s građevinskom "mafijom". Bolje se nemoj vatat toga, nije to za one koji bi se o tome raspitivali na forumu.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:08   #1027
Sto se mora tice, po meni su vrhunske lokacije uz samo more, a odlicne lokacije max. 200-300 metara do mora. I to je to.
Naravno da se radi i o drugim parametrima, ali ako cemo samo o udaljenosti do mora/plaze mislim da je to otprilike tako, nacelno govoreci.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:48   #1028
Quote:
LuloLolu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam pitanje i svaki prijedlog,mišljenje ili savjet su dobrodošli. Naime, nemam pojam nikakvog o gradnji, građevinarstvu, dozvolama, ničim, ali imam volju i voljela bi u dealu sa građevinarom jednim graditi app na moru, 5 apartmana od kojih bi on uzeo kao u deal 2,a meni ostala 3. Nemam zemljište, kupila bi ga 200-300 m od mora za cxa 70.000,00 eura. Zanima me da li je to moguće ili je ideja glupa, tj. koliko je potrebno još novaca cca. za projekt, dozvole, priključke i sve ostale namete koje nemam pojma da i postoje. Hvala puno na odgovoru.
Možeš, ali ne na mjestima gdje biti htjela imati zemljište. Recimo, sjeverna strana otoka Brača, nemaš ceste i slično, moglo bi se i jeftinije. Ili neka mjesta, tipa, Marina pored Šibenika, zimi ozonska rupa, ljeti kaos, nema vodovoda, sve u betonu oko tebe, nigdje veze, cesta... onako.

Na lokacijama takvog tipa, mogle bi biti cijene cca ispod 150 eura, s tim da ne znamo na kakvu kvadraturu ciljaš.

Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
evo još jedne, odakle li samo ovakvi izlaze, gospođo, za 70000 eur moš kupit 300 kvadrata zemlje jedino 5 km od mora u pripuzdinoj donjoj
Može, ali ne baš neke atraktivne lokacije, već sam naveo gore iznad.

Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Sto se mora tice, po meni su vrhunske lokacije uz samo more, a odlicne lokacije max. 200-300 metara do mora. I to je to.
Naravno da se radi i o drugim parametrima, ali ako cemo samo o udaljenosti do mora/plaze mislim da je to otprilike tako, nacelno govoreci.
Kako kome, ja bi uvijek birao brdo iznad grada, s pogledom.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 20:47   #1029
Quote:
LuloLolu kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam pitanje i svaki prijedlog,mišljenje ili savjet su dobrodošli. Naime, nemam pojam nikakvog o gradnji, građevinarstvu, dozvolama, ničim, ali imam volju i voljela bi u dealu sa građevinarom jednim graditi app na moru, 5 apartmana od kojih bi on uzeo kao u deal 2,a meni ostala 3. Nemam zemljište, kupila bi ga 200-300 m od mora za cxa 70.000,00 eura. Zanima me da li je to moguće ili je ideja glupa, tj. koliko je potrebno još novaca cca. za projekt, dozvole, priključke i sve ostale namete koje nemam pojma da i postoje. Hvala puno na odgovoru.
Racunajte da bi Vas to ukupno izaslo oko 300 000(zemljiste bi bilo ili dalje od mora ako je oko Omisa ili blize moru ali losije mjesto ako je oko Sibenika.Tesko da bi netko prihvatio 2 apartmana za izgradnju kucu a ako idete sami to je oko 300 000 sa zemljistem

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 07:17   #1030
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Kako kome, ja bi uvijek birao brdo iznad grada, s pogledom.
sve stima dok je to za vlastiti gust, no ako cemo o gospodarstvu nema sanse da m2 zemljista udaljeno kilometar-dva na brdu moze kostati kao ono kraj mora (ili do nekih 300 m udaljenosti)
ili da ce se udaljeniji apartmani nacelno prodavati ili iznajmljivati za visu cijenu


cast vrlo rijetkim izuzecima
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:17   #1031
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
sve stima dok je to za vlastiti gust, no ako cemo o gospodarstvu nema sanse da m2 zemljista udaljeno kilometar-dva na brdu moze kostati kao ono kraj mora (ili do nekih 300 m udaljenosti)
ili da ce se udaljeniji apartmani nacelno prodavati ili iznajmljivati za visu cijenu


cast vrlo rijetkim izuzecima
Nisam baš u toku niti sam radio kalkulaciju, ali čini mi se da naši mnogo više cijene te metre do mora od turista. Kad se sjetim da su starci mogli kupit parcele po cijeni od 15-20dem/m2, ali sam i ja tad rekao da to nema smisla jer tko je lud pentrat se pola sata do apartmana s svim stvarima po žegi i jebenoj uzbrdici, ako može iznajmit apartman uz more/plažu. Danas su tamo apartmani i iznajmljuju se po cijeni istoj kao i apartmani u gradu, i popunjenost je otprilike ista, jasno, ako je su podjednako uređeni (podjednake kategorije). Izgleda da turistu tih 400-500m ništa ne znači.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:28   #1032
S obzirom da turisti u Split ne dolaze zbog plaže i kupanja kao primarnog razloga, većinom, nije ni čudo da im baš nešto i nisu atraktivne te lokacije za kupnju. Pogotovo ne po cijenama koje se kreću u drugim gradovima za iste pozicije.

U Splitu bi im mogla biti puno atraktivnija sama riva, uz Palaču, nego sama plaža.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:39   #1033
Za koliko se realno prodaju građevinska zemljišta? Isključivo na dalmatinskim otocima (od zadarskog arhipelaga do Korčule), unutar par stotina metara od mora... Ne mislim za gradnju apartmana, već za vikendicu.

Meni bi samo bilo nužno da ima cestu, struja bi išla na solar+bateriju, dok bi za vodu imao cisternu...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:41   #1034
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
evo još jedne, odakle li samo ovakvi izlaze, gospođo, za 70000 eur moš kupit 300 kvadrata zemlje jedino 5 km od mora u pripuzdinoj donjoj
Znam da karikiraš, ali ipak nije baš da za 230eur/m2 možeš nać samo zemlju 5km od mora u pripizdini donjoj. Nedavno je prodana građevna parcela od 2100m2 za 50.000 eur na otoku Korčuli (mjesto Poplat). Parcela se nalazi između kuća s aparmtanima (bazenima itd), cca. 50-60m od mora. Čovjek bi pomislio "to je bila prilika", ali otprilike 2 godine je čamila u njuškalu, istina za 120 pa 100, pa 80t eur. Ima ih još koje bi sigurno otišle za 70-80eur/m2, ako se ne prodaju za par godina sigurno će otići za (dosta) niže. Klasična priča, djedovi i bake su na groblju, djeca/unuci tamo ne žive, bitna im je svaka kuna, a od parcele nemaju nikakve stvarne koristi.

Jasno, to ne mijenja činjenicu da je ona vulgaris veseljak. Da to ide tako nitko ne bi prodavao zemlju već bi svi našli investitora. S druge strane i investitor bi kupio za 70, umjesto da daje dva apartmana. Najčešće to ispadne tako da vlasnik zemlje namjerava dat parcelu (u dzepu nema ni lipe) te očekuje 5 od 9 stanova. Investitor bi da vlasnik da parcelu, 200t eur za komunalije, nadzor, glavni i idejni projekt, te dobije 2 manja stana u prizemlju.

Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
S obzirom da turisti u Split ne dolaze zbog plaže i kupanja kao primarnog razloga, većinom, nije ni čudo da im baš nešto i nisu atraktivne te lokacije za kupnju. Pogotovo ne po cijenama koje se kreću u drugim gradovima za iste pozicije.

U Splitu bi im mogla biti puno atraktivnija sama riva, uz Palaču, nego sama plaža.
Nisam mislio na Split već turistička mjesta, npr. Bol na Braču, Pučišća, itd.. u Splitu se atraktivne lokacije cijene mnogo više, npr.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/sp...oglas-23375747

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/me...oglas-23366337
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:45   #1035
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Za koliko se realno prodaju građevinska zemljišta? Isključivo na dalmatinskim otocima (od zadarskog arhipelaga do Korčule), unutar par stotina metara od mora... Ne mislim za gradnju apartmana, već za vikendicu.

Meni bi samo bilo nužno da ima cestu, struja bi išla na solar+bateriju, dok bi za vodu imao cisternu...
Njuskalo - 10-15%, jednostavno moraš prokopat što te zanima.

Iz opisa, imaš ogroman raspon cijena. Rekao bi čak od jednoznamenkastih do niskih troznamenkastih.

U pravilu su otoci jeftiniji od kopna.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:56   #1036
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Njuskalo - 10-15%, jednostavno moraš prokopat što te zanima.

Iz opisa, imaš ogroman raspon cijena. Rekao bi čak od jednoznamenkastih do niskih troznamenkastih.

U pravilu su otoci jeftiniji od kopna.
U nekom trenutku bi htio uzet nešto dugoročno, da si izgradim vikendicu za povratak...

Samo da je jedan trajekt/brod udaljen od splitskog ili zadarskog aerodroma, te da se može imati divan pogled...

Najrađe da ima što manje veze s infrastrukturom lokalne općine, da što manje "dozvola", "odobrenja" i "dopisa" moram rješavati
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:58   #1037
Što sve saznajem u zadnje vrijeme, to mi se više čini da će ti trebati više papirologije za solarne panele, nego za izgradnju termoelektrane na ugljen.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 23:40   #1038
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
U nekom trenutku bi htio uzet nešto dugoročno, da si izgradim vikendicu za povratak...

Samo da je jedan trajekt/brod udaljen od splitskog ili zadarskog aerodroma, te da se može imati divan pogled...

Najrađe da ima što manje veze s infrastrukturom lokalne općine, da što manje "dozvola", "odobrenja" i "dopisa" moram rješavati
Otoci su ti iznimno skupi prilikom gradnje,racunaj troskovnik minimalno 15 do 20% veci od kopna,zemljista na otocima bas i neidu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 07:41   #1039
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
U nekom trenutku bi htio uzet nešto dugoročno, da si izgradim vikendicu za povratak...

Samo da je jedan trajekt/brod udaljen od splitskog ili zadarskog aerodroma, te da se može imati divan pogled...

Najrađe da ima što manje veze s infrastrukturom lokalne općine, da što manje "dozvola", "odobrenja" i "dopisa" moram rješavati
Sretno ti u traženju,čak i na Šolti.Zemljišta koja su izvadila dozvolu su skupa,a ona za koju tribaš vadit dozvolu ti triba 5-25 godina dok dobiješ dozvolu u ruke.
Uvik nešto fali,
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 08:55   #1040
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Otoci su ti iznimno skupi prilikom gradnje,racunaj troskovnik minimalno 15 do 20% veci od kopna,zemljista na otocima bas i neidu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Znam u potpunosti cijene radova, u uzoj obitelji smo upravo to i napravili pred 10-15 godina...

Jednostavno ne mislim da dugoročno može biti dobrog mjesta na obali za ono što tražim - praktički sve je devastirano.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.