Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2004., 00:46   #81
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pa legitiman ti je razlog svaki koji ti padne na pamet.
I da je danas utorak.
Ako si tak bedasta da ti nije jasno da bu sutra srijeda - go on.
Vecina razloga i nije puno pametnija.
pa i nije iz ove perspektive.

meni se osobno čini da je samoubojstvo posebna vrsta egoizma ili narcizma... ono "nitko mene ne razumije" a da zapravo nisi ni probao može li te netko razumijeti. to ovako zvuči grubo ali nije tako mišljeno. jednostavno, jebeš taj problem iz kojeg ne možeš napravit sprdačinu, a ja to ponekad ne mogu sama.

a kaj se tiče ovog "jednostavno živjeti", ja još imam iluziju da je potrebno svjesno djelovati i svijesno mijenjati svoj životni okoliš. učiniti nešto. ostaviti traga. pomoći. mijenjati. možda brijem. možda je fora samo u tome da svi naučimo baš to - samo živjeti bez suvišnih zašto.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 00:57   #82
Ponekad čovjek pomisli da za njegove probleme ne postoji rješenje. Taj je impuls toliko jak da si želi oduzeti život. Ponekad u tome uspije, ponekad ne. Šta njemu vrijedi (ili znači) kakvim ćemo ga mi ocijeniti nakon toga? Pa on je mrtav, nije ga više briga za to. Problem je nama živima, što se ponekad ubije i netko tko će nam nedostajati. Valjda je sebično od njega to što se ubio. Ali eto, ubio se. Sebično je i od nas što se miješamo u tu najvažniju životnu odluku. Ili što osjećamo krivnju.
Uostalom, da ljudi koji se vole žive i petsto godina, svejedno si ne bi rekli sve što bi si trebali reći. Možemo samo svojom dobrotom, umanjiti svoje zlo.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 01:00   #83
Quote:
walter kaže:
Možemo samo svojom dobrotom, umanjiti svoje zlo.
ti to aludiras na urodjeno kvarnu prirodu covjeka?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 01:24   #84
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pa legitiman ti je razlog svaki koji ti padne na pamet.
I da je danas utorak.
Ako si tak bedasta da ti nije jasno da bu sutra srijeda - go on.
Vecina razloga i nije puno pametnija.
O tome i pričam. Ti si nabrojala neke trivijalne povode za samoubojstvo. Svaki povod može se smatrat trivijalnim. Ali razlozi koji dovedu do toga da čovjek nije u stanju takvim ocijenit problem koji ga muči su drugi. Ja ih uglavnom svodim pod nepoštovanje prema životu. To nepoštovanje sprječava ljude da uživaju u hrani, u drugim ljudima, u muzici,... čini ih slijepima za sve izvan sebe. Tako izgube mjerila po kojima bi mogli ocijeniti svoj problem, pa ga, eto, smatraju fatalnim.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 02:32   #85
Quote:
plavva kaže:
meni se osobno čini da je samoubojstvo posebna vrsta egoizma ili narcizma... ono "nitko mene ne razumije" a da zapravo nisi ni probao može li te netko razumijeti. to ovako zvuči grubo ali nije tako mišljeno. jednostavno, jebeš taj problem iz kojeg ne možeš napravit sprdačinu, a ja to ponekad ne mogu sama.
Oh, ako ti zatreba pomoc, samo se javi.
Dr. Pes se zajebava na sve.

Ma samoubojice su pickice koje znaju samo kukati i kriviti druge za svoja sranja, a bogme i za svoje samoubojstvo jer nisu im ostavili drugi izbor. Naravno. Lakse se i ubiti, nego sam zasukati rukave i primiti se sredjivanja stvari...
Bah, kaj god. Pomozi si sam, pa ce ti i Bog pomoci, veli se. I jest tako.
Quote:
a kaj se tiče ovog "jednostavno živjeti", ja još imam iluziju da je potrebno svjesno djelovati i svijesno mijenjati svoj životni okoliš. učiniti nešto. ostaviti traga. pomoći. mijenjati. možda brijem. možda je fora samo u tome da svi naučimo baš to - samo živjeti bez suvišnih zašto.
Ne znam je li u tome fora, ali mogu ti reci da funkcionira i puno je zabavnije, a kosta i manje zivaca.
Plus smanjuje i moguce "razloge" za samoubojstvo jer se umjesto ocajavanja naucis fleksibilnosti i snalazenju u svakoj situaciji.
Zivot je tu i sad.
Probaj.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 02:38   #86
Quote:
Silajn kaže:
Ali razlozi koji dovedu do toga da čovjek nije u stanju takvim ocijenit problem koji ga muči su drugi. Ja ih uglavnom svodim pod nepoštovanje prema životu.
Ja ih svodim na vlastitu glupost, lijenost, nesposobnost i tome slicno.

Postovanje prema zivotu ja prva nemam, pa nepostovanje ne mogu uzeti kao razlog.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 07:12   #87
Re: Samoubojstvo

Quote:
T 555 kaže:
Dosta toga vec znam o tome i nije mi potreban neki extra info. Ja sam još uvijek sposoban za neki normalan razgovor.Ali postoji drugi problem...mene vise ti razgovori ne zanimaju, svaka prica mi je izlizana i nista me vise ne "pali". U drustvu mogu biti bez riječi i po pola sata dok me neko ne upita nesto a dobija uglavnom neki škrt odgovor.Jos uvijek se može dogoditi i to da me neko sa par riječi "zaledi" zbog toga sto sam ja to sasvim drugacije shvatio, vidio potpuno drugo značenje u tome, pomislio da mi neko drugi salje neku poruku preko njega, ali se vratim u normalu. To kosta jako mnogo energije i uglavnom drustvo me zamara koliko god ja zelio da budem u njemu.

Uvijek sam bio malo povučen i zamišljen...Povremeno imam osjećaj da sam smrtno bolestan i da cu umrijeti brzo , osjećam depresiju sada pojacanu jos nekom nostalgijom i ozbiljno razmisljam o suicidu.

Misli su mi strasno ubrzane ali sve nekako povezane, nista više nije slučajno ,sve je planirano, citav moj zivot, do najmanjeg detalja...neko slusa moje misli…Vidio sam u glavi sliku rata apokalipticnih razmjera...vjerskog rata muslimana i krscana i to me jako uplasilo jer, kakve to sad ima veze sa mnom, jesam li ja kriv za to ,hoce li me neko ubiti ustvari, izvana gledano, ja izgledam savršeno normalno....

Ova depresija je bila nesto sasvim drukcije nego prije…užasan osjecaj praznine…ne toliko želja da se ubijem, jer mislim da cak ni to ne bi više promjenilo stvari … Između mene I svijeta stoji kao neka mreza ili staklo..Problem je sto bolest stvarno djeluje zatupljujuce u punom smislu te rijeci ali opet je mnogo toga I u mojim rukama.Često mi se cini da ja ustvari i nemam interesa u zivotu,jer ne izlazim niti ili bilo sto , niti me zanima.
dobrodoshao na drugu stranu od druge strane
... i da ne zaboravim napomenut ima nesto na cemu ti zavidim
__________________
sve sam mangup do mangupa - gospodo
kosta vujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 10:05   #88
ti pes il si munjena do daske ili jebeno dobro znas uzivat u zivotu
a mozda i oboje
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 10:56   #89
Oboje.

Ma ja sam ti jadni, neuspjeli samoubojica i time imam nepostenu prednost.
Na zalost, mnoge druge budale uspiju i nikad ne dobiju priliku skuziti da se sve sto ih je mucilo moglo rijesiti skoro pa lijevom nogom. Samo je trebalo sebe malo promijeniti i svoj odnos prema nekim stvarima.
Kao sto kaze plavva, lako je kukati da te nitko ne voli, ne razumije, ne sljivi, blabla, ali tesko se zapitati zasto i nisi li sam tome kriv...
Naravno da ne. Uvijek su krivi drugi, pa se ja idem ubiti i nek vide sto su napravili.
Boli ih qrac, zaborave te za tri dana i nista nisi postigao, a ni bolje zasluzio.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:08   #90
jesi fakat bila u tako losoj nekoj fazi ili me zajebajes?

kako god bilo, ulivas nadu
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:11   #91
Pesice, rishpet

U stvari postoje dvije vrste samoubojstava i samoubojica.

Prva grupa su ovi "promašeni slučajevi" (npr. onaj iz Alan Forda koji se nikako ne mre ubit ). Takvi u biti trebaju pomoć da se decentriraju, da vide da nisu ONI centar svijeta, da su svi problemi rješivi ili barem podnošljivi. Takvi će najavljivat samoubojstvo (npr. Drito ) maltene na nacionalnoj TV jer svijet mora znati za veliku nepravdu prema njima. Mali postotak ih stvarno izvrši samoubojstvo jer čim netko odgovori na njihov poziv za pažnjom, cilj je ispunjen. Za njih je tipično cirkularno depresivno razmišljanje, ali to je cijela nova tema.

Druga vrsta su oni koji izvrše samoubojstvo koje je posljedica nekog drugog poremećaja. Postoji i tzv. "raptus suicid" tj. suicid koji se desi iznenada, ljudi samo skoče kroz prozor (ili nešto), a do maloprije su bili relativno normalni. To se događa kod nekih psihijatrijskih slučajeva, stoga rešetke. Samoubojstvo je često i kao posljedica velikih trauma (npr. ratnih - silovanja, prisustvo ubojstvu dragih osoba i sl.) koje nisu liječene. Takva samoubojstva u pravilu nikad nisu najavljena, nisu dramatična, nema oproštajnih pisama i drame, tu je stvarno riječ o tome da su ljudi izgubili vjeru u vrijednost života ili im je trauma prejaka da jednostavno pojede cijeli život.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:24   #92
Quote:
Natch kaže:
da, zasto?
Pa odgovorio sam. Jer ne žive svoj život već neki tuđi. Dok ne započnu živjeti svoj život, gadit će im se taj život koji žive. I ponašat će se samodestruktivno, jer ne drže do tog života.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:33   #93
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja ih svodim na vlastitu glupost, lijenost, nesposobnost i tome slicno.

Postovanje prema zivotu ja prva nemam, pa nepostovanje ne mogu uzeti kao razlog.
Jebiga, možda konstrukcija 'poštovanje prema životu' zvuči prepoetično Ajde daj neki prijedlog razloga koji bi objasnio zašto si ne-glupa, ne-lijena, ne-nesposobna i tome slično
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:47   #94
Čudno, nitko ovdje nije spomenuo poštovanje prema samoubijocama. Mislim da ako "pacijenta" ne poštuješ kao osobu, ne možeš ga "izliječiti".
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:48   #95
Quote:
377chiara kaže:
jesi fakat bila u tako losoj nekoj fazi ili me zajebajes?
Ne, istina je. Bilo mi je 10 godina. Hajde, to me mozda malo opravdava da nisam imala drugu ideju, ali ne opravdava daljnjih 10 godina u kojima sam jos uvijek bila u potpuno istoj situaciji koja me "natjerala" da se ubijem i jos uvijek nista nisam poduzela da je promijenim i probleme rijesim.
Jebiga, nekima treba stvarno vremena da im sine da sebe malo pogledaju pod mikroskopom. Ali zato kad je pocelo sijevati, nije stalo do danas.
Ne postoji vise neki bivsi problem, ni sadasnji ni buduci za koji bih ja krivila druge. Uvijek sebe i uvijek sam u pravu.
Zato mozda i zvucim grubo jer nemam apsolutno nikakvog sazaljenja prema sebi, a prema drugima rijetko jer sam se predugo zalila, umjesto da obrisem suzice i primim se posla. Nikad si necu oprostiti toliki gubitak vremena.
A svi smo mi u sustini isti i funkcioniramo slicno. Nitko probleme nece rijesiti cendranjem, a nece mu ni nestati ako ga netko zali. Noga u guzicu ce mu prije pomoci jer ce ga pokrenuti iz letargije. Raspizdi samoubojicu i pozeljet ce ubiti tebe, zaboravit ce da je sebe htio.
Kad ti se nadje kamencuga na putu, zar sjednes i places i cekas da ti je netko makne ili te prenese? Rekla bih da je zaobidjes, pregazis, odes drugim putem i slicno. A cijeli zivot nije nista drugo nego smisliti kako zajebati prepreke i proci svejedno. I u biti je cisto zabavno. Ko rjesavanje zagonetki.
Osim toga su samoubojice ljudi koji sami sebe niti vole, niti cijene, ali zamjeraju drugima to isto.
Pa tko bi ih volio tak sjebane?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:50   #96
Quote:
Kesten kaže:
Čudno, nitko ovdje nije spomenuo poštovanje prema samoubijocama. Mislim da ako "pacijenta" ne poštuješ kao osobu, ne možeš ga "izliječiti".
Postovanje? Prema nekome tko ni sam sebe ne postuje?
Bogme cu onda postovanje utrositi na ljude vrijednije istog.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:53   #97
da mozda zvuci grubo ali je tako ko sto pises
samo mi ni jasno da si s "samo" 10 godina upala u krizu
tu ne mogu virovat u tvoju teoriju, "sama si si kriva"
kad ti je samo 10, igraju ulogu i starci, veliku

Quote:
bila u potpuno istoj situaciji koja me "natjerala" da se ubijem i jos uvijek nista nisam poduzela da je promijenim i probleme rijesim
e ovo ne razumim
ako nisi problem do dana danasnjeg maknula s puta
kako ti je onda sad dobro?
naucila trpit problem? ignorirat?
jel to put ka trajnom miru?
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:57   #98
Quote:
Kesten kaže:
Čudno, nitko ovdje nije spomenuo poštovanje prema samoubijocama. Mislim da ako "pacijenta" ne poštuješ kao osobu, ne možeš ga "izliječiti".
Ako se radi o profesionalcu koji liječi, onda on svakako treba imati poštovanja prema osobi, saslušat ga, uzet ozbiljno sve njegove pritužbe na život itd. Ali to ne mijenja na činjenici da ta osoba u velikom broju slučajeva samo treba promijenit perspektivu, način razmišljanja, način suočavanja s problemima tj. SEBE da bi izašla iz začaranog kruga depresije.

A laicima, myself included, takvo cendranje i nesposobnost ide na kurac.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 11:59   #99
Quote:
Whatever kaže:
Prva grupa su ovi "promašeni slučajevi"

Druga vrsta su oni koji izvrše samoubojstvo koje je posljedica nekog drugog poremećaja.
I treci koji o tome najozbiljnije razmisle i zakljuce da im je to najpametnije rjesenje, pa onda smisle koji nacin je najsigurniji i sutke izvedu.
U te spadam ja, ali kak sam bila klinka, nisam se bas dobro kuzila u lijekove. Mislila sam da bu 30 tableta za spavanje dosta.
Nije bilo, prezivjela sam ih. Da sam znala da ce tako biti, uzela bih vise jer moja odluka je bila promisljena i cvrsta, nikakav show. Stara je skuzila drugi dan kad me nije mogla probuditi...
Od svega sam samo imala pet dana spavanja i posjet psihijatriji jer mi nisu dali spavati, pa sam navodno rekla da cu popiti jos sto kad se zbudim ako me ne ostave da spavam na miru.
Ne sjecam se toga, ali vjerojatno je istina... Pozivcanim i inace kad me se probudi bezveze.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 12:00   #100
Quote:
Gospon Pes kaže:
Postovanje? Prema nekome tko ni sam sebe ne postuje?
Bogme cu onda postovanje utrositi na ljude vrijednije istog.
Samoubojice poštuju onaj dio sebe koji je preplašen i želi pobjeći.

A ako ti misliš da samoubojice kao osobe nisu vrijedne poštovanja, odnosno jednog poštenog odnosa, onda im ne možeš pomoći. Možeš ih samo prijevarom navesti da si produže život - ali, je li to život?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.