Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2022., 03:46   #1
Kako hendlati sa ljudima koji ti savjetuju da prestaneš uzimati lijekove?

Ja patim od velike depresivne epizode, propisan mi je Venlafax 50mg, xanax 0,5 mg i treana (olanzapin) u dozi od 2,5 mg.

Sve bi to bilo okey, da konstantno ne nailazim sa sugestije tzv prijatelja (a realno su mi skoro jedini prijatelji), da to prestanem pit i da trebam "počet živjeti".

Naročito su osjetljivi kada spomenem antidepresiv. Ne smijem biti ni tuzna pred njima, jer po njima je to sve od tableta. Ustvari od jednog prijatelja dobivam taj feedback.

Što se ljudi vole petljati gdje im nije mjesto?
Terapija je propisana od dobrog liječnika, potvrdjena od strane jos jendog psihijatra. I ne znam što me to uznemirava toliko (komentari da se trujem i sl)

I taj prijatelj sam ima kurslus od zivota pa imam osjećaj da neke izraze projicira na mene, u smislu da bih "trebala počet zivjeti".

Funkcionalna sam u kuci, vani teze funkcionišem, ali ipak funkcionišem i ne vidim neki problem.

jesu li to fakat pravi priajtelji ili spuštači raspoloženja?

Kako se vi s tim borite?

Ja sam u početku sama se opirala, htjela prestat pit, nisam pila redovno i slicno. Sad vidim da mi je AD nuzan, Olanzapin mi pomaze da spavam, xanax mi unamnjuje nervozu.

jesam li fakat tabletoman ako pijem 0,5 mg xanaxa dnevno već par mjeseci svaki dan?

Pusac sam i to mi je jeidni porok pored kafe. I alkohol sam izbacila. Droge nikad nisam niti koristila.

što su svi odjednom pametniji od mene i mog doktora?
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 03:53   #2
Finansijski dobro stojim, porodica mi je ok, iako ima manje više trzavica kao u svakoj porodici. Imam osjećaj da je taj prijatelj ljubomoran i da bi najradije da se ja posavadjam sa svima (i majkom i ocem i bratom), jer on ima nikakv odnos s majkom tj ne pričaju, a finansijski je isto u nezavidnoj situaciji.

Ako mu kazem da pojma nemam kroz sta prolazim, dobijem komentar u fazonu: Ne znaš ti šta je život, lako je tebi (jer imam dobrostojeće roditelje), i kao da sam na njegovom mjestu ja bih se ubila. Pa ono izvini što mi je zivot koliko toliko sredjen a tvoj u kurcu i što si švorc al nisam ti ja kriva za to.
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 19:33   #3
Maknuti ih iz zivota i pozeljeti da se nikad ne nadu u toj velikoj depresiji.Sve se vraca;sve se placa.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 19:38   #4
Quote:
pacenica kaže: Pogledaj post

što su svi odjednom pametniji od mene i mog doktora?
Nisu.


Znam da je teško nositi se sa nepristojnim i bahatim krelcima, al ne možeš ništa tu. Samo mi molim te nemoj reći da bi prestala uzimati lijekove koji ti pomažu jer je Ruža sa osam razreda osnovne sumnjičava u vezi njihovog sastava.
nothanks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 23:31   #5
Quote:
nothanks kaže: Pogledaj post
Nisu.


Znam da je teško nositi se sa nepristojnim i bahatim krelcima, al ne možeš ništa tu. Samo mi molim te nemoj reći da bi prestala uzimati lijekove koji ti pomažu jer je Ruža sa osam razreda osnovne sumnjičava u vezi njihovog sastava.
naravno da ne bi. možda se djelimično i ljutim jer znam da su djelimicno u pravu, tj da bih osim lijekova trebala poduzeti i neke konkretne akcije, tipa odselit se iz okruzenja u kojem sam, sklapat više prijateljstava i više izlazit, ali sam u nekom libu i ne osjećam podršku porodice kad je taj korak u pitanju (mislim na selidbu)
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 15:08   #6
Quote:
pacenica kaže: Pogledaj post
naravno da ne bi. možda se djelimično i ljutim jer znam da su djelimicno u pravu, tj da bih osim lijekova trebala poduzeti i neke konkretne akcije, tipa odselit se iz okruzenja u kojem sam, sklapat više prijateljstava i više izlazit, ali sam u nekom libu i ne osjećam podršku porodice kad je taj korak u pitanju (mislim na selidbu)
Možda.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2022., 23:01   #7
Kažem im da pristojno odjebu jer ne pomažu
Konoyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 01:10   #8
Quote:
Prometeja kaže: Pogledaj post
Možda.
Možda moždane iscijedi
nosati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 01:12   #9
Prijatelj ti je u pravu, trebaš početi životu ali ako ne možeš bez tableta i ti si u pravu, kako riješiti ovu naizgled besmislicu? Zaređivanjem u samostanu
nosati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 15:01   #10
Nitko ne zna kako je u tudjim cipelama.
Reci oki mjenjaj temu ili ljude oko sebe.
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.