Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2004., 11:26   #21
Rekla bih neke stvari na rucun tih vlada...ali mi je bolje da sutim... na sta oni trose novce..ajde Sri Lanka je krenula u obnovu...( kao da se na zapadu trose bolje)..sinoc slusam i vele, da je voda dosla do minskih polja na Sri Lanki, i "pomaknula" i "povukla" mine...

Evo slusam vijesti, i vele da nisu nasli niti jednu mrtvu zivotinju na Sri Lanki, niti jednog slona, zeca, tigra...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:29   #22
Quote:
Roko kaže:
stvarno i da je netko upozorio cak i do lokalne policije a ne samo na Colombo,ma nema sanse da bi i oni nesto uspjeli napraviti. Tamo vam je ludnica,promet,turisti, nisu to organizirani Japanci.Tamo nema ni mreze za mobitele bas svuda.

takve stvari se moraju vjezbati. evakuacija na brzinu.

Zamislite nasu obalu u sred sezone i sad da netko iz US javi vladi da za 3 sata dolazi potop obale. ma nema sanse da sve brodice,svi turisti i lokalci budu na sigurnom.

ja da sam otisao malo kasnije vjerovatno bi bio na dnu mora negdje u Mirissi ili Unawatuni (krasna plaza) imam i slike ak hocete vidit prije katastrofe ali ih ne znam lijepiti na thread.
da bas bi ti ili netko drugi isao spasavati brodice a dolazi ti tsunami......ajde roko nemoj nanjke...ja sigurno ne bih..uostalom tri sata za nasu obalu je dosta upozorenja..bilo kakvo je dovoljno..problem je u panici i nepripremljenosti..sto bi trebalo i kod nas trenirati, jer se hrvatska i sama nalazi u trusnom podrucju, i sta mi radimo kako mi upozoravamo nase turiste?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:30   #23
Quote:
Cats kaže:
Jednostavna i jeftina metoda je da se na plaže postave table sa natpisom u više jezika koje upozoravaju ljude da u slučaju npr. naglog povlačenja mora požure što dalje od obale i na mjesta veće nadmorske visine.
Ali očito nije bilo interesa ni za tako nešto. Valjda se netko bojao da bi moglo neugodno utjecati na turizam.
ma koje crne table. Unawatuna ima probleme sto im more lagano odvlaci pijesak i stupovi kuca su doslovno za plime u moru. ta tabla ne bi izdrzala 2 dana. i tzunami ljudi tamo nikad nisu vidli niti su znali sto je.

uz Galle imas hrpe laguna i rukavaca rijecica koje se uljevaju u ocean i po kilometar uz te lagune su potleusice i kucice. tamo su svi valjda izginuli. Ljudi na S lanci takodjer ne znaju bas ni plivat. Svi se vecinom Nedjeljom brckaju u plicaku a zene se kupaju u haljinama ili sarijima. mogu si misliti kad je val naisao kako su se svi podavili. uf muka mi je kad pomislim.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:33   #24
Quote:
happygoose kaže:
da bas bi ti ili netko drugi isao spasavati brodice a dolazi ti tsunami......ajde roko nemoj nanjke...ja sigurno ne bih..uostalom tri sata za nasu obalu je dosta upozorenja..bilo kakvo je dovoljno..problem je u panici i nepripremljenosti..sto bi trebalo i kod nas trenirati, jer se hrvatska sama nalazi u triusnom podrucju, i sta mi radimo kako mi upozoravamo nase turiste?
ma di sam ja rekao da bi spasavao brodice. citaj s paznjom guskice

da sam otisao na S. anku par tjedana kasnije bio bi na dnu garant zajedno sa bungalovom u kojem bi vjerovatno spavao.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 11:35   #25
nisan citala s paznjom... ..a sta bi spasava...il bi bilo put your head between your legs and kiss your ass goodbye...

nego i gore san napisala, vele da na S.L. nisu nasli niti jednu zivotinju mrtvu, veli neki njihov official da zivotinje imaju "sesto culo"..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:27   #26
Quote:
Roko kaže:
zasto??
Zato kaj se bojim.

Quote:
mislis da te neka druga katastrofa ne moze pogotiti bilo gdje.
Znam, moze me sada pogoditi potres.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:33   #27
Možda vas bude zanimalo kako je to riješeno u Tihom oceanu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:35   #28
Quote:
happygoose kaže:
Cats,
Zadnji put je postala 23.12.na RiD-u, ovo se dogodilo 26....nadam se da je sve u redu...i da ce nam se javiti
ko, ko???
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:35   #29
Quote:
FFE kaže:
Zato kaj se bojim.



Znam, moze me sada pogoditi potres.
Znam da puno ljudi ide tamo na odmor, u citavu tu regiju, kazu da je poginulo jako puno Sveda...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje Secundo : 29.12.2004. at 17:47.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:35   #30
Quote:
Septembar kaže:
ko, ko???
Strucekova mama. Rekla je da živi na otoku u Indijskom oceanu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:46   #31
Quote:
Cats kaže:
Strucekova mama. Rekla je da živi na otoku u Indijskom oceanu.
gdje si to nasla
ovdje veli da je u fr
odatle joj je i ip

https://www.forum.hr/showthread.php?s...21#post2487121
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 12:52   #32
uh da vidim sad
https://www.forum.hr/showthread.php?s...82#post2559582
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 13:35   #33
I zapravo kad bolje razmislim, mozda da sav off topic i izbrises...

Secundo: I tako i bi ...


hvala
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 29.12.2004. at 17:53.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 17:52   #34
Uspjeli smo se cuti sa prijateljima u Indiji preko e-mail-a..na njihovu srecu bili su prilicno udaljeni od obale....i sami su vecinu vidjeli preko medija...

ali su s nama podjelili ovu potresnu pricu.....nakon prvog vala, covjek je nasao svoju zenu mrtvu pored sebe....stup el.struje je pao preko nje, a zica joj je bila omotana oko vrata, dok joj je dio tjela bio ispod zida.....uspio je izvuci njeno tjelo..te krenuo prema bolnici...u tom trenutku je shvatio da dolazi jos jedan val....zavezao je tjelo svoje zene za drvo njenim vlastitim sarijem, ne bi li barem uspio spasiti njezino tjelo...i sam se popeo na drvo da se spasi..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 18:17   #35
Meni nije jasno kako seizmolozi nisu uspjeli predvitjeti tako jak potres?
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 18:24   #36
Seizmolozi ne predviđaju potrese. Odnosno, predviđaju ih utoliko da na temelju znanja o geologiji i seizmičkoj povijesti nekog područja mogu odrediti vjerojatnost da se dogodi potres određene magnitude. Ali seizmolozi nemaju načina reći da će npr sutra ujutro u 10 sati na tim i tim koordinatama biti potres te i te jakosti.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 19:34   #37
Predvidja se broj zrtava oko 100.000(a prva vijest je bila oko1000 ).Po meni bi se trebao proglasiti svjetski dan zalosti i animirati cijeli svijet da se ljudima tamo pomogne,sto materijalno,sto duhovno.
Nevjerovatno
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2004., 23:10   #38
Quote:
Cats kaže:
Seizmolozi ne predviđaju potrese. Odnosno, predviđaju ih utoliko da na temelju znanja o geologiji i seizmičkoj povijesti nekog područja mogu odrediti vjerojatnost da se dogodi potres određene magnitude. Ali seizmolozi nemaju načina reći da će npr sutra ujutro u 10 sati na tim i tim koordinatama biti potres te i te jakosti.
Znam da ne 'predviđaju' u doslovnom smislu riječi, ali mislio sam da je sezmologija dovoljno jako napredovala ( pogotovo na trusnim područjima poput Japana ) da sa velikom vjerojatnošću mogu predvidjeti toliko intenzivne pretumbacije na rubovima tektonskih ploča.


Danas sam gledao CNN. Vele da je Pacifička tsunami-kontrola skužila potres i vjerojatnost pojave vala, ali nisu znali koga mogu obavjestiti u pogođenim državama.

Indija počinje raditi na tsunami early warning sustavu.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 09:14   #39
Quote:
Roko kaže:
zasto?? mislis da te neka druga katastrofa ne moze pogotiti bilo gdje. Meni je uvijek bilo super i u Indiji,Sri Lanci i i J Istocnoj Aziji i mislim da svi koji su isli na turbo jeftina putovanja i spavali za par dolara i uzivali u gostoprimstvu tih krasnih ljudi trebaju ici ponovo tamo upravo da bi im pomogli.

slazem se!
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2004., 17:51   #40
Prema zadnjoj izjavi broj zrtava je 114.000...sa obzirom da je veliko podrucje mnogi jos nisu niti nadjeni ...za raznasanje pomoci potrebni su helikopteri.....MOZDA BI MR.GODINE PREDSJEDNIK BUSH mogao, poslati svoje helikoptere u pomoc a ne ubijati nevine zrtve u IRAKU.

Dok je drzava kao Australija odmah medju prvima u pomoci i koliko znadem daje isto financijsku pomoc koliko daje Amerika,
dok je nasa populacija 20 miliona ...a Americka 280 miliona.

Nije samo koliko je poginulo nego koliki ce umreti od zedji i gladi i kolere i malarije...jer ne ce biti na vrijeme pomognuti, to je misljenje svjetske relief organizacije.....nemamo helikoptere.

Od 26/12/04 bilo je vise potresa koji su bili oko 5-6, osjetili su se ali nisu bili dovoljno snazni da donose novu nesrecu.

U indiji su u panici i zahtjevaju da se ljudi pomaknu od 3km od obale, na visinu.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.