Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2012., 14:31   #61
Ja nikada neću prestati i točka.Smanjiti moram ali prestati to ne dolazi u obzir jer mi je to jedan od malo preostalih gušteva u životu što je ustvari tužno
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 11:08   #62
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post32845204 evo da se javim da sam se riješio cigara i sad mi je super.nema nervoze,smrada,dobio sam 15 kg i smijem se koji idu van pušit i smrzavat se da bi kao malo uživali.
želim vam svima sreću u prestanku i oni koji prestanu ako ikad dođu u iskušenje sjetite se koliko ste se mučili da bi prestali i uložili u trud
.a oni koji prestaju ostanite jaki makar to bilo i tjedan dana bez cigare,ali samo morate imat volju i motivaciju zbog koje raste volja.
pozz
culey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:01   #63
Quote:
culey kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post32845204 evo da se javim da sam se riješio cigara i sad mi je super.nema nervoze,smrada,dobio sam 15 kg i smijem se koji idu van pušit i smrzavat se da bi kao malo uživali.
želim vam svima sreću u prestanku i oni koji prestanu ako ikad dođu u iskušenje sjetite se koliko ste se mučili da bi prestali i uložili u trud
.a oni koji prestaju ostanite jaki makar to bilo i tjedan dana bez cigare,ali samo morate imat volju i motivaciju zbog koje raste volja.
pozz
Ja sam čula onu izreku "jedanput pušač, uvijek pušač". Mislim ne doslovno ali pušači koji prestanu pušiti uvijek imaju želju za cigaretom i to ih prati cijeli život. Ja bi se rado ostavila cigareta ali nejde. Najviše sam izdržala 1 mjesec. A onda mi se dogodila jedan veći stres i odmah sam zapalila i gotovo. Sječam se onog divnog osječaja kad prestaneš nekak je sve bolje. A opet s druge strane svaki dan rintam na poslu od jutra do mraka i kad dojdem doma prvo mi je zapaliti, to mi daje onaj gušt. Na poslu ne pušim, i rekla sam sama sebi pošto sam bila 4 godine na burzi ako se zaposlim, na poslu neću pušiti. I tako bijaše! Ali zato doma nadoknadim. Probala sam i smanjiti ali to drži samo par dana i vrti se na staro. Daj neki dobar savjet kak prekinuti. Ja bi mogla od Nove godine.
višnja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 23:53   #64
Quote:
višnja 1 kaže: Pogledaj post
Ja sam čula onu izreku "jedanput pušač, uvijek pušač". Mislim ne doslovno ali pušači koji prestanu pušiti uvijek imaju želju za cigaretom i to ih prati cijeli život.

ma pricaju ti bajke, nije ti to uopce tocno!
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 15:31   #65
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
ma pricaju ti bajke, nije ti to uopce tocno!
Pa onda reci čarobni recept za prestanak. Ja bi probala, al ne znam kak. Ovisnost je teško prebroditi. Svaka čast svima koji su krizu prebrodili. Ja samo odlučujem svaki čas a nikak da se primim ozbiljnog posla
višnja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 14:36   #66
Quote:
višnja 1 kaže: Pogledaj post
Pa onda reci čarobni recept za prestanak. Ja bi probala, al ne znam kak. Ovisnost je teško prebroditi. Svaka čast svima koji su krizu prebrodili. Ja samo odlučujem svaki čas a nikak da se primim ozbiljnog posla
sori, nemam čarobni recept, ali evo neke crtice iz mog iskustva..na prestanak pušenja me natjeralo to što kad bi malo više pušila (a ponekad bi bilo dovoljno i malo) imala bi slične simptome kao kod napada panike..ubrzano lupanje srca, treskavica, čak i zamantanost..to je bio dovoljan razlog da skroz prestanem..a osim toga i hipohondar sam što je i samo po sebi bio dovoljan razlog da se okanem istog..viš vraga, ima nešto i dobro u toj vražjoj hipohondriji..

p.s. sretan Božić svima
trinaesto prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 23:25   #67
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
Imate li kakve savjete, neke efikasne misli, zgodne trikove?

Je li vas na ustezanje od pušenja natjerao strah od bolesti ili želja za boljim životom?
hej hej

bila sam pušač osam godina počela sam od jedne cigarete dnevno i došla do kutije i pol dnevno. To je u jednom trenutku postao pakao, kako za zdravlje, kako za živce, a tako i za novčanik
Tada sam naletjela na knjigu od Alena Carra "Lako je prestati pušiti" i počela sam je čitati. Nakon što se prođe u knjizi ono uvodno napuhavanje kako je pomogao milijunima pušaća bla bla bla on počinje iznositi svoju metodu i već tada sam shvatila da bih zapravo mogla prestati pušiti nastavim li čitati tu knjigu te sam je prestala čitati. Došla sam do polovice knjige. Problem u toj knjizi je takav da autor inzistira na tome da pušači nastave pušiti tijekom čitanja te knjige i kako sve više čitate i razotkrivate stvari o sebi koje niste nikada prije toga bili svjesni (autor definitivno nadilazi onu metodu u kojoj pojašnjava pušaču da je pušenje nezdravo jer zna da pušači nisu glupi i da su tog svjesni tako da se s time ne bavi na taj način) i cigareta vam se sve više i više zapravo počinje gaditi. I tako sam prestala čitati knjigu jer nisam zapravo bila spremna prestati i doslovce sam se gušila u smradu cigarete još godinu dana. Onaj "užitak" kojim se sami uvjeravamo da postoji dok pušimo se polako razotkrivao kao iluzija i cigarete su mi se sve više gadile još ponajviše zato jer su razotkrivale moju ovisnost o njima. Nakon godinu dana sam odlučila pročitati knjigu do kraja i prestati se mučiti. Kada sam pročitala knjigu zapalila sam svoju zadnju cigaretu, znajući da je zadnja i povraćala sam tijekom njenog pušenja dva puta jer mi se toliko gadila da više nisam mogla podnjeti taj odvratan smrad i okus u ustima. Tek kad zapravo osvjestimo koji je pravi okus cigarete i tek kad svjesno (s punom pažnjom) udišemo svaki dim tek onda vidimo što zapravo pušimo.
Proces detoksikacije je trajao tri tjedna. Ne mogu opisati koliki mi se teret strovalio s leđa nakon što sam ugasila posljednju cigaretu. Svaki dan sam mogla vidjeti kako mi se tijelo sve više i više oporavlja i iskreno sam uživala u tome. Prisutnost drugih pušača mi nikad nije probudila želju za cigaretom već samo žaljenje prema njima. Samo da napomenem da razdoblje u kojem sam prestala pušiti je bilo jedno od najstresnijih razdoblja u mom životu, ne zato jer sam prestaa pušiti već su se moje životne okolnosti drastično pogoršale i svaki dan sam bila izložena verbalnim napadima, frustracijama i sl. Ali cigaretu nakon tog nisam nikad zapalila. Sad je prošlo već četiri godine i iskreno sam najsretnija osoba na svijetu što se tog tiče, jer više ne moram robovati cigareti i slobodna sam kao ptičica
__________________
My boat is big.... and huge... and... gone! Why is my boat gone?
aeonflux is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 18:39   #68
Quote:
Ja sam čula onu izreku "jedanput pušač, uvijek pušač".
Ako i misliš ovako,nemoj niti prestajati.

Quote:
A onda mi se dogodila jedan veći stres i odmah sam zapalila i gotovo.
Poanta je da ne zapališ.

Quote:
Sječam se onog divnog osječaja kad prestaneš nekak je sve bolje.
To ti mora biti uvijek vodilja. Čovjek se uistinu bolje osjeća kad ne puši.

Quote:
A opet s druge strane svaki dan rintam na poslu od jutra do mraka i kad dojdem doma prvo mi je zapaliti, to mi daje onaj gušt.
Neka ti gušt bude popiti čašu soka,pive,kakaa...aa ne pljuga. Sve je to u glavi.

Quote:
Ali zato doma nadoknadim. Probala sam i smanjiti ali to drži samo par dana i vrti se na staro.
Znam tek par ljudi koji puše par cigareta dnevno ili samo prigodno. Ostali smo ili pušači ili nepušači.

Quote:
Daj neki dobar savjet kak prekinuti.
Ne puši i točka. I ne pronalazi razloge zašto pušiti već zašto ne pušiti.

Ne pušim 5 mjeseci i ovih dana me gadna kriza pere,ali neću pušiti ma koliko teško mi bilo. Proći mora. A kad prođe,nadam se da je to to.
Glo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 20:59   #69
Ja sam 7 god smoke free i zalim svaku popusenu cigaretu.
Da sam samo znala koliko smrdim na pepeljaru nikad joj prisla blizu nebi
Mislim da na pocetku normalno je tesko,sanjala sam da pusim ali nikad,bas nikada nisam posustala ili stavila je u ruku.
Uopce ne mislim na nju niti imam bilo kakvu potrebu kad vidim nekoga da pusi.
Sve se moze kad se hoce.
Ja sam tvrdoglava kad nesto kazem zemlja puca ali ne odustajem.
I uvijek kazem da pusac zna koliko smrdi nikad je nebi zapalio
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 21:15   #70
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Ja nikada neću prestati i točka.Smanjiti moram ali prestati to ne dolazi u obzir jer mi je to jedan od malo preostalih gušteva u životu što je ustvari tužno
Altec vjeruj mi cigareta nije gust.
Gust je kad skontas koliko imas energije,kako lagano odes par spratova uz stepenice bez da ostanes bez zraka,gust je kad ne kasljes svako jutro kao vol
Kad sam tek prestala pusiti moj zivot nije imao smisla.Prijateljice su me zvale na kafu ja sam svaki put odbijala,nisam mogla zamisliti popiti kafu bez cigarete,pricati sa nekim a ne drzati cigaretu,poslije rucka jedva cekala da idem zapaliti.
Da bi nakon nekog vremena skontala da kafa ima predobar okus
Nisam nikad nista mogla namirisati,sad,malo i previse
Isto tako da napomenem ja sam sama odlucila da necu vise pusit,krenula ujutro na posao bez cigareta i nikad vise nisam zapalila.
Moj prijatelj koji je bio strastven pusac,on je prestao sa Chantixom,kad sam to dozivljela da on ne pusi,mislim da svatko ziv moze!

Zadnje uređivanje Kendi : 02.01.2013. at 21:21.
Kendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 22:30   #71
Quote:
Kendi kaže: Pogledaj post
Altec vjeruj mi cigareta nije gust.
Gust je kad skontas koliko imas energije,kako lagano odes par spratova uz stepenice bez da ostanes bez zraka,gust je kad ne kasljes svako jutro kao vol
Kad sam tek prestala pusiti moj zivot nije imao smisla.Prijateljice su me zvale na kafu ja sam svaki put odbijala,nisam mogla zamisliti popiti kafu bez cigarete,pricati sa nekim a ne drzati cigaretu,poslije rucka jedva cekala da idem zapaliti.
Da bi nakon nekog vremena skontala da kafa ima predobar okus
Nisam nikad nista mogla namirisati,sad,malo i previse
Isto tako da napomenem ja sam sama odlucila da necu vise pusit,krenula ujutro na posao bez cigareta i nikad vise nisam zapalila.
Moj prijatelj koji je bio strastven pusac,on je prestao sa Chantixom,kad sam to dozivljela da on ne pusi,mislim da svatko ziv moze!
sve potpisujem, a naročito ovo za kavu.
prvih pola godine do godinu sam izbjegavala ići na kave s pušačima jer mi je to bilo obavezno združeno, kava+cigareta.
sama sam je pila i polako počela guštati u kavi, sad razlikujem pojedine vrste kava kao prije cigarete (illy ).

inače, ne pušim već 10 godina i prestanak pušenja mi je jedna od boljih životnih odluka.
imala sam krize prvih godinu dana, slijedeće dvije jako rijetko, nakon toga ništa.
i isto se pitam što mi je to uopće trebalo.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 12:08   #72
Odvikavanje od pusenja(iskustvo)

Odvikavanje od pusenja je goruca tema pogotovo u hrvatskoj.

Slucajno sam na sebi nesto ajmo reci otkrio, nenamjerno zapravo i sad pokusavam analizirati sta se zapravo desilo jer uspjeh je IMO cudo.

Svi cemo se sloziti da je problem zapravo u psihickoj ovisnosti iako ce nas vecina pobrkati osjecaj kad nas psiha goni na cigaretu od osjecaja kad nas tijelo fizicki goni na cigaretu. ovaj potonji zapravo vjerujem da se ni ne osjeti. svi osjecaji poriva pusenja koje osjetim u prvih dva dana prestanka su isti kao i oni nakon mjesec dana - sto ce reci da poticu iz psihe. zapravo bi rekao da je fizicka ovisnost mozda ocigledna za ljude koji puse 3 kutije dnevno, a za ljude poput mene - kutija dnevno - vrlo slabo.

Moje zapravo postignuce ukratko jest da sam uspio eliminirati pola navike pusenja. Sasvim slucajno. Inace pusim marihuanu i s vremenom sam poceo sve ranije kad dodjem s posla zapalit. Manje vise oduvijek - nakon sto zapalim marihuanu nemam potrebu za pusenjem(iako znam da to nije tako svima).
Uglavnom, prije sam pusio sat dva prije spavanja. Sad vec neko vrijeme kako zapalim vec u 5 popodne doslovno uopce ne pusim cigarete do spavanja.. Povucem svakih recimo sat vremena par dimova jointa i to je to.

I sad, ocito, zamijenio sam jednu naviku drugom ali nije to bas tako. Navika pusenja cigareta kuci je prakticki istrebljena. Nemam potrebu, ni kad ne pusim travu. Ne pase mi, ako i zapalim ugasim ju nakon 2 dima. Doslovno sam unistio pola navike pusenja do temelja - i to prema lokaciji!(odnosno eliminirao sam trigger)

Marihuana ne zlorabi dopaminergicki sustav u mozgu i iako se cini da se jednom navikom zamijenila druga - to nije bas tako. Marihuana, jer ne zlorabi dopaminergicki sustav(kao cigareta, kokain, speed) nikad nece uzrokovati to da imas trigger i atmosfere kad ti mozak pocne pumpat dopamin u centar za motivaciju u mozgu. Marihuana ne stvara naviku - tko nije znao zasto - eto zasto.

Ono sto mi je fascinantno jest da nisam mislio da je to moguce. Nitko cini mi se ne misli da je to moguce. Pusit se ili prestaje ili ne. Ne mozes pusit pola dana a pola dana ne a da ti to drugo pola dana ne fali. Ali eto moze se. I sad kuda dalje od toga. Moj zakljucak je da pusenje kao pusenje nije navika vec serija triggera nakon kojih tvoj mozak ocekuje dopamin preko cigarete. Moji su ukratko, nakon jela, kad zapnem u prometu, kad idem na posao ujutro, kad sjedim u birtiji, kad pijem alkohol.

Nadalje, zakljucio bi, na osnovu jednog drugog samoistrazivanja i vlastitog malfunkcioniranja, da cigareta zapravo ima ruzan okus - to svi zapravo znamo, kad smo poceli pusit bila je ruzna. no mozak zbog dopamina koji uslijedi pocne mijenjati svoju percepciju tog okusa u pozeljni. nedostatak dopamina(onog koji se luci u motivacijski dio koji vas tjera da zapalite) ce uzrokovati da osjetite pravi okus cigarete. i necete htjet pusiti. uslijed raznoraznih mentalnih raspada te eksperimentiranja sa svim zivim meni se pocelo unazad pola godine cesto desavati da mi cigareta ima ruzan okus(kao kad si bolestan). i ovo kad kazem da mi se doma ne pusi - doma mi cigareta ima ruzan okus - to je tako manje vise uvijek. u birtiji kad sjednem popusim kutiju bez problema. u istom danu oboje.

inace, ovo s okusom i dopaminom sam apsolutno siguran da je istina ali ne na ovom primjeru nego jednom drugom kojeg necu tu iznositi. dopamin mijenja percepciju okusa. i to je jedino objasnjenje zasto uopce svi mi percipiramo cigarete kao ukusne - jer one to zbilja ali zbilja nisu. dopamin u motivacijskom sustavu mijenja percepciju svega zapravo. i to vrlo jednostavno - sve, pa i ruzno postaje sve prihvatljivije i ukusnije/bolje ukoliko uzrokuje dopaminski spike.

ne znam da li je netko to tako vec objasnio, ja mislim da sam na tragu i objasnjenja i rjesenja.

misljenja?
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 12:16   #73
nisam stručnjak za ovu temu jer nisam u životu uvukao dim ni iz cigarete niti iz ovog drugoga i ne namjeravam nikada ali sam primjetio da mi manje smeta ovo drugo od cigarete
zato mi nije jasno zašto nije kažnjivo ova cigareta koja truje mene koji to udišem a ne ova koja nema takav efekt
što se tiče ovisnosti slažem se da ima tu sigurno stvari koje se neće prezentirati na pravi način inače bi sva njihova civilizacija pala kao kula od karata
__________________
ljudi smo, dogovorit ćemo se
gigi11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 12:30   #74
nisam lud

"The cannabinoid signaling system also plays a role in brain reward processes activated by different types of reinforcers, particularly, the addictive drugs, including the case of cannabis consumption itself [130] but also of other different drugs of abuse [131,132]. This assumption is supported by several evidences. First, several neuroanatomical studies have demonstrated that elements of the cannabinoid signaling system, particularly the CB1 receptors, are abundant in the different brain structures that form the brain reward circuitry [21,30,34–36]. Second, several biochemical studies have demonstrated that these elements, again in particular the CB1 receptor, experience important changes in conditions of acute exposure, chronic consumption, dependence, abstinence, or relapse for most frequently consumed habit-forming drugs, including the case of opioids [133–135], cocaine [133,136], nicotine [136] or alcohol [133,136–139]. The importance of a role of the cannabinoid system in addictive processes is that it opens the possibility that the pharmacological management of the cannabinoid signaling may serve to improve behavioral and/or neurochemical anomalies occurring during addictive states (see next section), and for this potential, the interactions between cannabinoids and DA seem to be critical."

fuck yea! to sam i mislio cijeli vrijeme. marihuana jedina od opijata ne gradi "dopaminsku pumpu" vec onesposobljava ostale vec izgradjene. dopaminska pumpa je zapravo sve sto mi radimo. kad mozak spozna nesto dobro(lucenje dopamina) stvori se dopaminska pumpa. dopamin se pumpa u centar za motivaciju da bi opet dosao do tog dobrog. smrkanje kokaina stvara vrlo brzo jake dopaminske pumpe jer doslovno uzrokuje fizicko kemijsko lucenje dopamina. no mi ih i sami mozemo stvarat. cigarete su druga dopaminska pumpa. sex je dopaminska pumpa. te fizicke su najgore. ali mislim da mozemo i stvarati sami psihicki, ako cisto percipiramo nesto kao uspjeh mozak ce nas nagraditi i to je isto dopaminska pumpa - zelja za uspjehom. itd... marihuana na neki nacin modificira ili onesposobljava funkcioniranje tih pumpi. na kraju krajeva, svi bi se slozili da zapravo jedan od efekata marihuane i jest demotivacija - a ta demotivacija je mozda zapravo posljedica THCovog razaranja dopaminskih pumpi.

poanta jest, kad unistist dopaminsku pumpu za pusenje cigarata - eliminiras i onaj inicijalni dopamin u motivacijskom centru - i cigareta ti pocne imati ruzan okus. it works.
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 12:47   #75
idemo daljeeee

"As mentioned earlier, the endocannabinoid transmission has been related to many signs of drug addiction. For example, it can be related to cases of individual vulnerability for drug abuse, a fact supported by recent data showing a higher occurrence of this disorder in individuals bearing specific genetic variants of the CB1 receptor or the FAAH enzyme, particularly for the case of alcohol and opioids [161–163]. However, most of the evidence supporting a relation of the cannabinoid system with drug addiction involve processes of craving, degree of dependence and intensity of abstinence, or risk to relapse for different types of drugs [119,164–168]. The importance of this fact is that it opens the possibility of using cannabinoid-related substances in the treatment of different aspects of drug addiction (for review, see [131,132,137]). These effects would be exerted, among others, by normalizing DA transmission, in particular in those addictive responses more directly related to changes in DA activity such as reinforcement/relapse [118] or withdrawal/dysphoria-mediated drug craving [117]. Most of pharmacological studies have concentrated in the potential of CB1 receptor antagonists and the most-studied compound has been rimonabant [169] (see Figure 3). For example, the blockade of CB1 receptors with this antagonist impaired the perception of reinforcing potential of different habit-forming drugs [170], indicating that positive incentive and/or motivational processes (and relapsing properties too) could be under a permissive control of CB1 receptor-related mechanisms. This has been described for many drugs including the case of alcohol [141,167,171,172], morphine [164,165,173,174] and nicotine [146,175,176], and specifically for relapsing properties in the case of cocaine [166,177]. This concept has been recently extended to physical dependence/abstinence for most of these drugs (reviewed in [169]). This pharmacological potential shown by rimonabant (and other CB1 receptor antagonists) in preclinical studies led to an exhaustive clinical testing, particularly for tobacco addiction (STRATUS clinical trial, see [169,178]) and, more recently, for alcohol dependence (ACTOL clinical trial, see [179]), although the results were not positive enough. Major problems with rimonabant and other similar antagonists are that they behave also as inverse agonists, and, given the ubiquitous distribution of CB1 receptors within the CNS, the use of this type of compounds in the clinic is frequently associated with the occurrence of psychiatric side effects. Therefore, the matter is pending of the development of neutral CB1 receptor antagonists [169]."
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 13:11   #76
Dosta pejstanja s wikipedije, linkovi su dovoljni, naravno, s vašim komentarima (postovi koji sadrže samo linkove ili samo citate u pravilu se brišu).
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 13:51   #77
sorry, link na cijeli tekst

http://www.420magazine.com/forums/ca...-disorder.html
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 19:55   #78
Quote:
višnja 1 kaže: Pogledaj post
Ja sam čula onu izreku "jedanput pušač, uvijek pušač". Mislim ne doslovno ali pušači koji prestanu pušiti uvijek imaju želju za cigaretom i to ih prati cijeli život. Ja bi se rado ostavila cigareta ali nejde. Najviše sam izdržala 1 mjesec. A onda mi se dogodila jedan veći stres i odmah sam zapalila i gotovo. Sječam se onog divnog osječaja kad prestaneš nekak je sve bolje. A opet s druge strane svaki dan rintam na poslu od jutra do mraka i kad dojdem doma prvo mi je zapaliti, to mi daje onaj gušt. Na poslu ne pušim, i rekla sam sama sebi pošto sam bila 4 godine na burzi ako se zaposlim, na poslu neću pušiti. I tako bijaše! Ali zato doma nadoknadim. Probala sam i smanjiti ali to drži samo par dana i vrti se na staro. Daj neki dobar savjet kak prekinuti. Ja bi mogla od Nove godine.

savjet:malo pretraži na netu šta cigare uzrokuju,pogledaj šta tvornice stavljaju u cigare,dok vidiš što sve vučeš u sebe već imaš razlog za prestanak,a ako prestaneš svaki put dok imaš potrebu grickaj mrkvu,mrkva ti ima sastojke koji djeluju umirujuće na psihu,i zdravija je od cigare.tako izdrži dva tjedna i prestala si pušit,nakon tri tjedna osjetila će ti se počet oporavljat,nakon mjesec dana si na konju,ali nemoj više zapalit.imaš na strani tri opis kako sam ja prestao pušit,pročitaj možda ti pomogne , i sretno
culey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 14:46   #79
jel se u hrvatskoj izdaje bupropinol(Zyban) za prestanak pusenja? mogu li dobiti recept od HZZO?
racija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 22:32   #80
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Ja nikada neću prestati i točka.Smanjiti moram ali prestati to ne dolazi u obzir jer mi je to jedan od malo preostalih gušteva u životu što je ustvari tužno
nazalost i kod mene je tako, kad gledas cega sam se sve odrekla i sad da jos moram i toga, a jbg
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.