Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 04:28   #1
Jutarnje pranje

da li se perete ujutro ili navečer, ili su obadva pranja podjednaka ?
Koji je smisao pranja ujutro, prilikom započinjanja novog dana a koji navečer, odlaskom na spavanje ?

E.N.I. ft. Let 3 - Mara Pogibejčić YouTube
Let 3 - Profesor Jakov YouTube

iz ženskog i muškog kuta

Zadnje uređivanje parcov : 02.12.2013. at 04:34.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 05:50   #2
Maj kut:

Tuširanje obavezno prije spavanja jer sam cijeli dan negdje a i da se ne pomaknem, znojim se i imam svoj miris. Plahte se prljaju nepotrebno. A i sama ona pomisao da legnem a između nogu, ruku i svagdje po tijelu znoj, prašina itd. Bljak!
A i tu je smrad nogu koji u ljetnim mjesecima se osjeti na metre kada se uznojene čarape skinu. Još jedan smisao pranja je onih 5 minuta ujutro dužeg spavanja. Bolje je sve riješiti navečer i ujutro nema brige.
Tvoje pitanje bi mogao usporediti s nekim stvarima koje mi sada padaju na pamet:
-Zašto prati ruke poslije svake nužde?
-Zašto obrisati guzicu nakon svake nužde?
-Zašto oprati ruke kada su prljave?
-Zašto svaki dan mijenjamo gače i čarape?
-Zašto puštati vodu nakon svakog pišanja ili sranja?
Mislim, to sve možemo obaviti navečer ili drugo jutro da budemo "sviježi" za novi dan?!

Tuširanje ujutro samo u ekstremnim slučajevima, tipa pijanstva zemlja-zrak, kada nestane vode i sl.

A i zamisli scenu kada dolaziš kod lika ili likice i sad vi tu kao nešto krenete i ti hop hlače dole kad ono sarma među nogama, pod rukama itd. Mislim, hello...
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 11:36   #3
ja sam se nekako uvijek navikla prati navečer, ne nužno prije spavanja, ali nakon što znam da neću više nigdje ići i da nemam više nikakvih obaveza..nekako se puno bolje osjećam kad znam da idem čista i mirisna u krevet ..
imagine only is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 11:39   #4
problem je ako se operemo navečer, pa ujutro
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 13:43   #5
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
Maj kut:...
čemu ta pitanja ?
Jutarnje pranje se ne odnosi na umivanje, pranje nogu i zuba nego na komplet, tipa - kada, tuš , šminka, frizura čak. Mislim da se u "ekstremnim uvjetima" upravo to događa pri hotelskom smještaju i nekom važnom sastanku, sa javnim nastupom itd. Meni pada na pamet nastup na TV , Prisavlje, ne znam jel imaju tamo kade al ostalo garant imaju.
Dakle, jutarnjim pranjem čovjek kreće čist (i s većim samopouzdanjem) u novi dan. Da li je ranjiviji od onog koji se nije oprao i kojem bazdi iz usta, smrdi ispod pazuha i zaudara na nikotin ili je oko sebe načinio neku vrstu oklopa te tako prolazi nepovrijeđen kroz dan ?
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:16   #6
Quote:
imagine only kaže: Pogledaj post
ja sam se nekako uvijek navikla prati navečer, ne nužno prije spavanja, ali nakon što znam da neću više nigdje ići i da nemam više nikakvih obaveza..nekako se puno bolje osjećam kad znam da idem čista i mirisna u krevet ..
e, to je to..... pogotovo ako je navika .
Mislim da možeš razumit ljude koji se peru ujutro, one kojima je to navika.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 17:04   #7
Mislim da nije tolko presudno peremo li se ujutro ili navecer. Vaznije je pocinjemo li od nogu ili glave

Takodjer da li se peremo za Bozic ili Uskrs ili cak oba puta?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 17:10   #8
Čim uđem u stan nakon posla prvo je pranje ruku, nakon toga nogu... presvlačenje u "opuštenu" odjeću. Uglavno tako i završim u krevetu.
Ujutro je tuširanje i sve ostalo ...
__________________
.
Dalaj_lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 18:27   #9
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tolko presudno peremo li se ujutro ili navecer. Vaznije je pocinjemo li od nogu ili glave

Takodjer da li se peremo za Bozic ili Uskrs ili cak oba puta?
dobarr
nekoliko puta sam se uhvatio u čudnoj situaciji - sjedim na rubu kade i tuširam noge a za to vrijeme perem zube. Ako se dobro sjećam, prvo noge a onda glava, i naravno zubi
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 18:30   #10
Quote:
Dalaj_lina kaže: Pogledaj post
Čim uđem u stan nakon posla prvo je pranje ruku, nakon toga nogu... presvlačenje u "opuštenu" odjeću. Uglavno tako i završim u krevetu.
Ujutro je tuširanje i sve ostalo ...
OK, kod tebe prevladava jutarnje pranje. Možeš li malo objasniti taj osjećaj s kojim ulaziš u novi dan, koristiš li više "kemije" ujutro ili uvečer ?
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 18:43   #11
pa kakva je ovo tema??
obično to obavim navečer, a ako mi se ne da, onda ujutro.
radije navečer, jer ujutro nemam vremena ako idem na posao.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:01   #12
ako sam se usvinjio taj dan jer sam radio na autu ili nečem prljavom, kosio travu pa se ušpricao itd, onda se tuširaš odmah nakon toga, bez obzira koje je doba dana. isto vrijedi ako sam bio na nogometu ili neki sport itd, odmah nakon toga pod tuš.

ako se radi o tipičnom i običnom radnom danu, da se ništa posebno desilo nije, tj nit sam se uznojio nit sam se uprljao nečim, onda se tuširam uglavnom ujutro. navečer kad se otuširam teže mi je zaspat, osvježi me previše, a ujutro kad se otuširam, osvježi me, baš kao što treba, osjećam se budnije nisam više pospan a i mirisnije i svježije, uglavnom bolje.

isto tako, ovisno o godišnjem dobu, a nekad i neovisno o tome, znam se uznojit tijekom spavanja, pogotovo ljeti, ali i zimi ako je u pitanju neki žešći san ili noćna mora, rijetko je ali se desi, pa mi je bolje ujutro oprat taj znoj sa sebe.

a plahte ko plahte kad se usmrde ili uprljaju, zamijene se, kao i ostala posteljina. zato i jesu tu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:13   #13
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
pa kakva je ovo tema??
obično to obavim navečer, a ako mi se ne da, onda ujutro.
radije navečer, jer ujutro nemam vremena ako idem na posao.
ha, ha ..... tema je malo nezgodna. Primjetio sam da postoje ljudi kojima je važnije otić čist van nego sprat sa sebe ono šta je bilo vani. Ima tu malo i sivila ali uglavnom je c/b
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:24   #14
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
tuširam se uglavnom ujutro. navečer kad se otuširam teže mi je zaspat, osvježi me previše, a ujutro kad se otuširam, osvježi me, baš kao što treba, osjećam se budnije nisam više pospan a i mirisnije i svježije, uglavnom bolje.

isto tako, ovisno o godišnjem dobu, a nekad i neovisno o tome, znam se uznojit tijekom spavanja, pogotovo ljeti, ali i zimi ako je u pitanju neki žešći san ili noćna mora, rijetko je ali se desi, pa mi je bolje ujutro oprat taj znoj sa sebe.
nisam pospan kad popijem kavu i čini se da dosta ljudi ne može ujutro doć sebi dok ne popije prvu kavu, neki i zapale cigaretu. Ujutro su puni su kafići i terase i uglavnom se srče kava mada postoje čajevi koji su bolji za razbuđivanje od kave ili jutarnjeg tuširanja.
Ovo tvoje za ljeto i dnevno znojenje i tuširanje se potpuno slaže sa jutarnjim pranjem jer je to način kako se odnosiš prema sebi
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:28   #15
-Cigo,kad peres ruke,pre ili posle pisanja...? -Jok,gazda,za vreme....
beaconjaeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 04:41   #16
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
čemu ta pitanja ?
Jutarnje pranje se ne odnosi na umivanje, pranje nogu i zuba nego na komplet, tipa - kada, tuš , šminka, frizura čak. Mislim da se u "ekstremnim uvjetima" upravo to događa pri hotelskom smještaju i nekom važnom sastanku, sa javnim nastupom itd. Meni pada na pamet nastup na TV , Prisavlje, ne znam jel imaju tamo kade al ostalo garant imaju.
Dakle, jutarnjim pranjem čovjek kreće čist (i s većim samopouzdanjem) u novi dan. Da li je ranjiviji od onog koji se nije oprao i kojem bazdi iz usta, smrdi ispod pazuha i zaudara na nikotin ili je oko sebe načinio neku vrstu oklopa te tako prolazi nepovrijeđen kroz dan ?
Jer je meni neshvatljivo da netko prljav ide leći. Tako sam odgojen. Naravno, pod tim ekstremnim uvjetima mislim kada nema vode, nema tople vode, ili si negdje gdje jednostavno nemaš trenutno uvjete za obavljanje te higijene. Kako je meni shvatljivo da netko, a i ja, ponekad ne operem zube jer iskačem iz kreveta, oblačim se po kući i gibam van jer me netko treba (SAD!!!), tako nekome nije. Jebige.

E sad, to je sve manje-više stvar osobne higijene i mogućnosti.
Kao što su stare bake znale reći da u novim gacama moraš ići u grad jer nikad ne znaš što se može dogoditi putem pa da završiš u bolnici, a ono gaće prljave ili pokidane...
Također, zavisi što ste radili taj dan. Ako ste crkavali po krevetu i niste digli ništa teže od kašike, nema se smisla tuširat poslije toga. Samo pranje "male i malog" te nogu je dovoljna. Mislim, iako su prošla vremena kada su se obitelji subotom kupale a smrdile su cijeli tjedan, tako ima i frikova koji se tuširaju više od jednom dnevno.

Jednostavno, dok si mlad, moraš mirisat na km i biti u top formi i čist, a kada narasteš i počneš svojom glavom razmišljat i vidiš cijenu vode...
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 06:18   #17
Ponekad ujutro, ponekad navečer. Kako mi se da.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 16:11   #18
ŽK naprosto vapije za još jednom higijenskom temom!
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:36   #19
uglavnom navečer, izuzetak je samo kad idem van, onda se operem prije izlaska i sljedeće jutro ponovo, i onda navečer opet...zapravo to kad se ujutro perem se više- manje svodi na to kad se perem 2x dnevno
ljeto je posebna priča, tad se regularno perem 2x, ponekad i 3x dnevno
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 21:09   #20
uvijek ujutro

to me razbudi i osjećam se svjež.
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.