Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2014., 19:56   #21
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
kolege na poslu svi poženjeni i neće tebe u društvo? odi u neke aktivnosti kako si rekla, i tamo će ih većina biti sparena, a poslije aktivnosti idu doma svom momku, curi i slično... dosta ovisi i koliko ti je godina. poslije 30-e postaje teško jer su svi već upareni i skompani i drže se toga čvrsto
Imam 28 godina. Na posao putujem u drugo mjesto, izvan svog boravista a nitko mladji nije iz mog grada pa to otezava druzenje izvan posla.


Sent from my GT-S6310N using Tapatalk
reason is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 20:00   #22
procitao sam prve dvije recenice

ma sve je to normalno za nas koji gledamo sa strane

ali moram ti rec ako ti je sad ovako pocelo, ajme ti ces vec s 22 ima zivotnih oziljaka da ces s 26 bit izogrena slika

jednino sto te moze spasit neki imucni roditelji koji cete gurat da izaberes nesto bolje...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 11:08   #23
Quote:
en galen tjej kaže: Pogledaj post
Ukratko svede se na ono: probirac otirac? To mislis?
Mislim da je to bolest zapadnog svijeta u biti. Posao - kuca - kucne obaveze - spavanje.
U Svedskoj koja slovi za jednu od najsretnijih nacija, stvar je potpuno ista. Oni tako zive vecinu godine, cekaju samo godisnje, ljetni i zimski, putuju i od sjecanja na putovanje zive ostatak godine.
- slove i kao nacija koja jebe bez premca, casual sex i to. Odes van pokupis nekog i do vidjenja do sljedeceg vikenda, a citajuci njihove forume ne bi se bas reklo da je tako. Isto imaju sindrom dobrog decka/cure "Den snäll kille" (citaj, decko koji ne jebe, po ostalom je isti kao i los decko, tj onaj koji tu i tamo jebe ili barem o tome prica) Muce ih mozda razliciti problemi nego nas - pri tom mislim na financije, ali sve druge socijalne probleme imaju iste. I puno su distanciraniji od nas, cime je njihova usamljenost jos i veca.

- moj dan izgleda kao i onaj gore opisani, ustajanje u 6 dolazenje kuci u 18, pravljenje hrane, kupovanje za kucu, spremanje, tv i spavanje. Kad bi i bilo vremena za druzenje(preskoci obaveze) onda bi to drustvo moralo isto preskocit obaveze. Nema spontanih idemo na kavu. Dogovara se nekoliko dana ili tjedana unaprijed. To ovdje obicavaju samo arapi na socijali. Cijeli dan na ulicu, mantraj kako svedska smrdi i smisljaj novi kriminal dok istovremeno oni koji nemaju vremena im placaju racune i daju dzeparac. Nisam rasist ali tesko je ne osjetiti averziju prema nekom tko je ovdje 5 i vise godina i nikad se nije pokusao ukljuciti u drustvo nauciti jezik i raditi. Naravno nisu svi takvi, ali iz tog podneblja uglavnom jesu.
al ček tebi to nije počelo otkako si se preselila u novu sredinu, već je bilo i ranije? a adaptacija na novu sredinu i kulturu tipično može donijeti neke tegobe tog tipa. bez obzira na kulturu, kad dođeš u neke godine socijalizacija ti se svede na partnera i druge uparene ljude koji se znaju s tobom ili partnerom. dakle, u svijetu odraslih socijalizacija počinje od partnera. možemo mi pričati ovako ili onako, al tak ti je to
blagotebi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.